Yatak odasında asma tavan tasarımı

Yatak odasındaki rahat sıcak atmosfer, yalnızca sahibine, seçtiği tasarıma ve kullandığı malzemelere bağlıdır. Odanın her bölümü birbirine bağlıdır, bu nedenle organik görünmelidir.Yatak odasında asma tavan Size karşı özel bir tavır, yatak odanızdaki tavanı tasarlamayı gerektirir. Sonuçta, bu oda iki kişilik kişisel bir alandır, bu nedenle sahiplerinin zevklerine ve arzularına uygun olmalıdır.

 • Yatak odası tavan aynası modelleri

Basit tasarım seçenekleri

 • Yatak odası tavan modelleri
  ,
  Yatak odası tavan aynası modelleri
  ,
  Asma tavan
  ,
  Yatak Odası Asma Tavan Modelleri
  ,
  Güzel Asma Tavan Modelleri
  ,
  Yatak odası Asma tavan modelleri 2020
  ,
  Salon Asma tavan modelleri
  ,
  Yatak odası gergi tavan,

Bu tavan tasarım yöntemi, en basit seçenekleri ifade eder, yani yüzey istenen renge boyanır. Gölgeyi tercihlerine ve mobilya renklerinin varlığına göre seçin. Tavanı, istenen rengi katan su bazlı boya kullanarak boyamak. Bazı durumlarda, tasarım, boyalı elemanlara sahip bir asma tavan içerir. Bu çok seviyeli tasarım sayesinde tüm yüzey düzensizliklerini gizlemek mümkündür.Ev İçin Modern Asma Tavan Modelleri

Bu durumda renk tasarımı yardımı ile odanın büyüklüğüne göre tavanın istenilen alanını belirlemek mümkündür. Örneğin, tavanın derinliğini görsel olarak artırmak istiyorsanız, rengi duvarın üst kısmının sınırlarının ötesine geçer – yaklaşık 20-30 cm.

Tavanı dekore etmenin en popüler ve çok yönlü yolu, yüzeyini bir ağaç veya benzeri bir malzeme ile kaplamaktır. Bu iş için en uygun malzeme – daha önce haşerelerden işlem görmüş ve lekelerle kaplanmış doğal ahşap, üst tabaka mumdur. Daha ucuz yüzey kaplama stilleri, ahşap üzerinde etkisi olan lamine bir levhayı içerir.Asma Tavan Malzemeleri

gerginlik

Yatak odasında asma (asma) tavanlar – bu, odada rahat ve modern bir atmosfer yaratmanın en popüler yoludur. onları:

 • Bir seviye
 • Çift taraflı.
 • Çok düzeyli, burada üç veya daha fazla düzey.

Bu tür tavanların montajı sırasında odanın yüksekliği azalır. Örneğin, bir seviyeden inşaat 5-7 cm sürer ve üç seviyede hacmi iki katından fazladır. Bu nedenle, kendi gergi tavan tasarımınızı geliştirirken bu nüanslar dikkate alınmalıdır.

alçıpan

Alçıpan tavanlar – bir odayı dekore etmenin en ilginç ama zor yolu. Sonuçta, yüzeyi tasarlamak için birçok seçenek var, aydınlatma cihazlarının yerini doğru düşünmeniz, tasarımı tasarlamanız ve yükü hesaplamanız gerekiyor. Malzemenin kendisine gelince, alçıpan en uygun ve çalışması kolay olarak kabul edilir, yüzeyi mükemmel bir şekilde düzleştirebilir ve benzersiz şekiller verebilir. Yangına dayanıklıdır, zehirli maddeler yaymaz ve her türlü oda tasarımına uygundur. Alçı kesmek için çok uygun olduğundan, çeşitli şekillerde parçalar kesilir. Yüzeyde ufalanma, çatlama veya çizilme korkusu olmadan delme yaparlar. Bazı yapısal elemanlar kendinden kılavuzlu vidalarla, diğerleri ise özel askılarla metal bir çerçeve üzerine sabitlenmiştir. Sonuç olarak, tavan ve alçıpan arasında, aydınlatma armatürlerinin elektrik kablolarını gizleyebileceğiniz bir boşluk yaratılır. Alçıpan tavanlar, yapı ve şekline göre farklı seviyelerde ve şekillerde gelir.

Strafor paneller

Bu paneller, yüksek düzeyde ısı ve ses yalıtımı ve çeşitli dış etkilere karşı direnç ile ayırt edilir. Çok çekici görünüyor ve her iç mekan için uygundur. Polistiren köpük üretimi için modern teknolojilerin kullanılması sayesinde paneller taş, ahşap vb. Malzemeden yapılmıştır. Benzer bir yüzey elde edilir. Panelleme basit ve kurulumu kolaydır, bu nedenle bitirme deneyimi olmayan herkes bu işi halledebilir.

Bu kaplama malzemesinin temel avantajları, tavan kaplamasının montajını gerçekleştiren basit alıcılar ve profesyonel ustalar tarafından takdir edildi. Birçok avantajı olduğu için odanın konforunu ve görünümünü önemli ölçüde arttırırlar. Tavan karoları nemden korkmaz, bu nedenle duşlarda, banyolarda ve banyolarda, mutfaklarda ve yüksek nemli diğer odalarda isteyerek kullanılırlar. Polistiren köpük minimum ağırlığa sahip olduğundan herhangi bir tavana monte edilir.

Bu kalite, zeminlerin ağır yüklere dayanamadığı odalar için oldukça değerlidir. Ayrıca köpük levha ile çalışmak, sökmek ve istenen şekle uyum sağlamak kolaydır. Ayrıca her iç mekana uygun renk, desen ve ebatlarda yüzlerce panel bulunduğundan ürün yelpazesi oldukça geniştir. Örneğin, mal sahibi, desen veya süslemeli düz bir kiremit tavan ayarlayabilir.

Tonlama ve çizim

Tavanları dekore etmenin birçok yolu olmasına rağmen, bazı insanlar geleneksel bitirme yöntemlerini kullanmayı tercih ediyor – renklendirme ve boyama. Bazıları tavanın yüzeyini su bazlı boya ile boyarken, diğerleri iç kısmı baget ve pervazlarla tamamlar. Bundan dolayı ortam daha rahat ve rafine hale gelir. Bazen tavan tamamen renkli olmayıp, özgün bir tasarıma ulaşmak için sadece bir kısmı boyanmaktadır. Örneğin, bu yöntemi kullanarak, her türlü dekoratif unsurla tamamlanan, LED şerit ile vurgulanan orijinal desenler elde edebilirsiniz.

Tavan çok sayıda ahşap parçaya sahip bir odada işlenirse ve tavanın kendisi doğal tasarıma olabildiğince yakın olmalıdır, o zaman antiseptik veya daha az boyaya dikkat etmek daha iyidir. Bu formülasyonların birçok avantajı vardır:

 • Uygulama yapılacak yüzey hafif bir gölge ve hafif bir parlaklık kazanır;
 • Kirişli çatının hizmet ömrü önemli ölçüde artar;
 • Ağacın dokusu tamamen korunmuştur.

Ahşap dekorasyon

Ahşap, her şey ondan yapıldığı için her zaman takdir edilen en kaliteli doğal malzemedir. Herhangi bir ahşap şey çok güzel görünür, farklı özgünlük ve yüksek dış nitelikler. Bazı insanlar ahşabın zemin ve duvarlar için en uygun malzeme olduğuna inanırken, günümüzde tavan dekorasyonunda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu kaplama, her ev için çok önemli olan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar.

Çoğu bütçe seçeneğinden en değerli olanına kadar çok çeşitli ahşap seçenekleri vardır. Bu kombinasyon sayesinde her ev sahibi tavan için en uygun kaplamayı seçecektir. Ağacın temel özelliği çevresel saflık, orijinal desenlerin varlığı ve eşsiz bir doğal aromadır. Bu yüzden her oda diğerlerine benzemiyor, kendine has bir tasarıma sahip. Doğal bir malzeme lehine bir diğer önemli detay da ışık yayma kabiliyetidir. Hemen hemen tüm tasarımcılar bu nüanslara aşinadır, bu nedenle gölge ve ışık oyununun ana dekorasyon yöntemi olduğu iç mekanlarında doğal bir gölgeleme etkisi yaratırlar.

Daha karmaşık tasarım yöntemleri

En zor ve etkili tasarım yöntemleri arasında ayna yüzeyinin kurulumunu vurgulamakta fayda var. İş için büyük ve ağır aynalı kumaşların kullanılması tehlikeli ve pahalıdır, bu nedenle plastik analoglar en kabul edilebilir seçenektir. Örneğin, odanın içi önemli ölçüde değişeceğinden tavana plastik ayna panelleri takın. Bu paneller düşük yansıtma özelliğine sahip olsalar da yatak odasında parlak bir atmosfer yaratarak daha duygusal ve duygusal hale getirebilirler. Bu seçenek, ailevi kaygılardan etkilenmeyen genç bir çift için harika bir seçimdir.

Renkli aynalar

Durumu daha cesur, eğlenceli ve özgün hale getirmek istiyorsanız renkli bir tavan harika bir çözüm olacaktır. Ek olarak, renkli tavanlar son yıllarda trend olmuştur ve birçok ünlü tasarımcıda bulunur. Bu sabahki karar, pillerin şarj edilmesi ve gücün artırılmasıyla ilgili önemli sorunların uzlaştırılmasına yardımcı olacaktır. Dekorasyon için turuncu, sarı veya açık kırmızıyı kullanabilirsiniz.

Resimler ve baskılar

Tavandaki boyama farklıdır, ancak her zaman odanın iç tasarımına uygundur. Bu nedenle, bitirmeden önce çevreyi, mobilyaların mevcudiyetini ve arzuları dikkate almalısınız. Genellikle yatak odasında, dikkati odaklamayan ve iç mekanın genel tarzına uyan hafif ve havadar bir kompozisyon vardır.

Basın

İç dekorasyonda son moda baskılardır. Tavanları, duvarları ve hatta oda mobilyalarını yerleştirmeye hazırlar. Yeni notlar alıyorlar ve odayı ilginç ve harika hale getiriyorlar. Baskıların yardımıyla, ortamın renk düzenini unutmadan yatak odasının ana odağı tavandır. Baskılar çok parlak, üst üste binemezsiniz, aksi takdirde muhafaza rahat olmayacaktır. Her yer izli bir eylem olmalıdır.

Çoğu durumda, yaşam alanlarında çiçek motifli baskılar kullanılır. Ayrıca, tasarımcılar genellikle deniz kıyısı, orman ve gün batımı gibi doğal unsurları seçerler. En popüler olanı hayvan baskılarıdır, ancak isterseniz tavana herhangi bir desen uygulayabilirsiniz.

Kiriş panelleri

Tavanı olan bazı evler ve daireler artık kaplamanın altına gizlenmeyen ahşap kirişlere sahip. Sonuçta, bu kadar önemsiz ve sulu detaylar, bir konut evinin içi için mükemmel bir dekoratif unsur haline gelebilir. Bazı iç mekan stillerine bakarsanız, birçok tasarımın kirişli tavanları, odayı daha modern ve zarif kılan harika bir görünüm verir. Kirişler çevre dostudur ve görünüş olarak çekici.

Tipik olarak, bu tasarımlar ahşap dekorun hakim olduğu tarzlarda bulunur ve ahşabın ek bir unsur olarak kullanıldığı ve genel olarak zarif bir görünüm verdiği diğer alanlarda da bulunur. Örneğin, ahşap kirişler modern yüksek teknoloji tarzını, tarihi klasikleri, etnik iç mekanları ve daha fazlasını süslüyor. Aralarındaki tek fark, farklı dekoratif unsurların varlığıdır.

Renkleri seçin

Normal yatak odası planları evi dinlenmek ve gevşemek için en iyi yer yapıyorsa, bu odayı sakin ve göze çarpmayan tonlarda bitirmek daha iyidir:

 • Yaparım.
 • Temiz kum
 • açık kahverengi
 • Gökyüzü mavi.
 • Güzel sarı.

Yatak odasında bir kişi rahatlamalı, sakin olmalı ve garip iç detaylardan rahatsız olmamalıdır. Dinlenmek, çalışmak ve uyumak için genellikle bir odada birkaç bölge yapmak gerekir. Bu durumda, bir odada birkaç rengi birleştirebilir, örneğin açık tonlara açık gri, yeşil veya mor ekleyebilirsin. Bu kombinasyon sayesinde gözlerdeki tansiyonu atmak ve uykuya hazırlanmak mümkündür.

Mobilyanın rengini seçin

Yatak odası sadece iki kişi tarafından uyumak için kullanılıyorsa, en iyi seçenek onu romantik bir tarzda ayarlamak olacaktır. Mobilya, dekor ve tavan, hızlı bir rahatlamaya katkıda bulunan yumuşak ve yatıştırıcı renklerle dekore edilmelidir. İstenirse yatak, yatağı olabildiğince konforlu hale getirecek perdeler veya kanopi ile dekore edilir. Duvarları ve tavanları süslemek için en iyi seçenek kahverengi, bej veya pembe olacaktır. Yatak odasında ebeveynleri olan bir çocuk varsa, o zaman kendinizi sakin gölgelerle sınırlamamalısınız. Çocuğun duygulara ve gelişime ihtiyacı vardır, bu nedenle yatak odasında ek yeşil, koyu gri, mor veya mavi unsurlar kullanırlar.