Ütünün kireci nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Buharlı ütülerin kireci nasıl temizlenir

Bir buharlı ütünün kirecini nasıl temizleyeceğinizi bilmek sizi birden fazla sorundan kurtarabilir. kadınlar kulübü Örneğin, uygun olmayan kireç lekelerinin o zarif parti elbisesinin içinde veya kusursuz bir şekilde katılmanız gereken bir etkinlik için giymeniz gereken takım elbisede veya herhangi bir giysi türünde görünmesini önlemek için. Kireç demirin nasıl temizleneceğini bilmek ister misiniz? Öyleyse okumaya devam edin ütü kireç temizleme , ütüdeki kireç nasıl temizlenir , tefal ütü kireç temizleme , kazanlı ütü kireç temizleme , tefal kazanlı ütü kireç temizleme , philips ütü kireç temizleme , ütünün içindeki kireç nasıl temizlenir , ütü temizleme suyu , kireçli ütü nasıl temizlenir , tefal buhar kazanlı ütü kireç temizleme,

Makale dizini

  • Ütü nasıl kireçten arındırılır
  • Kireç ölçeğinin temizlenmesi: temel kılavuz
  • Ütü merkezinin kireçten arındırılması

Ütü nasıl kireçten arındırılır

Bu tür durumlardan kaçınmak istiyorsanız , en iyisi buharlı ütüyü düzenli olarak kireçten arındırmak ve ütünün  haznesini doldurmak için musluk suyu ile damıtılmış su karışımı kullanmaktır . Kireç, buharlı ütülerin ana düşmanıdır ve ütünün tabanındaki çıkış deliklerini tıkadığında bazı giysilerin bozulmasından sorumludur .

Çoğu buharlı ütü , Bosch buharlı ütüler gibi buhar düzenleyici iğnesini temizlemenizi sağlayan kendi kendini temizleme işlevine sahiptir . Bu tür plakaların kirecini gidermek için aşağıdaki adımları izleyin. PDF talimatlarını buradan indirin .

Kireç ölçeğinin temizlenmesi: temel kılavuz

Su haznesini yumuşak, orta sert veya damıtılmış suyla doldurun . Sıcaklık regülatörünü “maksimum” konuma ayarlayın ve ütüyü bağlayın.

Gerekli ısınma süresi dolduktan sonra , ütüyü fişten çekin ve lavabonun üzerinde tutun .

Buhar düzenleyiciyi bastırırken “kireç” konumuna çevirerek çıkarın.

Ütüyü hafifçe sallayın, buhar ve kaynar suyun çıktığını, varsa kireç parçacıklarını ve tortuyu sürüklediğini göreceksiniz.

Ütünün damlaması durduğunda , buhar düzenleyiciyi ters sırada yeniden monte edin ve “0” konumuna ayarlayın.

Ütüyü su izleri buharlaşana kadar ısıtın. Buhar regülatörü kirliyse iğnenin ucundaki tortuyu sirke ile alın ve temiz su ile durulayın.

Ütüyü prizden çıkarın, soğumaya bırakın ve taban soğuduğunda nemli pamuklu bir bezle silin .

Ütü merkezinin kireçten arındırılması

Ütü merkezleri Bosch  sahip buhar bölmesinden kireç parçacıklarını ortadan kaldırılmasına yardımcı olur ‘ fonksiyonu. Bu modellerde kireç çözme işlemini daha basit bir şekilde yapmamızı sağlayan bir düğme bulunmaktadır. Bu videoda, bu kireç önleyici korumanın ütü merkeziniz için nasıl çalıştığını görebilirsiniz:

Bosch ütüleme merkezlerinin bir tarafında, temizlik için kolayca sökülebilen ve çıkarılabilen bir kireç önleyici filtre bulunur. Elbette bunu yapmak için ütü merkezinin tamamen soğuduğundan emin olun.

Su tankını doldurun . Buhar düzenleyiciyi temizleme simgesine ayarlayın.

Sıcaklık regülatörünü “maksimum” konuma ayarlayın ve ütüyü bağlayın .

Gerekli ısınma süresi dolduktan sonra ütünün fişini çekin.

Ütüyü lavabonun üzerinde tutun, “temizle” düğmesini basılı tutun  ve haznedeki suyun yaklaşık üçte birinin buharlaştığını görene kadar ütüyü hafifçe sallayın. Buhar ve kaynar suyun çıktığını, varsa kireç parçacıklarını ve tortuyu sürüklediğini göreceksiniz.

“Temiz” düğmesini bırakın ve ütüyü tekrar hafifçe sallayın.Çamaşır makinesi nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Su haznesi boşalana kadar 4. ve 5. adımları tekrarlayın .

Ütüyü prize takın ve kalan su buharlaşana kadar tekrar ısıtın.

Ütünün fişini çekin, soğumasını bekleyin ve taban soğuduğunda nemli bir bezle silin .

Buharlı ütünüzü ilk günkü gibi korumak için bu işlemi düzenli olarak yapmanızı tavsiye ederiz. Ve yaşadığınız bölgedeki su çok sertse, 2 haftada bir ya da daha fazla kireçten arındırın . Daha fazla ipucu öğrenmek istiyorsanız buharlı ütünün nasıl temizleneceğine dair bu makaleyi okuyabilir , sorularınız ile bize bir yorum bırakabilir veya sosyal ağlardaki kanallarımızda bize sorabilirsiniz. Buharlı ütünüzün kirecini gidermenize yardımcı olmaktan mutluluk duyarız! Yatak nasıl temizlenir kadınlar kulübü