Tavana asılı yatak

YATAK ODASINDA BİR ASMA YATAK YAPMAK VEYA KURMAK İÇİN FİKİRLER

Normal bir yatak zaten bir yatak odasının ana odağıysa , bir asma yatak bu mobilyayı dekoratif sanat kategorisine yükseltir.tavana asılı yatak,tavana asılı yatak fiyatları

Belki de, yatak asma hakkında pek bir şey duymadıysanız , birisi sizinle konuştuğunda veya şu anda yaptığım gibi bu konsepti önerdiğinde, kulağa abartılı, çok pahalı ve / veya sadece geniş alanlar için geliyor. Ama ondan çok uzak değil.

Yatak odasında asma yatak yapmak ya da kurmak için fikirler hazırladığımız bu yazımızda, çok ya da az parası, yatak odası büyüklüğü ya da DIY bilgisi fark etmeksizin herkesin nasıl bir asma yatağa sahip olabileceğini göreceğiz. , ikincisi biraz evet. Şu yatakları görelim.tavana asılı yatak,tavana asılı yatak fiyatları

Dışarıda olmasına rağmen, fikri iç mekana mükemmel bir şekilde yansıtabiliriz. Yatağın tabanından ve düğümler vasıtasıyla geçen bazı ipler yatağın yere düşmesini engeller ve doğal olarak tavana sağlam bir şekilde tutturulur.

Ahşap paletlerden yapılmış asma yatak

Daha önce de söylediğim gibi, bir yatak odasına asma yatak üretmek ve kurmak için para sorun değildir. Gördüğünüz gibi, bu durumda, ihtiyaç duyulan tek şey, ücretsiz olarak bile satın alınabilen ahşap paletler , 4 sağlam ve dayanıklı ipler ve paletlerle tabanı inşa edip tavandan asmak için biraz beceriydi. Matkap, tornavida ve anahtar, çivi vb. Gibi temel aletlere sahipseniz zor değil.tavana asılı yatak,tavana asılı yatak fiyatları

Ahşap paletlerden yapılmış asma yatak

Başta da söylediğim gibi, yatak odasına asma yatak yerleştirmek için çok fazla alana ihtiyacınız yok. Bu durumlarda esas olan tavanda ağırlığı destekleyen sağlam bir desteğe sahip olmaktır.

Asılı değil, asılı bir yataktan daha büyük bir etkiye sahip olan askıya alınmış durumda. Duvara takılarak ağırlığı taşıyabilecek şekilde tasarlanmış bir yapı ile askıya alınabilir. Öyle olsa bile, bu yatak modelinde genel olarak, ana desteğe yardımcı olmak için yatağın ortasında ince bir ayak bulunur.

Yer seviyesinde tavana bağlı asma yatak

Minimalist kesim ve neredeyse zemin seviyesinde, ancak yatağı “tutan” ve onu asılı bir yatağa dönüştüren sütunlar gibi dört telli. Harika bir görsel ve dekoratif efekt. Siyah teller, dekorasyonda kullanılan nötr tonlarla da tezat oluşturuyor.tavana asılı yatak,tavana asılı yatak fiyatları

Tavan kirişlerine bağlı asma yatak

Eviniz kirişlere maruz kaldığı için çok şanslıysanız, bu fikri taklit edebilir ve çok fazla çaba harcamadan orijinal bir asma yatak elde etmek için yatağı bu kirişlere daha basit ve hızlı bir şekilde asabilirsiniz.

Çocuklar için asılı yataklar

Çocuk yatak odaları da asma yatakların çekici estetiğinden yararlanabiliyor. Ayrıca, yolcuları daha hafif olduğundan, fazla ağırlığı desteklemeyen tavanlar olduğu için onları kullanmada daha az sorun yaşayacağız.

Tavana takılı ve yere oturan asma yatak.

Bir nedenden ötürü asma yatak yerleştiremeyebilirsiniz. Ama belki de yatağı, bir destek altta ortadan kaldıracak ve neredeyse tüm ağırlığı destekleyecek şekilde monte edebilir ve ardından tavana asabilirseniz, gerçekten tamamen sarkmasa da, elde edersiniz. aynı görsel efekt.

Minimalist asma yatak

Önceki yatağın geniş çerçeveli bir yatak olduğu gibi bambaşka bir asma yatak yani minimalist bir asma yatak da yapılabilir. Tavandan sarkan ince ama dayanıklı bir taban ile. Bu yatak görsel hafiflik sunar, eğer ortamı yeniden şarj etmek istemiyorsak ya da zaten şarj ettirmişsek ve onu daha hafif hale getirmek istiyorsak çok önemli bir şey.

Basit gibi görünse de, bir asma yatağı kurmak, güvenli ve etkili bir kurulum gerektirir, burada ilk önce tavanın veya asılacağı yerdeki desteklerin, yatağın ve içinde bulunanların ağırlığına dayanıp dayanmayacağı kontrol edilir. Bu nedenle, size tavsiyelerde bulunacak ve yatağın ne şekilde asılabileceğini garanti edecek bir iç mimar veya mimar gibi bir profesyonele sahip olmak daha iyidir.