Store perde yıkama hakkında bilgi

Stor perde nasıl temizlenir?

Bu yazımızda size jaluzilerinizi ve perdelerinizi ilk günkü gibi gösterecek şekilde nasıl temizleyebileceğinizi göstereceğiz.

Temiz ekran perdeleri

Screen jaluzilerin ana avantajı, çok iyi tutunmaları ve çok dayanıklı olmalarıdır. stor perde yıkama , perde yıkama , stor perde temizliği , perde temizliği , store perde yıkama , zebra perde yıkama , Bu jaluzileri temizlemenin en iyi yolu, tozu temizlemek ve kumaş üzerinde birikmesini önlemek için sık sık süpürmektir.

Bu panjurları derinlemesine temizlemek için nemli bir bez ve biraz sabunlu su ile ovalayabilirsiniz.

En önemli şey, sıcak sudan kaçınmak ve hiçbir koşulda çamaşır makinesine atmaktır.

Opak jaluzilerin temizlenmesi

Opak jaluziler çeşitli kumaşlardan yapılabilir ve storunuzun kumaşına göre o ya da bu şekilde temizlenir.

Ecclisse Black Out opak jaluziler elektrikli süpürge ile kolayca temizlenebilir, daha kapsamlı bir temizlik yapmak isterseniz sabunlu su ile nemli bir bez kullanabilirsiniz.

Orient Black Out, Sundecor Sunblock DS ve Linen opak jaluzileri temizlemek için sabun veya su kullanmadan elektrikli süpürge veya kuru bir bezle temizlenmesi önerilir.

Dekoratif panjur nasıl temizlenir

Bizim dekoratif perdeler diğer perde daha narin kumaş kombinasyonları oluşur. Bu nedenle sabun gibi ürünlerin kullanılması veya nemlendirilmesi önerilmez. Bu panjurları temizlemek için en iyi seçenek elektrikli süpürgeyi düzenli olarak geçmektir, bu sayede toz birikmesini önlemiş oluruz ve yeni gibi kalırlar.

Dikey perdelerin temizlenmesi

Dikey perdeler çeşitli kumaşlardan yapılabilir.

Dikey perde perdeleri nasıl temizlenir

Screen kumaşın dikey perdeleri PVC ve polyesterden yapılmıştır, bu nedenle bu teknik kumaşlar daha dayanıklı olduğu için daha fazla temizlik olanağı sağlar. Bunları elektrikli süpürgeyle, sabunlu suyla nemlendirilmiş bir bezle temizleyebilirsiniz.

Bir yüzeye koymak için çıtaları çıkarabilir ve bezle daha fazla kuvvet uygulayabilirsiniz.

Diğer kumaşlardan dikey perdeler nasıl temizlenir

Dikey perdeleriniz diğer daha narin dekoratif kumaşlardan yapılmışsa, bunları toz bezi, elektrikli süpürge veya bir bezle temizleyebilirsiniz.

Katlanır panjurların temizlenmesi

Katlanır jaluzilerinizin kumaşına göre farklı şekillerde yıkamanız gerekecektir.

Çoğu tekstil için bunları üst cırt cırttan çıkarabilirsiniz ve düşük sıcaklıkta makinede yıkanabilir ve normal şekilde ütülenebilir.

Diğer daha hassas kumaşlar için, kumaş bozulabileceğinden çamaşır makinesinden kaçınmak en iyisidir. Aksine elektrikli süpürge, toz bezi veya sabunlu nemli bez kullanın.

Japon panelleri nasıl temizlenir

Japon panellerini düzgün bir şekilde temizlemek için, daha fazla konfor için bezleri ayırabilirsiniz. Çoğu kumaş, sabun ve suyla nemlendirilmiş bir bezle veya vakumla temizlenebilir. Bezler Elek ise, bozulacaklarından çamaşır makinesine atmayın.

Kumaş hassas ise sadece elektrikli süpürgeyi kullanmalı ve su veya temizlik ürünlerinden kaçınmalısınız.

jaluzilerin temizlenmesi

Ahşap jaluziler.

Bu tür perdeler, düzenli olarak temizlenmedikleri takdirde çok fazla toz biriktirirler. Bunları temizlemek için, çıtaları tek tek temizlemek için bir bez veya bez, toz bezi veya temizlik eldiveni kullanabilirsiniz.

Güzel görünmeleri için her iki tarafını da temizlemelisiniz. Bir temizlik ürünü kullanıyorsanız, bozulabileceğinden doğrudan ahşabın üzerine uygulamamanız gerektiğini unutmayın.

Alüminyum panjur.

Ahşap olanlar gibi, onları da bir silgi, eldiven veya nemli bir bezle temizleyebilirsiniz. Bez iyice sıkılmalıdır ve en iyi seçenek, her bir tahtayı ardından tek tek kurutmaktır, böylece hiçbir damla izi kalmaz. stor perde yıkama , perde yıkama , stor perde temizliği , perde temizliği , store perde yıkama , zebra perde yıkama ,