Park sensörü tavsiye

Popüler şarkı, “birinci sınıf bir sürücü olmak için” hızlanmanız ve hızlanmanız gerektiğini söylüyor. Bir diğer ünlü ezgi ise “Dikkat sürücü arkadaş” park sensörü tavsiyesinde bulunuyor. Biz daha çok bu ikinci düşünce okulundan yanayız. Dikkatli sürüş her zaman akıllıca bir karardır. kameralı park sensörü tavsiye Özellikle ters manevra yapmamız gerektiğinde.

park sensörü tavsiye, kameralı park sensörü tavsiye,

Park sensörü tavsiye 2021’in en iyisi hangisi?

Günümüz arabalarının çoğu, park etme görevini kolaylaştırmak için farklı sistemler içermektedir. Arka kameralar, sesli uyarılar ve hatta otonom park yardım sistemi olabilirler. Ancak bizim aracımızda bu imkanların olmaması da mümkündür. Ancak bir alternatif var: park sensörü.

 • Kişisel finans konusunda en iyi tavsiyeleri içeren 1Haftalık Bülten
 • 2En önemli
 • 3Piyasadaki en iyi park sensörleri: önerilerimiz
  • 3.1Çevrimiçi kullanıcıların favori park sensörü
  • 3.2LED Ekranlı En İyi Park Sensörü
  • 3.3Kameralı en iyi park sensörü
  • 3.4Paranızın karşılığını en iyi şekilde alan park sensörü
 • 4Alışveriş Rehberi: Park Sensörleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
  • 4.1Park sensörü nedir?
  • 4.2Park sensörünü nasıl kurarım?
  • 4.3Ne tür park sensörleri vardır?
  • 4.4Tüm park sensörlerinde kamera var mı?
  • 4.5Park sensörlerinin avantajları nelerdir?
 • 5Satın alma kriterleri
  • 5.1Sensör tipi
  • 5.2Kurulum
  • 5.3Kamera
  • 5.4Göstergelerin türü
  • 5.5Bağlantı
 • 6Özet

En önemli

 • İki ana tip park sensörü vardır: ultrasonik ve elektromanyetik. Hem kurulumları hem de kullandıkları teknoloji birbirinden farklıdır.
 • Park sensörleri, geri manevra yaparken beklenmedik şoklardan kaçınmamıza yardımcı olacak çok pratik bir araçtır. Böylece kendi aracımıza veya bir başkasının aracına zarar vermemiş oluruz.
 • En önemli satın alma kriterlerinden biri sensörün içerdiği göstergelerin türüdür. Bazı modellerde klasik sesli uyarıya ek olarak, bizi engelden ayıran mesafeyi gösteren bir ekran bulunur.
park sensörü tavsiye, kameralı park sensörü tavsiye,

Piyasadaki en iyi park sensörleri: önerilerimiz

Park sensörü her gün satın aldığınız bir şey değildir. Tam da bu nedenle, birini seçerken biraz kaybolmuş hissetmeniz normaldir. Ama merak etmeyin. İşte 2020’nin en iyi park sensörlerinden bazıları. Bu listenin aramanızı daraltmanıza ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

 • Çevrimiçi kullanıcılar için favori park sensörü
 • LED Ekranlı En İyi Park Sensörü
 • Kameralı en iyi park sensörü
 • Para için en iyi değer park sensörü

Çevrimiçi kullanıcılar için favori park sensörü


Çevrimiçi kullanıcılar tarafından en iyi şekilde alınan park sensörlerinden biri KKmoon KR82’dir. Bu model, aracın arka tarafı boyunca konumlandırmak için dört sensör içerir.

park sensörü tavsiye, kameralı park sensörü tavsiye,

KKmoon seçeneği yağmura dayanıklıdır. Ayrıca düşük sıcaklıklarda donmasını önleyen malzemelerden yapılmıştır. Öte yandan, bu model alçak duvarları ve ayrıca küçük çocukları algılar.

LED Ekranlı En İyi Park Sensörü


Cocar modelinde tampona yerleştirmemiz gereken sekiz sensör var. Ayrıca, bizi engelden ayıran mesafe ile bilgi veren bir LED ekran içermektedir.

Bu park sensörü, bir nesneye yaklaştığımızda bip sesi çıkarır. Yaklaştıkça, bip sesinin frekansı artar. Sensörü takmak için tamponda bir matkapla birkaç delik açmamız gerekecek.

Kameralı en iyi park sensörü

Aradığınız şey bir arka kameranın sağlayabileceği ekstra yardımsa, bu model sizin için doğru olan olabilir. Aplic park sensörü, çamurluk veya trim üzerine yerleştirmemiz gereken bir kamera içerir.

Aracın gösterge panosuna, aracın arkasında neler olup bittiğine dair bir görüş sağlayacak ekranı yerleştireceğiz. Ayrıca bizi engellerden ayıran mesafeyi metre cinsinden gösterecektir.

Para için en iyi değer park sensörü

Son olarak, Autoutlet bize gerçekten uygun bir fiyata bir seçenek sunuyor. Bu park sensörü bir LED ekrana sahiptir. Bu sayede araç ile arkamızda bulunan cisimler arasındaki mesafeyi bilebileceğiz.

Engellere ne kadar yakın olduğumuza bağlı olarak ekran üç farklı renkte (yeşil, sarı ve kırmızı) yanacaktır. Ayrıca, bizi çarpışma riskine karşı uyaran bir bip sesi çıkaracaktır.

Alışveriş Rehberi: Park Sensörleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Park etmek zor bir manevra olabilir. Genellikle kapalı bir alana uyum sağlamak zorundayız. Veya arabamızı diğer araçların arasına, bir kolonun yanına veya bir duvarın önüne sığdırmalıyız. Park sensörü, beklenmedik çizikleri veya çarpmaları önlemek için mükemmel bir araçtır. Bu bölümde size bu çok pratik cihazın bazı anahtarlarını anlatacağız.

Park sensörü nedir?

Park sensörü, arabamızı geri geri sürerken çarpışmalardan kaçınmamıza yardımcı olacak bir araçtır. Mevcut birçok araba modeli, standart olarak bir tür park yardımı içerir. Aracınız için durum böyle değilse, ayrıca satın alıp kurulumunu gerçekleştirme imkanı vardır.Bu nedenle, bu cihaz, genel bir kural olarak arka tamponda bulunan sensörlerden oluşur.

Ancak ön tarafa da yerleştirilebilirler. Bir engele yaklaştığımızda park sensörü ses çıkarır. Bip sesinin frekansı, giderek yaklaştığımızı göstermek için artma eğilimindedir.

Bazı modellerde aracın ön kısmına, ön panele yerleştirmemiz gereken bir ekran da yer alıyor. Bu ekrandaki işlevler bir seçenekten diğerine değişir. Bazılarında engellere olan yakınlığa bağlı olarak bir renkte yanan LED ışıklar bulunur. Bizi bu nesnelerden ayıran mesafeyi belirtmeleri de sık görülür.

Park sensörü nasıl takılır?

Park sensörü satın alırken cihazın kurulum gerektirdiğini unutmamalıyız. Sürecin yanı sıra zorluğu da modelden modele değişebilir. Tavsiyemiz, belirli bir seçeneğe karar vermeden önce ilgili meclis hakkında kendinizi iyi bilgilendirmenizdir. Bu şekilde, kendi başınıza yapabileceğinizden emin olacaksınız.

Ancak, internette süreci açıklayan çok sayıda öğretici bulabilirsiniz. Düzgün bir şekilde kurulduğundan emin olmak için üreticinin talimatlarını doğru bir şekilde takip etmek de önemlidir. Dediğimiz gibi, süreç bir modelden diğerine değişebilir. Bununla birlikte, aşağıda en sık kullanılan adımlardan bazılarını özetliyoruz:

park sensörü tavsiye, kameralı park sensörü tavsiye,
 • Ölçüm yapın: Yapmanız gereken ilk şey, sensörlerin ne kadar yükseğe yerleştirileceğini ve ne kadar uzakta olacağını hesaplamaktır. Bu bilgiler genellikle üreticinin spesifikasyonlarında belirtilir.
 • Çamurluğu delin : birçok park sensörü modeli, arabanın çamurluğunda veya tamponunda bazı delikler açmamızı gerektirir. Aracınızın modeline bağlı olarak bu parçayı çıkarmanız gerekebilir. Her iki durumda da, delme sırasında herhangi bir kablo veya boruyu delmediğinizden emin olun. Olası bir alternatif, delik açması gerekmeyen, ancak savunmanın içine yapıştırılmış elektromanyetik sensörlerdir.
 • Sensörleri deliklere yerleştirin: delikler açıldıktan sonra her sensörü ilgili deliğe yerleştirin. Genel bir kural olarak, baskı altındadırlar ve ekstra desteğe gerek yoktur. Üst kısmın yukarı doğru yerleştirildiğinden emin olmamız önemlidir.
 • Sensörleri güç kaynağına bağlayın: Park sensörüne güç sağlamanın en yaygın yolu geri vites lambasıdır. Bu nedenle aracınızın modeline bağlı olarak aracın bu kısmını sökmeniz gerekebilir.
 • Sensörleri kontrol ünitesine bağlayın: sensörler savunmaya yerleştikten sonra onları kontrol ünitesine bağlamalıyız. Kontrol ünitesinden öne doğru tek bir kablo çıkacaktır.
 • Kabloları döşeyin: sonra kabloları öne getirmeliyiz. Böylece bizi engellerden ayıran mesafe bilgisi ile sensörleri ekrana bağlamış olacağız. Bir sinyal yayıcı ve bir alıcı ile kablosuz seçenekler vardır. Bazı uzmanlar parazit oluşabileceğini söylese de bu belki daha rahat bir seçenektir.
 • Ekran için bir yer seçin: bu karar kişisel zevklerinize, araba modeline ve ekran tipine bağlı olacaktır. Bazı modeller, bunların dikiz aynasının üstüne yerleştirilmesine izin verir. Diğerleri ise gösterge panosuna dayanacak şekilde tasarlanmıştır.
 • Her şeyin çalıştığını kontrol edin: Kurulumun sonunda park sensörünün doğru çalıştığından emin olun. Herhangi bir sorunuz varsa, bir uzmana danışın. Güvenlik en önemli şeydir; Tam olarak emin değilseniz aracınızda herhangi bir değişiklik yapmamanızı öneririz.

Ne tür park sensörleri var?

Park sensörlerinin özellikleri markaya göre değişiklik gösterebilir. Çoğu zaman, örneğin, arka tampona yerleştirilmiş dört sensör vardır. Diğer modellerde öne yerleştirmek için ekstra bir sensör bulunur. Bu farklılıkların dışında iki ana tip park sensörü vardır:

 1. Ultrasonik: Arka tamponda bulunan küçük silindirlerdir. Bazı modeller, bazılarını ön tampona da ekleme imkanı sunar. Bu tip bir sensörü takmak için tamponu delmek gerekecektir. Çalışması şu şekildedir: engellerden sıçrayan bir ultrason dalgası gönderilir. Dalga daha sonra nesneden ne kadar uzakta olduğumuzu hesaplayan sensöre geri döner.
 2. Elektromanyetik: Tamponun iç kısmına yapışan metalik bir şerittir. Daha önce de tahmin ettiğimiz gibi, bu tür bir sensör savunmada delik açmamızı gerektirmiyor. Elektromanyetik alanda engellerin neden olduğu değişiklikleri algılayarak çalışır. park sensörü tavsiye, kameralı park sensörü tavsiye,

Tüm park sensörlerinde kamera var mı?

Bazı park sensörü modelleri, geri giderken etkinleştirilen pakette bir kamera içerir . Fakat hepsi değil. Bu tamamlayıcının sağladığı vizyona sahip olmak istiyorsak, onu içeren bir model aramamız gerekecek. Bununla birlikte, fiyatının diğer modellere göre daha yüksek olabileceğini akılda tutmak önemlidir.

Park sensörlerinin avantajları nelerdir?

Park sensörlerinin ana avantajı, geri manevralarda bize ekstra yardım sağlamalarıdır. Örneğin park ederken olası engellerden kaçınmak için çok kullanışlıdırlar. Aşağıdaki tabloda, park sensörlerinin ana avantajlarını ve dezavantajlarını size gösteriyoruz.Avantaj

 • Manevraları geri çevirirken, özellikle park ederken ekstra yardım sağlar
 • Bu nedenle daha fazla güvenlik sağlayabilirler
 • Aracımıza veya üçüncü şahıslara çarpma ve zarar verme riskini azaltırlar.
 • Dikiz aynası kör noktalarıyla mücadele etmemize yardımcı olur
 • Bize en uygun olanı seçebilmemiz için farklı seçenekler (sesli, ışıklı ve görüntülü) vardır.
 • Arabamızın savunmasında saklayabilmemiz için birçok renkte modeller var.

Dezavantajları

 • Çok yetenekli değilsek karmaşık olabilecek bir kurulum gerektirirler.
 • Kendimizi güvende hissetmemizi sağlayabilirler ve bu nedenle manevralara gereken özeni göstermezler.
 • Kirli sensörler arızalanabilir

Satın alma kriterleri

Ne kadar süredir yolda olduğumuz önemli değil. Belirli manevraları yaparken arabamızı çizme veya bir şeye çarpma riski her zaman vardır. Gözümüzden kaçmış olabilir veya bir kör nokta olabilir. Bir park sensörü, üzülmemek için çok kullanışlı bir araçtır. Burada size akıllıca bir tane seçmek için nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlatıyoruz.

 • Sensör tipi
 • Kurulum
 • Kamera
 • Gösterge türü
 • Bağ

Sensör tipi

Yukarıda gördüğümüz gibi, iki ana tip park sensörü vardır. Bu nedenle, atmamız gereken ilk adımlardan biri, hangisinin bizim için en iyisi olduğuna karar vermektir. Bir yanda ultrasonik sensörlere, diğer yanda elektromanyetik sensörlere sahibiz. Her birinin kendine özgü özellikleri vardır.

Ana farklılıklardan biri, kurulum şekilleridir. İlki, arabanın çamurluğunu delmemizi gerektiriyor. Saniyeler aynı parçanın içine yapışır. Ayrıca işlevlerini yerine getirmek için kullandıkları teknoloji de farklıdır. Bu nedenle, karar vermeden önce iki seçeneği dikkatlice tartmanızı öneririz.

Kurulum

Kurulum, daha az becerikli eller için karmaşık bir süreç olabilir. Sensörümüzü başlatmak için gerekli olacak tüm süreçler hakkında net olmamız önemlidir. Ayrıca, kurulum türü bir modelden diğerine değişebilir.Ayrıca sahip olduğumuz aracın türüne de bağlı olacaktır.

Bu nedenle, üreticinin özelliklerini dikkatlice okumanızı öneririz. Bu şekilde, kurulumun bilginize uygun olup olmadığını öğrenebileceksiniz. Öte yandan, tüm süreci yürütmek için hangi araçların gerekli olacağını da hesaba katmak gerekiyor. Bunu nasıl yapacağımızdan emin değilsek, bunu yapması için her zaman bir profesyonel kiralayabiliriz.

Kamera

Bazı park sensörleri bir kamera içerir, ancak hepsini içermez. Bunun bizi ilgilendiren bir hizmet olup olmadığını tartmalıyız. Buna dayanarak, çok sayıda park sensörü modelini atabiliriz. Kamera, park ederken bize ekstra yardım sağlayabilir. Ancak birçok sürücü sesli uyarıyı yeterli bulmaktadır.Steven WrightKomedyen, oyuncu ve yazar”Canım sıkıldıkça merkezi bir mahalleye gitmeyi, harika bir park yeri işgal etmeyi ve kaç kişinin çıkıp gitmeyeceğimi sorduğunu saymayı seviyorum.”

Gösterge türü

Park sensörü seçerken ne tür göstergeler içerdiğine bakmamız gerekiyor. Bazı modeller, bir engele yaklaştıkça frekansı artan bir bip sesiyle sınırlıdır. Diğer seçenekler, nesneye yaklaştıkça renk değiştiren LED ışıklı bir ekran içerir. Bizi ondan ayıran mesafeyi bildiren modeller de var.

Bağ

Gördüğümüz gibi, park sisteminin kurulumu biraz zor olabilir. En karmaşık süreçlerden biri, sensörleri ekrana bağlayan kabloların döşenmesini içeren süreçtir. Bununla birlikte, parazit riskiyle karşı karşıya olmamıza rağmen, kablosuz alternatifler de vardır. İki olasılığı dikkatle değerlendirmeliyiz.

Devam et

Günlük olarak yaptığımız tüm manevralar arasında, şüphesiz en karmaşık olanı tersine yaptığımız manevralardır. Park ederken, kör bir noktada gizli bir sütunla arabamızı çizmemeye çok dikkat etmeliyiz. Arabamızı başka bir araca veya herhangi bir engele çarpmamak için de dikkatli olmalıyız.

Birçok araba, park etmemize yardımcı olmak için standart olarak bir tür asistan içerir. Bizim aracımızda böyle bir durum yoksa park sensörünü ayrıca satın alabiliriz. Akustik uyarıları ile bir engele tehlikeli bir şekilde yaklaştığımızda bizi uyaracaktır. Tabii ki, çevremizi her zaman ayna ve pencerelerden kontrol etmemiz önemlidir.