Mutfak fayans temizliği kadınlar kulübü

Mutfak fayansları nasıl temizlenir

Yağ ve kirin biriktiği mutfak fayanslarını nasıl temizleyeceğinizi biliyor musunuz? Neye ihtiyacınız olduğunu ve nasıl yapılacağını biliyorsanız gerçekten çok basit. mutfak fayans temizliği kadınlar kulübü

Alakalı haberler

mutfak fayans temizliği kadınlar kulübü
  •  İşli ve işsiz mutfak duvarları için en iyi kaplamalar
  •  Mutfak zemini zarar vermeden ve lekesiz bırakmadan nasıl temizlenir
  •  Çelik aletler nasıl temizlenir ve yeniymiş gibi yapılır

Mutfağınızın duvarları fayansla kaplıysa zaman zaman temizliğine özen göstermelisiniz. Bu odanın duvarlarını korumanın en yaygın yollarından biridir, çünkü çok dekoratiftirler, dayanıklıdırlar ve bunlar sayesinde nem, yağ ve kir duvara nüfuz etmez. Ama fayansların üzerinde kalıyor. 

İlk günkü gibi görünmesi için mutfak fayanslarının temizlenmesi çok önemlidir . Günden güne fark edilmeme eğilimindedirler, ancak lekelendiklerinde ve renkleri artık aynı görünmediğinde, diğer her şey ne kadar lekesiz olursa olsun, bu alanı tamamen karartırlar. 

Bu nedenle, mutfak fayanslarının nasıl temizleneceğini ve işi kolaylaştıracak bazı püf noktaları size adım adım öğreteceğiz . 

Mutfak fayansları nasıl temizlenir

Özellikle pişirme ateşlerinin bulunduğu cepheyi kaplayan çinilere dikkat etmeliyiz çünkü yemeklerimizi her hazırladığımızda daha fazla yağ kalıntısı biriken bu bölgede. 

Öncelikle tezgâhın üzerinde bulundurabileceğimiz tüm nesneleri ıslanmaması için ve ayrıca temizleyeceğimiz duvarlardan sarkanları varsa süsleri varsa kaldırmanız gerekiyor. Bu şekilde hiçbir şey çalışmamıza engel olmayacak. 

Daha sonra, temizlik sırasında yere su düşmesi durumunda zeminin daha fazla kirlenmesini önlemek için süpürgeyi zeminde süpürmenizi tavsiye ederiz . 

Ve sonra işe koyulabiliriz. Mutfak karolarını temizlemek için önerdiklerimiz arasından hangi formülü kullanmak istediğinizi seçmeniz yeterli . 

Ayrıca , kirin düşmesi ve önceden temizlediklerinizi lekelememesi için her zaman yukarıdan aşağıya doğru temizleyerek başlamanızı öneririz . 

mutfak fayansları nasıl temizlenir , mutfak fayans temizliği kadınlar kulübü , mutfak fayans temizliği , mutfak duvar fayansları nasıl temizlenir , mutfak fayans temizliği nasıl yapılır , mutfak fayans araları nasıl temizlenir , mutfak fayans temizleme , mutfak fayanslarının temizliği , mutfak fayans arası temizliği,

Kirin çok fazla birikmesi durumunda, ocağın önündeki yağın yumuşaması ve daha sonra daha iyi çıkması için bir tencere suyu kaynatın .

Mutfak fayanslarının sabun ve su ile temizlenmesi

Hepsinin en temel karışımı bir kase alıp sıcak suyla doldurup sıvı sabun eklemektir . 

İçine bir sünger ıslatın ve pürüzlü tarafını fayansların üzerindeki kiri ovalamak için kullanın. Fazla birikme olmaması durumunda pürüzsüz yüzü kullanabilirsiniz. 

Tüm yüzeyi ovaladıktan sonra, sabun kalıntısını nemli bir bezle temizleyin ve ardından temiz bir bez veya mutfak kağıdı kullanarak kurulayın. 

Daha derin ve karmaşık temizlik işlemlerinden kaçınmak için günlük kullanım için bu tür temizliği öneriyoruz. 

Mutfak fayanslarının amonyakla temizlenmesi

Fayanslarınız üzerinde çok fazla gres birikmişse veya tam bir temizlik ve dezenfeksiyon yapmak istiyorsanız ya da eski yılların tertemiz beyaz rengine kavuşmasını istiyorsanız, amonyaklı bir leğen sıcak su hazırlayabilirsiniz . 

Bu karışımı kullanmak için , amonyak buharlarının başınızı döndürmemesi için lastik eldivenlerle ve pencereler açıkken yapmanız çok önemlidir . 

Bu karışımla karoları temizleyin ve derzleri ovalayın ve ardından her şeyi başka bir bezle suyla durulayın. Sonra bir bezle kurulayın ve bitirdiniz. 

Mutfak fayanslarının sirke ile temizlenmesi

Beyaz veya şarap sirkesi, aynı zamanda gresi temizlemek ve dezenfekte etmek söz konusu olduğunda mükemmel bir temizlik ürünüdür. 

Her üç su için bir kaseye sıcak su ve bir parça beyaz sirke ekleyin . İyice karıştırın ve temizlenecek yüzeyin tamamını ovalamak için nemli bir bez veya sünger kullanın. 

mutfak fayansları nasıl temizlenir , mutfak fayans temizliği kadınlar kulübü , mutfak fayans temizliği , mutfak duvar fayansları nasıl temizlenir , mutfak fayans temizliği nasıl yapılır , mutfak fayans araları nasıl temizlenir , mutfak fayans temizleme , mutfak fayanslarının temizliği , mutfak fayans arası temizliği,

İşiniz bittiğinde, temiz suya batırılmış bir bezle karoların üzerinden geçin. Ardından yüzeyi kurulayın. 

Mutfak fayanslarının karbonatla temizlenmesi

Mutfak fayansları ile kullanabileceğiniz formüllerden bir diğeri de mutfak temizliğinin harika bir müttefiki: bikarbonatlı soda . Bu durumda bikarbonatı sulandırmalı ve bir süngeri o suda nemlendirmeli ve ardından karoları ovalamalısınız. 

Bikarbonatlı suya birkaç damla sabun ve hidrojen peroksit de ekleyebilirsiniz . Kombinasyon, özellikle kiremitlerin üzerine uygularsanız ve yaklaşık 10 dakika etki etmesine izin verirseniz, kirin neredeyse kendiliğinden çıkmasını sağlayacaktır. pratik ev temizliği kadınlar kulübü

Fayansları yağ giderme ürünleri ile temizleyin

Ayrıca piyasadan bir yağ giderme ürünü satın almayı da tercih edebilirsiniz. Genellikle sprey formatında satılırlar , bu nedenle uygulamaları çok rahattır ve herhangi bir karışım hazırlamanıza gerek kalmaz. En iyi sonuçlar için ürün üzerindeki talimatları izleyin. 

Fayans derzleri nasıl temizlenir

Zamanla kiremit derzleri kararır ve kirlenir. Bu normaldir ve bazen özel dikkat göstermeniz gerekir çünkü kiremitler ile kullandığımız normal temizlik ile kirler dışarı çıkmaz. 

Bunun için derzleri temizlemek için özel ürünler satın alabiliriz Talimatları izleyin ve eklemlerin beyaz tonlarını nasıl geri kazandıklarını göreceksiniz. 

Mutfak fayanslarını temizlemek için daha önce önerdiğimiz ürünlerden bazılarını da kullanabilirsiniz ve bu nedenle mutfakta başka bir kavanozunuz kalmaz. mop kullananlar kadınlar kulübü

Bunu yapmak için, bir kase alın, birkaç yemek kaşığı karbonat koyun ve homojen bir macun elde edene kadar karıştırarak azar azar su ekleyin . Bir diş fırçası kullanarak eklemlerin etrafına yayın ve birkaç dakika dinlendirin. Daha sonra bir sünger veya bez kullanarak çıkarın ve kirin karışım tarafından nasıl yıkandığını göreceksiniz. 

Fayanslarınızın yeniden parlamasını sağlayın

Fayanslar orijinal parlaklığını kaybetmişse, ne kadar iyi temizlemiş olursanız olun, cam temizleyici ile temizleyebilirsiniz . Onları daha güzel ve parlak gösterecek ve biraz daha uzun süre dayanacaksınız. Ürünü uygulamanız ve bir bez veya mutfak kağıdı ile yaymanız yeterlidir. 

Mutfak fayanslarını temizlemek, vazgeçmeniz gereken bir şey değildir. Haftada en az bir kez bunların üzerinden geçerseniz, daha derin temizlik için zaman ve enerji harcamanıza gerek kalmaz.