Mutfak dolapları nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Mutfak mobilyalarını düzenli bir şekilde nasıl temizleyebilirim?

Mutfak mobilyalarını temizlerken ne yapacağımızı bilmeden gereksiz mutfak eşyaları ve süresi dolmuş ürünlerle çevrili olmamak için çok düzenli olmalıyız. mutfak dolapları nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Alakalı haberler

mutfak dolapları nasıl temizlenir kadınlar kulübü , yaglı mutfak dolapları nasıl temizlenir kadınlar kulübü , mutfak dolabı temizliği kadınlar kulübü,
  •  Mutfak mobilyaları: Doğal veya sentetik malzemeler için gitmek daha mı iyi?
  •  Mutfak zemini zarar vermeden ve lekesiz bırakmadan nasıl temizlenir

Bir yapmak konusunda ise derin mutfak temizliği , sadece tezgahı ve aletleri odaklanmak olamaz, ama aynı zamanda kendi yüzeyinde bir inceleme veren ek olarak, dolaplar ve çekmeceler içini kontrol etmelidir. 

Sıkıcı bir şey haline gelmemesi için mutfak mobilyalarını adım adım, verimli ve hızlı bir şekilde nasıl temizleyeceğinizi öğreteceğiz . 

Mutfak mobilyası nasıl temizlenir

Başlamadan önce tezgahı temizleyin ve bir masanız varsa onu da boş bırakın. Bu şekilde, çıkardığınız her şeyi dolaplardan ve çekmecelerden bırakmak için yeterli alana sahip olacaksınız. Ayrıca attığınız her şeyi atacağınız büyük bir torba hazırlayın. Mutfak dolapları nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Fazla yeriniz yoksa önce yeri süpürün ve daha sonra yıkayabileceğiniz bir plastik veya masa örtüsü ile açık bir alanı örtün. O köşede tüm eşyaları vb. De bırakabilirsiniz. mobilyalardan çıkarman. Bu nedenle geçişi engellemeyen bir yer olduğundan emin olmalısınız. 

Bu çözüm sizi ikna etmezse yemek masasını her zaman kullanabilirsiniz ancak her şeyi taşımak için birkaç kez gelip gitmeniz gerekecek. 

Her bir mobilyayı boşaltın

Zaten hayal ettiğiniz gibi, bu temizliğin ilk adımı tüm mobilyaları% 100 boşaltmaktır. Lavabonun altındaki dolap bile. Açılmamış bir çekmece değil. 

Çıkardığınız her şeyi tezgahın üzerine koyun ve eski veya bozuk bulduklarınızı atın. Temizliği yaparken artık kullanmadığınız ancak iyi durumda olan nesneler görüyorsanız ve onlardan kurtulmak istiyorsanız, bunları her zaman bağışlayabileceğinizi, verebileceğinizi veya geri dönüştürebileceğinizi unutmayın. Bu durumda, onlar için bir çanta veya tezgahın üzerinde bir köşe ayırın. 

Mutfak dolaplarının iç kısmının temizlenmesi

Her şey boş olduğunda mutfak mobilyalarının içini, hem rafları hem de dolap kapaklarının içini temizlemeniz çok daha kolay olacaktır. Öncelikle, kırıntıları, tozu vb. Çıkarmak için iç kısmı kuru bir bez veya mutfak kağıdı ile silin.

mutfak dolapları nasıl temizlenir kadınlar kulübü , yaglı mutfak dolapları nasıl temizlenir kadınlar kulübü , mutfak dolabı temizliği kadınlar kulübü,

Kalan gres varsa, çıkarılmasını kolaylaştırmak için bir yağ giderici veya biraz karbonat ile ılık suyla nemlendirilmiş bir bez kullanabilirsiniz. 

Ve son olarak, bir leğene veya aynı lavaboya birkaç damla nötr sabunla ılık su koyun ve karışımı dolapların içine geçmek için kullanın. Genellikle onları nem, kir ve yağdan koruyan özel bir laminat ile kontrplaktan yapılırlar. Doğal ahşaptan yapılmışlarsa, temizlik için özel ürünler kullanın ve sirke de yüzeyin cilalanmasına ve dezenfekte edilmesine yardımcı olabilir. 

Son olarak, tüm yüzeyleri temiz bir bez veya emici kağıtla kurulayın.

İçindeki tüm içeriği sıralayın

Daha önce çıkardığınız her şeyi yerleştirirken, artık ihtiyacınız olmayan / istemediğiniz / kullanmadığınız şeylerden kurtulmadan önce bunun uygun olduğunu unutmayın. Artık daha az mutfak eşyası, mutfak eşyası veya ürün olduğuna göre daha az alana ihtiyacınız olduğunu fark edeceksiniz. 

Ama şimdi dolapların içini nasıl yerleştireceğimize odaklanmalıyız ve burada sipariş çok önemli. 

Yiyecek ve içecek için FIFO yöntemini (İlk Giren, İlk Çıkar) kullanmanızı öneririz, yani daha sık veya her gün kullanacağınız her şey elinizin altında ve ayrıca daha önce süresi dolan her şey. Bu üst çekmecelerde ve dolapların içindeki alt raflarda. Ve elbette, olabildiğince önde, böylece son kullanma tarihi daha uzak olanlara arkadaki boşlukları ayırıyor. Bu yöntem, daha az yiyeceğin farkına varmadan dolaplarda sona ermesini sağlamamıza ve hatta alışveriş listesini optimize etmemize yardımcı olacak, çünkü neyi daha acilen almamız gerektiğinin farkında olacağız. 

Aynı şekilde her gün veya daha seyrek kullanmadığınız her şeyi dolapların en yüksek raflarında veya arka kısmında saklayabilirsiniz. Örneğin, mutfakta kendimizi daha rahat idare edebilmemiz için tencere ve tavalar ateşlerin yanında, yakınınızda olmalıdır. Ancak ekmek kızartma makinesi, sadece Pazar günleri ve çok nadiren kullanırsanız, mutfaktan en uzaktaki dolabın son rafında saklanabilir. 

Mutfak mobilyalarının dışarıdan temizlenmesi

Her şey yerine oturduğunda, mutfak dolaplarının dışını temizleme zamanı. Bu durumda, temizlikleri, yapıldıkları malzemeye bağlı olacaktır. 

Her iki durumda da yapmanız gereken ilk şey , yüzeyinde birikmiş olabilecek tozu temizlemek olacaktır . Mobilyaların tavana ulaşmaması durumunda, o alanı da temizlemeyi unutmayın. 

Ahşap mutfak mobilyalarının temizlenmesi

Vernikli ahşap mobilyalarda (sadece mutfakta değil, evin her yerinde) harika sonuç veren bir çözüm, 50/50 sıvı petrol jeli ve beyaz ispirto karışımı kullanmaktır. En iyisi, bir eczaneye veya eczaneye gitmeniz ve burada önemli formüller hazırlayıp onlardan sizin için hazırlamalarını istemeniz.

mutfak dolapları nasıl temizlenir kadınlar kulübü , yaglı mutfak dolapları nasıl temizlenir kadınlar kulübü , mutfak dolabı temizliği kadınlar kulübü,

eczanelerde, önceden hazırlanmış formülü bulabilirsiniz. Mobilyalar ilk günkü gibi parlayacak. 

Karışımı alabileceğiniz herhangi bir nokta bulamazsanız, beyaz sirke ve çok sıkılmış yumuşak bir sünger ile ahşap veya su için özel ürünler kullanın. Mobilyaların nem almaması için temizledikten sonra yüzeyi kurutmanızın çok önemli olduğunu unutmayın. 

Bu işlemi her zaman ahşabın damarları yönünde, kusursuz ve izsiz olacak şekilde gerçekleştirin. 

Her halükarda, mutfağınızın koşuşturmasına mükemmel durumda dayanabilmesi için doğal ahşap mobilyayı sık sık tekrar cilalamanız gerekecektir. Pratik ev temizliği kadınlar kulübü

Laminat mutfak dolaplarının temizlenmesi

Bu mobilyaların dayanıklılığı, kolay temizliği ile birlikte piyasada en çok talep gören mobilyalardan biri olmasını sağlar. Sadece nötr sabunla ılık suya ihtiyacınız var ve bir bezle nazikçe ovun. 

Bu mobilya için en iyi şey, su izleri kalmaması için onu yukarıdan aşağıya temizlemektir, ancak sabun ve suyla temizliği bitirdikten sonra yüzeyi kurutursanız da bundan kaçınacaksınız. 

PVC mutfak dolaplarının temizlenmesi

PVC mobilyalar yumuşak bir bez, tercihen mikrofiber ve sıvı sabunla su ile temizlenmelidir. Daha sonra ikinci bir bezi veya bezi sadece temiz suyla geçirip son olarak fazla nemi kuru bir bezle kurutuyoruz. 

Lake mutfak dolapları nasıl temizlenir

Lake mutfak mobilyaları için en iyisi, nötr sabunla suyla nemlendirilmiş bir bezdir. Daha sonra yumuşak bir bezle kurutmak çok önemlidir. 

Bir mutfak dolabı nasıl temizlenir

Mutfağınızda vitrin olması durumunda, her şeyi boşaltırken ve değiştirirken aynı adımları izlemelisiniz, ancak bu durumda vitrindeki camı temizlemek için durmanız ve ardından dolabın dışını temizlemeniz gerekir. yapıldığı malzemeye bağlı olarak. Elbette, bu mobilyalarda iç düzen çok önemlidir, çünkü cam, sakladıkları her şeyi görmemizi sağlar. 

Ve bunu yaptıktan sonra , mutfak mobilyalarını iyice temizlemeyi bitirmiş olacaksınız . 

Mobilyaları temiz tutmak için ipuçları

Hem içeride hem de dışarıda mobilyalarınızı kaos ve kirin ele geçirmesini önlemenin yolları vardır: 

  • Alışverişe çıkmadan önce dolaplarda sakladığınız yiyecekleri gözden geçirin. Bu şekilde, zaten sahip olduğunuz hiçbir şeyi satın almazsınız, böylece dolapları doyurursunuz. 
  • Haftada bir kez sakladığınız her şeyin son kullanma tarihlerine bakmaktan zarar gelmez , böylece sürelerinin dolmasını ve çöpe gitmesini önleyeceksiniz. 
  • Derin bir temizlik yaptıktan sonra, işlemi tekrarlamaktan kaçınmak istiyorsanız, kendinizi her ay bir mobilyaya ayırın . Boşaltın, temizleyin ve her şeyi yerine koyun. 
  • Sobaya yakın olan dolapların yüzeylerinde daha fazla yağ birikecektir. Bu nedenle pişirildikten sonra üzerlerine sabun ve su ile geçmeniz uygundur .  Mutfak fayans temizliği kadınlar kulübü
  • Dış yüzeyi temizlerken amonyak, buhar tabancası veya ovucu kullanmayın çünkü bu ürünler parlaklığını kaybetmelerine neden olur.

Mutfak mobilyalarını temizlemek için tembel misiniz? Temizliği yapmak için sessiz bir gün seçmek en iyisidir. Bitirdiğinizde alan kazanmış olacaksınız ve mutfağınızın çok daha özgür olduğunu göreceksiniz. Yalnız bunun için ve temizlik hissi buna değecek.