Müstakil ev dış cephe boya renkleri

Evinizin cephesini boyamak için 18 renk ve kombinasyon

Her zaman güzel görünmesini istiyorsanız, evin cephesini boyamak önemli bir önlemdir. Beklendiği gibi, bu tablo zaman zaman, müstakil ev dış cephe boya renkleri hatta evi güzelleştirmek için yapılmalıdır. Duvar kaplaması için boya seçerken göz önünde bulundurulması gereken ilk şey evin mimarisi ve tarzıdır ,müstakil ev dış cephe boya renkleri, çünkü bazı renkler bazı stillerle diğerlerinden daha fazla birleşir. Ardından, her rengin geçtiği hissini düşünmeli ve aradığınız şeyle eşleşip eşleşmediğini görmelisiniz. Ve son olarak, en uygun renkler arasından en çok beğendiğinizi seçin. Dış cephe boyası renkleri 

müstakil ev dış cephe boya renkleri,

Duvar duvarlarını boyamak için en çok önerilen boyaların akrilik olduğunu unutmayın. Mat, macun kullanılmadan duvarlarda kullanılırken, saten ve yarı parlak daha pürüzsüz olan macun veya akrilik kaplamalı duvarlar için idealdir. Piyasada, mahalle sakinlerine zarar vermemek için bazıları güneşten veya yağmurdan korunan veya kokusuz çok çeşitli kaliteli boyalar bulunmaktadır.

Bu fikir kitabında, evinizin dış duvarları için renk ve renk kombinasyonlarını öğreneceksiniz. Bunun nedeni, duvarların tek renkle boyanması yaygın olmakla birlikte, cephede biri duvarlar diğeri detaylar için olmak üzere iki veya daha fazla rengin birleştirilmesinin de yaygın olmasıdır . İkinci durum, geleneksel veya modern evlerde tasarımların, çizgilerin ve hacimlerin ön plana çıkarılması istendiğinde oldukça sık görülür. Bu 18 cepheye bir göz atın ve evinizin önünü dönüştürecek rengi seçmek için onlardan ilham alın!

1. Renkli kompozisyon

Brezilya evlerinin dış duvarlarını kaplamanın en yaygın yolu hala boya kullanımı. Ve parlak renklerde bir kompozisyon şehirde kolay bulunmasa da, popüler bir estetik olduğu için sahilde ve hatta kırsal kesimde çokça görülebiliyor. Turkuaz boyalı duvarları, parlak sarı pencereleri ve bahçedeki pembe detayları ile bu tek katlı ev bunun bir örneğidir. Sonuç saf sevinçtir! 

2. Homojen boyama

Uygulamada, evlerin dış cepheleri için en yaygın olan resim, alan boyayı almaya uygun şekilde hazırlandıktan sonra, duvarların tüm uzunluğunu tek bir renkle kaplayan homojen olanıdır. Yukarıdaki görselde kır evi şampanya pembesi rengiyle yumuşak ve romantik bir havaya büründü. Dış cephe renkleri

3. Toprak tonları

Hem sahilde hem de kırsal kesimde toprak tonları, yukarıdaki resimde gördüğümüz gibi çevre ve doğa ile mükemmel bir şekilde bütünleşmesinin yanı sıra evi güzel ve rahat kılıyor. İçerisindeki tuğla rengi boya da biraz canlı bir atmosfer yaratma özelliğine sahiptir. Bu tonlar aynı zamanda şehir ortamında taşra yaşamına referans olarak da kullanılabilir. 

4. Koyu sarı boya

Hardal rengi, sarıya daha yumuşak bir alternatif, canlı ve ışıltılı bir renk olarak genel olarak evlerin resminde en çok kullanılan toprak tonlarından biridir. Pencereler gibi cephe detayları başka renklerde boyanırsa, duvarların ana boyasının daha fazla tanım kazanabileceğine dikkat etmek önemlidir. En yaygın olanı, daha nötr olduğu için, bu görüntüdeki gibi beyazdır.  Dış cephe boya renkleri görseller

5. Gri tonları

Beyaza boyanmış detaylarla da birleşen bu büyük ve geleneksel evin rengi, binaya modern ve sade bir hava veren olası grinin tonlarından biridir. Daha modern ve çağdaş çizgilere sahip evler, daha açık veya daha koyu tonda gri bir boya ile gerçekten çekici. 

6. Çift renkler

Evin dış alanının boyanması, cephenin duvarları ile sınırlı değildir. Duvarlarda boya rengini seçerken pencere ve kapı kasaları dikkate alınmalıdır. Bu evde pencerelerin yaprakları, duvarların kırmızımsı toprak boyası ile uyumlu bir kontrast oluşturan turkuaz rengindedir. Evinizi tasarlarken yardıma mı ihtiyacınız var?

7. Ton sur ton

Evin dış cephesini boyamanın bir başka yolu da, biri duvarların çoğu için daha koyu, diğeri detaylar ve dokular için daha açık olmak üzere iki farklı ton seçmektir. Yukarıdaki görüntüdeki geleneksel ev, taş temel ile mükemmel bir şekilde eşleşen bir renk olan iki yeşil tonu aldı.

8. Kızıllar

Kırmızının tonları da evin cephesine hayat verebilir. Taş detaylara sahip bu evde kırmızı renk, aynı zamanda binaya daha modern bir görünüm kazandıran doğal malzemeye bir kontrpuan oluşturuyor. Bu renk, modern tasarımlı evlerin resminde sofistike.

9. Mavinin tonları

Soğuk bir renk olduğu için mavi, pastel tonlarından daha kapalı veya daha canlı tonlarına kadar evin cephesinin boyanmasında korkusuzca kullanılabilir. Bu görüntüde mavi resim, mavimsi gri tonda bir başkasıyla birleştirilerek ilginç ve modern geometrik figürler oluşturulmuştur. 

10. Romantik yayınlar

Bu evin cephesinde, tablo beyaz ve şampanya pembesi alanlar arasında dengelendi. Yumuşak renkler ve mat boyaların seçimi, zarif ve romantik bir görünüm sağlamıştır. 

11. Malzemelerin karıştırılması

İki veya daha fazla renk kullanan boyama tekniği, evin cephesinin bir veya daha fazla malzemeden oluşup oluşmadığını da hesaba katmalıdır. Örneğin bu evde duvar kısmı yeşilin açık tonunda boyanmış, ahşap kısma ise çok koyu bir gölge verilmiştir. Her malzeme türü, özel mürekkeplerin yanı sıra farklı bir ön hazırlık gerektirecektir. 

12. Öne çıkan ayrıntılar

Bazen yapı, özellikle de eskiler, resimdeki renklerin kontrastı ile vurgulanmayı hak eden bir dizi ayrıntı sunar. Bu evde, örneğin, pencerelerin duvar pervazları ve çatının oyukları, duvarların pembesini vurgulamak için beyaza boyanmıştır. 

13. Hacimlerin ve çizgilerin tanımı

Bu modern tarzdaki evde olduğu gibi, duvarlardan farklı olarak boya ile yapılan boyama, cephedeki hacimleri ve çizgiyi tanımlamak için de geçerlidir. 

14. Parlak sarı

Cephe renkleri arasında sarı, kendine has cazibesi olan bir renktir ve hem duvarların tüm uzunluğu boyunca hem de sadece bazı sektörlerde evin dış alanını boyamak için kullanılabilir. Bu evde, ciltlerden sadece birine sarı boya verildi, bu da gri ve ahşap detaylardaki üst hacimle tezat oluşturuyor. 

15. Siyah beyaz

Daha modern evlerin cepheleri için çok sofistike bir renk kombinasyonu, siyah ve beyaz arasındaki olandır. Yukarıdaki resimde, evin çoğu beyaz boya aldı, ancak üst hacim dıştan siyah boya aldı. 

16. Gri ve beyaz

Çok modern bir başka olasılık ise ciltler üzerine beyaz, detaylarda gri boya ile boyamaktır. Yukarıdaki görseldeki kutuda, gri boya, rengin açık tonu sayesinde yatay çizgileri göze çarpmayan bir şekilde vurgular.  

17. Beyaz boya

Beyaz renk, hafifliği, takdiri ve parlaklığı nedeniyle evlerin dışını boyarken hala en popüler olanıdır. Ayrıca her şeye uyan nötr bir renktir. Beyaz boya ile boyama, yukarıdaki görüntüdeki ev gibi birçok hacme sahip modern binalarda özellikle güzeldir. 

18. Beyaz ve açık

Beyaz boya, bunun gibi planlı bir dış aydınlatma ile daha fazla ön plana çıkabilir, çok şık ve bu da çok modern ışık tasarımları yaratır. 

Eviniz için 2021 renk

Müstakil ev dış cephe boya renkleri” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: Ev dış cephe boyası – Enpars

Yorumlar kapalı.