Mop kullananlar kadınlar kulübü

Mop nasıl temizlenir ve kötü kokusu nasıl giderilir!

Nasıl yapılacağını biliyorsanız, ilk günkü gibi bir paspas tutmak kolaydır. Paspası temizlemek ve sahip olabileceği kötü kokuyu gidermek için size kesin ev yapımı püf noktaları sunuyoruz. Mop kullananlar kadınlar kulübü

Paspas bir icadıdır.  prestijli mucit ve havacılık mühendisi tarafından tasarlandı ve o zamandan beri neredeyse tüm dünyaya yayıldı.

Paspas, temizlik dünyasında devrim yaratan bir buluştur . Ancak varış yeri hijyen olsa bile, paspaslar, deterjanlar, çamaşır suyu vb. İle sürekli temas halinde bulunarak temiz tutulacağını varsaymamalıyız. Peki paspas nasıl temizlenmeli?

silva el mop kullananlar kadınlar kulübü , vip ahmet mop kullananlar kadınlar kulübü , silva mop kullananlar kadınlar kulübü , mop kullananlar kadınlar kulübü , tablet mop kullananlar kadınlar kulübü,

Her şeyden önce, her zaman ıslak ve kirli kalarak bakteri çoğalması için mükemmel bir ortam olacağını unutmayın. Ve bunun bir göstergesi de salgın hastalıktır. Mop kullananlar kadınlar kulübü Paspası nasıl temizleyeceğinizi ve kötü kokuyu nasıl gidereceğinizi öğrenin!

Mop sık sık temizlemenin önemi

Paspasınızın kumaşı veya lifi hoş olmayan bir koku aldığında, temizleme zamanı gelmiştir. Ya da başarısız olursa, çok aşınmışsa yenisiyle değiştirin. Sadece temizliğe ihtiyacınız varsa, paspas pedini temizlemek ve kötü kokusunu gidermek için size harika bir ev yapımı numara sunuyoruz. Ve sadece sabun, limon ve sirkeye ihtiyacınız var .

Ek olarak, tüm evinizin zemininde hijyen sağlamak için bu aletin sık sık temizlenmesi çok önemlidir. Paspasın amacının zemindeki kiri temizlemek olduğunu ve fırçalarken kumaşı kiri çıkarıp yakaladığını düşünün. Bu nedenle, fırçaladıktan sonra paspas temizlenmezse, çıkardığınız tüm kir liflerine yapışacaktır.

Bu nedenle paspas pedinin kullanımdan sonra temizlenmesi çok önemlidir. Böylelikle tüm gömülü kirleri çıkarmış olursunuz ve aynı zamanda kötü koku ve iğrenç lekelerin oluşmasını da engellersiniz.

Ancak yapmadıysanız ve kirli paspasla temizlemeye devam ettiyseniz, artık evinizin tüm odalarına kirleri dağıtmamak için paspasın kötü kokusunu nasıl temizleyeceğinizi ve yok edeceğinizi göstereceğiz. Not alın!

Mop pedi adım adım nasıl temizlenir

Artık Mop kullananlar kadınlar kulübü kullandıktan sonra temizlemenin önemini bildiğinize göre, onu temizlemek ve bakteri ve kötü kokuların görünmesini önlemek için size çok etkili bir ev hilesi sunmak istiyoruz.

Bunun için yapmanız gereken ilk şey temizlik için gerekli mutfak eşyaları ve ürünleri hazırlamaktır. Bunlar: biraz sabun veya deterjanlı ağartıcı içeren su dolu bir kova, lateks eldivenler, üç limon ve beyaz sirke. Her şeye sahip olduğunuzda şu adımları izleyin:

silva el mop kullananlar kadınlar kulübü , vip ahmet mop kullananlar kadınlar kulübü , silva mop kullananlar kadınlar kulübü , mop kullananlar kadınlar kulübü , tablet mop kullananlar kadınlar kulübü,
  1. İlk olarak, en iyi sonucu almak için bol miktarda soğuk su veya ılık suyu paspas kovasına dökün. Biraz yumuşak sabun veya deterjanlı ağartıcı ekleyin .
  2. Ardından, mikrofiber veya bez paspasın paspasını yerleştirin. Eldivenlerinizi giyin ve paspası kuvvetlice ovalayın, yapışmış kalan tüyleri veya çöpleri çıkarma fırsatını yakalayın. İyice fırçaladıktan sonra, paspası birkaç kez durulayın ve sıkın.
  3. Kirli suyu boşaltın ve kovayı tekrar bol soğuk veya ılık suyla doldurun. Bu sefer iki bardak beyaz şarap sirkesi ve üç limonun suyunu ekleyin. Paspasın üzerindeki kötü kokuyu gidermek için paspası içeriye koyun ve 2-3 saat bekletin . Bu teknik, paspası temizlemeyi bitirmek ve kötü kokuları ortadan kaldırmak için çok etkilidir.
  4. Bu sürenin sonunda, fazla suyu çıkarmak için mocho’yu boşaltın ve kurumaya bırakın. Mümkünse, biraz da güneş almaya çalışın, çünkü bu bakterileri öldürmeye yardımcı olur ve dokular daha hızlı kurur. koltuklar nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Sirke, kumaşları dezenfekte eden ve ağartan güçlü bir temizleyicidir. Limon suyuna eklenen bu, paspasın kötü kokusunu gidermek için çok güçlü bir karışımdır. Unutmayın, bundan kaçınmak için her kullanımdan sonra paspası temizlemelisiniz.

Mop ne sıklıkla değiştirmeliyim?

Paspas pedini ne sıklıkla değiştirmeniz gerektiği, nasıl kullanıldığına çok bağlıdır. Önerimiz ayda bir yapmanızdır, ancak paspas, robot temizleyici, elektrikli süpürge vb. De kullandığınız için çok sık kullanmıyorsanız veya yeterli bakım yapıyorsanız, her seferinde değiştirebilirsiniz. iki ay.

Bahsettiğimiz gibi paspası sık sık temizleyerek evinizi bakteri ve kirden uzak tutacak , aynı zamanda kullanım ömrünü de büyük ölçüde uzatmış olacaksınız. Bununla birlikte, evde uygun hijyeni sağlamak için zemini günlük olarak fırçalamak gerekli değildir, aksi takdirde fayanslar nem kazanır ve bozulacaktır.

silva el mop kullananlar kadınlar kulübü , vip ahmet mop kullananlar kadınlar kulübü , silva mop kullananlar kadınlar kulübü , mop kullananlar kadınlar kulübü , tablet mop kullananlar kadınlar kulübü,

Tüm evinizin zeminini aynı paspasla paspaslamanız da tavsiye edilmez. Evin doğru bir şekilde temizlenmesi için en az iki paspas veya paspas bulundurulması tavsiye edilir . Biri mutfak ve banyolar için, diğeri evin geri kalanı için olacak.

Bu şekilde, bu odalardaki kir evin geri kalanına yayılmayacaktır. Mutfakta daha fazla yağ birikme eğiliminde olduğunu unutmayın, bu nedenle mutfağı fırçaladıktan sonra koridoru veya bir odayı fırçalarsanız ve paspası temizlemezseniz, mutfaktan gelen yağ diğer odaların zeminlerine dağılacaktır.pratik ev temizliği kadınlar kulübü