Modern balkon perdeleri ve panjur

Balkon Kapılı Pencere Panjurları

Pencerelerdeki dekoratif perdeler, oda için seçilen rahatlığı ve şıklığı vurgulamaktadır. Balkon kapılı pencere perdeleri, özellikle sıcak mevsimde genellikle günde birkaç düzine açılan kapı kanadının açılması için uygun bir şekle sahip olmalıdır. Bu makale, bir kapı bloğu ile birlikte pencereler için panjurlara genel bir bakıştır.1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi, modern balkon perdeleri,

Balkon kapılı pencereler panjur nasıl seçilir

Farklı amaçlara sahip odalar için farklı perdeler seçin

1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi, modern balkon perdeleri,

Farklı odalardaki projelere göre balkonlar veya sundurmalar eklenir: daha sık balkona erişim mutfaktan sağlanır. Çoğu zaman, sundurmaya oturma odasından (salondan), yatak odasından veya koridordan daha az sıklıkta ulaşabilirsiniz.

Her durumda, pencere panjurları, perdelikler veya teneke panjurların belirli bir versiyonu kullanılır.

Her durumda iki panelli pencere perdesi kumaş tasarımı sağlanmıştır, böylelikle kanat açılırken balkon kapısının sarkan lambukekler, çıkışı bloke eden boş paneller şeklinde engelleri yoktur.

Apartman dairesinde yapının amacı büyük ölçüde panjur yapımında kullanılacak malzemeleri belirler.

Salon perdelerinin tasarımı mutfak pencere perdelerinden farklıdır. Aşağıda, çeşitli odalardan balkon çıkışı için tasarım seçeneklerini inceleyeceğiz.

Oturma odasında balkonlu bir pencere yapmak

Işık perdeleri ve kahve renkli perdeler mobilyaları gölgeliyor

Balkonlu oturma odası için perdeler birkaç gereksinimi karşılamalıdır:

1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi, modern balkon perdeleri,
  • Mukavemet – balkon kapıları sıklıkla kullanıldığından, çıkışta asılı perdeler sürekli temas eder, bu nedenle üretilen malzemeleri yüksek yoğunluklu olmalıdır. Balkonlu bir pencerenin tasarımı için, yoğun malzemeden panelli dikey panjurlar veya panjurlar idealdir.
  • Pratiklik – Balkonlu oturma odasındaki perdeler, zarif çözümlerini vurgulayarak odanın içi ile mükemmel bir şekilde birleştirilmeli, perdeler ise balkon kapılarından ve arkadan geçiş için serbest erişim sağlamalıdır.
  • Dekoratif tarz – çizim odasındaki balkon kapılı perdeler, oda dekoru ile mükemmel bir şekilde birleştirilmelidir.
  • Çevre güvenliği – Balkon kapısını içeren salon perdelerinin insanlar ve hayvanlar için sağlık sorunlarına neden olmayacak güvenli malzemelerden imal edilmesine izin verilmektedir.

Oturma odasındaki perde çeşitleri

Keten perdeler eko dekor için çok uygundur

Balkonlu salondaki çeşitli perdeler genellikle tül, organze, tafta, ipek ve diğer modern kumaşlar kullanılarak klasik tarzda yapılır.

Perdelerin şekli balkon çiçeklerinin serbestçe sallanmasını sağlamalıdır, bu nedenle tasarımcı iki panelli perdelerin kullanılması daha uygundur.

Püsküllü, saçaklı ve ağır perdeli modern lambukekler, odanın dekorunu mükemmel bir şekilde vurgulamaktadır. Salonda, olağan pencere tasarımı, açıklığın çeşitli işlevleri yerine getiren yoğun, yarı saydam kumaş perdelerle süslenmesini içerir – yoğun perdeler odayı güneşten ve meraklı gözlerden engeller, ince kapaklar ise odanın tarzını vurgulamaya yardımcı olur.

Çoğu zaman, modern oturma odaları, perdeli ve fırfırlı perdelerin uymadığı yüksek teknoloji tarzında dekore edilmiştir. Bu durumda pencere açıklıkları dikey veya silindirik panjurlar, parlak malzemelerden yapılmış ve uygun renklerde yapılmış olabilir.

Kaset perdeler oturma odasının iç kısmına mükemmel uyum sağlar

Stor perdeler (kasetler), açıklığın veya kutunun boyutuna göre üretilebilir, çünkü bunları doğrudan pencere pervazına monte etmek, balkon kapısını açarken panjurlara zarar verme gibi rahatsızlıkların önlenmesine yardımcı olur.

Malzemeyi tozdan ve aşırı nemden koruyan emprenye kumaşlardan yapılmış balkonlu salon için kaset perdeler, perdelerin yüzeyi güneşte solmaz. Tek bir iç mekan oluşturmak için balkon perdelerinin oturma odasındaki dekorasyon tarzıyla uyumlu olması gerekir.

Oturma odasının içi çevre dostu ise, kapılı balkon penceresindeki perdeler doğal malzemelerden yapılmış, bambu, kenevir, keten ve ağartılmamış kumaş kullanılmıştır. Doğal kumaşlardan yapılmış perdeler, en yüksek derecede güvenlik ve hijyen ile karakterizedir.

Tül kademeli – bu perdeler her odaya mükemmel uyum sağlayarak ferahlık ve ferahlık hissi yaratır.

1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi, modern balkon perdeleri,

Pencere ve balkon kapısının alanını sınırlayan dikdörtgen şekilli ayrı elemanlardan oluşan kısa veya uzun olabilir.

Yatak odası için perdeler

Balkona erişim yatak odasından sağlanırsa, bu, perdelerin tasarımında bir iz bırakır. Bu durumda, balkon kapılı yatak odası perdeleri aynı anda işlevsel gereksinimleri (odanın güneş ışığından, tozdan ve meraklı gözlerden güvenilir bir şekilde korunması) karşılamalı ve odanın seçilen tarzına göre dekorasyon gereksinimlerini karşılamalıdır.

Yatak odasına balkon kapısı olan pencerede yer alan perdeler, kişiyi rahatlık ve rahatlık durumuna sokan yumuşak kumaş örtüler ve yatıştırıcı renklere sahiptir. Tabii ki, balkon kapısını açarken, perdelerin tek bir panelden dikilmesi büyük ölçüde üst üste biniyor.

Yatak odanızı yaratıcı bir şekilde tasarlamanıza yardımcı olacak bir dizi fikir içeren videoyu izlemenizi öneririz.

1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi, modern balkon perdeleri,

Yatak odasında balkon kapısı olan en iyi pencere dekorasyonu, bir lambayla birbirine bağlanan birkaç panelden perde yapmaktır, perde tasarımlarından uzun süre örnekler verebilirsiniz ancak yatak odanıza uygun seçeneği seçmek daha iyidir.

Kuzeye bakan pencereli bir odada (yatak odası), sıcak renklerde perdeler seçmelisiniz, turuncu, şeftali, pembe, krem ​​ve diğer pastel renkler mükemmeldir. Koyu perdeler odayı görsel olarak daraltır ve soğukla ​​doldurur.

Mutfak için perdeler

Mutfağa açılan balkon kapısı perdeleri, mutfak sürekli olarak her türlü kirliliğe maruz kaldığından, yıkanması ve temizlenmesi kolay malzemelerden yapılmalıdır. İkincisi, mutfak perdeleri odanın içini tamamen tamamlayacak.1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi, modern balkon perdeleri,

Doğru mutfak panjurlarını nasıl seçeceğiniz ve bunları kendiniz nasıl kuracağınızla ilgili videoyu izleyin.

En iyi çıkış yolu, dayanıklı modern malzemelerden yapılmış panjurlardır (kumaş üzerine basılmış desenli seçenekler veya fotoğraf baskısı popülerdir). Mutfakta balkon kapısı üzerinde bulunan perdelerin birden fazla barı olabilmesi sayesinde kumaşa zarar vermeden kanadı açabilirsiniz.1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi, modern balkon perdeleri,