Mobilyalarınıza göre parke rengi nasıl seçilir

Parke rengini seçmeden önce , tüm parke renkleri herhangi bir mobilya veya herhangi bir dekorasyon tarzı ile birleşmediğinden, mobilyalarınızın stilini ve rengini dikkate alın.çamsan renkleri , son moda parkeler , asos meşe parke rengi , en çok tercih edilen parke modelleri , ev parke renkleri , çamsan laminat renkleri , en çok tercih edilen parke , peli parke renkleri , truva parke rengi , lamine renkleri , terraclick beyaz meşe,

Parke rengini mobilyanıza göre seçmenin temel kuralı, renkleri nasıl birleştireceğinizi bilmektir. Günümüzde parke yapılan birçok ağaç var ve her birinin farklı tonları var. Bu nedenle parke satın almadan önce öğrenin ve planlayın.

İyi bir parkeye para yatıracak mısınız? Bu yüzden akıllıca seçin ve asla pişman olmayacaksınız.

Bu makalede bulacaksın 

  • 1- Altın sarısı parke
  • 2- Nötr renkte parke
  • 3- Gri parke
  • 4- Turuncu parke
  • 5- Kırmızımsı parke
  • 6- Koyu parke

1- Altın sarısı parke

Sarı ve altın tonlu parke, özellikle nötr ve koyu tonlarda olmak üzere farklı tarzdaki mobilyalarla çok uyumludur.

Parke ne kadar parlaksa birleştirmesi o kadar zor olacaktır. Çok parlak bir altın parke, odaya hafif ahşap veya kır tarzı mobilyalarla iyi gitmeyen lüks bir görünüm kazandıracaktır.

Mobilyanız nötr renkli, beyaz, gri veya parlak dokulu ise altın lamine parkeyi tercih edin.

2- Nötr renkte parke

Parke uzmanları, zeminin rengi ne kadar nötr olursa, her tür ve tarzdaki mobilya ile o kadar kombine edilebilir olduğunu söylüyorlar.

Çok açık renkli parke, görsel bir ferahlık etkisi yaratma avantajına sahiptir. Açık renk ahşaplarla, aynı zamanda koyu renkli ahşap mobilyalarla ve hatta renkli mobilyalarla çok iyi bir şekilde birleşir.

3- Gri parke

Gri tonlardaki parke renkleri, ağartılmış meşe gibi çok modadır, ancak satın almadan önce bunları evdeki mobilyalarla birleştirebilmek için bazı yönleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Gri parke, açık renkli mobilyalarla uyumlu değildir.

Gri parke koyu renkli mobilyalarla kombine edilebilir ancak dekorasyonun iç karartıcı olmaması için ortama biraz renk katılması çok önemlidir. Ve seçtiğiniz bu rengin başkalarıyla birleştirilmemesi çok önemlidir.

Bu nedenle, seçiminiz gri parke olacaksa, tek bir renge sadık kalın ve tonlarını (daha açık veya daha koyu) vurgular oluşturmak ve ortama kişilik kazandırmak için kullanın.

  • Turuncu aksesuarlar gri zeminli bir odaya sıcaklık katar.
  • Sarı renk, gri bir parke odasına parlaklık getirir.
  • Kırmızı ile birleştirilen gri parke, dramatik bir dokunuşla modern bir alan yaratıyor.

4- Turuncu parke

Turuncu parke, mobilyalarla aynı tonlarda birleşiyor. Parke zeminin sahip olduğu turuncu tonu ne kadar düşükse, onu mobilyanın farklı tonlarıyla birleştirmek o kadar kolay olacaktır.

Turuncu zeminler, koyu renk mobilyalarla veya soğuk renklerde dekoratif aksesuarlarla (örneğin perdeler veya döşemeler) pek iyi gitmez.

5- Kırmızımsı parke

Daha koyu parke renkleri, daha rafine bir ortam yaratmak için harikadır. Özellikle nötr veya koyu renklerde şık mobilyalara çok yakışıyorlar.

Kırmızımsı parkeyi birleştirmek için iyi bir seçenek, duvarlarda açık renkler kullanmaktır. Zeminin koyu renginin alanı küçülttüğünü ve koyu duvar renkleri ile kombine edildiğinde bunaltıcı olabileceğini unutmayın.

6- Koyu parke

Koyu ceviz parke ve diğer koyu tonlu ahşaplar, daha açık renkli mobilyalarla birleşiyor. Beyaz gibi zıtlarsa, etki çok çekici olacaktır.

Koyu parke renkleri soğuk renklerle (mavi, yeşil) kombine edilebilir ancak oda turuncu veya kırmızımsı tonlarla birleştirildiğinde sahip olacağı sıcaklığı kaybedecektir.

Artık mobilyanıza göre parkeyi seçmek için bazı temel kuralları bildiğinize göre, bir karar vermeden önce düşünün.

Sadece mobilyaları değil, dekorasyonun bir parçası olacak tüm nesneleri, özellikle mobilyaların döşemelerini, perdeleri ve resimlerin, portrelerin ve sanat eserlerinin ana renklerini dikkate alın.

Renkli kalemlerle eskiz yapın, bir profesyonele danışın, sizi büyüleyen ve modası geçmeyen bir renk kombinasyonu oluşturmak için çevrimiçi bir program kullanın. Unutmayın ki bir parke zeminin uzun yıllar dayanması önemli bir yatırımdır ve akıllıca bir karar vermeniz için biraz zaman ayırmanız tercih edilir.çamsan renkleri , son moda parkeler , asos meşe parke rengi , en çok tercih edilen parke modelleri , ev parke renkleri , çamsan laminat renkleri , en çok tercih edilen parke , peli parke renkleri , truva parke rengi , lamine renkleri , terraclick beyaz meşe,