Minimum alçıpan tavan yüksekliği

Tavan boşluğunu asma alçıpan yapıyla hizalamak oldukça yaygın denilebilir. Bu, malzemenin çok yönlülüğü ve pratikliğinin yanı sıra birçok olumlu özelliğinden kaynaklanmaktadır. Ve alçı panelin montajı özel beceri ve yetenekler gerektirmez. Asma tavan yüksekliği kaç cm, Alçıpan tavan yüksekliği, Alçıpan Asma tavan yüksekliği, Banyo Asma tavan yüksekliği, Standart tavan yüksekliği, Asma Tavan boşluğu kaç cm, Alçıpan Asma Tavan ölçüleri, TOKİ tavan yüksekliği,Ancak bu tür bir işi yapmadan önce, bir alçıpan tavanın minimum yüksekliğinin ne olduğunu bulmalısınız.

Alçıpan yapılar için oda yüksekliği kısıtlamaları

Tavandaki asma alçıpan yapıları, bir çerçevenin montajını ve süspansiyonların kullanılmasını içerir. Sonuç olarak, oda tavan profilinin yan kenarlarının genişliği, yaklaşık 27 mm ve tavan alçı levha tabakasının kalınlığı – 9,5 mm (duvar alçı levhası kullanıldığında kalınlık 12,5 mm’ye çıkar) azalacaktır. Genel hesaplamalarda bu değer yaklaşık 4 cm’dir.

Bir kişinin bir odada rahat bir şekilde kalması için belirli bir yükseklik gereklidir. Konutlar için 2,6-2,7 m, banyolarda 2,3-2,4 m’ye düşmektedir.Bu değerler, ortalamanın üzerinde bir kişinin rahatsızlık hissetmeden içeride kalmasını sağlar.

Süspansiyon sistemi için malzeme seçerken ve sabitleme yöntemlerinde minimum tavan yüksekliği hatasız olarak dikkate alınır.

Alçak tavanlı alçı levha döşeme yöntemleri

Odanın alçak bir tavanı varsa ve alçıpan ile hizalanması bir zorunluluksa, çerçevesiz ahşap çıtalara sabitleme veya sabitleme yöntemini kullanabilirsiniz.

İlk durumda, alçıpan için özel bir yapıştırıcıya veya doğrudan bir alçı karışımına ihtiyacınız olacaktır. Eser şuna benzer:

  1. Yaprağın yüzeyi tutkalla işlenir ve tavana uygulanır;
  2. Seviyeyi kullanarak döşemenin doğruluğunu kontrol edin;
  3. Levha tavana 10 dakika sıkıca bastırılır.

Malzeme beton bir yüzeye yapıştırılmışsa, yüzeyin yapışmasını artıran özel bir astar ile ön işlemden geçirilmelidir.

Montaj işini basitleştirmek için alçı levha iki eşit parçaya kesilir.Asma tavan yüksekliği kaç cm, Alçıpan tavan yüksekliği, Alçıpan Asma tavan yüksekliği, Banyo Asma tavan yüksekliği, Standart tavan yüksekliği, Asma Tavan boşluğu kaç cm, Alçıpan Asma Tavan ölçüleri, TOKİ tavan yüksekliği,

Alçıpanın ahşap çıtalara sabitlenmesi de tavan yüksekliğini neredeyse hiç değiştirmeden bırakır.

ASMA TAVAN YÜKSEKLİK

Yüzeyi bu şekilde düzeltmek için ahşap çerçeveyi doğru bir şekilde hesaplamak ve güvenli bir şekilde sabitlemek gerekir. Çıtalar, uzunluğu en az 10 cm olan çivilerle tutturulur, alçı levhalar, kenarlar boyunca ve levhanın ortasına küçük porsiyonlar halinde uygulanan mastik ile çerçeveye tutturulur. Daha fazla güvenilirlik için, kendinden kılavuzlu vidalarla sabitleme yapılır.

Tavan alanını düzleştirmek için alçıpan kullanılırken, tüm aile üyeleri için rahat bir konaklama sağlayan tüm parametreleri hesaba katmak önemlidir.