Laptop sırt çantası önerisi

2021’in en iyi laptop ve sırt çantaları

Dizüstü bilgisayarınızı genellikle evden çıkarırsanız, onu korumak ve kırılmasını veya çarpma ve çizilmesini önlemek için kaliteli bir çantaya ihtiyacınız olacaktır. laptop sırt çantası önerisi , laptop sırt çantası , laptop çantası , notebook çantası , hp sırt çantası , bilgisayar sırt çantası , deri laptop çantası, Bu çantalar ve sırt çantaları, Windows veya Apple dizüstü bilgisayarınızı güvende tutmanıza ve kabloları, şarj cihazlarını, harici sabit diskleri saklamanıza olanak tanır …


laptop sırt çantası önerisi 2021

Dell
HP Laptop ÇantasıHP
Samsonite Laptop ÇantasıSamsonite
Mack Laptop ÇantasıMack
Thule Laptop ÇantasıThule
Case Logic Laptop ÇantasıCase Logic
Targus Laptop ÇantasıTargus
Addison Laptop ÇantasıAddison
Huawei Laptop ÇantasıHuawei
Lenovo Laptop ÇantasıLenovo
MSI Laptop ÇantasıMSI
Tiger Hiking Laptop ÇantasıTiger Hiking
Kensington Laptop ÇantasıKensington
ÇÇS Laptop ÇantasıÇÇS
PLM Case Laptop ÇantasıPLM Case
laptop sırt çantası önerisi , laptop sırt çantası , laptop çantası , notebook çantası , hp sırt çantası , bilgisayar sırt çantası , deri laptop çantası,
 • > Harber London ofis sırt çantası
 • > Görev Atölyesi Rhake
 • > Moshi Helios Lite Sırt Çantası
 • > HOMIEE 15 İnç Bilgisayar Sırt Çantası
 • > Booq Kobra Sıkıştır
 • > HOMIEE Büyük Kapasiteli 15 İnç Dizüstü Bilgisayar Sırt Çantası
 • > Targus Şehir Dişlisi
 • > Targus Work + Play Fitness 15.6”
 • > Moshi Tego postacı çantası
 • > Thule Geçişi 25L

Doğrudan tam listeye gidin

Bir dizüstü bilgisayar satın alırken, onu korumak için bir kılıf veya çantanın dahil edilmesi çok nadirdir. Ve eğer dahil edilirse, kesinlikle markanın logosu ile birlikte olacaktır. Bunun yapacağı tek şey, içinde değerli bir şey olduğunun reklamını yapmak ve hırsızları çekmek.

Bu nedenle, cihazımızı güvende tutmak için ayrı bir çanta satın almak biraz daha mantıklı – ve neden olmasın – daha şık görünüyor. Her çeşit ve her renk için çanta var: sırt çantaları, cüzdanlar, evrak çantaları …

Yeni bir çanta almanız gerekiyorsa tereddüt etmeyin ve favorilerimizi derlediğimiz bu yazımızı okumaya devam edin. Aşağıda, herhangi bir satın alma işlemi yapmadan önce okumanızı tavsiye ettiğimiz küçük bir kılavuz da bulacaksınız. Kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye 

Karşılaştırma: En iyi laptop çantası veya sırt çantası nedir?

Seçime devam etmeden önce, Amazon Prime Day (21 ve 22 Temmuz) boyunca dizüstü bilgisayarınız için harika indirimlerle çanta ve kılıf alabileceğinizi unutmayın. Tabii ki, önce Prime’a abone olmanız veya deneme süresinden yararlanmanız gerekecek.

Harber London Office Sırt Çantası – En Lüks Sırt Çantası

 • 347 dolar

Ofise gitmek için, bir katır gibi yüklü olsanız ve önemli evraklarınızı, dizüstü bilgisayarınızı ve şarj aletinizi, kişisel eşyalarınızı, günün öğle yemeğini ve spor kıyafetlerinizi taşısanız bile ihtişamdan vazgeçmenize gerek yok. aynı sırt çantasında.

Doğru, tüm bunları Harber London ofis sırt çantasında taşıyamayabilirsiniz , ancak gerçek şu ki, dışarıdan göründüğü gibi standart boyutuna rağmen içine ne kadar koyabildiğinize çok olumlu bir şekilde şaşırdık.

Bu, büyük ölçüde, sahip olduğu tüm iç ve dış bölmelerde sağlanır. Örneğin dışarıda, en büyük bölmeyi ortaya çıkaran ana fermuara ek olarak üç küçük cebe sahiptir.

Bunun içinde, arkada iki bölüm var: dizüstü bilgisayar için daha büyük ve daha az yer kaplayan belgeler ve nesneler için daha küçük bir bölüm. Diğer tarafta bir iç fermuarımız ve cüzdan veya anahtarlar için iki bölümümüz var.

Bizim durumumuzda modeli siyah renkte test edebildik, ancak bu sırt çantası moka, deve ve zeytin gibi eşit derecede zarif tonlarda da mevcut. Tüm modellerde dış cep ve kulplar siyah sırçalı deridir.

Sırt çantasının sunduğu tasarım ve konfor zaten buna karar vermek için yeterli olsa da, masaya koyduğu ekolojik değer fark açıkça ortaya çıkıyor: dış, su geçirmez kumaş da İspanya’da %100 geri dönüştürülmüş plastik şişelerle el yapımı. . 

Moshi Helios Lite Sırt Çantası – En şık sırt çantası

 • 119,95 dolar

Moshi’nin Helios Lite sırt çantası , herkesin imreneceği küçük, ince ve çok şık bir ürün. 13 inç’e kadar dizüstü bilgisayarların yanı sıra diğer birçok aksesuarı da yanınıza alabilirsiniz.

Bu anlamda bu çanta bizim gibi sizin de 11,6 inç MacBook Air’inizi ve ofise gitmek için ihtiyacınız olan kişisel eşyalarınızdan iş için tasarlanmış diğerlerine kadar her şeyi taşımanıza olanak sağlayacak. Bu nedenle, günden güne en iyi müttefiktir.

İçinde taşıdığınız nesnelerin ıslanacağından endişe ediyorsanız, suya dayanıklı bir malzemeden yapıldığını bilmek isteyeceksiniz. İki adet mıknatıslı toka da hayatınızı kolaylaştıracak, güzel olmasının yanı sıra çok pratik.

Dizüstü bilgisayar için ana bölme ve akıllı telefonunuzu , cüzdanınızı ve güneş gözlüklerinizi saklayabileceğiniz diğer bölümlerin yanı sıra seyahat ederken pasaportunuz gibi en değerli eşyalarınızı koyabileceğiniz küçük bir arka cep bulacaksınız.

1x1 piksel

Booq Cobra Squeeze – En rahat sırt çantası

Booq , günümüzde en çok talep gören çantalardan birinin yaratıcısı olan popüler bir dizüstü bilgisayar sırt çantası üreticisidir: Cobra Squeeze . Dışarıdan küçük görünebilir ama iç kapasitesi sizi şaşırtacak.

Bu sırt çantasının şekli bir kaplumbağa kabuğunu andırıyor, bu da ağırlığın eşit olarak dağıldığı ve sırtınızın acı çekmediği anlamına geliyor. Dizüstü bilgisayarınız ekstra bir dolgu katmanıyla korunacak ve tabletinizi ayrı bir cepte de saklayabilirsiniz .

Bu çanta, telefonunuz, anahtarlarınız, kulaklıklarınız gibi diğer eşyaları koyabileceğiniz fermuarlı bir üst cep içerir. Bu cep astarlıdır, böylece akıllı telefonunuz çizilmez.

Özellikle Booq tarafından tasarlanan ve seri numarası ile kayıp veya hırsızlık durumunda çantanızın nerede olduğunu bilmenizi sağlayan takip sistemini beğendik. Bu kısmen ürünün biraz pahalı fiyatını haklı çıkarır.

Targus CityGear – En pratik sırt çantası

 • 69,99 $

-14, 15,6 veya 17,3 inç olmak üzere üç farklı boyutta mevcut olan Targus CityGear sırt çantası , herhangi bir yolcunun yanlarında taşıması gereken tüm cihazları barındırabilmeniz ve koruyabilmeniz için çok akıllı bir şekilde tasarlanmıştır.

14 inç veya daha az dizüstü bilgisayarı olanlar için ideal olan daha küçük sürümü test ettik . Dizüstü bilgisayarınızı, tabletinizi veya ayakkabılarınızı koyabileceğiniz tüm fermuarlı bölmeleri çok kullanışlı bulacaksınız .

Daha küçük eşyalar için ön cepleri kullanabilirsiniz. Her birinin kendi işlevi vardır. Hatta Targus’un her şeyi düşündüğünü ve güneş gözlüklerinizi saklayabileceğiniz bir bölüm tasarladığını göreceksiniz.

Tüm bu ceplere ek olarak, bu sırt çantasıyla ilgili özellikle sevdiğimiz şey, taşımayı çok daha rahat hale getiren dolgulu bir sırta sahip olması. Bunun yerine kayışların biraz daha dolgulu olmasını istiyoruz.

Moshi Tego Messenger Çanta – En İyi Messenger Çanta

 • 149,95 dolar

Genelde ağır ekipman taşıyorsanız, hem sırtınız hem de cihazlarınız daha fazla korunacağı için en iyi seçeneğiniz her zaman bir sırt çantası olacaktır. Şimdi, eğer o kadar ağırlık taşımayacaksanız, Tego by Moshi gibi bir cüzdan seveceksiniz .

Çeşitli renkleri bulunan bu postacı çantası , dayanıklı bir malzemeden üretilmiştir ve çok şık bir görünüme sahiptir. Ayrıca, şirketin hırsızlık önleme ürünleri yelpazesinin bir parçasıdır.

Bu, kötü niyetli kişilerin bankadan kart bilgilerinizi almasını önlemek için korumalı bir RFID cebi içerdiği anlamına gelir. Ayrıca ters fermuarları ceplerin açılmasını zorlaştırıyor.

Elbette tüm bunlar sahibine bazı rahatsızlıklara neden olabilir. Açmak için sırt çantanızı çıkarmanız gerekecek, ancak hırsızlığa maruz kalmayacağınızdan eminseniz buna değer olabilir. Bunun yanı sıra su geçirmezdir.

Mission Workshop Rhake – En Büyük Kapasiteli Sırt Çantası

 • 370 dolar

Tüm izleyiciler için olmayabilir ama şüphesiz mükemmel kalitede bir sırt çantası, Mission Workshop’tan Rhake’dir . Özellikle bisikleti sık kullananlar için faydalı olabileceğine inanıyoruz.

22 litre kapasiteli bu çanta, ihtiyacınız olmadığında sarabileceğiniz ekstra bir koruma katmanı sayesinde tamamen su geçirmezdir. Ayrıca yapıldığı malzeme uzun yıllar dayanıklılık sağlayacaktır.

Yaratıcıları, su şişesi, dizüstü bilgisayar ve tabletin yanı sıra küçük aksesuarlar, akıllı telefon ve bir DSLR fotoğraf makinesi gibi her şey için cepler eklemeye özen gösterdi . Bütün bunlar, iki toka ile kapatılmış başka bir katmanla korunmaktadır.

Sonuç olarak, Rhake bazı dizüstü bilgisayar sahipleri için çok fazla olabilir, ancak darbelere ve suya karşı güvenli olduğundan emin olabilirsiniz. Hatta iki değişiklik için yeriniz olacak.

HOMIEE 15 İnç Bilgisayar Sırt Çantası – En Uygun Fiyatlı Sırt Çantası

 • 36.99 $

Paranızın karşılığını veren bir sırt çantası arıyorsanız, aradığınız şey HOMIEE markası olabilir. Bu sırt çantası modeli, taşımanız gereken her şeyi düzenli bir şekilde taşımanız için çeşitli bölmeler ve cepler sunar.

Kare ve düz tasarımını seviyoruz (yüklü taşısanız bile fazla şişmiyor), gri ve siyah renkleri mevcut. Dış malzeme su geçirmezdir, bu nedenle yağmur yağarken giyerseniz üzerini örtme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Taşıması rahat bir sırt çantasıdır, sırtınıza dayanan kısmındaki dolgu, taşımayı çok rahat bir iş haline getirir.

Ek olarak, HOMIEE bir kablo ile bir USB şarj bağlantı noktası eklemiştir, ancak sırt çantası kendi başına şarj olmaz, yalnızca bir şarj kaynağına kolay erişim sağlar, bu nedenle içinde harici bir pil veya güç bankası taşımanız gerekecektir . sırt çantanızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Kaliteden ödün vermeden çok fazla harcamak istemiyorsanız şüphesiz ideal bir sırt çantası olmasının yanı sıra rahatlığı, tasarımı ve çok yönlülüğü ile gününüzde pratiklik kazandıracak bir modeldir.

HOMIEE Büyük Kapasiteli 15 İnç Dizüstü Bilgisayar Sırt Çantası – En İyi Hırsızlığa Karşı Sırt Çantası

 • 29.99 ABD Doları

Eğer aradığınız şey büyük kapasiteli bir sırt çantası ise bu HOMIEE sırt çantası modelini kesinlikle tavsiye ediyoruz Hırsızlığa karşı korumalı tasarımı, onu herhangi bir yolculuk için mükemmel bir arkadaş yapar.

15 inç’e kadar olan bir dizüstü bilgisayarı güvenle taşıyabilmenizin yanı sıra, bu sırt çantasının sunduğu kapasite sayesinde birçok eşya taşıyabilirsiniz. Ayrıca, taşıdığınız her şeyi çok daha iyi organize etmenizi sağlayacak birden fazla cep ve bölmeye sahiptir.

Bu naylon sırt çantası suya ve çizilmelere karşı dayanıklıdır, bu da onu dayanıklı ve dayanıklı bir ürün haline getirir. Bu, yürüyüş yapmaktan veya kamp yapmaktan hoşlananlar için de uygun hale getirir.

HOMIEE’nin bir USB girişi ve kablosu vardır, ancak sırt çantası kendi kendine şarj olmadığı için şarj kaynağını kullanmak için bir güç bankası kullanmanız gerekecektir .

HOMIEE, kaliteli ürünleri makul fiyatlardan daha fazla sunması ile karakterize edilir, bu nedenle uygun, rahat ve dayanıklı bir sırt çantası arıyorsanız, bu en iyi alışveriş seçeneklerinden biri olabilir.

Targus Work + Play Fitness 15.6 ”- En iyi spor sırt çantası

 • 79,99 $

Bazen ihtiyacımız olan tek şey, hepsini yapmamıza izin veren bir öğedir. Ofise gittikten sonra spor salonuna gitmeyi planlıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok: Targus Work + Play Fitness , hem dizüstü bilgisayar hem de spor kıyafetleri saklayabileceğiniz için sizin için yapılmıştır.

24 litreden daha fazla kapasitesi, çok akıllı bir tasarımla tamamlanmaktadır. Arka bölmede, örneğin spor ayakkabılarınızı ve yedek kıyafetlerinizi saklayabileceğiniz, sırt çantasının bir tarafından diğer tarafına uzanan bir fermuar bulunur.

Dizüstü bilgisayarınızı taşımak için ideal olacak, elbette 15.6 inçten büyük bir ekrana sahip olamayacak orta büyüklükte bir cep daha var. File cepler su şişelerinizi ve ön cep telefonunuz için saklamaya yarar.

Targus her şeyi düşünmüş ve ayrıca kişisel temizlik ürünleri için bir bölüm de içeriyor. Öte yandan, sırt çantasını elinizde taşımak veya bir kancaya asmak için kullanabileceğiniz üst kısımdaki dayanıklı şeridin sizin için çok rahat olacağını göreceksiniz.

Thule Crossover 25L – En güçlü sırt çantası

Thule , Crossover koleksiyonu için 25 litre kapasiteli ve naylondan yapılmış yeni bir sırt çantası tasarladı . Bu, uzaktan granit renkli görünmesini sağlar. Dış kısım ayrıca içini sudan korur.

Bu çantanın tam olarak suya karşı gösterdiği büyük direnç dikkatimizi çekiyor. Sadece dizüstü bilgisayarınızı değil, elbette içinde taşıdığınız diğer tüm cihazları ve eşyaları da güvende tutabileceksiniz ve bu sırt çantası birçok bölmeye sahip.

Ana bölme bir çift fermuarla kapatılır ve dizüstü bilgisayarınızı 17 inç’e kadar koyabileceğiniz bir cep içerir. Bu bölümde ayrıca her şeyi koyabileceğiniz kadar büyük iki küçük cep bulacaksınız.

Cebin alt kısmının bir dizüstü bilgisayar için tasarladığı harika ama var olmayan korumamız. Bu, olası düşmelere karşı pek akıllı görünmeyen sırt çantasının geri kalanıyla sadece ince bir köpükle ayrılacaktır.

Treya Lite – Çanta / sırt çantası – Ofis için en iyi sırt çantası

 • $ 261.57

Moshi, dizüstü bilgisayarımızı konfor ve şıklıkla eşit ölçülerde taşıyabilmek için sırt çantası ve çanta konusunda şüphesiz favori markalarımızdan biri.

Bu model , mobil cihazın taşınırken herhangi bir zarar görmemesi için özel olarak tasarlanmış bir bölmeye 13 inç’e kadar bir dizüstü bilgisayarı yerleştirmenizi sağlar.

Ayrıca diğer eşya türlerini taşımak ve hatta çok şık bir çalışma çantası olarak sergilemek için bolca alanınız olacak.

Ağabeyi Treya Jet Black gibi bu model de üçü bir arada keyfini çıkarmanıza olanak tanıyor yani çanta olarak omzunuzda, sırt çantası olarak taşıyabilir ya da ön cebi çıkararak omzunuzda gösteriş yapabilirsiniz. bir debriyaj.

Bu çıkarılabilir cep, farklı renklerde ayrı olarak satın alınabilir , böylece siyah veya kahverengi temel ile değiştirilebilir ve kıyafetinizle kombinlenebilir .

Çantanın fiyatının bu listedeki en uygun fiyatlı ürünlerden biri olmadığını kabul etmeliyiz, ancak dokunma kalitesi, rahatlığı, çok yönlülüğü ve tasarımının zarafeti, fiyatı gerçekten buna değer kılıyor.

1x1 piksel

Treya – Jet Black / Cabrio çanta – İş gezileri için en iyi sırt çantası

 • 287,70 dolar

Bir seferde üç tane alabilecekken neden bir çantayla yetinsin ki? Bu temelden yola çıkarak Moshi, aynı fiyata bir el çantası, bir sırt çantası ve küçük bir cüzdana sahip olacağınız Treya üstü açılır çantayı yarattı .

Paketi iki sargı ile birlikte gelir. Birini çantanızı çapraz asmak için kullanabilir veya ikisini aynı anda sırt çantası olarak kullanabilirsiniz. Çeşitli renklerde tercih edebileceğiniz cüzdan, büyük çantanın içine entegre edilmiştir ancak çıkarıp tekli çanta olarak da kullanabilirsiniz.

Moshi , Treya’yı beğeninize göre kişiselleştirmenizi çok kolaylaştırıyor . 15 inç’e kadar dizüstü bilgisayarları taşımak için tasarlanan bu model, bölmeleri diğer elektronik cihazları saklamaya ve korumaya hizmet edecek.

Sadece bu çantaya bakarak üretim kalitesini anlayacaksınız. Fiyatı çoğu kişi için pek uygun olmayabilir ama metal tokalı bu bitkisel deri modeli işine biraz şıklık getirmek isteyenler için ideal olacaktır.

1x1 piksel

Moshi Vacanza Seyahat Bavulu – Seyahat için en iyi bavul

 • $ 199,95

Tamam, belki de sadece dizüstü bilgisayarınızı yanınıza almak istiyorsanız bu Moshi seyahat çantası en iyi seçenek değildir. Şimdi, özellikle bir hafta sonunu uzakta geçirecekseniz, dizüstü bilgisayarınızı ve diğer birçok şeyi yanınıza almak istiyorsanız mükemmel.

Moshi’nin dizüstü bilgisayarınızı seyahat çantanıza almak istediğiniz ama aynı zamanda onu korumak istediğiniz anları da düşünmüş olması hoşumuza gitti . Bilgisayarınız için özel bölmesi bulunan bu Moshi ürünü ile bu mümkün.

Ayrıca şirket, her şeyi çok organize etmek isteyenleri de düşünmüş. Daha küçük bölmeler, cep telefonunuzu, tabletinizi , kablolarınızı ve şarj cihazlarınızı, bir güç bankanızı ve diğer teknolojik aksesuarlarınızı saklamak için ideal olacaktır .

Hepsinden iyisi, yine de tuvalet çantanızı, kıyafetlerinizi, ayakkabılarınızı ve seyahatte yanınıza almanız gereken her şeyi saklamak için bolca alanınız olacak. Sert hava koşullarına dayanıklı vegan deriden yapılmış olması da hoşunuza gidecek.

Dizüstü bilgisayarınız için bir çanta veya sırt çantası satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken anahtarlar

1. Dizüstü bilgisayarınız ne kadar uzun?

Tüm dizüstü bilgisayar çantalarında bilgisayarınız için bir bölme bulunur. En iyi tavsiye, satın almadan önce uyumlu olup olmadığını kontrol etmek olsa da, uygun olup olmadığını görmek için cihazınızın boyutlarını kontrol etmelisiniz.  

Dizüstü bilgisayarların gireceği cepler genellikle etiketlerin gösterdiğinden biraz daha büyüktür. Böylece, 16 inçlik bir bilgisayarınız varsa, teorik olarak yalnızca 15 inç’e kadar olan dizüstü bilgisayarların sığabileceği bir çantada saklayabilirsiniz.

2. Ne kadar korumaya ihtiyacınız var?

Dizüstü bilgisayar çantalarının sunduğu koruma, ürüne göre değişir. Bazı üreticiler, çarpmaları önlemek için fazladan bir dolgu katmanı ve altta başka bir katman ekler ve diğerleri, üstünü kaplamayan bir tür örtüdür.

3. Çantada ne tutacaksınız?

Dizüstü bilgisayarınızın dışında, muhtemelen, cüzdanınız, ev anahtarlarınız, cep telefonunuz veya bir şişe su gibi genellikle yanınızda taşıdığınız şarj cihazını, diğer bilgisayar aksesuarlarını ve diğer öğeleri taşımak için alana ihtiyacınız vardır.

Standart boyuttaki çantaların çoğunda, her şeyi düzenli bir şekilde saklayabileceğiniz birkaç cebe sahiptir. Daha büyük boyutlara sahip olanlar, ayakkabı gibi daha hacimli eşyaları saklamanıza bile izin verecektir.

Çevrimiçi satın alırsanız, ürün etiketinde veya açıklamasında bulacağınız kapasiteyi litre olarak kontrol etmenizi öneririz. Unutmayın, evet, kapasitesi ne kadar fazlaysa çanta o kadar ağır olacaktır.

4. Bir çantada başka hangi özelliklere ihtiyacınız var?

Her zaman bir tablet veya akıllı telefon taşıyanlardansanız , bu tür bir cihaza ayrılmış bir bölmesi olan ve hatta kulaklığınızın kablosunu geçirebileceğiniz küçük bir deliği olan bir çanta ilginizi çekecektir.

Ayrıca, önce büyük cebi açmanıza gerek kalmadan bağımsız olarak erişebileceğiniz fermuarlı cepleri olan bir çanta satın almakta fayda var. Bu aynı zamanda hırsızları dışarıda tutmaya da yardımcı olacaktır.

Öte yandan, bir sırt çantası satın almayı düşünüyorsanız, sırt çantanızı uzun süre taşımanız gerektiğinde kullanışlı olacak ekstra rahatlık için dolgulu omuz askıları veya hatta dolgulu sırtlığı olan bir tane arayın.

5. Su geçirmez olması gerekiyor mu?

Birçok dizüstü bilgisayar çantası, içi veya dışı su geçirmez bir malzemeden yapılmıştır. Bu sizin önceliğinizse, satın aldığınız çantanın bunu açıkça belirttiğinden emin olun. Diğerleri dizüstü bilgisayarınızı sudan korumaz.

Tabii ki, hepsi size aynı derecede su geçirmezlik sağlamayacaktır. Yağmur yağdığını gördüğünüzde ve özellikle şemsiyeniz yoksa, sırt çantasını plastik torba veya yağmurluk gibi ekstra bir koruma katmanıyla kapladığınızdan emin olun.

6. Ne kadar harcamak istiyorsunuz?

Dizüstü bilgisayar çantalarının fiyatı büyük ölçüde değişir, ancak gerçek şu ki, büyük miktarda para ödemiş olsanız bile, eve her zaman gerçekten kaliteli bir ürün götüremezsiniz.

Her şey gibi, çok popüler ve pahalı bir moda markasından bir çanta satın alsanız bile, bu, dizüstü bilgisayarınız için eve iyi bir koruma sağlamanızı ve fermuarlarının veya kapaklarının kalitesinin bir çantadan daha iyi olmasını sağlamaz. daha ucuz.laptop sırt çantası önerisi , laptop sırt çantası , laptop çantası , notebook çantası , hp sırt çantası , bilgisayar sırt çantası , deri laptop çantası,