Laminat parke Doğru renk nasıl seçilir?

Laminat zeminler: mükemmel rengi seçmek için ipuçları

Laminat zeminler için en iyi seçenek vardır bir ahşap döşeme. Ahşaptan yapılmamalarına rağmen doğal ahşaba inanılmaz bir benzerlik göstererek eşsiz bir doğal sonuç elde ederler.çamsan renkleri , son moda parkeler , asos meşe parke rengi , en çok tercih edilen parke modelleri , ev parke renkleri , çamsan laminat renkleri , en çok tercih edilen parke , peli parke renkleri , çamsan parke renk kartelası , truva parke rengi , peli parke renk kataloğu , lamine renkleri,

Ayrıca laminat veya sentetik parke zeminler bakım gerektirmez, kolay temizlenir ve dayanıklıdır. Cilalamaya, cilalamaya veya zımparalamaya gerek kalmadan zemininizin yıllarca görünümünü korumasını sağlayacaksınız.

Peki doğru rengi nasıl seçersiniz? Burada kalın ve sizin için hazırladığımız bu ipuçlarını okuyun.

Açık kahverengi

Döşeme laminat açık kahverengi da ışığı yansıtır ve oda daha büyük olduğuna dair bir his yaratmak olsun gibi küçük odalar için idealdir.

Ayrıca neşeli ve aydınlık bir ev istiyorsanız, bu sizin renginizdir. Enerji dolu bir konaklama geçireceksiniz.

Beyaz

Zeminler beyaz laminat moda. İskandinav tarzıyla kalmak ister misiniz? Bu sizin renginiz, açık kahverengi, beyaz ve açık bej tonları gibi ışığın yansımasını ve odanın daha büyük ve daha heybetli görünmesini sağlar.

Bu renkle şık ve aydınlık bir oda yakalayın.

Gri

Her şeye uygun bir zemin ister misiniz? Peki gri senin rengin , bu ton sayesinde çok dinamik bir konaklama elde edeceksin. Ek olarak, açık kahverengi ve beyazdan daha zarif bir tondur, antika mobilyalarla birleştirmek ve çok çağdaş bir konaklama elde etmek için idealdir.

Koyu renk

Karanlık zemin aynı anda şık bir konaklama sıcak alacak. Bu tonlar, daha küçük oldukları hissini verdikleri ve tamamen rahat bir atmosfer sağladıkları için çok geniş odalar için idealdir.

Laminat zeminler; Türler, ipuçları ve hangisinin en iyisi (Süper Kılavuz)

Kaldırım evimizin ev dekorasyonunda ve sırayla en önemli unsurlardan biri olabilir, en sürtünme, darbeler ve düşen nesneler veya sürekli ayak direnmek gerekir biridir.

Kullanabileceğimiz birçok malzeme var, ancak yenilik sayesinde özellikle hem yeni inşaat hem de reform veya rehabilitasyon için öne çıkan bir tane var, biz laminat zeminlerden bahsediyoruz . Birçoğu için mükemmel kaplama!

Laminat zemin renk, desen ve özelliklerinin geniş bir yelpazesi var döşeme diğer türleri olduğunu, hayır. Bu nedenle, gerçek yararlılığını anlayabilmemiz için aşağıdaki kılavuzu oluşturduk.

Laminat zemin nedir?

Farklı kaplama türlerini gerçekçi bir şekilde taklit eden birkaç ahşaptan türetilmiş veya sentetik malzeme katmanından yapılmış bir döşeme türüdür . Cilalar ahşabı (en tipik olanıdır), cilalı beton cilayı, oksit cilayı, seramiği vs. taklit eder

Laminat zemin yüksek sertliğe sahip ve temel olarak kriterler ve uygun direnç kullanımı hizmet sınıflandırılır için laminat tipi , darbe ve aşınma hem de (bildiğimiz en önemli noktalar aşağıya bakınız).

Aşağıdaki şemada laminat parkenin yapısını  ve onu aşınmaya, renk bozulmasına ve lekelere karşı çok dirençli kılan farklı katmanlarını görebiliriz. Farklı yüzeylere sahip ahşabı taklit eden levha şeması  :

Şimdi bir laminat parkenin dezavantajlarını ve avantajlarını biraz analiz edip, evimize gerçekten uygun olup olmadığını görüşlerimizi bırakarak görmek istiyoruz …

Laminat zeminlerin avantajları

 • Piyasada çok çeşitli model ve renklerin yanı sıra kaplamalara sahibiz.
 • En büyük avantajlarından biri, bunları kurmak için eski döşeme veya şapı çıkarmanın gerekmemesidir.
 • Örneğin ahşap bir parka kıyasla ucuzdurlar ve zeminde düşük bir maliyetle “ahşap etkisi” sağlarlar.
 • Ortalama olarak normal parkeden daha dayanıklıdırlar ve yaya aktivitesi olan yerlerde (Mağazalar ve işletmeler) uygundurlar, darbelere, çizilmelere, suya, lekelere ve kimyasal maddelere karşı dayanıklıdırlar. Geleneksel parke zeminler kadar dayanıklı modeller mevcuttur.
 • Güneş ışığında renk değiştirmezler.
 • Yerden ısıtmaya uyumludurlar. Parlak zeminler söz konusu olduğunda, tüm özelliklerini açıkladığımız parlak zeminler hakkındaki makaleyi görmelisiniz .
 • Bakımı ve temizliği kolaydır. Buna ek olarak, onu tipik parkede olduğu gibi bıçaklamak veya cilalamaya devam etmek gerekli değildir.
 • Odalara konfor ve sıcaklık sağlarlar.

Dezavantajları

 • Bu tür yol yüzeyinin temel zayıflığı derzlerdir. Burada zeminin düz olması ve derzlerin ayrılmasını önlemek için iyi bir kurulumun yapılması önemlidir.
 • Laminat tasarımları arz ve talebe göre değiştiğinden, zamanla yedek parça temin etmek zor olabilir.
 • Finişte çok ince bir tabakaya sahip olan zeminlerde, zımparalama – bıçaklama ve vernikleme, sadece çok yumuşak cilalama yapılmasına izin vermez. Özellikle ucuz olanlarda!
 • Lamine kaplama elektrostatik yük oluşturur. Sorun genellikle modelde antistatik özellikler içermeyen düşük kaliteli malzemeler kullanıldığında ortaya çıkar.

Şimdi sıra laminat parke çeşitlerini, koyduğumuz mekana ve özelliklerine göre kullanımlarını görme zamanı …

Laminat parke çeşitleri

Daha önce de belirttiğimiz gibi direnç kriterlerine göre sınıflandırılırlar; Hem darbe hem de aşınma, kolay kurulum ve bakım sayesinde çok pratik bir satın alma seçeneği oluşturur.

Laminat zemin tipleri tanımlanır UNE-EN 13329 standardına . Bu standart , kullanım yoğunluğuna ve kullanım seviyelerine göre laminat zeminlerin bir sınıflandırmasını oluşturur :

 1. Sınıf 21. Orta derecede ev içi kullanım
 2. Sınıf 22. Genel ev içi kullanım
 3. Sınıf 23. Yoğun ev içi kullanım
 4. Sınıf 31. Orta düzeyde ticari kullanım
 5. Sınıf 32. Genel ticari kullanım
 6. Sınıf 33. Yoğun ticari kullanım

Varyasyonlarını daha iyi anlamak için, standarda göre farklı lamine palet türlerini yansıtan aşağıdaki diyagramı bırakıyoruz :

Üretim sürecine göre, piyasada bulabildiğimiz ve büyük ölçüde malzemenin darbeye ve kullanımına karşı direnci tanımlayan iki ana türü vardır:

 • Direkt Basınçlı Laminat Parke (DPL)
 • Yüksek basınçlı laminat parke (HPL)

Aşağıdaki şemada , fabrikadan çıkan laminat parke tipine göre temel özellikleri ve faydalarını belirleyeceğiz :

Oluşturulan malzemelerle ilgili olarak, ilgi çekici olabilecek mükemmel bir yalıtım malzemeleri kılavuzumuz var .

Not: Düzenleyici düzeyde, bunlar kaldırım değil ahşap kaplamalar olarak kabul edilir (birinin ahşaptan yapıldığı ve diğerinin onu taklit ettiği ayrımı dışında tüketicinin takdir etmediği teknik incelik), çünkü Avrupa standardı UNE-EN’e göre 13756, kalınlığı 2,5 mm’ye eşit veya daha büyük olan asil bir ahşap tabakasına sahip değildir.

Laminat parke nasıl seçilir?

Ev için hangi laminat parke en iyisidir? … Bir laminat parke satın alırken , sadece önceki sınıflandırmaya bakmakla kalmayız, diğer hususlar da ev için en iyi laminat parkenin hangisi olduğunu belirlememize yardımcı olur . Biz başladık!

Renk

Bulabileceğiniz renk yelpazesi neredeyse hayal gücünüzle aynıdır, evinizi dekore etmek için doğru rengi seçerken sorun yaşamayacaksınız.

ÇAM, AKÇAAĞAÇ VEYA KAYIN GİBİ AÇIK TONLARIN RENKLERİ PARLAKLIK VE FERAHLIK SAĞLAR.

Çam, akçaağaç veya kayın gibi açık tonların renkleri aydınlık ve ferahlık sağlar. Koyu renkler daha büyük bir inziva ve sıcaklık hissi sağlar. İhtiyaçlarınıza bakın!

Güçlü tonlara sahip renklerin ortamı canlandırdığını da unutmayın, ancak çok kötüye kullanırsak yorulabiliriz.

Kaplamalar

Laminat zemin kaplamalarında , yüzeyinde farklı tipte yüzeyler sağlayan çeşitli temsiller vardır , böylece dekorasyonunuza en uygun olanı seçebilir ve tercih ettiğiniz etkiyi elde edebilirsiniz.

 • Dokusuna göre ; kabartmalı veya pürüzsüz olabilirler.
 • Finişe göre ; parlak, mat vb. olabilirler.

VERNİKLİ AHŞABIN PARLAKLIĞI, ODANIN BOYUTLARINI GÖRSEL OLARAK GENİŞLETMEYE İZİN VERİR.

 • Tasarımınıza göre ; aslında burada olasılıklar sonsuzdur. Dekoratif panel, belirli bir yüzeyin fotoğrafının çekilmesine ve rotogravür prosedürü ile kağıt üzerine basılmasına izin verir ve bu nedenle, her zaman ahşap ve farklı malzemeleri gibi geleneksel malzemeler bulmamıza rağmen, laminat zeminlere basılan tasarımların bir parçası olması muhtemeldir. mermer, granit vb. gibi taş malzemeleri taklit eden varyantlar veya kaplamalar

Doğru kurulumu ve mükemmel yüzeyi elde etmek için bazı gerekli aksesuarları da satın almanız gerektiğini unutmayın:

Kalınlık önemlidir!

Odanın kullanımına veya laminat parkeyi nereye yerleştireceğimize bağlı olarak, kalasın minimum kalınlığa sahip olması gerektiği açık olmalıdır. Kafanızın karışmaması için aşağıdaki şemayı takip etmek daha iyidir:

Bir laminat zemin kalınlığı normal olarak kalın onun satış değerini arttırır dikkate alarak, sertlik ve kararlılık ve diğer özellikleri eşlik eder.

Aşınma ve karşılaştırması

Laminat bir zeminin aşınmaya veya aşınmaya karşı direnci çok önemlidir. Sürtünmeye, ayak sarsıntılarına veya darbelere ve düşen nesnelere direnme yeteneğini ve toleransı belirler.

Standart, bu kaplamaları aşınmaya karşı direnç derecesini ölçen beş kategoriye ayırır. In aşağıdaki laminat parke karşılaştırma biz nitelikleri test edebilirsiniz:

Banyo ve mutfak seçimine dikkat edin, daha fazla direnç gerektiriyorlar, bu arada, iyi tasarım fikirleri istiyorsanız, bir yemek odasını nasıl dekore edeceğinizle ilgili makalemizi görebilirsiniz .

Sahip olduğunuz kaldırıma göre hangi laminat parkeyi koyabilirsiniz?

Evimiz için bu tür kaplamayı seçtiğimizde, kullanıp kullanamayacağımızı belirleyen başka faktörler de devreye girer, direnci zaten görmüştük, ancak bu tür tabakalı döşemelerin tümü sahip olduğumuz kaldırıma yerleştirilemez. evde ya da belli bir evde.

Uyumluluğunu doğrulamak için ekli şemayı kontrol etmeyi unutmayın. Örneğin; halı, eski bir park, PVC zemin, sunta vb. ile Bu önemli!… Çünkü uygun değilse satın alamayacağız.

Laminat parke seçimi için ipuçları

Laminat zeminlerin farklı ihtiyaçları ve kullanımları kapsayacak şekilde tasarlanmış farklı özellikleri içerdiği ve bakım ve kurulumunu kolaylaştırdığı için bazı ipuçları sunmak istiyoruz :

Laminat zemin nasıl döşenir?

Bir laminat zemini tutarlı bir şekilde kurmaya devam etmek için çeşitli diyagramlar ve bir video ile bir dizi adım adım noktayı takip edeceğiz:

1.- Depolama ve çevre koşulları

Pek çok çevresel koşul ve bu tür toprağı saklama şeklimiz önemli bir özellik olarak görünmese de, tabanı ahşap olan bir malzeme ile uğraştığımızı ve bu nedenle nem ve sıcaklığın etkilediğini unutmamalıyız.

Karmaşıklık göz önüne alındığında, okumanız gereken küçük bir şema oluşturmak istedik, evet ya da evet!

2.- Kurulum planlaması

Çıtaları taban yüzeyine yerleştirme şeklimizden dolayı aşağıdaki resimdeki gibi kurabiliriz ancak yerleştirme duygusunu da aklımızda tutmalıyız.

 • Estetik bir bakış açısından, zemin elemanlarının yönünün, gelen ışığın ve görüş açısının, mekanın boyutlarının ve perspektifinin algılanmasını önemli ölçüde etkileyebileceği dikkate alınmalıdır ( Aydınlatma ve doğal ışık hakkındaki makaleye bakın ).
 • İşlevsel bir bakış açısından, odanın en uzun duvarına paralel yönde kurulması tavsiye edilir, burada tahta uzunlamasına yönde genişliğe göre daha az hareket eder. Bu özellikle koridorlar ve koridorlar gibi uzun ve dar odalarda önemlidir.

KÜÇÜK ALANLAR İÇİN DAHA GENİŞ BİR GÖRSEL HİS SAĞLAYAN DAR TAHTALAR KULLANIN.

Evdeki boşluk hissini artırmak istiyorsanız, çıtaların pencereden girerken ışığın izlediği yönde olması uygundur. Koridorlarda ise sirkülasyon yönünde.

Laminat zemin kaplamalarında çekirdek olarak kullanılan levha – lataların higroskopik özelliklerinden dolayı, monte edildikleri oda içerisinde sıcaklık değişimlerine maruz kaldıklarında düzlemde daralır ve genişler.

Bu nedenle, platformda bir mızrak dövüşü planlaması aracılığıyla bu olası boyutsal değişimleri telafi eden bir dizi eklem planlanması tavsiye edilir:

3.- Kurulum

Bu durumda en iyi çözüm, görebildiğimizin en iyilerinden biri olduğunu düşündüğümüz bir videoyu izlemektir: