Küçük Banyolarda Fayans Nasıl Seçilir (+ 10 Fikir)

Banyonuzu yenilemeyi düşünüyorsanız, farklı formatlarda, renklerde ve dokularda mevcut olan muazzam miktarda karoları fark etmiş olacaksınız.güzel fayans modelleri , yeni model kalebodurlar , kalebodur banyo modelleri , banyo fayans tasarımları , banyo fayans ve dolap modelleri , çiçekli banyo fayans modelleri , termal seramik banyo modelleri , vitra banyo fayans modelleri 2020 2021 , küçük banyolarda seramik seçimi,

Özellikle banyonun her tarzına ve boyutuna uyum sağlarlar, böylece size en uygun malzemeyi mutlaka bulacaksınız.

Bu yazıda , alanı görsel olarak artırmaya yardımcı olan ve ilginç bir tasarımın parçası olan küçük bir banyo için fayans seçme önerileri sunuyoruz . Banyonuzun boyutu ne olursa olsun, hiçbir zaman işlevsellik veya tarzdan yoksun olmamalıdır.

Banyonuz için en iyi fayansları nasıl seçersiniz?

Bu hissi yaratan kaplamaların, renklerin veya belirli yüzeylerin kullanımı gibi alanı görsel olarak artırmak için kullanabileceğiniz dekorasyon kaynakları vardır.

Banyolarda ise neme karşı dayanıklılığı, temizlenme kolaylığı ve çeşitli formatları nedeniyle döşeme ve cephe kaplamalarında en çok kullanılan malzeme fayanslardır. Küçük bir banyoda kullanmak ve onu daha büyük hissettirmek için bu malzemede aramanız gereken özellikleri burada detaylandırıyoruz.

Açık renkler kullanın

Beyaz , böyle bir servis alanında çok gerekli olan, sağladıkları temizlik ve saflık hissi için banyolar için en çok seçilen renktir . Ayrıca beyaz ve açık renkler ortamdaki ışığı artırarak daha geniş bir mekan olarak algılanır.

İçerisinde öne çıkmayan unsurların bulunduğu tamamen beyaz bir alan elde edebilir veya ona daha fazla kişilik kazandırmak ve renk katmak için krem ​​veya pastel tonları tercih edebilirsiniz.

Büyük boyutlu fayanslar kullanın

Garip görünse de, geniş formatlı karolar, alanı görsel olarak uzatmak için kullanabileceğiniz için küçük bir alanda çok iyi çalışır. Dikdörtgen parçalar kullanılarak mekân, parçaların en uzun kenarlarının yönüne göre görsel olarak büyütülecektir.

Örneğin banyonuzun uzunluğunu artırmak istiyorsanız, parçaları odanın arkasına doğru yerleştirin ve bağlantı noktalarının bakışları oraya yönlendirmesini sağlayın.

Ya da küçük fayanslar

Diğer uç noktaya gidebilir ve banyonuz için küçük karolar seçebilirsiniz, çünkü doku ve eserler arasındaki ölçek kontrastı alanı daha büyük gösterecektir.güzel fayans modelleri , yeni model kalebodurlar , kalebodur banyo modelleri , banyo fayans tasarımları , banyo fayans ve dolap modelleri , çiçekli banyo fayans modelleri , termal seramik banyo modelleri , vitra banyo fayans modelleri 2020 2021 , küçük banyolarda seramik seçimi,

Banyonuzun mekansal hissine yardımcı olmanın yanı sıra, küçük karoların oluşturduğu desen, özellikle daire veya altıgen gibi ilginç şekillerdeyse, banyonuza stil yüklü bir kaplama verecektir.

Bir duvarı vurgulayın

Sanal bir ayrım oluşturmak ve mekanınıza boyut eklemek için, belirgin bir duvar oluşturma özelliğini kullanabilirsiniz. Küçük alanlarda, duvarın tamamı değil, sadece bir şerit olması önerilir.

Neyi vurgulamak istediğinizi seçin ve duvardaki şeridi yalnızca o alana ayarlayın. Böylelikle banyonun o bölümünü görsel olarak farklılaştırarak ortamın farklı bölümlere ayrılmasına ve daha geniş bir alan olarak algılanmasına neden olursunuz.

Çok sayıda doku kullanın

Küçük bir banyoda duvar karoları ve döşeme, yer kaplamadıkları ve çok güçlü bir tasarım öğesi oldukları için dekorasyon yaparken en iyi müttefikinizdir. Banyonuzda modern ve ilginç bir görünüm elde etmek için farklı formatları, renkleri ve tasarımları tercih edin.

Küçük banyonuzu fayanslarla dekore etmek için 10 fikir

Küçük banyonuz için fayans seçerken temel özellikleri göz önünde bulundurarak, tasarım yaparken size ilham verecek farklı fikirler sunuyoruz.

Pek çok ilginç fikir var ve kesinlikle kişisel zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir tane bulabileceksiniz.

Aynı malzemeyi zeminlerde ve duvarlarda kullanın

Mekana daha fazla bütünlük kazandırmak ve bütünleştirici bir görsel efekt elde etmek için, banyonuzun zeminleri ve duvarları için aynı tip karoları seçin. Bu kaynak, sınırları ortadan kaldıracak ve mekansal bir artış algılanacaktır.

Yatay bir çizgiyi işaretleyin

Tüm duvarlarınızı fayanslarla kaplamamayı tercih ederseniz, alan boyunca yatay bir çizgi çizebilir ve banyonuzun daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Fayans hattının ıslak alanları kapladığından ve duvarın üstünü yumuşak bir renkle boyadığından emin olun, böylece boşlukla iyi uyum sağlar.

Duşu vurgulayın

Duş, banyoda çok önemli bir unsurdur ve öne çıkan bir duvar ile önemini artırabilirsiniz. Duş mekanın sonunda ise, farklılaştırılmış bir duvar oluşturmak, bakışların dibe inmesini ve daha uzun bir alan gibi hissetmesini sağlayacaktır.güzel fayans modelleri , yeni model kalebodurlar , kalebodur banyo modelleri , banyo fayans tasarımları , banyo fayans ve dolap modelleri , çiçekli banyo fayans modelleri , termal seramik banyo modelleri , vitra banyo fayans modelleri 2020 2021 , küçük banyolarda seramik seçimi,

Zemini vurgular

Farklı alanlar yaratmak için özel olarak tasarlanmış karolarla sadece zemini vurgulamayı da tercih edebilirsiniz. Örneğin duşun zeminini değiştirerek, onu banyonun diğer işlevlerinden tamamen ayırmış olursunuz.

Dokuları tekrarlar

Hem lavaboyu hem de duşu öne çıkarmak ve tasarıma bütünlük kazandırmak için karo tasarımını mekanın farklı yerlerinde duvar ve zeminlerde tekrarlayabilirsiniz. Bu, banyoyu sanal olarak birkaç alana bölünecek ve daha sonra daha büyük hissedecektir

Optik bir etki yaratır

Küçük alanlarda çok yardımcı olabilecek bir özellik olan, optik derinlik veya üç boyutluluk etkisi yaratan tasarımlara sahip karolar vardır. Etkisini arttırmak için bu tip tasarımın duvarlara yerleştirilmesi tavsiye edilir.

Farklı formatlarda aynı rengi kullanın

Bir banyoyu tertemiz beyaz tutmak, ancak ilginç bir unsur eklemek istiyorsanız, aynı renkteki farklı format ve boyutlardaki karoları birleştirin. Bu renkteki büyük veya küçük formattaki parçalarla güvenli bir görsel artış elde edeceksiniz.

Tek renkli bir stile gidin

Küçük bir alan olmasına rağmen, siyah kullanmayı tercih edebilirsiniz, ancak onu kötüye kullanmadan. Tek renkli karo tasarımlarını ve siyah vurguları birleştirerek, çok az çabayla modern, minimalist bir banyo elde edeceksiniz.

Ahşabı beyaz ve gri ile birleştirin

Ahşabın sıcaklığını tercih ederseniz zemine entegre edebilir veya banyonuzda çıkıntılı bir duvar olarak; beyazın aksine çok güzel görünecek. Bu dokuyu kötüye kullanmamaya dikkat edin, aksi takdirde küçük banyonuz saunaya dönüşebilir.

Farklı gri tonları kullanın

Beyazdan kaçmak için açık griler, görsel olarak geniş ve parlak bir alan elde etmek için iyi bir seçenek olabilir. İstediğiniz kadar ton kullanabilir ve görsel açıdan ilgi çekici bir banyo oluşturabilirsiniz.

İdeal kaplamayı seçmek

Banyonuz için bir sonraki duvar karosunu seçerken bu ipuçlarının ve fikirlerin size yardımcı olacağını umuyoruz. Küçük bir alan olmasına rağmen, gözü kandırmak ve mekansal hissi değiştirmek için seçenekleriniz var.

Her zaman banyonun işlevsel bir alan olması gerektiğini , aynı zamanda güzel bir alan olması gerektiğini unutmayın, böylece kendinizi rahat hissedersiniz ve dekorasyonu evinizin geri kalanıyla uyumludur.güzel fayans modelleri , yeni model kalebodurlar , kalebodur banyo modelleri , banyo fayans tasarımları , banyo fayans ve dolap modelleri , çiçekli banyo fayans modelleri , termal seramik banyo modelleri , vitra banyo fayans modelleri 2020 2021 , küçük banyolarda seramik seçimi,