Kromdan pas lekesi nasıl çıkar

Pahalı temizleyiciler olmadan kromdan pas lekesi nasıl çıkar nasıl temizlenir ve pas nasıl giderilir

Krom, diğer metallerin üzerine geçen bir kaplama olarak kullanılan çok kırılgan ve sert bir metaldir. Kromdan pas lekesi nasıl çıkar Krom kaplama genellikle çamurluklar, eyerler ve diğer otomotiv parçaları, mutfak ve banyo armatürleri, bisiklet parçaları ve daha fazlası için kullanılır. Pasın kromdan temizlenmesi ve çıkarılması aslında oldukça basittir ve pahalı bir temizleyiciye veya araca bile ihtiyacınız yoktur. Bununla birlikte, krom çok kolay kirli ve mat görünebilir, bu nedenle parlaklığını korumak için sık sık temizlenmesi önemlidir.

Demirdeki pas lekesi Nasıl çıkar, Klozetteki pas lekesi pas lekesi fayanstan nasıl çıkar, Banyodaki pas lekesi nasıl çıkar, Taştan pas lekesi nasıl çıkar, Kumaştan pas lekesi nasıl çıkar, Betondan pas lekesi nasıl çıkar, Pas lekesi fayanstan nasıl çıkar, Pas lekesi nasıl çıkar kadınlar Kulübü, kromdan pas lekesi nasıl çıkar,

Bölüm1 Temiz krom

 1. 1Biraz su ile bulaşık sabunu karıştırın. Kir, lekeler ve kiri çıkarmak için önce kromu temizleyin ve ayrıca oluşmuş olabilecek herhangi bir pas izini ortaya çıkarın. Bir kovayı ılık suyla doldurun ve 5-10 damla sıvı bulaşık sabunu ekleyin. Sonra biraz köpük yapmak için suyu elinizle karıştırın.
  • Küçük parçalar, tencere veya tava gibi suya batırılabilen eşyaları yıkamak için, bunu bir kova kullanmak yerine mutfak lavabosunda yapın.
 2. iki Kromu temizleme solüsyonuyla temizleyin. Sabunlu suya bir mikrofiber bezi veya süngeri batırın. Fazla suyu her yere damlamaması için sıkın. Kromu sabunlu suyla ovalayarak tamamen kapladığınızdan emin olun. Temizleme solüsyonuyla dolu olduğundan emin olmak için süngeri temizlemek için sürekli olarak yeniden daldırın. 
  • Ulaşılması zor köşelere girmek için sabunlu suya batırılmış yumuşak kıllı bir fırça kullanın.
  • En iyi sonuçlar için kromu her hafta veya matlaşmaya başlar başlamaz temizleyin.
 3. 3 Kromu durulayın. Temizliğinden memnun kaldıktan sonra kromu suya batırın. Kovayı boşaltın ve tekrar su ile doldurun. Sonra süngeri iyice durulayın, fazla suyu sıkın ve kalan temizleme solüsyonunu temizlemek için tekrar kromun üzerinde gezdirin.
  • Mutfak lavabosunda temizlenecek parçalar için, fazla temizlik solüsyonunu temizlemek üzere akan su altında yıkamanız yeterlidir.
  • Öte yandan, araba veya bisiklet parçaları gibi nesneleri temizleyecekseniz, bunları bir bahçe hortumu ile yıkayınız.
 4. 4İnatçı lekeleri sirke ile temizleyin. Bazen deterjan ve su karışımıyla çıkmayacak lekeler veya izler bulursunuz, bu yüzden bunları ortadan kaldırmanın tek yolu orta derecede asitli sirke çözeltisi kullanmaktır. Bir kova veya lavaboda eşit miktarda sirke ve suyu karıştırın. Sonra bu solüsyona bir süngeri batırın, sıkın ve çıkarması zor lekelerin üzerine silin.
  • Temizlikten memnun kaldığınızda, krom parçayı akan su altında durulayın.
 5. 5Krom nesneyi kurutun ve pas olup olmadığına bakın. Ürünü kurutmak için mikrofiber bir bez veya havlu kullanın. Krom su lekeleri bırakma eğilimindedir, bu nedenle hava ile kurumasına izin vermeyin.  Kuruturken pas izi olup olmadığına bakın.
  • Herhangi bir pas belirtisi bulursanız, sonraki bölümde ana hatları verilen talimatları izleyerek bunlarla ilgilenmelisiniz.

BölümikiPası çıkarın

 1. 1Birkaç kare alüminyum folyoyu kesin. Yaklaşık 3 inç (7,5 cm) genişliğinde bir alüminyum folyo şeridini yırtın ve ardından yaklaşık 3 ila 4 inç (7,5 ila 10 cm) uzunluğunda üç eşit parçaya kesin. Ardından, pası çıkarmak için alüminyum folyoyu krom nesnenin üzerine sürün.
  • Alüminyum folyo çizilmeyecek yumuşak bir metal olduğu için krom temizliği için ideal bir malzemedir.
  • Daha fazla çaba gerektirdiği ve metale donuk bir görünüm verebileceği için kromu temizlemek için çelik yünü kullanılması önerilmez. 
 2. ikiBir kabı suyla doldurun. Mutfaktan bir kap alıp sade suyla doldurun. Su, krom ve alüminyum folyo arasında bir yağlayıcı görevi görür, ancak aslında oksidasyonu ortadan kaldıran iki metal arasındaki kimyasal reaksiyondur. 
  • Kromu temizlemek için yağlayıcı olarak soda veya sirke kullanmanıza gerek yoktur.
 3. 3Pası alüminyum folyo ile ovalayın. Su kabına bir parça alüminyum folyoyu ıslatın ve ardından kromun paslı yüzeyine sürün. Krom oksidi çözecek alüminyum oksidi (alümina) üretmek için yalnızca minimum sürtünme gerektiğinden, çok fazla basınç uygulamanıza veya çok fazla güç kullanmanıza gerek yoktur.
  • Sürtündükçe pas kaybolacak ve krom yüzey parlak ve pürüzsüz hale gelecektir. 
  • Geniş bir alanda çalışıyorsanız, kapladığınız her 10 inçlik (25 cm) alan için yeni bir alüminyum folyo parçası kullanın.
 4. 4Çukurlu alanları temizlemek için bir parça alüminyum folyo kullanın. Krom, özellikle oksidasyonun olduğu alanlarda çukurlaşmaya eğilimlidir. Bir parça alüminyum folyo kullanarak pası giderebilir ve bu alanları düzeltebilirsiniz. Başka bir 3 inçlik (7,5 cm) şeridi ayırın, gevşek bir top haline getirin, ardından nemlendirin ve kromun çukurlu bölgeleri üzerinde yavaşça yuvarlayın.
  • Alanı alüminyum folyo ile ovaladığınızda, topun kenarları metal yüzeydeki herhangi bir deliği düzeltir ve işlem sırasında pası giderir. 5Alanı durulayın ve kurulayın. Tüm pası temizledikten sonra, pasın sürtünmesiyle oluşan kahverengi macunu durulamak için bir sünger veya hortum kullanın. Tüm bunları temizledikten sonra, alanı temiz bir mikrofiber bezle kurulayın. Klozetteki pas lekesi fayanstan nasıl çıkar
  • Su lekeleri oluşabileceğinden, krom parçanızı asla açık havada kurutmayın.
Demirdeki pas lekesi Nasıl çıkar, Klozetteki pas lekesi pas lekesi fayanstan nasıl çıkar, Banyodaki pas lekesi nasıl çıkar, Taştan pas lekesi nasıl çıkar, Kumaştan pas lekesi nasıl çıkar, Betondan pas lekesi nasıl çıkar, Pas lekesi fayanstan nasıl çıkar, Pas lekesi nasıl çıkar kadınlar Kulübü, kromdan pas lekesi nasıl çıkar,

Bölüm3Chrome’u cilalayın

 1. 1Krom nesneyi parlatmak için bir bez kullanın. Temiz, kuru bir mikrofiber bez kullanarak kromun tüm yüzeyini hafif bir baskı ve dairesel hareketlerle ovalayabilirsiniz. Bu şekilde su, kir ve pas kalıntılarını temizlerken metale bir parlaklık kazandırırsınız. 
  • Ayrıca elektrikli el cilası ve krom cilalama pedi de kullanabilirsiniz.
 2. ikiBir kat bebek yağı sürün. Aslında mineral yağ olan bebek yağı, ahşap ve metal yüzeyler için mükemmel bir ciladır. Sadece kromun metalik yüzeyini düzeltmekle kalmaz, aynı zamanda ona mükemmel bir parlaklık da verir. Her 1 ila 2 inç (2,5 ila 5,1 cm) için bir tane olması için kromun üzerine birkaç damla damlatın.
  • Kromu cilalamak ve korumak için araba cilası, kaplumbağa mumu veya karnauba mumu da kullanabilirsiniz. 
 3. 3Alanı bir bezle ovalayın. Bebek yağını krom yüzeye yaymak için temiz, kuru bir mikrofiber bez kullanın. Çok fazla baskı uygulamadan dairesel hareketlerle gidin. Tüm alanı kapladıktan sonra, herhangi bir yağ izini gidermek için prosedürü temiz bir bezle tekrarlayın. Kromdan pas lekesi nasıl çıkar
  • Yağı ovaladıkça ve metali parlattığınızda, krom parlak, parlak ayna benzeri bir yüzey elde edecektir.

İhtiyacın olacak şeyler

 • tepsi
 • Su
 • sıvı bulaşık deterjanı
 • sünger
 • sirke
 • mikrofiber bezler
 • aliminyum folyo
 • makas çifti
 • küçük konteyner
 • bebek yağı

“Kromdan pas lekesi nasıl çıkar” için 1 yorum

 1. Geri bildirim: Kıyafetten pas lekesi nasıl çıkar – Enpars

Yorumlar kapatıldı.