Koltuklar nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Araba koltuklarını lekelerden temizlemenin en iyi yolları

Bazı insanlar zaman yetersizliği ve düzen kolaylığı nedeniyle arabanın içinde yiyecek ve içecek yemeye başvururlar, ancak bu durum arabanın içine yiyecek ve döküntü düştüğü için içeriden temizliği olumsuz etkiler ve içecekler dökülebilir. koltuklar nasıl temizlenir kadınlar kulübü , karbonatla koltuk temizliği kadınlar kulübü , koltuk temizliği kadınlar kulübü, Daha sonra temizlemenin zor olduğu araba koltuklarında.

Oto güvenlik koltuklarında lekelerin bulunması, koltuğa yapışan ve koltuğa zarar veren bakteri ve böcek birikimi gibi birçok zararlı şeylere neden olduğundan, aracın içten ve dıştan düzenli bir şekilde temizlenmesi çok önemlidir. Yolcular, bu yüzden uzmanlar arabanın içinde yiyecek ve içecek yememelerini ve aracı periyodik olarak temizlemelerini tavsiye ediyorlar.

SAMSUNG

Araba koltuğu döşemesindeki lekeleri çıkarmanın en kolay ve en basit yolları:

   Arabadaki tozu temizleyin

Aracın içini ve koltuklarını temizlemenin en önemli adımlarından biri, biriken kir ve tozu temiz bir bez veya elektrikli süpürge kullanarak çıkarmaktır.

   Araba koltuklarının genel olarak lekelerden temizlenmesi

Araba koltuklarındaki lekeleri çıkarmak için soğuk su ve beyaz sirke karışımı alıp iyice karıştırdıktan sonra temiz bir bez alıp suya ve sirkeye koyup lekeye sürmeye başlayın ve en az 10 dakika bekletin. ; Böylece sirke kumaşın kumaşına nüfuz ederek lekeyi çıkarır, sonra başka bir temiz bez parçası getirin, üzerine biraz soğuk su sürün ve lekeyi silmeye başlayın ve sirke kalıntılarını ve lekeyi tamamen çıkarın, sonra kullanın çabuk kuruması için suyu tamamen çıkarmak için güçlü bir kağıt havlu.

Arabanıza yapışabilecek birkaç leke türü vardır ve burada bunları nasıl temizleyeceğinizi açıklıyoruz:

  • Lekede süt veya sıvı yağ gibi yağ varsa, en iyisi biraz amonyak çözeltisi eklemek ve bir bardak su ile karıştırmaktır.
  • Araba koltuklarında kusma varsa, mümkün olan en kısa sürede izlerini silin, ardından lekenin üzerine biraz ılık su koyun ve araba koltuklarında kalan kokulardan kurtulmak için lekeyi sabun ve suyla silin.

Daha fazlasını okuyun: Emniyet kemeri yanlış kanılarına inanmayı bırakın

  • Araba koltuklarında kan lekesi olması durumunda, arabalara yönelik lekeleri çıkarmak için soğuk suyla nemlendirilmiş bir havlu ve birkaç pudra kullanarak çıkarabilir ve lekeyi birden fazla kez silmeniz tercih edilir. lekeyi çıkarın ve bu Durumda lekeyi ovalamanın yanı sıra sıcak su kullanmaktan da kaçınmanız önerilir.
  • Araba koltuklarında herhangi bir yağlı leke olması durumunda, ılık suyla karıştırıp, lekenin bulunduğu yeri ovmak için tozları kullanarak temizlemeye başvurabilirsiniz, ancak koltukları sadece bunun için temizlemek istiyorsanız. temizlik, bu konuda araba mağazalarında veya akaryakıt dükkanlarında bulunan tozları kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak uzmanlar, bakteri ve böceklerin birikmemesi için arabanın içinde yiyecek ve içecek yememeyi, arabayı periyodik olarak temizlemeyi ve üzerine bir şey dökülür dökülmez koltukları temizlemeyi tavsiye ediyorlar. koltuklar nasıl temizlenir kadınlar kulübü , karbonatla koltuk temizliği kadınlar kulübü , koltuk temizliği kadınlar kulübü,