Koltuk temizliği kadınlar kulübü

4 Adımda Koltuk Nasıl Temizlersiniz?

Kanepede patates olsun ya da olmasın, koltuk temizliği yapmanız gerekir – geçen yılki Dünya Kupası’ndaki tüm kırıntılar ve cipsler çatlaklar ve yastıklar arasında yeşeriyor olabilir. koltuklar nasıl temizlenir kadınlar kulübü , karbonatla koltuk temizliği kadınlar kulübü , koltuk temizliği kadınlar kulübü,  Geçen haftaki kahve lekesi kanepede salgın gibi görünmeye başladı, arkadaşlarınız ne derdi?

Çok daha fazla film gecesine dayanması için en sık kullandığınız mobilyalarınızı temiz ve hijyenik tutun. Kanepenizi 6-12 ayda bir profesyonelce temizlemeniz gerekse de, kanepenize arada iyi bir DIY temizliği sağlamak, döşeme malzemesine zarar verebilecek inatçı birikimleri önleyebilir.

Kanepenizin yeniden kokmasını ve yeni görünmesini sağlamak için şu 4 adımı izleyin:

Adım 1: Her Yerde Vakum Yapın

Her şeyi vakumlayın – yastıklar, çatlaklar arasında ve koltuğunuzun tüm yüzeyinde. Kanepedeki büyük döküntüleri, bozuk paraları, kalemleri, ataçları, boya kalemlerini veya anahtarları çıkarın (bir şey kaçırdık mı?). Vakum başlığını eski bir çorap veya külotlu çorapla kapatabilir ve süpürürken bozuk paraların emilmesini önlemek için bir lastik bantla sabitleyebilirsiniz.

Minderleri çıkarmayı ve kanepenin tabanını süpürmeyi unutmayın. O küçük yarıklara girmek için vakum ataşmanlarınızı kullanın.

Süpürmek, koltuğunuza yapışan tüy ve evcil hayvan kürkünün tamamını çıkarmayabilir, bunun yerine bir tiftik rulosu kullanın.

2. Adım: Kumaşınızı Tanımlayın

Kanepenizde ne yapmanız gerektiği ve daha da önemlisi ne yapılmaması gerektiği hakkında talimatlar veren bir bakım etiketi bulunmalıdır!

Temizleme talimatlarını dikkatlice okuyun ve kalıcı hasarı önlemek için kumaşınız için hangi temizlik ürünlerini kullanmanız gerektiğini belirleyin. Genel bir kılavuz olarak, çoğu etiket bunu şu şekilde gösterir:

  • “W”:  Temizlemek için su veya buharlı süpürge kullanıyorsanız su bazlı bir deterjan kullanabilirsiniz
  • “S”:  Yalnızca solvent bazlı bir temizleyici veya kuru temizleme deterjanı kullanın
  • “SW veya WS”:  Su veya solvent temizleyici / kuru temizleme deterjanı kullanabilirsiniz
  • “O”: Malzemenin “Organik” (doğal lifler) olduğunu ve soğuk suyla yıkanması gerektiğini belirtir.
  • “X”: Temizlemek için yalnızca elektrikli süpürge kullanın veya bir fırça kullanın, şampuanlama gerekiyorsa profesyonel bir döşeme temizleyicisi edinin

Kanepede çıkarılabilen örtüler varsa, bunları çamaşır makinesinde yıkayıp yıkamayacağınızı veya kuru temizleme yapıp yapmayacağınızı kontrol edin.

3. Adım: Spot Koltuk Temizliği

Kanepede kumaştan yapılmış küçük lekeleri temizlemek için, ılık suyla biraz bulaşık deterjanı karıştırıp bunları çıkarmak için kullanabilirsiniz. Karışımı kumaşınızda kullanacağınızdan emin değilseniz, renk solması veya herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol etmek için koltuğunuzun gizli bir köşesinde küçük bir parti deneyin. Kanepenizi ıslatmadan karışımı nazikçe temiz bir beze uygulayın ve lekeyi silin. Kurumaya bırakın.

Cakey kiri ayırmak için kıllı bir fırça kullanın, bunu nazikçe yapın, böylece kumaşa zarar vermezsiniz.

Kanepenizin malzemesine zarar vermeden lekelerinizi ve bunları etkili bir şekilde çıkarmak için ne tür temizlik solüsyonu kullanmanız gerektiğini öğrenin.

Adım 4: Koltuk Temizliği İçin Kabartma Soda Kullanın

Kabartma tozu bir temizlik mucizesidir ve koltuğunuza yapışan lekeleri kırmanıza ve kötü kokuyu gidermenize yardımcı olur.

Kanepenizin tamamına bol miktarda karbonat serpin. Karbonatı 20 dakika ile bir saat arasında bekletin. .

Bitirmek için, bir fırça aparatı kullanarak kabartma tozunu vakumlayın. koltuklar nasıl temizlenir kadınlar kulübü , karbonatla koltuk temizliği kadınlar kulübü , koltuk temizliği kadınlar kulübü,

“Koltuk temizliği kadınlar kulübü” için 1 yorum

  1. Geri bildirim: En iyi cam bezi kadınlar kulübü – Enpars

Yorumlar kapatıldı.