Klozetteki pas lekesi fayanstan nasıl çıkar

Tuvaletteki pas lekeleri nasıl temizlenir

Kim bir banyoyu temizlemeyi sever? Klozetteki pas lekesi fayanstan nasıl çıkar Gerçekten temizlemeyi sevmediğimiz, ancak evin diğer alanlarından daha temiz olmamız gereken bir alan, Klozetteki pas lekesi pas lekesi fayanstan nasıl çıkar, bu nedenle kollarımızı sıvamalı ve her hafta iyice temizlemeliyiz.

Tuvalet veya küvetteki pas lekeleri (yeşil veya kahverengi çizgiler olarak görünebilir), temizlerken yanlış yaptığınız bir şeyden kaynaklanmaz. Basitçe su ve dereden kaynaklanmaktadır, yani suda doğal olarak bulunan kalsiyum, kireç, magnezyum ve demirin karşılaştıkları tüm yüzeylere yapışması demektir. Hızlı hareket etmezseniz ve bu tür lekeler uzun süre tuvalette kalırsa, tamamen çıkarılması oldukça zor olabilir. Tuvalet üzerindeki pas lekelerini nasıl etkili bir şekilde temizleyeceğinizi öğrenmek için bu makalesini okumaya devam edin .Ayrıca şunlarla da ilgilenebilirsiniz: Tuvalet nasıl temizlenir

Demirdeki pas lekesi Nasıl çıkar, Klozetteki pas lekesi pas lekesi fayanstan nasıl çıkar, Banyodaki pas lekesi nasıl çıkar, Taştan pas lekesi nasıl çıkar, Kumaştan pas lekesi nasıl çıkar, Betondan pas lekesi nasıl çıkar, Pas lekesi fayanstan nasıl çıkar, Pas lekesi nasıl çıkar kadınlar Kulübü, kromdan pas lekesi nasıl çıkar,
  1. Pas lekeleri nasıl oluşur?
  2. Pas lekelerini mümkün olan en kısa sürede temizleyin
  3. Tuvaletteki pas lekelerini çıkarmak için ipuçları

Pas lekeleri nasıl oluşur?

Muslukların altında veya tuvalette bulabileceğiniz kahverengi lekeler, demir havayla karıştığında ortaya çıkar. Tuvalette görünen yeşil ve kahverengi lekeler genellikle kireç birikmesinden kaynaklanır. Kireç, buharlaştığında, kir partikülleri ile birlikte kurutulduğunda o korkunç lekelere dönüşen mineralleri bırakır.

Bu tür lekelerin çıkarılması aslında çok zor olabilir, bu nedenle aşağıdaki satırlarda gösterdiğimiz tavsiye ve önerileri uygulamaya koymak önemlidir.

Pas lekelerini mümkün olan en kısa sürede temizleyin

Tuvalet üzerindeki pas lekeleri, uzun süre orada kalmadıkları sürece kolayca temizlenebilir. Banyodaki pas lekesi nasıl çıkar

Bu nedenle banyo ve tuvaletlerin rutin temizliğinin yanı sıra bu lekeleri mümkün olan en kısa sürede, tercihen oluşmaya başladığını görür görmez gidermeniz gerekir.

Demirdeki pas lekesi Nasıl çıkar, Klozetteki pas lekesi pas lekesi fayanstan nasıl çıkar, Banyodaki pas lekesi nasıl çıkar, Taştan pas lekesi nasıl çıkar, Kumaştan pas lekesi nasıl çıkar, Betondan pas lekesi nasıl çıkar, Pas lekesi fayanstan nasıl çıkar, Pas lekesi nasıl çıkar kadınlar Kulübü, kromdan pas lekesi nasıl çıkar,

Tuvaletteki pas lekelerini çıkarmak için ipuçları

Tuvaletten pası temizlemek için yapmanız gereken ilk şey, tuvaletin arkasında bulunan ana suyu kapatmaktır . Daha sonra klozetten alabildiğiniz tüm suyu bir kova ile boşaltmanız gerekecek, ancak daha iyi temizleyebilmek için biraz bırakmanız gerekecek. Fırça kullanırsanız, naylon kıllı olanı ile yapmamayı unutmayın çünkü tuvaletin porselenine zarar verebilirsiniz, hatta biraz aşındırıcı olan ancak porselene zarar verecek kadar olmayan bir süngertaşı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Daha sonra, tuvaletteki pas lekelerini çıkarmak ve kimyasallardan kaçınmak için aşağıdaki ev ilaçlarını kullanın:

  1. Klozete 2 bardak sirke (beyaz veya elma suyu olabilir) ve biraz kabartma tozu dökün. Kromdan pas lekesi nasıl çıkar
  2. Solüsyonu fırçanızla birkaç dakika sallayın ve 15 dakika daha bekletin.
  3. Ardından fırça veya süngertaşı ile lekeleri ovalayın. Tamamen çıkarmadığını görürseniz biraz limon suyu ekleyip temizleme işlemini tekrarlayabilirsiniz.