Hoover çamaşır makinesi hata kodları nedir?

Modern çamaşır makineleri veya dijital çamaşır makineleri arızaları tespit etmek için akıllı bir sisteme sahiptir ve kullanıcı çamaşır makinesindeki hatayı bilebilir ve doğru şekilde çözebilir. hoover camasir makinesi ariza kodlari Modeller hata kodu sisteminde farklılık gösterir, 14 saniye içerisinde belirli bir sayıda yanıp sönen bir ışığa bağımlı olanlar veya direkt olarak kodun yazıldığı bir ekran var ise Hoover çamaşır makinesi ve Candy çamaşır makinesi için her bir hata kodunu bir nasıl başa çıkılacağından bahsedin, bunu hataları teşhis etme sürecini açıklayan bir video ile destekleyin.

Çamaşır makineleri için hata kodları ve arızalar, Candy ve
 Hoover Hoover ve Candy çamaşır makinesi hata kodları
Candy ve Hoover çamaşır makineleri için hata kodları ve arızalar Hoover çamaşır Makinesi E03 hatası nasıl düzeltilir, Hoover E08 hatası nedir, Hoover makine resetleme, Hoover Kurutma Makinesi arıza kodları, Hoover E13 hatası ne demek, Hoover çamaşır makinesi E01 hatası, Hoover e02, Hoover E20 hatası ,

 Not:

1- Kod yazılmış veya yanıp sönen ışık şeklindedir ve numarası hata kodunu öğrenmiştir.2- Çamaşır makinesinin elektriğini kesin, ardından çamaşır makinesini tamir etme işlemini başlatın.3- Bir şeyden emin değilseniz, daha fazla zarar vermemek için yapmayın  .

Candy veya Hoover çamaşır makinesi hata kodları 

 Bazı modellerde E01 veya  E07  :Bu kod genellikle çamaşır makinesi kapı anahtarında veya elektronik karttan ona bağlanan kablolarda bir arıza olduğunu gösterir . 
Çözmek için şu adımları uygulayın 
1- Güç kaynağını çamaşır makinesinden ayırın 2- Kapı kilidini ve yıkayıcı kapı dilini kontrol edin 3- Kablo bağlantılarının sağlam bir şekilde takıldığından, yerinden çıkmadığından veya kesilmediğinden emin olun.4- Kabloların elektronik karta doğru bağlandığından emin olun (karttaki anahtar ucuna bağlanan teller)Çamaşır makinesinin onarılmasından veya arızanın giderilmesinden sonra bu sembolün kaybolacağı varsayılır, ancak
 Bazı modellerde bu sembol başka bir arızayı da gösterir.

E02:
Bu kod , çamaşır makinesine su girmesiyle ilgili bir sorunu,   yani çamaşır makinesinin suyla tam olarak doldurulmadığını ve bunun olasılıklarını belirtir. 1- Su kaynağında (musluk) bir sorun 2- Musluktan çamaşır makinesine gelen su hortumunun bükülmesi veya düzleştirilmemesi 3- Su giriş vanasında bir engel veya hasar bulunması ve burada Valf arkasında bulunan filtrenin temiz olduğundan ve su girişini engellemediğinden emin olmanız ve valf elektrik bobini içinde olduğu için geçerliliğini elektriksel olarak da kontrol etmeniz gerekmektedir  . ohm gradyanı üzerinde multimetre , size 2000 ile 4000 ohm arasında bir sonuç vermeli, vermemişse de multimetrenin ekranında bir okuma veriyor, çünkü tabii ki hasarlı olduğundan ve ayrıca emin olmanızı sağladı. teller kurulur. Daha fazlasını öğrenmek için otomatik çamaşır makinesindeki su giriş vanasını bu konuya dönebilirsiniz .
E03:

Bu kod , suyun çamaşır makinesinden dışarı atılmasında veya boşaltılmasında bir sorun olduğunu gösterir ve bunun nedeni, 1- İğne, küçük bozuk para, düğme gibi suyun dışarı çıkmasını engelleyen bir engel var. Tek yapmanız gereken pompa filtresini çıkarıp temiz olduğundan emin olmak.2- Fırlatma öğrencilerine zarar verme olasılığı elbette vardır, bu nedenle ohm ölçeğindeki multimetreyi kullanarak fırlatma pompasını kontrol etmeniz gerekecektir.
Ayrıca izle

  • Otomatik çamaşır makinesini durdurma nedenleri 4 aylık arızalar
  • Ev Elektrikli Çamaşır Makinesi Bakımı PDF
  • Otomatik çamaşır makinesinin bileşenlerine bir bakış
  • Çamaşır makinesinin tozu çekmemesinin nedenleri
  • Ev Elektrikli Bulaşık Makinesi Bakımı PDF
  • Çamaşır makinesinin suyu boşaltmamasının nedenleri


E04:

Çamaşır makinesi tamburunda gerekli limiti aşan miktarda su var veya tambura sürekli su giriyor bu yüzden emin olmalısın 1- Emniyetli su giriş vanası 2- İnsanların veya yaprağın güvenliği 3- Makineye bağlanan tellerin ve su giriş vanasının olduğundan emin olunuz.E05: 
Çamaşır makinesinin arkasında bulunan su sıcaklık sensöründe sorun var Bu sensör negatif bir NTC termal direncidir ve çamaşır makinesinin arkasında veya arkasında bulunur ve yapmanız gereken tek şey kabloların sensöre sıkıca sabitlendiğinden emin olmaktır ve su sıcaklık sensöründe hasar olabilir ve değiştirilmesi gerekiyor.
E06:
Bu kod, elektronik kartta veya EEPROM’unda bir arıza olduğunu gösterir ve tambur döner dönmez bu sembol belirirse, bunun nedeni dengesizlik olabilir.
E07: 
Bazı modellerde bulunan bu kod , daha önce de belirttiğimiz gibi çamaşır makinesi kapak anahtarında bir arıza olduğunu ve ayrıca motorda bir arıza olduğunu gösterir . Çamaşır makinesi kapağı anahtarını kontrol etmek için E01 kodunda belirtilen adımları izleyin. 2- Motora bağlanan tellerin takılı olduğundan ve tamburun gözle görülür bir ses veya arıza yapmadan döndüğünden emin olunuz
.E08:
Bu kod, motorda , özellikle hız sensörün de  bir sorun olduğunu gösterir. Tambur dönmüyorsa, bu büyük olasılıkla motorun kendisinde bir sorundur, ancak döner ve maksimum hızı verir ve sonra durursa (yanlış davranış), bu motor hız sensöründe bir sorun olduğunu gösterir.
E09:
Elektronik karttaki motoru çalıştırmaktan sorumlu bileşenle ( motor yolu ) ilgili bir sorun .
 E10:
Eski modellerde bu kod

zamanlayıcıda ve tambur sensöründe yeni olanda bir sorun olduğunu gösterir.E11’den  E14’e kadar olan hata kodları kurutucu ile ilgilidir.

E15: Programlamasında veya ACI’de bir sorun olabileceğinden elektronik kartla ilgili bir sorun.
E16:Bu kod, ısıtıcıda bir sorun olduğu anlamına gelir.
E17:Motorun hızını kontrol eden bileşen olan motor takometresiyle ilgili bir sorun.

E18:
 Elektronik kartta sorun var