Halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem açıkel

 • Çay lekelerinin nasıl çıkarılacağını biliyor musun?

Çay lekelerinin nasıl çıkarılacağını biliyor musun?

Çay lekeleri çok önemli görünmeyebilir. halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem açıkel Sonuçta, bu soluk sıvı pek bir iz bırakmıyor gibi görünüyor, değil mi? Tam olarak değil.

Çay lekeleri açık renkli olabilir, ancak bir kupada bıraktıkları kahverengi renk değişikliğini ve çıkarmanın ne kadar zor olduğunu unutmayın. Aynı şey giyim, halı ve döşemede kalan çay için de geçerli.

halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem açıkel, çay lekesi nasıl çıkar , çay lekesi halıdan nasıl çıkar , halıya dökülen çay lekesi nasıl çıkar , halıdaki çay lekesi , kurumuş çay lekesi halıdan nasıl çıkar , çay lekesi nasıl çıkar halıdan , çay lekesi ne ile çıkar , bambu halıdan çay lekesi nasıl çıkar , çay dökülen halı nasıl temizlenir , cay lekesi nasil cikar , cay lekesi nasıl çıkar , halı yıkamada çay lekesi çıkar mı , halıdaki çay lekesi nasıl gider,

Ancak demlemeden leke temizlemeye ve sabunla ovmaya kadar çay lekelerinin gitmesini sağlayacak birkaç ipucu ve püf noktası var.

En iyi yöntem olduğunu düşündüğünüzü seçin ve bu işe yaramazsa başka bir teknik deneyin.

Giysilerden çay lekelerini çıkarın

Bazen evlerimizden çıkmadan önce bir fincan çayın tadını çıkarırız ve istemeden kıyafetlerimize biraz çay dökeriz.

Ya da günün sonunda çayın tadını çıkarırsınız ve tam kanepede dinlenirken bir yudum almak üzereyken, çocuğunuz üstünüze atlar ve sıcak içeceği her tarafınıza döker.

Nasıl olursa olsun, en iyi strateji lekeyi mümkün olan en kısa sürede çıkarmaktır; ne kadar uzun kalırsa, çıkarmak o kadar zor olacaktır. Ama önce çay lekelerini giysilerden çıkarırken hangi seçeneği seçeceğinize karar vermelisiniz.

 • Çay lekesini soğuk suyla iyice durulayın. Çayı kumaşın içinden çıkarmak yerine yüzeyden çıkarmaya çalışmak için giysinin arkasından mümkün olduğunca fazla lekeyi durulamayı deneyin.
 • Sıvı bir deterjan kullanın ve çay lekesini nazikçe ovalayın. Deterjanı en az 5 dakika çay lekesi üzerinde bekletin. Leke eski veya kuruysa, çay lekesini deterjanla ovalayın ve 30 dakika soğuk suda bekletin.
 • Giysileri iyice durulayın. Çay izleri kalırsa sıvı çamaşır deterjanını çay lekesinin üzerine sürün ve 10-15 dakika ılık suda bekletin.
 • Çay hala ıslakken doğrudan lekeye kalın bir tabaka karbonat sür. Toz, çayı emecek, kahverengi rengi kumaştan çekip tozun içine çekecektir. Bir gece bırakın ve ardından tozu kazıyın. Lekenin çoğu çıkarılmalı ve ardından temizliği denemek ve bitirmek için çamaşırları çamaşır makinesine atabilirsiniz.
 • Soğuk su ve oksidatif leke çıkarıcı solüsyonuna batırın
 • Bu denemelerden sonra hala çay lekesinin izleri varsa, bir leke çıkarıcı çubuk, jel veya sprey uygulayın ve normal yıkamadan önce 5 dakika bekletin.

Ayrıca okuyun: Çay içmek glokomu önlemenize nasıl yardımcı olabilir?

Halı ve döşemeden çay lekelerini çıkarın

Güzel bir kitapla dinlenirken veya en sevdiğiniz programı izlerken bir fincan çayın tadını çıkarmayı sevdiğinizi biliyoruz, bu nedenle mobilyaların üzerine çay dökmeniz çok muhtemeldir.

Ancak özel bir döşeme temizleyicisi almak için acele etmeye gerek yoktur; Evinizde bulunan temel malzemeleri kullanmayı deneyebileceğiniz basit bir yöntem var.

 • 1 çorba kaşığı bulaşık deterjanı ve 1 çorba kaşığı sirkeyi 2 bardak soğuk suyla karıştırın. Kıyafetten pas lekesi nasıl çıkar
 • Lekeyi silmek için bu solüsyonu ve temiz beyaz bir bez kullanın. Lekeyi çıkarmak için halı veya döşeme mümkün olduğunca ıslak olmalıdır. Sonra sıvı emilene kadar kurulayın.
 • Çay lekesi çıkana kadar bu adımları tekrarlayın. halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem açıkel, çay lekesi nasıl çıkar , çay lekesi halıdan nasıl çıkar , halıya dökülen çay lekesi nasıl çıkar , halıdaki çay lekesi , kurumuş çay lekesi halıdan nasıl çıkar , çay lekesi nasıl çıkar halıdan , çay lekesi ne ile çıkar , bambu halıdan çay lekesi nasıl çıkar , çay dökülen halı nasıl temizlenir , cay lekesi nasil cikar , cay lekesi nasıl çıkar , halı yıkamada çay lekesi çıkar mı , halıdaki çay lekesi nasıl gider,
 • Leke çıkarıldıktan sonra, temizleme solüsyonunu çıkarmak için alanı yeni bir beyaz bez ve düz soğuk suyla temizleyin. Kurulayın ve kurulayın.
 • Bu adımlar işe yaramazsa, çay lekesini kuru temizleme solventi veya halı veya döşeme temizleyicisi ile çıkarmayı deneyebilirsiniz.