Fransız cam stor perde modelleri

Hem ev hem de ofis için satın alınmıştır. fransız cam stor Panjur prensibi basittir – kumaşın dokusu mutlaka yukarı doğru çıkarılır, bir rulo halinde katlanır. Bu manuel ve otomatik olarak yapılır.

Şık Stor Perde Resimleri

Bu tür perdeleri dikmek için genellikle polyester kullanılır. perde modelleri Güneşin etkisinde deforme olmayan ve solmayan, düzgün bir görünüm sağlayan dayanıklı bir malzemedir. Perde yapmak için sık sık keten veya pamuk kullanmayın. Ayrıca aşınmaya dayanıklıdır. Bu rulo perdelerin çeşitlerini aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.

Ek koruma için kanvas özel emprenyelerle işlenir: antibakteriyel, antistatik ve toz tutmaz.

Satışta ayrıca özel kaplamalı stor perdeler de bulabilirsiniz – Teflon. Genellikle mutfakta kullanılır – malzeme kirden korkmaz ve neme karşı dayanıklıdır. Refrakter malzemelerden yapılmış panjur seçenekleri de vardır.

Plastik pencere fotoğrafındaki stor perdelerin bir takım avantajları vardır:

 • Kompakttırlar ve pencere alanı kaplamazlar.
 • Pencerelerin açılmasına müdahale etmeyin.
 • Bakımları kolaydır.
 • Pencere çerçevesi ile görsel olarak mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir.
 • Teknoloji ekranlarında güneşten ve parlamadan tam koruma;
 • Pencereleri kapatın, dışarıdan görünümü iyi kapatın;
 • Uzun servis ömrü.

Stor perdelerin önemli bir kalitesi, tarzlarının çok yönlülüğüdür. Giysiler hem tek sesli hem de çok renkli olabilir. Zengin renklerde veya pastel tonlarda gerçekleştirin. Plastik pencerelerdeki stor perdeler ayrıca çizim çizimlerini de içerebilir. Bu perdelerin bir resmi için aşağıya bakın.

Delmeden plastik pencerelere stor perde montajı

Stor perdeleri delikli veya deliksiz takabilirsiniz. İlk durumda, kurulum geleneksel şekilde gerçekleştirilir. Tavanda veya duvarda stor perdeler için bir dizi delik açılmıştır. Yapıyı sabitlemek için özel profiller eklenir. Bu yöntem ile istenmeyen duvar hasarları, bozulmalar vb. önlemek için net ölçümler ve hesaplamalar yapmak gerekir.

Delmeden plastik pencereler için stor perdeler – pencereleri daha sık açmayı planlıyorsanız veya duvara zarar vermek istemiyorsanız, oldukça uygun bir kurulum seçeneği. Çok güvenilir olmakla birlikte, kolay ve hızlı bir şekilde yapılır.

Düzene bağlı olarak, hem duvara (tavan) hem de çerçevenin kendisinde kurulum yapılabilir. Stor perdeler aşağıdakilerin yardımıyla kurulur:

 • özel bant;
 • yapı tutkalı;
 • mıknatıslar üzerinde tutucular.
 • parantez içinde.

Kurulum sırasında uyumsuzluk olması durumunda tasarım kolayca çıkarılabilir veya konumu ayarlanabilir.

Plastik pencerelerde hafif stor perdeler – güneşten en iyi koruma

Bu panjurlar, gün ışığına karşı maksimum korumanın gerekli olabileceği odalarda (fotoğraf laboratuvarları, hastaneler, video projektörlü konferans salonları, ofisler vb.) yaygın olarak kullanılmaktadır. Işıktan koruyucu bez, odayı güneş ışınlarından güvenilir bir şekilde koruyan temel unsurdur. Perdelerde dikiş olmaması nedeniyle istenen etki de elde edilir.

Plastik pencerelerde kaset stor perdeler – fotoğraf ve açıklama

Cihaz, panjurları istenilen pozisyonda sabitlemek için tasarlanmış bir ağ ve hareketli mil tutucudan oluşan özel bir konstrüksiyondur. Malzeme, yoğun bir yapıya sahip doğal bir pamuklu kumaşın yanı sıra modern yansıtıcı kumaşlardır: karartma, karartma ve “gün ışığı”. Malzemenin alt kenarında, açma ve bükme sırasında rulonun şeklini koruyan bir ağırlıklandırma maddesi bulunur. Dekoratif panjur çeşitleri, onları herhangi bir iç mekanın zarif bir dekorasyonu haline getiren çok çeşitlidir.

Bugüne kadar, PVC pencerelerde (PVC) büyük miktarda ışık geçirmez panjurlar satışta. Her biri birkaç alt tip içeren iki ana gruba ayrılırlar:

 1. Açık tip silindirler. Pencerenin üzerine veya açıklığa monte edilirler.
 2. Plastik pencerelerde kapalı (kaset) stor perdeler. Üzerindeki şaftı ve ağı barındıracak şekilde tasarlanmış bir kutu ile donatılmıştır. Bu tip stor perdeler çoğunlukla çift camlı pencereler için kullanılır, ancak alüminyum veya ahşap çerçevelere monte edilebilir.

Pencerelerdeki stor perdeler, minimum yer kaplayan kompakt bir şekle sahiptir. Ürünlerin rulo uzunluğu 2 metreyi geçmez, bu nedenle tüm modern pencere yapıları modelleri için uygundur . Genişletilmiş bir biçimde, panel pencere pervazının altına düşmez, cama sıkıca oturur ve iç mekanı parlak ışıktan korur. Cihazın genişliği, açıklığın özel boyutlarına ve çift camlı ünitenin konfigürasyonuna bağlıdır, bu nedenle satın almadan önce uygun ölçümlerin yapılması gerekir. Fransız cama perde, Fransız Cam Stor Perde Modelleri, Fransız pencere perde Modelleri, Fransız cam perde modelleri 2020, Fransız cama perde nasıl olmalı, Fransız cama Stor Perde, Fransız cam tül perde modelleri, Fransız balkon Mutfak perde modelleri, Dar pencereler için perde modelleri , 2021 Fransız Tül Perde Modelleri, Fransız Cam Perde Modelleri 2021,

Panoramik gibi standart dışı pencereler için tasarlanmış büyük boyutlarda stor perdeler vardır. Tavanın altına takılır ve duvarın tüm yüksekliğini ortaya çıkarır ve zemine erişim sağlar. Bu tür ruloları toplamak zordur, çünkü bunlar bireysel siparişlere göre ve daha yüksek bir maliyetle yapılır. Gelecekteki perdenin parametrelerini belirlemek için, plastik pencerenin eğimlerin kenarı boyunca genişliğini ve istenen kurulum konumundan pencere pervazının dibine olan mesafeyi ölçmeniz gerekir.

Plastik pencerelere nasıl kurulur

Levha açılmazsa veya nadiren kullanılırsa, stor perdeler, oyukla tamamen örtüşen plastik pencerelere monte edilir. Bu durumda, perdenin boyutu, her iki taraftaki açıklıktan birkaç santimetre daha geniş ve yüksekliğinden biraz daha uzun olmalıdır. Stor perde takmanın başka bir yolu da pencere camının kendisini takmaktır. Burada makaralı korniş plastik profile monte edilmelidir.

Talimatları biliyorsanız, stor perdeleri asmak hiç de zor değil. Kurulumdan önce, birkaç tane birleştirmeniz, bağlantı elemanları hazırlamanız gerekir. Kendinden kılavuzlu vidalar veya PVC braketlerle tuval üzerine monte edilmiştir. Delikli çift camlı pencereye delik açmadan zarar vermemek için delmeden stor perde tercih edebilirsiniz. Ön yüzey yağ alma işleminden sonra konstrüksiyon çift taraflı bant veya özel braketler ile sabitlenir. Döndürme ve eğme parçasının üzerine, cihazın güvenilir şekilde monte edilmesini sağlayan bir manyetik sistem yerleştirilmiştir.

Plastik pencerelerde stor perde satın alın

Uygun stor perde satın almadan önce, plastik profilin parametrelerinin dikkatlice ölçülmesi ve ürün tipinin belirlenmesi tavsiye edilir. Kurye teslimatı ile stor perde sipariş etmek mümkündür ve üreticilerden çok çeşitli ucuz malların sunulduğu İnternet mağazasında. Moskova, St. Petersburg ve diğer şehirlerde plastik pencerelerde pahalı panjurlar satın almak için mevsimsel satışları, promosyonları ve indirimleri izlemeniz gerekir.

Bir kutu ve yan korkuluklardan oluşan ve pencere kapılarına takılan stor perdelere kaset denir. Özel bir mekanizma sayesinde malzeme cama tam olarak oturur ve tek bir pencere yapısı oluşturur. Pencere pervazının kullanışlı alanı hala ücretsizdir. Bu tasarımların ana avantajlarından biri, pencerenin engellenmeden açılabilmesidir . Modern tasarım ve tuval üzerindeki çok çeşitli desenler, onu oda dekorunun güzel bir unsuru haline getirir.

Kaset direklerinin diğer stor perde türlerinden farklılıkları, popüler üreticiler tarafından üretilen ürünlerin özellikleri ile tanımlanabilir:

 • İsim: Vitio Plus, Rusya üretimi;
 • Fiyat: 903 ruble;
 • Özellikler: Her türlü pencere çerçevesine uygulanır – plastik, ahşap vb., her pencere kanadına montaj yapılır, delinerek sabitlenir, rulonun uzun bir bezi vardır, ayrıca kumaşın sıkıca montajı için kılavuzlar vardır. cam, ayar mekanizması Serisi,
 • Avantajları: kolaylık, kurulum ve çalıştırma kolaylığı, panelin solmasına karşı direnç, cihazın uzunluğunu ayarlama yeteneği, ışık akışlarını filtreleme.
 • Eksi: sadece cam boncuk düzleminin cam kaplamasına paralel olduğu konturlara monte edilirler.

Panelin uzunluğunu ayarlamak için bir yay elemanı ile donatılmış kaset stor perdeler vardır. Her ikisi de Gary Goncha üreticisinin ürününde birçok ayırt edici özelliğe sahipler:

En yeni fransız cam stor perde modelleri

 • Adı: tek stor perdeler;
 • Fiyat: 2500 ruble;
 • Özellikler: apartman, ev, ofis için uygundur, geleneksel panjurlarla mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir, yaylı kontrol sistemi, stor perdeleri yalıtım camı ünitesinin üstüne ve kumaş kaldırılarak çerçevenin altına takma yeteneği;
 • Avantajlar: lümenlere, renk kılavuzlarına ve iç tasarımın belirtilen karesine karşı güvenilir koruma, uzun ömür, ruloyu kaldırma ve indirme daha az çaba gerektirir;
 • Eksileri: Büyük pencereler için uygun değildir.

Geniş bir alandan gelen güneş ışığını kapatmanız gerekiyorsa, tüm pencereyi açmak için stor perde kullanın . Bu sistemlerin yelpazesinde klasik panjurlardan elektrik motorlu stor perdelere kadar uzanan ürünler bulunmaktadır. Silindirlerin maksimum boyutu 3 metre genişliğinde ve aynı yüksekliğe sahiptir. En popüler cihazlardan biri Belaruslu üretici Delva’dır:

 • İsim: stor perdeler СРШ-01М-2&12;
 • Fiyat, panjurların boyutuna bağlıdır, 900-3500 ruble arasında değişir;
 • Özellikler: Laconic tasarım, %10-30 boşluk karartma yüzdesi, yüksek performans özellikleri, pratik malzeme – polyester, sıcaklık değişimlerine karşı direnç.
 • Avantajları: Kıvrıldığında çökmez, güneş etkisinde yanmaz, temizlenmesi kolaydır;
 • Eksileri: pencereden tüm kanatları engeller, tuvalin kısıtlanmış desenleri.

Stor perde üreticisi Delva’nın başka bir modeli, büyük pencereleri karartmak için tasarlanmıştır ve bu tasarım aynı zamanda tüm pencere açıklığına da monte edilmiştir:

 • İsim: stor perde maxi;
 • Fiyat: 1150 ruble’den;
 • Özellikler: Açıklığın içine veya dışına monte edilen serbest akışlı plaka, yüksek yoğunluklu malzeme olan açık bir rulo halinde kıvrılır;
 • Avantajlar: kontrol mekanizması seçimi, renk haslığı, direkt ışınlardan etkin koruma, estetik görünüm;
 • Eksileri: model küçük pencereler için önemsizdir, aksesuarlar sadece üç renkte sunulur: gümüş, krom ve beyaz.

Mini kategorisine ait stor perdeler, plastik pencerelerdeki geleneksel stor perdeler için geliştirilmiş ve daha ucuz bir seçenektir. Levhanın plastik kısmına takarak mekanın optimum derecede kararmasını sağlayabilirsiniz. Konsol ve sabitleme bileşenlerinin mütevazı boyutları nedeniyle, bu panjurlar küçük pencere açıklıklarında bile kullanılmaktadır . İnşaat pazarı, aralarında aşağıdaki markaların bulunduğu çift camlı pencereler için çok çeşitli panjurlar sunmaktadır:

 • İsim: Mini Ruletler Saygı Karartma, Çin;
 • Fiyat: 1166 ruble;
 • Özellikler: kasetsiz, preslenmiş kılavuz elemanlar, çift taraflı Scotch yapıştırma ile sabitleme, boru çapı 19 mm, donanım malzemesi – alüminyum, opak kumaş, mıknatıslarla alt sabitleme;
 • Ek olarak: pencereyi herhangi bir pozisyonda açabilme, stor perdenin yönetimi, montajı ve sökülmesi için uygun bir yol, birkaç dakika sürer, kuru temizleme.
 • Eksileri: rulonun küçük genişliği, kutunun açılması, yalnızca bir pencere sayfasına yerleştirme.

Pencere panjurları alanında yerli üretim çok arttı, bu nedenle çift camlı pencereler için kaliteli bir mini sistem satın almak çoğu Rus için mümkün oldu. Fena değil, her türlü panjur üreten bir Rus şirketi Ultraderm olduğunu kanıtladı:

 • İsim: mini stor perdeler;
 • Fiyat: 780 ruble’den;
 • Özellikler: hafif tasarım, modern tasarım, zincir üzerinde basit konsol, ışık koruması – %50, yapışkan bant veya braketlerde tutturucular.
 • avantajlar: istifleme, kullanım kolaylığı, profilin faydalı alanını azaltmaz, pencereye erişim sağlar, bakımda iddiasızdır;
 • Eksileri: kaset olmaması nedeniyle kumaşta biriken toz.

Standart modellerden yarı saydam ve yarı saydam stor perdeler arasındaki tek fark dokudadır. Renksiz detaylara sahip desen uygulanan malzemelerden yapılmıştır. Kumaşın kendisi de açık tonlarda seçilmiştir: bej, beyaz, gri, süt. Bu cihazlar açık ve kapalı bir yöntemle kurulur. Derin pencere açıklıkları, kurulumu bir kağıda ve küçük olanları – pencerenin üstünde kullanmak daha iyidir. Yerli üretici ürünleri örneğinde şeffaf cihazların özelliklerini öğrenebilirsiniz:

 • İsim: Samba Rulo Perde, Rusya;
 • Fiyat: 600 ila 1500 ruble;
 • Özellikler: zincir kontrol mekanizması; Işık geçirgenliği %70-90, delmeden ekleme imkanı, malzemenin şeklini korumak için kumaş emprenye, yüksekliği ayarlanabilir.
 • Artı: bir parça kumaşın basit bakımı, ürünü çift camlı bir pencereye kurmanın rahatlığı, kaliteli aksesuarlar;
 • Eksileri: küçük bir ışık yüzdesini bloke etmek.

Popüler tüketiciler, uluslararası kalite standartlarına uygun ve modern teknolojilerin kullanımıyla çalışan Rus şirketi Sadness’ten şeffaf filtrelere sahiptir:

 • İsim: Rolo Bir Tonluk Lüks Koleksiyon.
 • Fiyat: 1600 ruble’den;
 • Özellikler: bileşim: %100 polyester, ışık yansıması – %20, renksiz desen, birkaç bileşimin varlığı;
 • Artıları: Dekorasyon, güvenilir aksesuarlar, toz boya, vakumlama veya kuru temizleme için uygundur.
 • Eksileri: odanın yüksek derecede karanlık olmasını sağlayamaz.

Işık filtreleri için malzeme üretimi için modern teknolojiler, ışık ışınlarını ve odanın ısınma derecesini kontrol edebilen bir karartma kumaşı yarattı. Bu, sokak aydınlatmasının %95’ini yansıtan güneş koruyucu perdelerin iç kısmındaki akrilik yüzey sayesinde mümkün olmaktadır. Genellikle bu tür perdeler yatak odasına, çocuk odasına veya güneşli tarafa bakan odalara asılır. Ruletler sadece alanı gizlemekle kalmaz, aynı zamanda ısınmasını da engeller. Stor perde üreticileri arasında lider Belarus şirketi Delphi’dir:

 • Ad: RollStory Arama-01M-2288;
 • Fiyat: 780 ruble’den;
 • Özellikler: kumaş – %100 polyester, üniversal sabitleme, zincir kontrol sistemi, malzemenin özel emprenye edilmesi, ürünün raf ömrünün uzatılması;
 • Artıları: ışıktan tam koruma, basit kurulum, kolay kullanım;
 • Eksileri: Soğuk mevsimde kullanımın alaka düzeyi kaybolur.

Üreticinin ürün yelpazesinde, ev veya ofis için şık bir iç mekan yaratmak için genellikle tüketicilerin tercihi haline gelen bir modeli daha vurgulamaya değer:

 • İsim: pencere perdesi srch-03-751;
 • Fiyat: 2500 ruble;
 • Özellikleri: Cihazın montajı delme ile yapılır, panel polyesterden imal edilmiştir, krem ​​rengi nötr desenlidir, perde zincir regülatör ile kaldırılıp indirilir,
 • artılar: düşük ışık geçirgenliği, yüksek oranda ses emilimi, hipoalerjenik güvenli doku, çekici görünüm;
 • Eksileri: yüksek maliyet, bardak yıkamanın zorluğu.

Plastik pencereler için stor perde nasıl seçilir

Piyasadaki geniş stor perde yelpazesi, tüketiciler için muazzam bir seçim özgürlüğü sağlar. Bu kadar etkileyici bir çeşitlilikte kafa karıştırmak kolaydır, bu nedenle soru: çift camlı pencereler için stor perde nasıl seçilir, giderek daha popüler hale geliyor. Bu durumda, her şey gelecekteki ayarlamanın amacına, kurulması planlanan odanın parametrelerine bağlıdır. Uzmanlar, aşağıdaki kriterlerle başlamanızı önerir:

 • Perde sadece bir ışık filtresi işlevini yerine getiriyorsa, çerçevenin rengindeki perdelere bakmakta fayda var. Kapalı bir biçimde, böyle bir sistem, pencereli tek bir birime benzer. Vitray etkisini elde etmek için orijinal ve göze batmayan bir desene sahip yarı saydam ve yarı saydam perdeler uygundur.
 • Tek renkli modeller ofislerde, klasik tarzda oluşturulmuş odalarda iyi görünür. Ana şey, ruletin renginin duvarların rengiyle birleştirilmesi gerektiğidir.
 • Işık geçirmez stor perdeler büyük salonlarda, ev sinemalarında ve dolaplarda uygundur. Karartma bezi, ışık çarpmasına karşı tam koruma sağlar.
 • Mini sistem, örneğin mutfak, sundurma gibi küçük bir alana sahip odalar için tasarlanmıştır. Alanı görsel olarak büyütmeye yardımcı olur. Seçim yaparken, pencerenin boyutlarını dikkatlice ölçün ve yapıyı sabitleme yöntemini belirleyin. Satın alınan perde daha kısa ise bu durum sıkıntı yaratacaktır.
 • İç mekanı orijinal stor perdelerle dekore etmek, onları gerçekleştirmeyi keyifli hale getirmek istiyorsanız, kaset perdelere dikkat etmeniz gerekiyor. Çok yönlülük, çok işlevliliğe sahip olan ürünler, bağımsız bir dekoratif öğe olarak veya geleneksel perdelerle birlikte kullanılmaktadır.
 • Cihazın bakımının fazla sorun yaratmaması için ıslak temizleme ve yıkamaya uygun kumaşları tercih etmeniz gerekir.
 • Çocuk odasında ve yatak odasında, strese neden olmayan, sakin tonlarda kapalı stor perdeler satın almak daha iyidir.

Yorumlar

Yatak odasındaki tadilattan sonra eski perdeler tasarıma uymadı. Arkadaşlar stor perde takmanızı tavsiye eder. Pencere çerçevesinin rengi için yay mekanizmalı kaset tipi ışık filtreleri seçtik. Çok güzel görünüyor. Sadece rulonun boyutunu ölçerken, tutamağın konumu dikkate alınmadı, bu nedenle kanadı açarken zorluklar vardı.

Ангелина, 31 yaşında

Mutfağın görünümünü güncelleyerek eski kornişi terk etmeye karar verdik. Ve pencereler kavurucu güneşin altında olduğu için onları korumasız bırakmak imkansızdır. Bir çıkış yolu bulduk – opak filtreler. Plastik bir profile giren kahverengi bir kutu ile pahalı bir seçenek seçtik. Kurulum yarım saat sürdü ve rulo uzunluğu rahatlıkla ayarlanabilir.

Balkona mini sistem stor perde sipariş ettim. Her şey yolunda – zarif tasarım, kullanımı kolay ve montaj ile biraz kaybolmuş, tasarımı yapışkan bandın üzerine koyun. Daha sonra güvenilirlik için kendinden kılavuzlu vidalarla monte edilmesi gerekiyordu. Tüm ölçümler usta tarafından yapılmıştır, ürünün pencereye yerleştirilmesinde herhangi bir sorun yaşanmamıştır.

Plastik pencerelerde stor perdeler. Resimler ve kurulum seçenekleri

Oda dekorasyonuna alternatif olarak perdelerin tarihi, zenginlerin evi özenle seçilmiş pahalı kumaşlarla dekore ettiği eski Mısır’a dayanmaktadır. Zaman değişti. Lüksün değişmesi üzerine çilecilik ve pratiklik geldi. Eski ahşap çerçevelerin yerini modern tasarımlar aldı ve tasarımlarının en popüler şekli plastik pencerelerde stor perde oldu. Bugün bu dekor çeşitliliğini kurmak için fotoğraflar ve seçenekler, binaların tasarımıyla ilgili birçok yayında bulunabilir.

Stor perdeler – plastik pencerelerin tasarımı için modern bir çözüm

Stor perde çeşitleri ve saygınlıkları

Aşağıda fotoğrafları sunulan plastik pencerelerdeki stor perdeler, pencere dekorasyonunun modern, pratik ve estetik bir görünümüdür. Ayrıca stor perde veya kumaş stor perde olarak da adlandırılırlar. Özel bir mekanizma sayesinde mil üzerine sarılmış kumaşlardır.

Stor perdelerin temel amacı, odayı güneş ışığının girişinden korumaktır ve en önemlisi avantajları kompakt olmalarıdır. Bu, küçük odalarda perdelerin geniş kullanımını açıklar: mutfaklar, sundurmalar, balkonlar, çocuk odaları. İç dekorasyonda en popüler olanı mutfakta haddelenmiş perdelerdi. Mutfak penceresinin bu tasarımı için çeşitli seçeneklerin fotoğrafları, rulo satan birçok mağazada bulunmaktadır.

Rulo kumaş jaluziler, odayı güneş ışığının girişinden mükemmel şekilde korur

Stor perdelerin parlak tasarımını zarif hafif tül veya panjurlarla tamamlayarak, yüksek teknolojiden klasiğe her türlü iç tasarım stilini elde edebilirsiniz.

Montaj rulolarının önemli bir avantajı, bunları kendiniz kurma yeteneğidir. Plastik pencerelere stor perdelerin adım adım fotoğraf montajı aşağıda sunulmuştur.

Tavan tavanlı koyu gri kumaştan perdeler

Plastik pencerelerde birkaç çeşit stor perde vardır. Sahiplerin fotoğrafları ve incelemeleri doğru seçimi belirlemeye yardımcı olur.

Stor perdelerin mekanizma tipine göre sınıflandırılması

Stor perdeler iki tipe ayrılır: klasik ve kaset. Klasik versiyonda, kumaş kamuya açıktır ve pencere camına gevşek bir şekilde yapıştırılır. Alttan perde, kumaşın sarkmadığı için bir ağırlıklandırma maddesi ile donatılmıştır. Panjurlar kapatılır, kumaş cinsi özel bir kutuya (kaset) bükülür ve doku raylara yerleştirilir, raylar pencere camı boncuklarına monte edilir. Raylar boyunca geçen kaset perdeler, pencereye tam olarak oturur ve odanın güneş ışınlarından tam korunmasını sağlar. Bu tip panjurlara kaset tipi panjur denir. Plastik pencerelerde bu tür panjurlar çok organik görünüyor.

Oturma odasındaki pencerelerde beyaz stor perdeler

Plastik pencerelerdeki kaset stor perdelerinin fotoğrafları internette veya özel özel yayınlarda bol miktarda bulunabilir.

Yararlı tavsiye! Kaset perde alırken sadece rengine değil, kutu rengine de dikkat edin. Pencere çerçevesinin rengiyle çakışması arzu edilir.

Maliyet olarak, kaset ruloları klasik muadillerinden çok daha pahalıdır ve atkıyı sık sık katlanmış halde bırakmanız durumunda kurulumları uygundur.

Stor perdeler, pencere çerçevesine bağlı plastik bir şaft üzerine sarılır.

Kumaş türüne göre stor perdelerin sınıflandırılması

Stor perdeler, ışık geçirgenlik derecesine göre farklılık gösterir. Kullanılan kumaşlara bağlı olarak rulolar aşağıdakilere ayrılır:

 • şeffaf – perdeler ve perdelerle birlikte, genellikle dekoratif olarak kullanılan, kolayca geçen ve ışık saçan;
 • Dimot – biraz daha yoğun, ofislerde kullanılan ışığı kısmen geçirin;
 • Karartma – yatak odalarında ve kreşlerde kullanılan yoğun, çok opak bir oda.
 • Gündüz ve gece – mutfaklarda, odalarda ve herhangi bir binada kullanılan alternatif şeffaf ve yoğun şeritlere sahip yatay panjurların taklidi.

Demot – güneş ışınlarına izin vermeyen yoğun panjurlar, ofisler ve ofisler için çok uygundur

Kumaş stor perdeler, tüm pencereye ve broşürlerinin her birine ayrı ayrı monte edilebilir. İkinci durumda, tesislerin güneş ışınlarından daha eksiksiz korunması sağlanır. Kumaşın cinsine göre evlerde, konferans salonlarında, sergilerde ve mağazalarda kullanılan plastik pencerelerde bu filtreler kullanılmaktadır.

Güzel ve pratik, mutfakta stor perde kullanımıdır. Fotoğraf – Panjurlarla süslenmiş plastik pencereler çok yaygındır.

Çocuk odasında kör kumaş parlak mavi perdeler

Fotoğraf baskılı stor perdeler özel bir parlaklığa sahiptir. Desenli rulolar, odanın belirli bir tarzda bireysel bir tasarımını oluşturmaya yardımcı olacaktır. Fotoğraf baskılı stor perdelerin sahip olduğu geniş estetik olanaklar sayesinde dilediğiniz iç mekanı kolaylıkla dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Örneğin, stor perdelere tropik sarmaşıkların renkli görüntülerini uygulayarak bir yatak odasını Amazon’un aşılmaz ormanına dönüştürün.

Fotoğraflarınızın panjurlara basılmasıyla oda, keyifli anılardan oluşan gerçek bir fotoğraf albümüne dönüşecek. Çocuk odasındaki perdelere en sevdiğiniz çizgi film karakterlerini koyabilirsiniz. İnternet yayınlarının bina tasarımına ilişkin sayfalarında, iç kısımdaki plastik pencerelerde stor perdelerin çeşitli örneklerini ve fotoğraflarını görebilirsiniz.

Oturma odasındaki Fransız pencereler panjurlarla dekore edilmiştir.

Stor perde kullanmanın avantajları

Pratik özelliklere ve geniş estetik olanaklara sahip olan stor perdeler, tüketiciler arasında popülerlik kazanmaktadır. Kumaş stor perdelerin başlıca avantajları şunlardır:

 • Çok Yönlülük: Yerlerde farklı amaçlarla kullanılırlar;
 • İşlem: toz itici özelliklere sahiptir;
 • kompakt: görsel olarak alanı “almaz”;
 • Koruma: odayı gizlemek, meraklı gözlerden saklanmak.
 • Kolaylık: kolay bakım ve basit kontrol sistemi;
 • Estetik: Farklı doku ve renklerde geniş bir kumaş yelpazesi.
 • Kullanılabilirlik: geniş bir fiyat ağı ve kendi kendine kurulum imkanı.

Kaset tipi perdelerde özel kutu içerisinde bez ile şaft

Stor perdeler sadece güneşten etkili koruma değil, aynı zamanda odaya belirli bir stil ve kişilik kazandıran güzel bir iç detaydır.

Plastik pencerelerde stor perdeler. Resimler ve kurulum seçenekleri

Plastik pencereler, pencere açıklıklarının en uygun dekorasyon şekli olarak tüketici pazarındaki konumlarını uzun ve sağlam bir şekilde kazanmıştır. Ve dekorasyonunun en başarılı şekli, plastik pencerelerde kumaş storlar veya stor perdelerdir. Panjurlu oda tasarımının çeşitli çeşitlerinin fotoğrafı, bu tür perdelerin pencere açıklıklarının dekorasyonu olarak kullanılmasının avantajlarını doğrulamaktadır.

Panjur “Günün Günü” klasik yatay panjurlara benze

Kumaş panjurları mutfakta veya odadaki pencereye profesyonel çalışanlar yardımıyla kurabilirsiniz, ancak bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Böylece aile bütçesinden tasarruf edebilirsiniz ve tasarruf edilen para kaliteli stor perde satın almak için harcanabilir. Ne kadar iyi bağlantı elemanları ve panjur yönetim sistemi, dayanıklılıklarına ve kendi elleriyle doğru kurulum olasılığına bağlıdır.

Mutfakta ve yemek odasında fotoğraf baskılı stor perde

Kendi elinizle stor perde takma

Panjurları kendi elinizle takma işlemi, panjur tipine ve bağlantı tipine bağlıdır. Panjurlar bir duvara veya tavana (dış tip) veya doğrudan plastik bir pencereye (iç bağlantı tipi) takılabilir.

Kendi elleriyle plastik pencerelerdeki eğimler: video ve kurulum talimatları. Pencere bloklarını bitirmek için çeşitli seçeneklerin karşılaştırmalı özellikleri, alçıpan montajı.

Dış mekan silindirlerinin kurulum özellikleri

Klasik açık tip silindir, delik açılarak ve onsuz pencereye sabitlenebilir. Panjurların delme ile montajı en güvenilir ve dayanıklıdır, ancak biraz beceri, doğruluk ve özen gerektirir.

Adım 1: Kurulum yerini seçin ve pencere çerçevesine, açıklığın içine, tavana monte edi

Her pencere kanadına mini stor perde takmak istiyorsanız, bunu vidalarla doğrudan plastik çerçeveye takmak daha iyidir ve bir pencere panjurunu kapatmak istiyorsanız, bunlar pencerenin veya açıklığın üzerindeki duvara sabitlenir. tavanda.

Adım 2: Kurulumda parazit olup olmadığını kontrol edin. Perde hareketinin yönünü belirleyin – saat yönünde veya saat yönünün tersine

Önemli! Klasik stor perdeleri her iki kanat penceresine takarken, stor perdeyi açarken kanadın pencereden uzaklaşma ve sarkma eğiliminde olduğunu unutmamalısınız.

Adım 3: Braketleri takın ve hizalayın

Stor perdeleri duvara veya tavana monte ederken braketler için delikler açmadan önce, tüm yapının panjurun ağırlığının altına düşmemesi için sıvanın yeterince güçlü olduğundan emin olmanız gerekir.

Adım 4: Gerekirse mili ve astarı pencere kanadının boyutlarına göre ayarlayın

Stor perdeleri plastik pencerelere delmeden takmak çok basittir ve bir kadın bile bu görevle başa çıkabilir. Bu, panjur takmak için en kolay seçenektir, buradaki ana rol perdelerin ağırlığı ve yapıştırıcı veya bant kalitesi ile oynanır. Perde ile kapatılan ayrıntılı talimatlar, stor perdeleri plastik bir pencere çerçevesine delmeden hızlı ve kolay bir şekilde takmanıza olanak tanır.

Adım 5: Bıçağı mile sabitleyin ve sarın ve panjurları braketlere takın

Kapalı panjurların kurulumunun özellikleri (kaset)

Kaset tipi panjurlar doğrudan pencere çerçevesine monte edilir. Stor perdeyi kendiniz takmak için (rulo ile birlikte adım adım talimatlar dahildir), aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekir:

 • Kutunun nereye kurulacağını belirlemek için
 • kutuyu (kaset) yapışkan bantla boncukun üst kenarına sabitleyin;
 • kumaşın ayarlanması ve hizalanması;
 • Ve son olarak, kutuyu kendinden kılavuzlu vidalarla sabitleyin.
 • Kılavuz rayları yukarıdan aşağıya doğru bastırarak yapışkan bant kullanarak dikey boncuklara sabitlemek için.