Fırın içi nasıl temizlenir Kadınlar Kulübü

Kimyasal kullanmadan fırın nasıl iyice temizlenir

Çok kirli bir Fırın içi nasıl temizlenir için sağlığa zararlı maddeler içeren birçok ürün vardır. Gresi, kiri ve kokuları doğal ve ekonomik bir şekilde kolayca çıkarır. Kadınlar Kulübü

fırın içi nasıl temizlenir kadınlar kulübü , fırın içi nasıl temizlenir , fırın temizliği , fırın içi yanıkları nasıl temizlenir , fırın içi temizleme , ankastre fırın temizliği , fırın temizliği nasıl yapılır , fırın içi temizliği , ankastre fırın içi nasıl temizlenir , mini fırın temizliği ,

Fırın, İspanya’daki herhangi bir mutfakta bulunan önemli bir unsurdur. Hem fırın hem de mikrodalga, temizlenmesi gereken en sıkıcı ve zahmetli ev aletlerinden ikisidir . Pişirdiğinizde içine çok fazla yemek dökülür ve kalıntılar kuruduğunda çıkarılması çok zordur. Ancak sürekli temizlerseniz ve aşağıda önerdiğimiz yöntemlerden birini kullanırsanız , kesinlikle işe koyulmanızın maliyeti daha düşüktür.

Fırın doğal ürünlerle nasıl temizlenir

Bir fırını temizlemek için piyasada hızlı ve çok iyi çalışan birçok ürün vardır, ancak aynı zamanda etkili, daha ucuz ve evin her yerinde tahriş etmeyen veya kimyasal bir koku bırakmayan doğal alternatifler de vardır . Bu doğal ürünlerle kendimizi fazla karmaşıklaştırmadan iyi sonuçlar alabiliyoruz.

Sirke ve limon gibi yaygın nesneleri bikarbonat eşliğinde kullanarak, yağ ve kiri yok etme konusunda haklı bir üne sahiptirler . Ayrıca fırını temizlemek için mükemmel müttefikler olacaklar, çünkü görevi büyük ölçüde kolaylaştıracaklar.

Sirke

Sirkenin antibakteriyel ve dezenfektan özellikleri onu fırını temizlemek için mükemmel bir ürün haline getirir. Hem meyve ve sebzeleri dezenfekte etmek hem de tüm mutfağı temizlemek için de kullanabiliriz .

 • Fırın çok kirli değilse ancak hızlı bir temizlik yapmamız gerekiyorsa tepsiye iki bardak sıcak su ve bir bardak sirke dolduracağız. Fırını 200 dereceye çevirip 30 dakika bekleteceğiz . Daha sonra sadece fırının duvarlarını ve bardağı nemli bir bezle silmeniz yeterli, sirkeden gelen buhar kirin kendi kendine çıkmasını sağlayacaktır.
 • Daha derin bir temizlik yapmak istiyorsak iyi bir çözüm , üç ölçek su ve bir sirke oranında su ve sirke içeren bir sprey şişesi hazırlamaktır , böylece özellikle kötü kokmaz (her ne kadar sirke kokusu geçse de) oldukça hızlı.). Bu sprey ile fırının duvarlarına püskürtebilir, birkaç dakika etki etmesine izin verebilir ve ardından suyla durulayabiliriz.
fırın içi nasıl temizlenir kadınlar kulübü , fırın içi nasıl temizlenir , fırın temizliği , fırın içi yanıkları nasıl temizlenir , fırın içi temizleme , ankastre fırın temizliği , fırın temizliği nasıl yapılır , fırın içi temizliği , ankastre fırın içi nasıl temizlenir , mini fırın temizliği ,

Bu su ve sirke spreyi farklı mutfak yüzeylerinde de kullanılabilir: tezgahlar, lavabolar ve paslanmaz çelik aletler. Ayrıca, tencere, tava veya doğrama ve kesme tahtaları gibi mutfak gereçlerinde harika çalışır.

Kabartma tozu ve sirke

Kabartma tozu, neredeyse her şeyi dezenfekte etmek, yağdan arındırmak ve yıkamak için kullanılabilen bir üründür. Çok ucuz olmasının yanı sıra, her yerde bulabiliriz. 

Fırını temizlemek için, sıkışmış yemek artıkları varsa doğrudan tabana yayabiliriz ve ardından su ve sirke püskürtebiliriz. Ancak onu kullanmanın en etkili yolu , daha iyi yapışması için karbonat, su ve sirke karışımı yapmaktır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Bir kaseye 10 yemek kaşığı karbonat, 4 sıcak su ve 3 sirke ekleyin.
 2. Sirkeyi azar azar dökün, çünkü kabartma tozu tepkimeye girip köpük oluşturacaktır. Karışımın çok sıvı olduğunu görürsek biraz daha bikarbonat eklemeliyiz.

Karışımı aldığımızda fırının etrafına yaymalıyız (özellikle en kirli alanlara). Birkaç saat etki etmesine izin verin (fırından gelen kir gömülü olsa bile bir gecede). Sonra suyla veya su ve sirke spreyi ile durulayın . Ovmaya gerek yoktur, kir kendi kendine soyulur. Fazla vaktimiz yoksa fırını açıp içindeki karışımla bir süre bekletmemiz yeterli . Kir çok daha hızlı çıkacak.

Maya

Kabartma tozu yoksa maya ve sirke ile hamur yapabilirsiniz, ancak bu karışımı daha az seviyoruz çünkü aynı derecede etkili olması için çok fazla maya kullanmanız gerekiyor . Daha hızlı olan bikarbonatı tercih ediyoruz. Sonraki adımları izleyin:

 1. Bir kasede birkaç yemek kaşığı mayayı biraz suyla karıştırın. Temizlenecek yüzeylere kolaylıkla sürülebilen bir macun oluşturur.
 2. Ardından makarnayı fırının her yerine yayın. Maya kahverengiye dönecek.
 3. Macunun gece boyunca çalışmasına izin verin. Mayanın iyi çalışması en az 12 saat sürer.
 4. Ertesi gün nemli bir bez yardımıyla olabildiğince fazla mayayı alın. Hala iz varsa, tamamen çıkarmak için su ve sirke spreyi kullanın. 
 5. Sirke, maya ile reaksiyona girdiğinde köpük oluştuğunu fark edeceksiniz. Nemli bir bezle çıkarın.
 6. 15-20 dakika kuruması için fırını düşük sıcaklığa getirin ve bitirdiniz .

Kaba tuz

Tuz, inatçı yağ lekelerini temizlemek için ideal bir ekolojik ikamedir . Evde sirke yoksa ya da kokusu bizi rahatsız ediyorsa, üstüne aynı bikarbonat ve su karışımını yapıp, iri tuz yerine sirkeyi kullanabiliriz . Sıkılaştırıcı işlevi sayesinde yağları nasıl emdiğini ve temizliği büyük ölçüde kolaylaştırdığını göreceksiniz.

fırın içi nasıl temizlenir kadınlar kulübü , fırın içi nasıl temizlenir , fırın temizliği , fırın içi yanıkları nasıl temizlenir , fırın içi temizleme , ankastre fırın temizliği , fırın temizliği nasıl yapılır , fırın içi temizliği , ankastre fırın içi nasıl temizlenir , mini fırın temizliği ,

Limon

Limon, dezenfektan ve antiseptik bir üründür. Fırının temizliğinde çok etkilidir çünkü hoş aroması , özellikle balıklı tarifler hazırlamışsak kötü kokuları gidermemize yardımcı olur . Fırın tepsisine limon suyu ve kabuğuyla su dökmemiz yeterli. Kalan ısıdan yararlanmak için fırını kullandıktan hemen sonra yapmak en iyisidir.

Daha derin bir temizlik yapmak istiyorsak, aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. Cut yarısında iki limon ve suyunu sıkmak .
 2. Suyu bir tencereye dökün ve fırına koyun.
 3. Fırını 250ºC’de 30 dakikalık bir programla açın .
 4. Bu sürenin sonunda tencereyi çıkarın ve fırının duvarlarını bir bezle temizleyin. Mop kullananlar kadınlar kulübü

Kola 

Coca-Cola birçok insanın en sevdiği meşrubattır, ancak fırını, özellikle de ızgarayı temizleme görevimize de yardımcı olabilir . Bunu yapmak için rafı çıkarın ve bir Coca-Cola içinde 15 dakika bekletin. Bu süre geçtikten sonra nemli bir bezle temizleyin. Bu numaranın etkinliğinden şüphe duyuyorsanız, bir Coca-Cola’ya bir sığır filetosu koyarsak, sonunda soda tarafından tüketileceğini unutmayın.