Ev koltuğa göre halı seçimi nasıl yapılır

HALI VE KOLTUĞA BİRLEŞTİRMEK İÇİN EN İYİ İPUÇLARI

Dekorasyonunuz için en iyi kombinasyonu bulmanın kolay bir iş olmadığını biliyoruz , hatta daha az karıştırmak istediğimiz mobilyalar , kanepeli halı, oturma odasının temel parçaları gibi büyük olduğunda .koltuğa göre halı seçimi , koltuk rengine göre halı seçimi,

Bu nedenle, zevkinize ve tarzınıza göre mükemmel kombinasyonu bulabilmeniz için size bu ilham verici ipuçlarını bırakıyoruz , bunların ne olduğunu görmek ister misiniz?

ANA HALI

Tasarımı ve renkleri ile öne çıkan bir halı seçtiyseniz, estetik dengeyi sağlamak için en iyi seçenek onu nötr tonlarda ve sade şekillerde bir koltuğa ile kombinlemektir.

Özellikle alan küçük ise ortamın aşırı yüklenmesini önlemek için en iyi alternatif olacaktır.

İki parça arasında bağ kurmanın bir püf noktası: Halının bazı renkleriyle birleşen minderler kullanın.

RENKLİ KLİŞE

Aynı rengin farklı tonlarını seçin, örneğin halı için koyu, koyu mavi ve koltuğa için daha açık bir renk.

Renk blokları, mekanları genişlettikleri için dekorasyonda çok ilgi çekicidir.  Görselde gördüğümüz gibi leylak, kırmızı, mor veya yeşil tonları  ; görselleştirebileceğiniz bazı örneklerdir.

Benzer renklerdeki öğeleri seçmek, daha kuşatıcı ve süper rahat bir oturma odası yaratmanıza yardımcı olacaktır .

Online mağazamızda bulduğunuz renkli koltuğa olanakları kontrol edin >>

RENKLERİN VE STİLLERİN KONTRASTI

Yaratıcı ve etkili renk bahisleriyle devam edersek, dekorasyonla oynamayı ve çok kişilikli cesur ortamlar elde etmeyi seviyorsanız, desenli bir halı ve canlı renkli bir koltuğa karıştıran patlayıcı bir kombinasyona gidin .

Bu seçeneği oldukça geniş alanlar için öneriyoruz, çünkü kontrast ve bilgi miktarı odayı biraz şarj edebilir.

Bu anlamda iyi bir fikir, halıda bulunanlardan birine göre koltuğ rengini seçmektir.

Bu şekilde inanılmaz bir kontrast elde edersiniz, ancak renk paletini ve görsel dengeyi korursunuz.

AÇIK, HAM VEYA GRİ TONLARDA BİR TUVAL

Öte yandan, daha dinlendirici ve dengeli ortamlar arıyorsanız, nötr tonlarla dekore edilmiş iç mekanlar harika bir seçenek olma avantajına sahiptir . Eğer bu yana, uzun yıllar mobilyalarınızı tutmak istiyorsanız Onlar klasik tasarım veya renk dokunuşları böyle küçük parçalara ile elde edilebilir olarak süs eşyaları veya süslemeleri.

Eğer aradığınız klasik ve çok sade bir oturma odasıysa , aradığınız kombinasyon beyaz ve bejdir.

Modası geçmeyen bir alan yaratmak için bunları kilim ve kanepenizde kullanın. Görünümü biraz kaldırmak istiyorsanız, sade tasarımlara ve biraz doku ve hareket sağlayan sıcak renk dokunuşlarına sahip bir halı seçebilirsiniz .

Bu karışım, eklemek istediğiniz her şey için boş bir tuval olacak, dekorasyonunu sürekli olarak değiştirenler için mükemmel bir alternatif. koltuğa göre halı seçimi , koltuk rengine göre halı seçimi,

DOĞAL LİFLER

Başarısız olan bir diğer çift ise yumuşak veya beyaz tonlarda bir koltuğa ve doğal lifli bir kilim.

Özellikle minder veya keten, pamuklu veya yünlü tekstiller ve bazı bitkilerle tamamlarsanız , oturma odanıza süper taze ve doğal bir görünüm kazandıracaktır .

Hem büyük hem de küçük alanlarda inanılmaz görünecek bir seçenek .

İSKANDİNAV + MODERN

Birlikte çok iyi giden iki stil İskandinav ve modern. Oturma odanıza götürmek için:

  • İdeal olarak yün gibi doğal liflerden yapılmış, çok dokulu beyaz ve gri bir halı seçin . Bu, mekana ve aradığınız İskandinav tarzına çok fazla sıcaklık getirecektir .
  • Düz çizgili, sade ama çok karakterli bir mobilya parçasıyla koltuğa modern dokunuşu uygulayın Yerden kaldıran yüksek ayakları varsa idealdir , böylece hafif ve ferah bir ortam elde edersiniz.
  • Büyüleyici bir dokunuş için açık renkli ahşap mobilyalar ve siyah vurgularla süsleyin.

KİLİM

Kilim halıları, etnik desenleri ve canlı renkleri ile karakterize edilir ve bu da onları bir mekanın tartışmasız baş kahramanı yapan bir özelliktir. İyi bir denge elde etmek için bu Akdeniz ve rahat görünüme eşlik eden beyaz veya gri bir koltuğa seçmek en iyisidir .

ANA KANEPE İÇİN ÇİFT HALI

Şekli veya tasarımı ile öne çıkan bir koltuğa varsa panik yapmayın, aksine daha da öne çıkarın! Nasıl yapılır? Görsel bir denge oluşturan eşit derecede etkileyici parçalarla.

Yerde yeni dokular oluşturan iki halıyı birleştirmek iyi bir seçenektir İdeal olarak, ilki tek renkte olmalıdır, böylece ikincinin tasarımları ve desenleriyle oynayabilirsiniz.

Farklı hacimler ve tasarımlar oluşturmak için en büyüklerini yanlardan gösterecek şekilde veya üst üste gelecek şekilde doğrudan üst üste koyabilirsiniz .