Ev dış cephe boyası

Evin dış cephesi nasıl boyanır?

Sıcak, uzun günlerden yararlanın ve altı pratik ipucu ile evinizin dış duvarlarının boyamasını planlamanın en iyi yolunu keşfedin. ev dış cephe boyası,

Bunun, ev dekorunun bir bölümünü yenilemenin harika bir yolu olmasının yanı sıra, ailenin tüm unsurlarını ortak bir amaç etrafında dahil etmek de mükemmel bir görev olabilir.Ev dış cephe boyası

Evi başarıyla boyamak için hangi adımların atılacağı konusunda hala şüpheleri olanlar için, ideal bir sonuç için çok önemli olanın planlama olduğunu vurguluyoruz. ev dış cephe boyası,  Ek olarak, elbette, bunun kolay bir iş olmasını sağlamak için dikkate alınması gereken bazı gerekli önlemler. Kusursuz bir resmin tek sorumlusunun boya olduğunu düşünüyorsanız, kendinizi hayal kırıklığına uğratın! dış cephe renkleri, dış cephe boya renkleri, dış cephe boyası renkleri, dış cephe boya modelleri, müstakil ev dış cephe boya renkleri, ev dış cephe boyası, 2 katlı ev dış cephe boya renkleri, dış cephe boya örnekleri, villa dış cephe boya renkleri, 2020 dış cephe boya renkleri, duvar boyası markaları, dış cephe ev boyaları, iç kapı renkleri, en iyi boya markası,

Evin dıştan adım adım boyanması

1. Hava koşulları: Hava tahminlerini takip etmekten hoşlanmasanız bile, bu gerçekten evin resmini planlamak için atılacak ilk adımdır. İdeal olan, sıcaklıkların zaten ılıman olduğu ve yağmurun tahmin edilmediği bir hafta seçmektir. Bu şekilde boya daha hızlı kurur ve bitimde tüm rötuşlar aynı anda yapılabilir. Bir günlük boyamadan sonra yağmur ve beklenmedik rüzgarlar, çifte çalışma ve öngörülemeyen masraflarla eş anlamlı olabilir. .

2. Alanın Ölçülmesi: Bu girişimin en önemli adımlarından biri boyanacak alanın doğru bir şekilde ölçülmesidir. Bu adım, satın alınacak boya miktarı açısından kayıpları önlemek için son derece kullanışlıdır. Bu hesaplamada, idealize edilmiş sonuca ulaşmak için gerekli boya kat sayısını unutmadan, evin metrekaresini, resimde istediğiniz etkiyi dikkate alın. Bu noktada unutulmamalıdır ki açık renkler, özellikle koyu bir arka planı kaplayacaksa daha fazla boya katmanı gerektirir. Öte yandan, koyu mürekkepler herhangi bir alanı daha kolay kaplar ve hangi alanların daha fazla boya katına ihtiyaç duyacağını daha iyi belirlemenizi sağlar. Bununla birlikte, yeterli olmayandan daha fazla mürekkep olması için hesaplamanın daha iyi olduğunu vurguluyoruz. Müstakil ev dış cephe boya renkleri

Yeni ev dış cephe boyası

3. Doğru yüzey hazırlığı: İster içeride ister dışarıda, boyamaya başlamadan önce duvarın şartlarını iyi gözlemlemeliyiz. Boyanın ideal bir yüzeye sahip olması için çatlak, sızıntı ve hatta kir olmadığından emin olmak önemlidir. Çok yaygın bir ayrıntıya dikkat edin: eski boya duvarlardan soyuluyor. Bu durumda, duvar kaplamasını eşitlemek için kaba zımpara kağıtları ve spatula kullanın. Önceden var olan boyanın tamamen soyulmadığı durumlarda, cilayı korumak için daha ince zımpara kağıdı tercih edin. Düzensizlikler olduğunda akrilik kütle kullanımı belirtilir. Zımparalama ve hasar görmüş boyayı kaldırma görevinden sonra, boyanacak tüm duvarlara astar uygulama zamanı gelmiştir. Bu ürün yeni boyaya altlığı hazırlar ve her yüzeyin kendine özgü bir tipi olduğunu unutmayın.

dış cephe renkleri, dış cephe boya renkleri, dış cephe boyası renkleri, dış cephe boya modelleri, müstakil ev dış cephe boya renkleri, ev dış cephe boyası, 2 katlı ev dış cephe boya renkleri, dış cephe boya örnekleri, villa dış cephe boya renkleri, 2020 dış cephe boya renkleri, duvar boyası markaları, dış cephe ev boyaları, iç kapı renkleri, en iyi boya markası,

4. Pencereleri ve kapıları koruyun:  Yüzeyleri korumak , işe koyulmadan önce atılması gereken birincil adımdır. Duvarların etrafında ne olduğunu gözlemlemek ve her şeyi örtmek önemlidir: mevcut mobilyalar, nesneler, boyanacak alana yakın bahçeler ve özellikle de zemin. Bu amaçla, istenmeyen sıçramaların farklı yüzeylerini kirletmekten kaçınarak, büyük torbalar veya plastik örtüler kullanın. Arabada veya bahçe yapraklarında olsaydı sonucu hiç hayal ettiniz mi? Pencereler ve kapılar, sıçrama durumunda yeniden boyama zorluğundan kaçınmak için maskeleme bandı ve plastik kanvas ile korunmalıdır.

5. Doğru yoldan başlayın: Herhangi bir resim her zaman yukarıdan aşağıya tavandan başlamalıdır. Bu teknik, en az mürekkep israfına izin verir. Bir diğer önemli ipucu da hareketlerin koordinasyonudur, böylece resim okuma yönünü, yani soldan sağa ve yukarıdan aşağıya doğru takip eder. Beynimiz bu hareketi takip etmeye alışkın olduğu için zihinsel olarak yatay çizgiler çizmek ve bunları doldurmaya çalışmak iyi bir püf noktasıdır. Bu sayede boyama işleminde herhangi bir kusurun tespiti daha kolay olacaktır. Son olarak güneşin hareketini avantajınıza kullanın ve gölgede kalan alanda resim yapmaya başlayın. Böylelikle fazla yanmamasının yanı sıra belli bir alanı bitirdiğinde güneşin yeni boyanmış duvarın kuruma sürecinde değerli bir yardımcı olacağını garanti ederler. Bu tekniğin nasıl uygulanacağını değerlendirmek için, birkaç gün önce tavsiye edilir.

6. Boya seçimi: Önceki adımlardan sonra, tüm detayları inceleyin ve hangi yerlerin boyanacağını iyi tanımlayın, çünkü ancak o zaman ihtiyaç duyulacak malzeme ve boyaları belirlemek mümkün olacaktır. Boya seçimi biraz özen ve araştırma gerektirir ve özellikle dış cephe farklı bir hazırlık gerektirir. Satın almadan önce, evinizin cephesinin ihtiyaçlarının ve özelliklerinin neler olduğunu bildiğinizden emin olun. Örneğin, neme veya tuz spreyine dirençli, çatlaklara ve solmaya dirençli diğerleri ve hatta mat, yarı parlak ve saten cilalı boyalar vardır. Uygun boyanın tek başına ideal etkiyi yaratmadığını unutmayın, bu nedenle doğru ve kaliteli malzeme kullanımı çok önemlidir. Boyayı eşit ve daha hızlı yaymak için, silindirler veya püskürtücüler en iyi müttefiklerdir; en küçük alanlarda, oyuklarda ve vurgulanan ayrıntılarda, bu işleve daha özel fırça veya küçük silindirlerin kullanılmasını öneriyoruz. Kaliteli boyanın doğru teknikler ve malzemelerle nasıl birleştirileceğini anlamak çok önemlidir. Son olarak, bazı durumlarda bir grup boyadan diğerine küçük farklılıklar olabileceği unutulmamalıdır. Bu yüzden kullanılacak tüm boyaları aynı anda satın almak akıllıca olacaktır.

Evin dış cephesini planlamak için 6 ipucu

Evin resmini değiştirmek, çok fazla harcama yapmadan dekorasyonu yenilemenin bir yoludur. Ama resim söz konusu olduğunda, kusursuz bir resmin tek sorumlusunun mürekkep olduğunu düşünmek yanlıştır. Ve bu kural dış resim için farklı değildir.

Genel olarak, dış resim konusunda birçok insanın hala şüpheleri var. İdeal sonucu elde etmek için bazı özel dikkat gösterilmelidir. İster dış ister iç resim olsun , planlamaya sahip olmak önemlidir. Yaygın bir uygulama olduğu için birçok kişi duvarları boyamanın son derece kolay olduğuna inanıyor. Aslında gerekli özenin gösterilmesi kolay bir iştir.

Bu nedenle Pinheiro Tintas, evinizin dış cephesini gizem olmadan yapabilmeniz için bu makalede bazı yönergeleri bir araya getirdi .

Evin dış resmini nasıl planlayacağınızı öğrenin

İklim koşulları

İlk adım, hava tahminlerine göz kulak olmaktır. Brezilya gibi tropikal bir ülkede yaz aylarında uzun süreli yoğun sıcaklar ve beklenmedik yağmurlar meydana gelir. Bu nedenle sadece dış cephe boyasını sıcak günlerde yapmayı planlamamanız , gün boyu hava şartlarına dikkat etmeniz önemlidir . Bu nedenle, dış cephe boyasını yağmur tahminlerinin olmadığı en az bir hafta boyunca hazırlamaya çalışın . Böylece, servisin kötü bir şekilde bitmesini önlemek için mürekkep çabuk kurur ve rötuşlar tek seferde yapılabilir. Ayrıca, bir dış resim hayal edingün sonunda beklenmedik yağmur ve rüzgarlara maruz kalan taze. Böyle bir durum muazzam hasara, yeniden çalışmaya ve daha yüksek masraflara neden olabilir.

dış cephe renkleri, dış cephe boya renkleri, dış cephe boyası renkleri, dış cephe boya modelleri, müstakil ev dış cephe boya renkleri, ev dış cephe boyası, 2 katlı ev dış cephe boya renkleri, dış cephe boya örnekleri, villa dış cephe boya renkleri, 2020 dış cephe boya renkleri, duvar boyası markaları, dış cephe ev boyaları, iç kapı renkleri, en iyi boya markası,

Alan ölçümü

Boyanacak alanın doğru ölçülmesi projede çok önemli bir adımdır. Bu ölçümü almak sizi mürekkep miktarı açısından bir kayıp yaşamaktan kurtarır.

Hesaplamayı yapmak için evin kaç metrekare olduğu, boyama üzerinde istenen etkinin ne olduğu ve beklenen sonuca ulaşmak için kaç kat boya gerekeceği gibi bilgileri dikkate almak önemlidir. Kalan mürekkebi hesaplamanın eksikliğinden her zaman daha iyi olduğunu unutmayın.

Bu şekilde hesaplamak, örneğin bir galon boya satın almak ve bunun sadece küçük bir kısmını kullanmak gibi bir hata yapmanızı engeller. Hesaplama sırasında boyaların renklerine de dikkat edin. Açık renkli mürekkepler, özellikle koyu bir arka planı kaplayacaklarsa daha fazla kaplama gerektirir. Öte yandan, koyu mürekkepler daha kolay kaplanır ve daha fazla boya katına ihtiyaç duyacak boşlukları ve alanları daha kolay belirlemenizi sağlar.

Yüzeyi doğru şekilde hazırlayın

Dış veya iç bir resme başlamadan önce duvarın koşullarına dikkat etmeliyiz. Çatlak, sızıntı ve hatta kir olup olmadığını kontrol etmek önemlidir. Boyanacak duvarların soyulmuş boya ile alanlara sahip olması yaygındır.

Bu gibi durumlarda, duvarın bitişine uyması için kaba zımpara kağıdı ve spatula kullanın. Resmin ideal etkiyi elde etmesi için duvarların durumuna göre bu özen gösterilmesi önemlidir.

Boyanın henüz tamamen soyulmadığı yerlerde, cilayı korumak için en iyi zımpara kağıdını kullanın. Böylece aynı duvardaki düzensiz kabukların algılanmasında azalma sağlar. Bunun için akrilik kütle kullanımı belirtilmiştir.

Duvar zımparalandıktan ve hasar görmüş eski boya çıkarıldıktan sonra astar uygulama zamanı gelmiştir. Yeni boyayı alacak tüm yüzeye uygulanması gereken bir üründür. Astarın temel amacı, yeni boya için temel hazırlamaktır. Her yüzey için belirli bir astar türü vardır. Onsuz boya üzerinde kısa sürede lekeler ve soyulmalar görünebilir.

Kapıları ve pencereleri koruyun

Ellerinizi kirletmeden ve aslında evin dışını boyamaya başlamadan önce , duvarların etrafındaki her şeye bakın. Mevcut mobilyaları, nesneleri, çok yakın bahçeleri ve en önemlisi zemini örtün. Bu adım, arabada veya bahçe yapraklarında olduğu gibi istenmeyen kir ve dökülmeleri önlemek için çok önemlidir. Boya sıçramaları durumunda yeniden boyamanıza gerek kalmaması için kapıları ve pencereleri koruyun. Bu nedenle, pencere ve kapıların korunmasını sağlamak için maskeleme bandı ve plastik kanvas kullanın. Ayrıca zemini korumak için oluklu mukavva ve plastik kaplama kullanın.

dış cephe renkleri, dış cephe boya renkleri, dış cephe boyası renkleri, dış cephe boya modelleri, müstakil ev dış cephe boya renkleri, ev dış cephe boyası, 2 katlı ev dış cephe boya renkleri, dış cephe boya örnekleri, villa dış cephe boya renkleri, 2020 dış cephe boya renkleri, duvar boyası markaları, dış cephe ev boyaları, iç kapı renkleri, en iyi boya markası,

Doğru şekilde boyamaya başlayın

İster dış ister iç boyama olsun tavandan yapılmaya başlanmalıdır. Baştan aşağı boyamaya başlamanız önemlidir, çünkü bu şekilde boya israfı daha az olur. Diğer bir ipucu da, hareketlerinizi, resmin okuma yönünü, yani soldan sağa, yukarıdan aşağıya, takip edecek şekilde koordine etmeye çalışmanızdır. Zihninizde yatay çizgiler çizmeye çalışın ve onları doldurmaya çalışın, sonuçta beynimiz zaten bu harekete eşlik etmeye alışmış durumda. Yani bir arıza varsa hemen bulunacaktır.

Son olarak, güneşin hareketini kendi yararınıza kullanın. Mümkünse evin dış resmine başlamadan önceki gün güneş hareketini gözlemleyin. Zaman ve yerleri takip etmeye çalışın, o andan itibaren resmi bu harekete göre planlayın ve gölge alanı ile boyamaya başlayın. Böylelikle resmin bir tarafını bitirdiğinizde, güneş yeni boyanmış duvar için kurutma aracı olacaktır.

Ayrıca boyama sırasında yanmayacağınız için çok daha konforlu hale geliyor.

Boya seçimi

Satın alma işlemini yapmadan önce boyanacak her şeyi kontrol edin. Detayları inceleyin ve boyanacak yerleri tanımlayın, böylece hangi malzeme ve boyalara ihtiyaç duyulacağını belirleyebileceksiniz. Boyayı seçmek biraz özen ve araştırma gerektirir.

dış cephe renkleri, dış cephe boya renkleri, dış cephe boyası renkleri, dış cephe boya modelleri, müstakil ev dış cephe boya renkleri, ev dış cephe boyası, 2 katlı ev dış cephe boya renkleri, dış cephe boya örnekleri, villa dış cephe boya renkleri, 2020 dış cephe boya renkleri, duvar boyası markaları, dış cephe ev boyaları, iç kapı renkleri, en iyi boya markası,

Dış boyama için boyalar, diğerlerinden farklı hazırlıklar gerektirir. Bu yüzden boyaları satın almadan önce cephenizin ihtiyaç ve özelliklerinden emin olun. Küf veya tuz serpintisine dayanıklı boyalar, çatlama ve solmaya dayanıklı boyalar, mat, yarı parlak ve saten yüzeyler mevcuttur.

Ancak, uygun boya tek başına ideal etkiyi yaratmaz. Doğru ve kaliteli malzeme kullanmak önemlidir. Boyanın eşit ve daha hızlı yayılması söz konusu olduğunda silindirler veya püskürtücüler birleştirilebilir. Daha küçük alanların, kesiklerin ve belirgin şeritlerin, bu işleve özel malzemeler olan fırçaların veya küçük silindirlerin kullanılması önerilir.

Kaliteli boyayı doğru teknikler ve malzemelerle nasıl birleştireceğinizi bilmek önemlidir. Bazı durumlarda boyanın bir partiden diğerine küçük değişikliklere uğrayabileceğinden bahsetmeye değer. Bu nedenle kullanılacak boyaların birlikte satın alınması tavsiye edilir.