En yeni vestiyer modelleri 2021

Bir gardırop yapmayı veya satın almayı mı düşünüyorsunuz ve hangi modeli seçeceğinizi bilmiyor musunuz? vestiyer modelleri Pekala, burada size geri dönüştürülmüş ahşaptan veya alışveriş portmanto modelleri merkezinden satın alınan yeni ahşaptan yapılmış birkaç gardırop modeli gösteriyoruz.

Bir gardırop yapmak, yatak odasını düzenlemek için çok önemlidir , çünkü çoğu zaman bir gardırop eksikliğinden dolayı, yatak odamız çok fazla düzensizliğe sahiptir ve bu, insanların yaşam kalitesini etkiler. vestiyer modelleri 2020 Düzenli ve düzenli bir yatak odası gibi bir ortama sahip olmak , değişik vestiyer modelleri hayata bakış açınıza çok yardımcı olan bir artıdır , düzenli bir eve sahip olmak, kendinizi iyi hissetmenizi sağlar ve sizi çalışmaya ve çeşitli aktiviteler yapmaya motive eder.

Yani, paranız yoksa, burada gardırobunuzu kendiniz yapmanıza yardımcı olabilecek basit ve ucuz basit fikirler bulabilirsiniz , diğer fikirler bir marangozdan yardım isteyebilir, ancak sizi temin ederim ki her fikrin uygulanması kolaydır.

Ne kadar uzun yaşarsak, o kadar çok şey elde ederiz. Ve doğumdan itibaren, onları nerede saklayacakları sorusu ortaya çıkar. Bunun için önceleri daha sonra sandıklar, sepetler ve sandıklar kullanılırken, şimdi dolaplar kullanılıyor.

Bu ne

Çeşitli sözlüklerde dolabın eşyaların saklandığı bir yer olduğunu okuyabilirsiniz.

Soyunma odası, 16. yüzyılda elbiseleri saklamak için tasarlandı. Masif ahşaptan yapılmıştı ve bu nedenle ağır, hacimli ve pahalıydı. Ve sadece 19. yüzyılda, fabrikalarda mobilya üretmeye başladıklarında, dolaplar daha fazla alıcı tarafından kullanılabilir hale geldi.

Şimdi bu mobilya parçasına giyim, bazen giyim deniyor. Gardırop kelimesinin eş anlamlıları gardırop, gardıroptur. Bu tür dolapların modern modellerinde, işler sadece asılamaz, aynı zamanda raflara da yerleştirilebilir.

Bu mobilya parçası, mevsimlik eşyaların dikkatli bir şekilde saklanması için gerekli bir araç ve toza ve aşınmaya karşı korumanın bir yolu haline geldi.

Konseptin farklı yorumlanmasına rağmen, uzmanlar gardıropu duvarları, tabanı, üst kapağı, kapıları ve bazen de bacakları olan bir mobilya parçası olarak adlandırıyorlar. Şifonyerin ayırt edici bir özelliği menteşeli kapılardır.

Türler

Tüm gardıropları sınıflandırmaya çalışıyorsanız, kriterler şunlar olabilir:

 • şekil ve tasarım özellikleri
 • boyut
 • kapı sayısı
 • bir şeyler

Şekiller ve tasarım özellikleri.

Görünümdeki herhangi bir gardırop doğrusal veya açısal olabilir. Bu durumda lineer versiyon, menteşeli veya radyal kapılı dikdörtgen bir şekle sahiptir.

Doğrusal kabine bir örnek, yalnızca askılı bir çubuğa uyan dar bir kalem kutusudur.

Tuvalet çantası, yatak odası için küçük bir dolaptır. Asgari sayıda rafı ve bazı asılı eşyalar için küçük bir kalemi vardır.Bu mobilya parçasına gardırop denilemez, çünkü günlük şeyleri “yarın için” saklar.

Giysilerin geri kalanı için büyük depolama kapasitesi kullanılacaktır. Örneğin, bir köşe gardırop.

İç çamaşırlarından yatak takımlarına, şapka ve şemsiyelere kadar her türlü şeyi saklayabileceğiniz bir yer burası. Bahsedilen nesne arka duvarda köşelidir ancak cephesi dikdörtgen ve radyal olabilir.

Köşe dolabın bir kısmının kapısı olmayabilir, sadece rafları açın. Çoğu zaman, köşe modelleri tasarımcıdır, çünkü köşenin boyutunu ve mağazanın iç mobilyalarını seçmek her zaman mümkün değildir.

Gardırop, mobilya modüllerinden biri olabilir. Bu tür mobilyaların yadsınamaz avantajı hareketliliğidir. İstenirse veya gerekliyse (örneğin onarım sırasında), kolayca başka bir yere yeniden düzenlenebilir.

Bu elemanın diğer mobilya türleriyle, örneğin bir çekmeceli sandıkla birleştirilmesi de arzu edilir.

Köşe dolabı daha karmaşık bir model olduğu için bazı tasarım özelliklerine sahiptir:

 • G şeklindeki gardırop tüm köşeyi kaplar,
 • Yarıçap, köşeleri yumuşatır ve güvenli hale getirir.
 • trapezoidal, diğer lineer modülleri takmanıza izin verir,
 • Üçgen birçok şeye uyar, ancak tüm açısal alanı “yer”.

Boyutlar ve kapı sayısı.

Gardırobun boyutlarının seçimi, içine yerleştirilmesi gereken şeylerin sayısına ve işlevselliğe bağlıdır.

 • Tek kasa – Bu, 30 cm genişliğinde dar uzun bir gardırop. Genel bir kural olarak, omuzlu bir bara sahipsiniz, ancak birçok model var. Kasa birkaç dikey bölüme ayrılabilir: üstte, ağırlıkça, altta, raflarda veya çekmecelerde. Bu durumda birkaç kapı da olabilir (biri üst üste).
 • Seyahat Çantası – Bu, ayaklı veya ayaksız çift kişilik bir gardırop. Genişlik – 50 cm, derinlik – 50-60 cm.
 • Asma kat genellikle kurulur. üç yapraklı veya dört yapraklı bir dolapta . Bu büyük dolaplar, eşyalar için fazladan bir raf yerleştirmek için daha sağlamdır ve bu nedenle daha güvenlidir.

Bunlar standart değerlerdir. Ancak müşterinin isteğine göre değişebilirler. Yüksekliğin yanı sıra:

 • herhangi bir gardırop düşük olabilir (örneğin çocuklar için);
 • optimum yükseklik ile düşük;
 • Asma kat ile yüksek.

Böylece, dolabın yüksekliği bir buçuk ila iki buçuk metre arasında olabilir ve küçük bir kalem kutusunun genişliği 30 cm’den başlarsa, köşe dolabı bir duvar boyunca 2,4 m’ye kadar çıkabilir. vestiyer modelleri , portmanto , portmanto modelleri , vestiyer fiyatları , portmanto fiyatları , değişik vestiyer modelleri , koçtaş portmanto , portmanto askılık , vestiyer modelleri 2020 , özel tasarım portmanto modelleri , modern vestiyer modelleri , büyük portmanto modelleri , portmanto vestiyer , portmanto ayakkabılık , ikea vestiyer , sihirli portmanto modelleri , aynalı vestiyer modelleri,

Derinlikte de durum aynı: sığ bir dolap 50cm, köşe dolabın derinliği modele bağlı.