En iyi ekonomik çamaşır kurutma makinesi nedir?

2021’in En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi

Zaman işbirliği yapmıyor mu yoksa bir parçayı daha hızlı kurutmanız mı gerekiyor? Çamaşır kurutma makinesinin temel özelliklerini, iki yöntemini ve aralarından en iyi modeli nasıl seçeceğinizi keşfedin. En iyi çamaşır kurutma makinesi Kadınlar Kulübü

Bunun için 2021’den itibaren en çok aranan kurutuculardan bir seçim yaptık ve bu sayede çok ilginç bir karşılaştırma yaptık . Ödeme:

2021’in En İyi Yer Giysi Kurutma Makineleri

 • Electrolux Kompakt Turbo
 • Müller Solaris
 • Brastemp’i Etkinleştir! BSI10

RESİMÇAMAŞIR KURUTMA MAKİNELERİAYRINTILAR
Altus
Arçelik
Bosch
Grundig
Vestel
Hoover
Electrolux
Siemens
Samsung
Beko
Profilo
Candy
LG
Regal
Keysmart
Electrolux Kompakt Turbo10.5kg
Kurutucuyu Çalıştırın!10kg
Solaris Çamaşır Kurutma Makinesi Daha Fazla8kg

Kıyafet kurutucusu

Teknolojik gelişmeler, birçok alanda hayatımızı şimdiden kolaylaştırdı. Önceleri kişisel kıyafetlerimizi, yatak, masa ve banyo eşyalarımızı yıkamak ve dezenfekte etmek için her şeyi elle yapmak gerekiyordu. Modernite ile birlikte giderek daha güçlü ve ekonomik çamaşır makineleri ortaya çıkıyor . en iyi çamaşır kurutma makinesi , en iyi kurutma makinesi , en iyi kurutmalı çamaşır makinesi , en iyi kurutma makinesi 2020 , en iyi çamaşır kurutma makinesi kadınlar kulübü , en iyi kurutmali çamaşır makinesi hangisi , en iyi kurutma makinesi yorumları , en iyi kurutma makinesi hangisi , en iyi kurutmalı çamaşır makinesi 2020,

Aynı şey parçaların kurutulmasıyla da olur. Çok yakın zamana kadar her şeyin doğal olarak yapılması gerekiyorsa, zamanın etkisiyle artık teknolojik ve çok kullanışlı çamaşır kurutma makinelerine güvenmek mümkün.

Bu nedenle, iyi bir çamaşır makinesinin desteği olmadan günümüz yaşamını hayal etmek neredeyse imkansız olduğu gibi, ev işleri için bir kurutucuya sahip olmak giderek daha önemli hale geliyor.

Bu cihaz, kurutmaya ek olarak, parçalardan gelen kokuları giderebilir ve yumuşatabilir. Ayrıca giysilerdeki istenmeyen tüyleri mümkün olduğunca ortadan kaldıran kablo filtreli cihazlar da vardır.

Güneşin az olduğu veya bulunduğu yerin çok nemli ve soğuk olduğu ev ve apartman sakinleri kesinlikle kurutuculardan – çok – çok faydalanırlar .

Temel olarak 2 model çamaşır kurutma makinesi vardır : zemin ve duvar . Zemin modelleri çamaşır makinelerine çok benzer ve genellikle düzleştirme ayakları ile gelir. Duvar olanlar, adından da anlaşılacağı gibi, asılı olarak kurulur.

Her iki kurutucu türü için de kullanımlarının 6 temel özelliğini değerlendireceğiz. Bu bilgilerle yılın en iyi çamaşır kurutma makinesinin sonucuna böylelikle ulaşmış olacağız. Göreceğiz?

Kilo olarak kapasite

Bu, değerlendirilmesi gereken önemli bir özelliktir: kurutucu kaç kilo destekleyebilir. Şu anda piyasada ortalama 8 ile 10 kg arasında kapasiteye sahip modeller bulunmaktadır.

Değerler, çamaşır makinelerinde yıkanan çamaşır miktarını takip eder. Yani bir cihazdan alıp diğerine takıyor.

Burada önemli bir ipucu, pound kapasitesini mümkün olduğunca optimize etmeye çalışmaktır. Bu nedenle, birkaç giysi için çok fazla enerji tüketeceğinden, kurutucuyu birkaç parça giymek için açmaktan kaçının.

Ayrıca, enerji israfını önlemek için kurutucunun farklı seviyeler arasında seçim yapma seçeneğine sahip olup olmadığına da dikkat edin. Doğa ve cep için iyidir.

Kurutma Program Sayısı

Yeni kurutucunuzu araştırırken dikkatli bir şekilde analiz edilmesi gereken bir diğer gerçek, sahip olduğu kurutma programlarının sayısını görmektir.

Kısadan uzuna farklı kurutma programlarına sahip ekipmanlar bulunmaktadır. Bu program sayısı ne kadar fazlaysa, daha fazla veya daha az dakika süren bir programa karar verme olasılığı da o kadar fazladır.

Bu, cihazı kontrol etme yeteneğinizi artıracağı veya azaltacağı için önemlidir. Bu sayede büyük bir çeşitlilik ile ihtiyaçlarınızı karşılayan bir programı israf etmeden daha doğru bir şekilde seçebileceksiniz.

Örneğin, aceleniz olduğunu ve bazı parçaların çabuk kuruması gerektiğini düşünün. Bu nedenle arzunuz hızlı bir programdır.

Aynı şekilde gardırobunuzu temizliyor, saklanan eşyaları “dışarıda” bırakıyor olabilirsiniz. Bu şekilde daha uzun bir program, saklanan giysilerin istenmeyen kokusunu gidermek için gerekli olan tek şey olabilir.

Bu nedenle, kurutma programlarının sayısı ne kadar fazla olursa, cihazı kontrol etmeniz ve kullanmanız o kadar iyi olur.

enerji tüketimi

Dikkat edilmesi gereken çok önemli bir bilgi, çamaşır kurutma makinesinin enerji tüketimidir. Bu cihaz, evde enerji israfına neden olan elektrikli duştan sonra ikinci sıradadır.

Elektrikli ütü ve elektrikli fritözler bile enerji tasarrufu sağlar. Bu nedenle, kurutucunun ne kadar enerji tükettiğine dikkat etmek esastır.

Çamaşır kurutma makinesinin enerji tüketimini öğrenmek için, üretici tarafından sağlanan bu verilere kW cinsinden bakın. Bu sayı görünmüyorsa, daha sık sağlanan başka bir bilgiyi kontrol edin: potens.

Bu ölçü, ürünün ne kadar çalıştığını göstermenin yanı sıra, kurutucunun ne kadar enerji tükettiğini de gösterir . Bu sayıya ulaşmak için basit bir matematik yapmanız yeterlidir.

1000 Watt = 1kW

Bu nedenle, saat başına kW’ı bulmak için güç değerini 1000’e bölün. Örneğin, bir kurutucunun gücü 3300 W. Logo:

Saat başına tüketim = 3300/1000

Saat başına tüketim = 3,3 kW

Çamaşır kurutma makinesi söz konusu olduğunda, bir markadan diğerine büyük ölçüde değişebilen kurutma programlarının zamanını kontrol etmek önemlidir.

Bu nedenle, program ne kadar uzun sürerse, elektrik faturasıyla birlikte masraflar o kadar fazla olacaktır. Bunun tersi de doğrudur.

Bu nedenle, kW/h’yi kontrol etmenin yanı sıra, istenen kurutucu için her bir yıkama programının ortalama enerji tüketimini hesaplamak için kaç dakika sürdüğünü görün .

Çamaşır Kurutma Makinesi Boyutu

Cihaz araştırılırken çamaşır kurutma makinesinin boyutu genellikle göz ardı edilir.

Ancak, ekipmanın servis alanınıza veya kuracağınız başka bir yere doğru şekilde sığıp sığmayacağını bilmek çok önemlidir.

Zemin modelleri, duvar modellerinden daha büyük olma eğilimindedir ve zemin alanına ihtiyaç duyar. Askıya alınmış olanlar, kurulacak doğru yüksekliği gerektirecektir.

Bu nedenle analiz ettiğiniz kurutucuların ölçülerini dikkatlice kontrol etmeyi unutmayınız.

Gürültü seviyesi

Bu kadar gürültünün ortasında, kimsenin evde yüksek ses seviyesine sahip başka bir cihaza ihtiyacı yok değil mi?

Bu nedenle, kurutucunun sessiz olduğundan emin olmak kulaklarınızı rahatlatabilir. Diğer cihazlarda gürültü seviyesi genellikle desibel ile gösterilse de, kurutucu üreticileri genellikle bu verileri sağlamaz.

Bu sorunu çözmek için kullanıcı incelemelerini ve derecelendirmelerini okumak, çok fazla gürültü yapıp yapmadığını size söylemek için yeterli olabilir.

Bu nedenle, ürün sayfasını biraz daha kaydırmaya ve kurutma makinesinin sessiz olup olmadığını kontrol etmeye değer.

Çift Montaj İmkanı: Zemin ve Duvar

Son olarak, kurutucunun zemine, duvara veya her iki yere de monte edilip edilemeyeceğini kontrol etmek ilginçtir .

Halihazırda, hem zemine hem de duvara bağlanabilen ve çok yönlülük kazanan cihazlar var. Ancak diğerleri, yerde veya asılı olmakla sınırlıdır ve bu nedenle, her bir modalitenin özelliklerine uyulmalıdır.

2021 En İyi Yer Giysi Kurutma Makinesi İncelemesi

Giysi kurutucular, insanların rutininde giderek daha gerekli bir öğedir. Çok yönlü ve pratik bir cihaz, çamaşırları, yatak, masa ve banyo eşyalarını çok daha hızlı kurutur.

Gördüğümüz gibi iki kurutucu modeli vardır : zemin veya duvar kurutucu .

Şimdi cihazın temel özelliklerine göre en iyi yerde duran çamaşır kurutma makinelerini değerlendirelim. Bunların arasında kilogram cinsinden kapasite, kurutma programlarının sayısı, enerji tüketimi, boyut, gürültü seviyesi ve hem zemine hem de duvara montajın kabul edilebilir olup olmadığı yer alır.

Bu unsurlara ek olarak kurutucu modelini halihazırda kullananların yaptığı yorum ve değerlendirmeler de analiz edilecektir. Ödeme!

Electrolux Kompakt Turbo 10.5kg

Çamaşır Kurutma Makinesi Özellikleri

 • Kilo olarak kapasite: 10,5 kg
 • Kurutma Program Sayısı: 12
 • Enerji Tüketimi: 1,5 kW
 • Boyut: 68x60x56,5 cm
 • Gürültü Seviyesi: Sessiz
 • Zemin veya Duvar Montajı: İkisi de

Bu diğer Electrolux modeli, daha kompakt bir çamaşır kurutma makinesine sahiptir, ancak birkaç çok ilginç fonksiyona sahiptir.

Bedenden başlayarak: ST10’dan 16 cm daha kısadır. Böylece artık hem büyük hem de daha küçük ortamlara kurulabilir.

Ayrıca, giysileri ütülemeyi kolaylaştıran “kolay ütüleme” işlevine sahiptir. Ek olarak, parçalarda daha fazla katlanma ve ezilmeyi önleyen kırışık önleyici mekanizmalara sahiptir.

Cihaz, etkileyici 12 kurutma programını takip etmeyi kolaylaştıran dijital göstergeli bir ekrana sahiptir.

Electrolux’ün kompakt SVP11 kurutucu modelinde çocuk güvenlik kilitleri ve paslanmaz çelik sepet bulunur, bu da kurutma işlemi sırasında daha fazla gönül rahatlığı ve verimlilik sağlar.

Enerji tüketimi diğer kurutuculara göre düşüktür. Ancak bu aynı zamanda cihazın daha düşük çalışma gücü anlamına da gelir.

Son olarak, cihaz zemine veya duvara monte edilebilir. İlk modalite için kurulum kiti ile birlikte gelir. Askıya alınmış şekilde kullanılması durumunda, kurulum için ürünü satın almak veya tedarikçiden sipariş vermek gerekir. profesyoneller

 • Kompakt
 • Kullanıma hazır giysiler
 • Kilogram cinsinden daha fazla kapasite
 • Güvenlik kilidi
 • Kurulum Çok Yönlülüğü

 Eksileri

 • Düşük güç
 • Giysileri poşetleme kolaylığı

En İyi Duvar Giysi Kurutma Makineleri

Döşeme makineleri gibi, duvar kurutucuları da harika bir ev aletidir.

Pratik olarak yatak, banyo ve masa eşyalarının ve kişisel kıyafetlerin kurutulmasını kolaylaştırırlar.

Duvara monte edilen bu modeller, sınırlı alana sahip servis alanlarında iyi bir şekilde uygulanır. Genellikle daha az enerji tüketirler, ancak aynı zamanda daha az güce de sahiptirler.

Hangisinin en iyi olduğunu değerlendirmek için aşağıdaki bilgileri temel alacağız: desteklenen kilo miktarı ve kurutma programları, elektrik tüketimi, kurutucu boyutları ve gürültü seviyesi.

Bu unsurlara ek olarak doğrudan kurutucu kullanıcıları tarafından yapılan analizler gözlemlenecektir. Takip et:En iyi seçim

Kurutucuyu Çalıştırın! 10Kg Beyaz Süspansiyon

 • Kilo olarak kapasite: 10 kg
 • Kurutma Programlarının Sayısı: Bilgilendirilmedi
 • Enerji Tüketimi: 4,8 kW
 • Boyut: 59×77,2×60 cm
 • Gürültü Seviyesi: Sessiz

Güçlü ve kompakt bir duvar kurutma makinesi arayanlar için Activate! Brastemp’ten BSI10 gereksinimleri karşılar.

Model, servis alanında asılı kalacak şekilde kurulur. Bu nedenle, yer kurutucularının yaptığı her şeyi yapmayı vaat ederken yerden tasarruf sağlar.

Burada incelenen tüm kurutucular arasında en güçlüsü, aynı zamanda en fazla enerji tüketendir.

Yağ, depolanmış ve giysilere yayılmış sigara kokusuna elveda deyin. Kokusuz, yumuşak, tüy bırakmayan ve ütülemeye hazır olmaları için makinede koku giderme döngüsü ve tiftik önleyici filtre bulunur.

Son olarak, Brastemp çamaşır kurutma makinesi, burada listelenen diğer cihazlar arasında kullanıcı incelemelerinde şampiyon. profesyoneller

 • Güçlü
 • Kurulumu kolay
 • Koku giderme döngüsü
 • Kullanıcılar arasında en iyi derece

 Eksileri

 • dijital ekran yok
 • zamanlayıcı yok

Fayda maliyet

Solaris Çamaşır Kurutma Makinesi Daha Fazla

Çamaşır Kurutma Makinesi Özellikleri

 • Kilo olarak kapasite: 8 kg
 • Kurutma Programlarının Sayısı: Bilgilendirilmedi
 • Enerji Tüketimi: 3,23 kW
 • Boyut: 105x50x57 cm
 • Gürültü Seviyesi: Sessiz
 • Diğer bilgiler: 7 askı ve 6 çubuk

Mueller marka çamaşır kurutma makinesi pratik ve çok yönlüdür. Hem sıcak hem de soğuk havayı kullanan Solaris Mais, giysilere yumuşak ve hoş kokulu bir görünüm kazandırır.

Parçaları dikey olarak kuruturken pantolon, bluz, mont ve diğer eşyalar cihaz üzerinde iyi bir şekilde gerilir. Böylece, neredeyse hiç bükülmüş ve buruşuk parça olmadan ortaya çıkıyorlar – bu da hem parçaları ütülemeyi çok daha kolay hale getiriyor hem de demirle düzleştirmeye bile gerek kalmıyor.

Kurulumu kolay olan Mueller kurutucunun kullanımı ve saklanması da kolaydır. Kurutma makinesini kullanmadığınız zamanlarda katlamanızı sağlayan Giro Fácil Sistemine sahiptir. Böylece, cihaz kullanılmadığında bile çok daha fazla kullanılabilir alan vardır. profesyoneller

 • Pratik ve kurulumu kolay
 • katlanabilir
 • Verimli kurur
 • Sıcak ve soğuk havası vardır
 • Uygun Fiyat

 Eksileri

 • Tel önleyici filtre yok
 • Güvenlik kilidi yok

Çamaşır Kurutma Makinesi Nasıl Doğru Kullanılır?

Bir çamaşır kurutma makinesi, tesisin soğuk veya ıslak günlerde kıyafetlerin hızlı bir şekilde kurumasını sağlar.

Çamaşır kurutma makinenizi doğru kullanmak için, giysinin kurutucuya gitmesi konusunda herhangi bir kısıtlama olup olmadığını görmek için giysi etiketlerine dikkat edin.

Kot pantolon veya sweatshirt gibi kumaşların boyutları yıkandıktan sonra küçülme eğilimindedir, ancak giyildikçe orijinal boyutlarına geri döner. Yün ve pamuk gibi doğal lifli kumaşlar, liflerinin hassaslığı nedeniyle ekstra dikkat gerektirir. Bu bilgiyi etiketlerde bulabilirsiniz.

Bu nedenle her giysi türü için her zaman en iyi yönteme ve doğru sıcaklığa dikkat edin.

En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi Hangisi?

4 ünlü çamaşır kurutma makinesi analiz edildi. Bunlar arasından 2 model zemin makinesi ve 2 model duvar armatürü seçtik .

Hangisinin en iyi kurutucu olduğunu değerlendirmek için ana özelliklerini analiz ediyoruz.

Her şeyden önce, cihazın kilogram cinsinden giysi ve yatak, masa ve banyo malzemeleri alma kapasitesini dikkate alıyoruz .

Daha sonra , kullanıcının makine üzerinde ne kadar kontrole sahip olduğunu, bir süre içinde ve kullanım şekillerini kontrol etmek için ürünün sahip olduğu kurutma programlarının sayısına baktık.

Ardından cihazın sunduğu enerji tüketimi analiz edildi . Bir cihaz ile diğeri arasında önemli bir fark olduğu için bu önemlidir.

Müşterilerin ve kullanıcıların değerlendirmelerine dayanarak, en gürültülü olanlardan kaçınmak için cihazın gürültü seviyesini derecelendiririz .

Boyut bulma ve servis alanında veya başka bir yerde evde makineyi kurarken onun boyut önemlidir olarak da, analiz edilmiştir.

Son olarak, seçilen modellerin artılarını ve eksilerini puanlıyoruz . Ve tüm bu unsurlara dayanarak en iyi zemin ve duvar kurutucusunu tanımlayacağız. Ödeme:

en iyi zemin kurutma makinesi

Electrolux üreticisinin iki modeli olan ST10 ve SVP11 arasında bazı pratik farklılıklar vardır. Ancak bu varyasyon az miktarda da olsa aralarındaki en iyi modeli belirlemek açısından önemlidir.

SVP11’den daha yüksek bir fiyat seviyesine sahip olmasına rağmen, ST10’un diğer kurutuculara göre bazı dezavantajları vardır.

Böylece ST10 modeli daha az giysi tutar, daha az kurutma programına sahiptir (yarım!), ayrıca daha fazla elektrik tüketir ve SVP11’den önemli ölçüde daha büyüktür.

Ayrıca SVP11, giysileri daha yumuşak ve pürüzsüz hale getiren kolay giyilen bir işlevle birlikte gelir, dijital bir panele, emniyet kilidine sahiptir ve kurulum için bir egzoz borusu ile birlikte gelir.

Son olarak, SVP11 hem zemine hem de duvara monte edilebilir, bu da ona çok yönlülük sağlar.

Böylece Electrolux marka SVP11 modeli yılın en iyi yer çamaşır kurutma makinesidir .

en iyi duvar kurutma makinesi

Duvar kurutma makinesi modelleri arasında Mueller üreticisinden Solaris Mais ve Ative! Brastemp markasından BSI10.

Birbirlerinden çok farklı bir formatı var. Mueller’in makinesi daha basit, Brastemp’inki ise pratik olarak asılı bir şekilde yerleştirilmiş bir zemin kurutucudur .

Üstelik aralarındaki en büyük fark fiyattır. Bir BSI10 için ödenen miktarla neredeyse 4 Solaris satın almak pratik olarak mümkün.

Ancak bu arada Mueller modeli, kullanıcılar arasında ortalama bir puan aldı ve Brastemp, aralarında en iyi puanı aldı. Bu nedenle, performansları da her birinin fiyatının yanı sıra çok değişkendir.

Çatıştıkları bir diğer özellik ise ağırlık kapasiteleridir. Solaris, 8 kg’a kadar yatak, banyo ve masa eşyaları ve kişisel giysiler alabilir. Şimdi etkinleştirin! 10 kg’a kadar alır.

Mueller kurutucu iki noktada Brastemp’i geçer: ilk model daha az enerji tüketir ve çamaşırları askıda kurutarak ürünler düzgün bir şekilde düzleşir ve pratik olarak kullanıma hazır hale gelir.

Ancak tüm bu farklılıklar göz önüne alındığında,  Ative’yi düşünebiliriz ! Brastemp markasından BSI10, mükemmel performansı ve kullanıcılar arasında değerlendirmesine göre yılın en iyi çamaşır kurutma makinesi .

Çamaşır Kurutma Makinesi – Maliyet-Fayda

Zemin kurutucular arasında Electrolux model SVP11 en iyisi ve duvar kurutucuları arasında Ative! Brastemp’ten BSI10 öndeydi.

Ancak, maliyet etkinliği açısından, adil bir fiyat öderken hangi kurutucu en iyi sonucu verebilir ?

İlk olarak, zemin aletlerine bakalım. ST10, çeşitli kurutma özelliklerine sahip güçlü bir makinedir. Kuru, yumuşak ve hoş kokulu giysiler vaat ediyor.

Ancak aynı üreticinin ürettiği SVP11 aynı sonuçları sunmayı başarıyor, daha büyük kapasiteye sahip ve yine de kompakt. Diğer modele göre tek dezavantajı, enerji tasarrufu sağlayan düşük gücüdür.

Ayrıca SVP11 , ST10’dan daha düşük bir fiyat aralığına sahiptir . Bu nedenle, yerde duran çamaşır kurutma makineleri için SVP11 aynı zamanda en uygun maliyetli olarak kabul edilebilir .

Duvar modelleri için, iki seçenek arasındaki tanımda anlaşmazlık bir kez daha şiddetli. Mueller’in Solaris Mais ürünü daha ekonomiktir, giysileri dikey olarak kurutur ve daha az kırışık bırakır, Ative! Brastemp tarafından üretilen BSI10, kilogram olarak daha fazla miktar tutar, daha fazla güce sahiptir ve daha kompakttır.

İki makine arasındaki büyük fark fiyattır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, Solaris Mais, Ative!’nin fiyatının yaklaşık 1/4’üne denk geliyor! Bu nedenle bu, cihazlar arasındaki bağı koparabilir.

Kullanıcılar arasında ortalama bir puana sahip olmasına rağmen, makine üreticisi Mueller, rakiplerinden 4 kat daha düşük maliyetle vaat ettiklerini yerine getiriyor.