En iyi cam bezi kadınlar kulübü

Camı kusursuz bir şekilde nasıl temizleyeceğinizi öğrenin!

Camlar, ortamı daha temiz ve modern hale getirmek için mükemmel alternatiflerdir. Bununla birlikte, bunun mümkün olabilmesi için, en iyi cam bezi kadınlar kulübü herhangi bir toz veya yağ izinden arındırılmış, uygun şekilde temizlenmeleri gerekir. Ancak klasik soruların ortaya çıktığı yer burasıdır: cam nasıl temizlenir? Pencere camı nasıl temizlenir? Çok çaba sarf etmeden ve cam pencereye zarar vermeden cam nasıl temizlenir?

  • en iyi cam bezi kadınlar kulübü, en iyi temizlik bezi kadınlar kulübü, en iyi mikrofiber cam bezi hangisi, , en iyi cam bezi yorumları , en iyi temizlik bezi kadınlar kulübü , en iyi cam silme bezi,

Doğru ürünler ve birkaç numara: bu tarif, camı nasıl temizleyeceğinizi öğrenmenizi kolaylaştırır!

Kapılar, pencereler, masalar, aynalar, temperli cam kutu … Söz konusu cam türü ne olursa olsun, bu yüzeyleri temizlemek için belirli bir kombinasyona bahse girmeniz gerekir: belirli ürünler ve kolunuzda bazı kartlar.

Örneğin, bulutlu günlerde cam pencereyi temizlemenin daha tavsiye edildiğini biliyor muydunuz ? İşte bu! Bu ve aşağıda kontrol edebileceğiniz diğer ipuçları. Bizi takip edin!

Bulutlu günlerde pencereleri temizleyin

Güneşli bir günde camları yıkamak daha da keyifli olabilir. Öte yandan, görevin sonucu o kadar kusursuz olmayacak. Görünüşe göre, güneşli günlerde ısı cama daha hızlı çarpıyor. Bu da temizlik ürünlerinin buharlaşmasına ve yüzeyde önemli lekeler bırakmasına neden olur.

İdeal olan, kendinizi bu göreve adamak için bulutlu bir günü beklemektir. Veya mümkünse öğleden sonra yapın. İşi yapmak için kendinizi yıpratmaktansa evi korumak için biraz sabırlı olmak daha iyidir ve iyi görünmüyor, değil mi?

Eski gazete numarasını unutun

Gazetenin cam temizlemede büyük bir müttefik olduğunu duymuş olabilirsiniz. Ama gerçekte, bu sadece büyük bir efsanedir. Özellikle eski gazeteleri cam yüzeyin üzerine koyarsanız, kağıt kesinlikle yüzeyde grafik baskı izleri bırakacaktır. Ve sonra gördünüz: lekeleri çıkarmak için iki kez çalışın!

Camın kusursuz bir şekilde nasıl temizleneceğinin sırrı, yumuşak flanellerin doğru ürünlerle, özellikle de su ve nötr deterjanla kombinasyonudur. Burada yapmanız gereken tek şey, yansıtılmış uzantının tamamı boyunca hafif ama hassas hareketler.

Nötr deterjan ve cam temizleyici kullanın

Piyasadaki geleneksel cam temizleyici, bu görev için iyi bir müttefiktir. Ancak, özellikle cam çok kirliyse, yüzeylerin daha fazla yağ buharına maruz kaldığı mutfak veya barbekü alanlarında olduğu gibi, işi her zaman tek başına yapmaz.

Bu durumlarda, su + nötr deterjan kombinasyonu, mükemmel temizliği garanti etmek için ideal ikilidir. Camları yıkamak mümkün değilse, birkaç damla ürünü suyla seyreltin ve bu solüsyona batırılmış yumuşak bir flanel yardımıyla temizleyin.

En iyi sonuçlar için prosedürü tekrarlamanız gerekebilir. Ardından kuru, yumuşak, tüy bırakmayan bir bezle durulayın ve kurulayın. İsterseniz, daha iyi bir sonuç için görevi cam temizleyici ile tamamlayabilirsiniz.

Ancak kullanılan malzemeler ne olursa olsun ürünü asla doğrudan yüzeye püskürtmeyin çünkü temizliği zorlaştırmanın yanı sıra camı lekeleyebilecek veya opak hale getirebilecek kalıntılar bırakmaktadır.

Solvent bazlı ürünlerden kaçış

Cam kırılgan bir yüzeydir ve bu nedenle sabun, asitler ve alkol gibi çözücü bazlı ürünlerin etkilerine karşı çok az bağışıktır. Bu nedenle, evinizin camlarını temizlemek söz konusu olduğunda, bu tür ürünlerden uzaklaşın, bir test yapmayı bile düşünmeyin.

Bunun nedeni, özellikle ahşap çerçevelerde – kapılar ve pencereler gibi – çözücülerin formülasyonunun amansız olması ve sadece camın yüzeyini değil, aynı zamanda malzemenin cilasını da tehlikeye atmasıdır.

Mikrofiber bezleri tercih edin

Yumuşak süngerler ve mikrofiber bezler , özellikle cam söz konusu olduğunda, ev temizliği için mükemmel bir yardımcıdır . Sünger yüzeydeki tüm tozu ve gresi temizlerken, mikrofiber bez hızla, tekdüze ve tüy bırakmadan kurur.

Yıkama için sünger ve kurutmak için kumaş olan çift taraflı silecekler de iyi bahislerdir. Bununla birlikte, malzeme ne olursa olsun, göstermeniz gereken en büyük özen, süngerin aşındırıcı tarafı olan ünlü “yeşil tarafı” kullanmamaktır. Sonuçta, sünger ne kadar yumuşak görünürse görünsün, aşındırıcı yüz camı çizebilir veya cama zarar verebilir.

Dikey ve yatay hareketleri birleştirin

Tamam, cam temizleme kılavuzları bezi yalnızca tek yönde kullanmanızı tavsiye ediyor olabilir. Evet, rastgele hareketlerde ısrar etmenin, düzgün kurumayı desteklememenin yanı sıra yüzeyde lekeler oluşturmasına neden olduğu konusunda hemfikiriz.

en iyi cam bezi kadınlar kulübü, en iyi temizlik bezi kadınlar kulübü, en iyi mikrofiber cam bezi hangisi, , en iyi cam bezi yorumları , en iyi temizlik bezi kadınlar kulübü , en iyi cam silme bezi,

Ancak, çok az kişinin bildiği bir püf noktası, yatay ve dikey hareketlerin kombinasyonunun işe yaramasıdır! Pratikte oldukça basittir: Pencerenin bir tarafını dikey hareketlerle, diğer tarafını yatay hareketlerle temizleyin. Vurulur ve düşer. Ancak unutmayın: Sonucu garanti etmek için hareketin sabit ve hassas olması gerekir. koltuk temizliği kadınlar kulübü,

Aşamalarda kurulayın

Her şeyden önce: Suyu bolca kullanmaya gerek yok. Özellikle su ne kadar çok kullanırsanız, kullanılan ürünlerle doğal olarak kuruma şansı o kadar artar ve bu da yüzeyde lekelere neden olur. Bu nedenle, aşamalı olarak durulama ve kurutma için gerekli olanı kullanmaya odaklanın.

Cam pencerelerde olduğu gibi yüzeyler çok büyükse, küçük alanları sırayla temizlemeyi ve kurutmayı düşünün. Böylece sonuçtan taviz verilmeyecek ve tüm taraflar homojen bir şekilde temiz olacaktır.

Kağıt havlularla bitirin

Bu işe yarayan bir hile. Gazete kağıdının aksine, kağıt havlu doğru ölçüde ve cam üzerinde iz veya tüy bırakmadan emer. Ancak, bu küçük sırrın yalnızca pencere zaten düzgün bir şekilde temizlendiğinde işe yaradığını unutmayın. Yani kağıt havlu, yüzeylerin temizlenmesine değil, kurumanın tamamlanmasına hizmet eder.

Şu şekilde çalışır: alan zaten temizlenmiş ve durulanmış haldeyken, birkaç kağıt havlu alın ve camın üzerine eşit şekilde silin. Daha iyi cilalama için işlemi tekrarlayın ve bitirdiniz! Temiz, parlak ve gösterişli gözlükler!

Şu andan itibaren, “cam nasıl temizlenir” söz konusu olduğunda, görevi kusursuz bir şekilde gerçekleştirmek için tüm kartlar kolunuzda zaten var. Ve günlük rutinle çok meşgulseniz , hizmet sunumu uygulamaları aracılığıyla bir profesyonel tutmayı düşünün .

“En iyi cam bezi kadınlar kulübü” için 1 yorum

  1. Geri bildirim: Pratik ev temizliği kadınlar kulübü – Enpars

Yorumlar kapatıldı.