En Hızlı Kıvrılan halı kenarları nasıl düzeltilir

Halı bordürleri nasıl tamir edilir?

Halı kenar aşınması,Kıvrılan halı kenarı nasıl düzeltilir, Halı kat izi nasıl geçer, Halı kırışıklıkları nasıl giderilir, Sert halı nasıl yumuşatılır, sorunlu evcil hayvanlardan veya çocuklardan kaynaklanan hasarın bir sonucu mu yoksa yıpranmış kenarlar göze batan bir şey mi? Yeni, temiz bir halı bile, kenarları iyi bakılmazsa eski ve yıpranmış görünecektir. Halı kenarlarda bozulma göstermeye başladığında, zemini iyi durumda tutarak bu sorunu çözmek için aşağıdaki basit adımları izleyin.

Aşama 1

Gevşek iplikleri mümkün olan en kısa sürede belirleyin. Evcil hayvanınızın banyo paspasını çekme eğiliminde olduğunu biliyorsanız, hasarı mümkün olan en kısa sürede gidermek için o bölgeye bir göz atın.

Adım 2

Uzun, gevşek şeritleri kesin. Asla halıların gevşek iplerini çekmeyin, çünkü bu, parçanın çözülmeye başlamasına neden olur. Tehlikeli iplikleri dikkatlice kesin.

Aşama 3

Çok fazla hasar görmüş alanlardaki süpürgelikleri veya halının kenarlarını çıkarın veya çıkardığınızda bunu yapın. Halıyı düz bir şekilde açın ve raptiye kullanarak yerine geri koyun. Ardından süpürgelikleri veya kenarları değiştirin.

4. adım

Halının altına ince bir çizgi yapışkan halı dikişi koyun. Sıkmak için matı çekin ve yapıştırıcıyı yapıştırmak için aşağı bastırın. Bu, etkilenen bölgenin kenarını aşağıda tutacak ve yeniden kaldırmayı ve yıpranmayı zorlaştıracaktır.

Kıvrılan halı kenarı nasıl düzeltilir, Halı kat izi nasıl geçer, Halı kırışıklıkları nasıl giderilir, Sert halı nasıl yumuşatılır,

Adım 5

Büyük hasarlardan kaçının. Yıpranmış halınız evcil hayvanlardan, onu ısırmaktan veya çekmekten kaynaklanıyorsa, halıya acı elma veya başka bir evcil hayvan kovucu püskürtün (bkz. Kaynaklar). Bu, evcil hayvanlarınız için zararlı değildir, ancak artık onu ısırmak veya çekmek istemeyeceklerdir. Pençeli bir kedi hasara neden oluyorsa, alana bir süre çift taraflı bant koyun, bu bant onun pençelerine yapışır ve hayvanı başka bir yer bulmaya teşvik eder (örneğin, yakın bir yeri tırmalamak için).