En çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri

Mutfak dolabı renkleri: modern görünmesini sağlayacak fikirler

Renkler, duygusal durumumuz üzerinde önemli bir etkiye sahiptir,  bu nedenle bir evi dekore etmek için onları seçerken psikolojik olarak temel bir rol oynarlar . Renk sayesinde aydınlık, mutfak dolabı renkleri ferah, mutlu, derin mekanlar vb. Oluşturulabilir, bu da evdeki her odanın ortamının, mekanın faaliyetlerini uyumlu bir şekilde yürütmemize yardımcı olmasına yardımcı olur.

Bugün en uygun olanı seçmenize yardımcı olacak fikir ve tasarımlarla mutfağa getirilecek en iyi renklerden bahsedeceğiz .mutfak dolabı renkleri

mutfak dolabı renkleri , beyaz mutfak dolabı , gri mutfak dolabı , beyaz mutfak modelleri , siyah mutfak dolabı , beyaz parlak mutfak dolapları modelleri , en çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri , yeşil mutfak dolabı , antrasit gri beyaz mutfak dolapları , gri mutfak dolapları ,

Mutfağın güzel ve modern görünmesi için renk fikirleriyle aşağıdaki resimlerin üzerinden geçmek için bize katılın. Eğer sadece gri bir mutfağınız veya beyaz bir mutfağınız varsa artık dekorasyonunuza hangi renkleri ekleyeceğinizi bileceksiniz, küçük bir mutfak olması fark etmez.

Mutfağınız için renk seçmeden önce:

Beyaz mutfağa verilecek rengi seçmek istediğinizde boyutu, mutfakta geçirilen süre, içerisine yemek odası kurulacaksa vb. Bazı hususlar göz önünde bulundurulmalıdır . Bu tesisler, spektrum çok geniş olduğu için bizi evin bu ortamına en uygun renk yelpazesine yaklaştırabilir. 

Uygun olmayan bir renk seçmek bizi (örneğin) ezici, küçük ve çok parlak olmayan gri bir mutfağa sahip olmamıza neden olabilir. Bunlar, mutfakları dekore ederken dikkate alınması gereken şeylerdir. Mutfakta çok zaman geçirirseniz canlı renkler gözlerinizi yorabilir, yemek odanız veya barınız varsa, turuncu veya yeşil tonları gibi şenliği teşvik eden ve iştahı uyandıran bir renk seçmelisiniz. 

Örneğin turuncuyla uyumlu renkleri merak ediyorsanız işte rengi bir mutfakta uygulamak ve beyaz mutfağı ya da gri mutfağı tamamen geride bırakmak için harika fikirlere sahip bazı tasarımlar.

1. Beyaz mutfak iyi bir başlangıçtır

Beyaz, mutfak dahil evdeki tüm mekanlara götürmek için en sevilen renklerden biridir. Gri bir mutfaktan kaçınmak ve zıt renklere sahip olmak için kullanışlıdır. Bu ev ortamı için mükemmel olan ferahlık ve hijyen hissini veren çok parlak bir renktir. Beyaz, başka hiçbir şeye benzemeyen bir renktir, diğer vurgu notlarının eklenmesi, böylece ortam monoton veya çok soğuk olmaz.

Başta küçükler olmak üzere tüm mutfak stilleri ve boyutları için idealdir çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi daha geniş bir alanda olma hissine neden olur. Evinizde beyaz bir mutfakla başlayın

2. Mutfak için siyah renk

Avangart ve zarif dekorasyonlarda bulunan siyah rengi görüyoruz. Bu renk, duvarları boyamak veya süslemek için cesur bir öneridir, ancak gerçek şu ki, onu nasıl birleştireceğinizi bilerek etkileyici senaryolar elde edersiniz.

Bu renk, ışığı mutfaktan çıkarabilir, ancak rahat ve sıcak bir atmosfer yaratmayı başaran bir dizi yapay ışık tasarlayabilirsiniz. Bu rengi mutfağa getirmek için ana unsur olarak duvarlardan birini boyayabilir veya bu tonalitede dolap ve dolapları seçebilirsiniz.

Bu rengi beğendiyseniz ama evinize nasıl getireceğinizden emin değilseniz, profesyonellerimizle iletişime geçmekten çekinmeyin  , küçük mutfakların dekorasyonunda fosfo-fosfo turuncuyla birleşen renklere bile cevap verebiliyorlar.

3. Mutfak için sarı renk

Gri bir mutfağınız var mı ve gri ile birleşen renkler neler acaba?

Sarı renk neşelidir ve içinde bulunduğunu gördüğümüz ortamlara canlılık katar. Bu renk çok parlak ve mutfağı boyamak ve dekore etmek için rahat ve rahattır, ayrıca gri ile birleşen renklerden biri olmasının yanı sıra bu renk mutfaklarda çok yaygındır.

Beyaz gibi, sarının diğer renklerle birleştirilmesi, mutfağın kontrastı veya parlaklığını artırma gibi farklı efektler yaratmak için çok kolaydır, tıpkı beyaz ve cihazların paslanmaz çelikleri veya diğer açık tonlarla birleştirildiğinde olduğu gibi.

4. Gri mutfak!

Gri, nötr, avangart ve zarif bir renktir. Bu, mutfak dekorasyonuna sofistike bir estetik kazandırmanın başka bir alternatifidir  . Gri, her zaman bir başkasının eşlik etmesi gereken bir renktir, nötrdür, birçok renkle birleşir, böylece kontrast oluşturmak ve kasvetli bir etki elde etmek için beyazdan sarıya seçim yapabilirsiniz.

Gri bir mutfak, duvarlardan mutfak mobilyalarına kadar bu tonu alabilir ve çeşitli dekoratif tarzlarda uygulanabilir; ayrıca gri ile birleşen birçok renk vardır.

5. Portakal ile hangi renkleri birleştiriyorsunuz?

Turuncu, renk psikolojisine göre iletişimi teşvik eden neşeli bir renktir. Bu renk mutfak dekorasyonuna genç ve rahat bir görünüm kazandıracak, beyazın yanı sıra toprak tonları ve ahşap gibi malzemelerle de çok iyi uyum sağlıyor. 

Kaplama malzemelerine bağlı olarak bu renk, mutfak ortamına rustik veya modern bir estetik katabilir; bunun için ahşap renklerini de göz önünde bulundurmalısınız.

6. Mutfak için kırmızı renk

Kırmızı çok kişiliğe sahip, yoğun ve çarpıcı bir renktir ve öyle görünmese de beyaz bir mutfağın iç kısmında elbette kesin miktarlarda çok güzel görünen bir renktir, çünkü eğer öyleyse suistimal, sonuç Hiç gurur verici olmayacak. 

Mutfaktaki bu renk beyaz bir mutfakta daha dengeli bir alan yaratmak için ve her zaman vurgu rengi olarak birleştirilmelidir.

mutfak dolabı renkleri , beyaz mutfak dolabı , gri mutfak dolabı , beyaz mutfak modelleri , siyah mutfak dolabı , beyaz parlak mutfak dolapları modelleri , en çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri , yeşil mutfak dolabı , antrasit gri beyaz mutfak dolapları , gri mutfak dolapları ,

7. Mutfak için mavi renk

Mutfaktaki mavi renk, ferah ve parlak bir renk olmanın yanı sıra huzur, huzur ve uyumu aktarmayı başarıyor. Mavinin birçok tonu vardır, bu nedenle mutfağın büyüklüğüne ve aldığı ışık miktarına bağlı olarak en uygun olanı seçilebilir. Küçük bir mutfak için daha fazla ferahlık hissi vereceğinden açık tonlar belirtilir, aksine mutfak büyükse, soğuk ve derin tonlar ona sofistike ve zarif bir estetik kazandırır.

Gri ile birleşen renkler nelerdir diye merak ediyorsanız, mavi cevabın içindedir.En çok tercih edilen laminat parke renkleri

8. Mutfak için yeşil renk

Yeşil, dingin, rahat ve özgür bir alan yaratmaya yardımcı olan, doğa ile ilişkilendirilen renktir. Bu rengin de farklı tonları vardır ve seçilene bağlı olarak mutfağa stil verilecektir . Yeşilin açık tonları parlak ve tazedir, hatta beyazla birleştirildiğinde dekorasyona retro bir dokunuş katmayı başarırlar. Bu renk, her mutfakta çok yaygın olan farklı ahşap renkleriyle de harika görünüyor.

9. Mutfak için pastel renkler

Çağdaş iç mekanların tasarım ve dekorasyonundaki pastel renkler, romantizm dolu ortamlara sahip olma fikrini kırdı. Günümüzde bu renkler, bu tonları seçen mutfaklarda yansıtılan büyük miktarda ışık sayesinde İskandinav tarzından ilham alıyor . 

Beyaz bir mutfakta en çok kullanılan alternatifler mavi, yeşil ve pembe.

10. Mutfak için pembe renk

Özgünlük aradığınız şeyse, pembe mutfağınıza benzersiz bir kişilik kazandırmak için harika bir seçenektir. Cesur bir seçim ama evin bu odasında olması çok güzel. Vurgulama yeteneğine sahiptir ve aynı zamanda bir trend rengidir.

Mutfağınız için bu rengi seviyorsanız, ancak mutfakta bu renk tonunu uygulayacağınız doğru gölge veya yüzeyden emin değilseniz, kendinizi beyaz bir mutfağa veya gri bir mutfağa dayandırmakta tereddüt etmeyin; bu yüzden pembe çok iyi göze çarpar.

11. Mutfak için bej rengi

Bej, beyazla aynı kapasiteye sahip, mekanları görsel olarak aydınlatma ve büyütme kapasitesine sahip, ancak daha rahat bir dokunuşla sıcak, rahat ve zarif bir renktir. 

Bu renk, tüm dekoratif stillerde ve her mutfak boyutunda iyi gider, aile ve arkadaşlarla yemek pişirmek ve eğlenmek için rahat ve samimi bir alan sağlar. Bunun yanı sıra bej, mutfak mobilyalarının sahip olabileceği tüm ahşap tonları ile birleşiyor.

12. Mutfağın duvarlarını kaplamak için ahşap renkler

Mutfak evin kalbidir, mükemmel buluşma yeridir ve aynı zamanda küçük bir çalışma alanıdır, bu nedenle hızlı yemek yapmak veya geceleri birkaç saat çalışmak için bir masa veya bar olması çok yaygındır. Ailenin tüm üyeleri tarafından ziyaret edildiğinde ve eğlenildiğinde, kahvaltı salonu veya barı olan bir mutfak, rahat hissetmek için gerçekten rahat ve sıcak renklere sahip olmalıdır.

Ahşap renkleri ya da daha iyisi mutfağı bu malzeme ile kaplamak, zarif ve modern bir estetik ile sarmalayan bir atmosferi garanti eder. 

13. Gri ile birleşen renkler

Duygularımız ve mekanlarımız üzerinde sahip oldukları güç nedeniyle mutfaktaki renk seçimi dikkatlice düşünülmelidir: ışık, ferahlık, derinlik vb. Bu nedenle gri bir mutfağa sahip olmanızı ve istediğiniz en komik renkleri eklemenizi tavsiye ediyoruz.