el yapımı kar küresi fikirleri 2021

Ev yapımı bir kartopu nasıl yapılır

Kartopu kuşkusuz nedeniyle ürettiği büyülü cazibe Noel, çocukları hem de yetişkinleri büyülemektedir bir nesnenin en tipik dekoratif unsurlardan biridir. evde kar küresi yapımı , el yapımı kar küresi , evde kar kuresi yapimi, Bu yüzden şık bir Noel dekorasyonu istiyorsak bu unsur eksik olamaz, ancak kendiniz ve basit adımlarla yapabileceğiniz zaman pahalı bir üründe paranızın bir kısmını bırakmanıza gerek yok. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Okumaya devam edin çünkü  , evde küçüklerle eğlenmek için mükemmel bir zanaat olan ev yapımı bir kartopunun adım adım nasıl yapıldığını açıklıyoruz .Şunlar da ilginizi çekebilir: Gözlüklü kardan adam nasıl yapılır Takip edilecek adımlar:1

İçin bu Noel kar küresi yapmak, olur şu malzemeleri gerekir:

  • Vidalı kapaklı cam kavanoz.
  • Su.
  • Beyaz parıltı veya istenilen renk.
  • Gliserin, herhangi bir eczanede bulabilirsiniz.
  • Sıcak silikon ve ilgili silikon tabancası.
  • Kar küresine eklemek istediğiniz dekoratif öğeler: Noel ağacı, Noel Baba, kardan adam vb.

Kar kürenizin içine koymayı seçtiğiniz nesnelerin plastik veya seramik olması gerektiğini unutmayın, aksi takdirde su zamanla onlara zarar verebilir.iki

İlk adım, bu ev yapımı kartopunu yapmak için kullanacağımız cam kavanozu iyice yıkamak, etiketi varsa tamamen çıkarmak önemli olacaktır, kavanozu çok sıcak suya batırarak kolayca elde edebileceğiniz bir şey. birkaç dakika su..

Kabı ve kapağını çok iyi kurulayın ve çalışmaya başlamak için hazırlanın. Kar kürenizin sahip olacağı dekorasyonu seçerek başlayın, fikir bir çocuğa vermekse bir çizgi film seçebilir veya Noel Baba, ren geyiği, kardan adam, Noel Baba’nın karısı, Noel gibi klasik Noel karakterlerini seçebilirsiniz. ağaç, karla kaplı bazı Noel evleri veya tercih ettiğiniz dekorasyon ne olursa olsun, tek sınır hayal gücüdür!3

Kar kürenizi nasıl süsleyeceğiniz konusunda netleştikten sonra sıra, sudan etkilenmeden mükemmel bir şekilde yapışmanızı sağlayacak bir malzeme olan sıcak silikon kullanarak kullanacağınız nesneleri kapağa yapıştırmaya geldi. Son adımı atmadan ve her şeyi yapıştırmadan önce, sahneyi kapağa monte etmeyi deneyin, bu şekilde mükemmel bırakabilir ve ancak dağıtımdan emin olduğunuzda yapıştırabilirsiniz.

Kendin Yap Kar Küresi

Seçtiğiniz dekorun kapağa ve kavanozun içine tam oturması gerektiğini söylemeye gerek yok , çok geniş veya uzun dekoratif objeler seçmeyin, aksi takdirde istediğiniz nihai etkiyi elde edemezsiniz. Her şeyi ölçtüğünüzde, silikon tabancasını kullanarak yapıştırmaya devam edin, ardından her şeyin iyice yapıştığından emin olmak için en az 1 saat kurumasını bekleyin.

Şimdi cam kavanozu eşit miktarda gliserin ve su ile doldurun, önce gliserini sonra da suyu koyun, sıvı en üste çıkmalıdır. Kendin Yap Kar Küresi Ardından kar kürenizi süslemek istediğiniz miktarda parıltı ekleyin. Resim:

Şişe doldurulduktan ve silikonun kuruduğundan ve figürlerin kapağa mükemmel şekilde yapıştırıldığından emin olduktan sonra, figürü şişeye koymanız ve kapağı iyice kapatmanız yeterlidir. Biraz sıvı dökülmesi normaldir, merak etmeyin.

Şimdi size sadece şişeyi çevirmeniz ve bu harika Noel süsünün en büyük eğlencelerinden biri olan parıltının kar gibi düşmesini izlemenin tadını çıkarmanız gerekiyor. Kendin Yap Kar Küresi Daha mükemmel bir etki elde etmek istiyorsanız, bu ev yapımı kar küresine son dokunuşu yapmak için kapağı biraz Noel kurdelesi ile sarmaktan çekinmeyin . Basit, hızlı ve çok güzel bir fikir.

Ev yapımı kartopu nasıl yapılır benzeri makaleleri okumak isterseniz Partiler ve Kutlamalar kategorimize girmenizi öneririz . evde kar küresi yapımı , el yapımı kar küresi , evde kar kuresi yapimi,