Doğal taşlarla bahçe düzenlemesi

Bahçe taşları: türleri ve en son haberler

Dijital Peyzaj size bahçe taşlarına adanmış özel bir makale getiriyor : en iyi türler ve en son haberler. Böylece yeşil alanların doğal ve yapay dekorasyonu için gerekli olan bu ortak malzeme ile kendi bahçenizi oluşturabilirsiniz.  

Bir bahçeye detaylı olarak baktığımızda tasarımını ve yapısını takdir edebiliriz. Bu, önümüzde ne tür bir bahçe olduğunu belirlememizi sağlar. Her profesyonel veya amatör peyzaj tasarımı, doğal taşlarla bahçe düzenlemesi , doğal taşlar ve özellikleri , jasper taşı , şifalı taşlar , florit taşı , sodalit taşı , lapis lazuli taşı , dogal tas , dogal taslar, bitkiler, heykeller, çeşmeler ve bu özel durumda taşlar gibi kullanılan alet ve malzemelere yakından bağlıdır.

Daha sonra, bahçe taşlarının kullanımı ve bu unsurun peyzaj tasarımlarında özellikleri ve uygulanması açısından güncel trendleri bulacaksınız.

Parkurlar için doğal taş

Patikalarda kullanılan doğal taş, bir bahçenin tüm çevresini etkin bir şekilde birbirine bağlar. Bu, uygulanan peyzaj tasarımının türünden ve eleman sınıfından bağımsız olarak. Bu bahçe taşları her zaman bahçelerdeki patikaları izlemek için bir rehber görevi görecek ve çevreye uygulamak için fazla çaba gerektirmiyor. 

Japon bahçelerinde taşların, oymasız büyük boylarda, geçişlerini sınırlandırmak için duvarlar olarak kullanıldığı yerlerde kullanımından söz edebiliriz.

Beyaz dekoratif çakıl

Bahçelere şıklık katmak ve detayları öne çıkarmak için beyaz çakıl kullanılmıştır. Bu malzeme, bitkilerin farklı renkleri, toprak ve hatta diğer renklerin çakılları arasındaki kontrastı belirleyen unsurdur. Kendi adına, alt tabaka üzerinde dekoratif figürlerin tasarımında veya farklı tipte yapıştırıcılarla duvarlara sabitlenmesinde de kullanılır.

Bu bahçe çakılının beyaz rengi, herhangi bir bahçe tasarımına sofistike bir dokunuş ve bir dağ iklimi katar. Bu dekoratif kayaların kullanıldığı modellerde kaktüsler (Cactaceae), sabilalar (Aloe vera) veya palmiye ağaçları (Arecaceae) gibi bitkilerle birlikte bulunur.

Düz taş levha

Genellikle diğerlerinin yanı sıra yolların, merdivenlerin, duvar dekorasyonunun, mağara tasarımının oluşturulmasında kullanılır. Farklı uygulamalara uyum sağlama çok yönlülüğü tasarımından kaynaklanmaktadır. Ayrıca dikdörtgen şeklinde oyuldukları için, çim, çakıl veya doğal toprak ile düzenli olarak ayrılarak patika oluşturmak için idealdirler.

Diğer tasarımlarda, taşın doğal kesilmemiş şeklinin birbirine uyduğu bir tür yapboz görebilirsiniz. Öte yandan, bu tür taşların duvar dekorasyonunda kullanılması, dikey bahçelerin etrafındaki marjların tasarlanmasında da takdir edilmektedir.

Levha genellikle dikdörtgen şeklinde ve yaklaşık 10 santimetre çapındadır. Yeşil bir duvarı süslemek veya çerçevelemek istiyorsanız, yukarıda belirtilen bahçe taşlarından biridir .

İrlandalı Dekoratif Bahçe Taşı

Bu dekoratif taşlar , yeşil, turuncu, kırmızımsı, beyaz gibi çarpıcı emaye renkleri nedeniyle yapay görünüyor. Ayrıca diğer taşlarla sürtünme sonucu oluşan yuvarlak şekli, süs unsuru olarak kullanmak için mükemmeldir .

Bu taş türünün kullanım amacı, ister kombine ister seçilmiş şekilde uygulansın bahçeyi renklendirmek, özel tasarımlarda farklı tonlar oluşturmaktır. Ayrıca, taş levhaları çevreleyen yürüyüş yolları oluşturmak ve bitkilerin etrafında battaniyeler oluşturmak için de kullanılabilir.

Rockingcolor Yapay Bahçe Taşı

Tasarım açısından pratiklikleri ile doğal taşlardan farklıdırlar. Bu, ideal taşın ne olacağını aramanın gerekli olmadığı anlamına gelir. Bunun nedeni, önceden belirlenmiş şekillere sahip olmaları veya bahçe tasarımına uygun şekilde oluşturulmalarının mümkün olmasıdır. Ayrıca bitkilerle birlikte kayalık topraklar oluşturmak için kullanılırlar. 

Jump Fox bahçe taşları (karanlıkta parlıyor)

Gündüz mekana doğal bir güzellik katacak, geceleri aydınlık yollar oluşturacak bahçe taşları ideal bir seçimdir . Özellikle bahçelerdeki uygulaması, farklı renk ve kontrasttaki taşlarla yollar oluşturmak ve tasarımları süslemekle ilgilidir.

Büyük çekicilikleri, gün boyunca güneş ışığının emilmesinden kaynaklanır, bu da geceleri doğal bir ışıltı yaratmalarına olanak tanır. Genel olarak, güneş battığında ve parladığında rengi mavidir ve bu, insanların yapay aydınlatmaya ihtiyaç duymadan parkurları daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

Bahçe taşlarından en iyi şekilde yararlanmak için ipuçları

  • Dekoratif taşı doğrudan zeminde kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biri, aralarında çim büyümesini önlemek için yalıtkan kullanılmasıdır.
  • Öte yandan, ideal bahçeyi oluşturmak için taş ve bitki kombinasyonu çok önemli bir dokunuş olacaktır. Bunu yapmak için, bahçenin tasarımına göre hangi taşların iklime özgü olduğunu dikkate alın.
  • Ayrıca dekoratif taşların kullanıldığı bahçelerin genel olarak çim, taş ve dekoratif kayalar olmak üzere üç uygun alet kullandığını unutmayın.
  • Eğri çizgiler veya geometrik şekiller oluştururken renklerle oynayın.
  • Dere ve çeşmelerin oluşturulmasında çevredeki taşlar gerçekçi bir detay vermek için doğal bir dokunuş olacaktır.
  • Farklı renkteki unsurların veya başka bir malzemenin kombinasyonundan kaçınmak için taştan yapılmış küçük duvarlarla sınırlamalar tasarlamak önemlidir.

Renkli ve doğal taşlarla çevre düzenlemesi

Mimari, peyzaj ve dekorasyonda kullanılmak üzere eksiksiz bir doğal taş ve yapay renklendirilmiş doğal taş yelpazesi üretiyoruz.

İç ve dış dekorasyonlar

Bahçeler, küçük göller, artezyen çeşmeleri, şelaleler, kayalar, akvaryumlar, bulvarlar, bahçeler, havuz ve evlerin etrafı, oyun alanları, renkli kumlu plaj… vb.

Ayrıca şehir girişlerinde döner duyuların düzenlenmesinde ve lokalitelerde döner duyuların düzenlenmesinde kullanılır, zemin seviyesinde renkli ve doğal taşlarla büyük boyutlarda çizilmiş harfli veya harfsiz scuari ve ticari kısaltmalar düzenlenebilir.

Doğal peyzaj taş fikirleri

peyzaj düzenlemenin amacı “ağaç, çalı veya çimen dikmek veya arazinin dış hatlarını değiştirmek gibi (bir arazi, yol vb.) ” Peyzajın görünümünü geliştirmek ve bir ruh hali uyandırmak için doğal taşları çeşitli şekillerde de kullanabilirsiniz.

Şelale

Şelaleler sadece estetik olarak bakmakla kalmaz, aynı zamanda doğal bir sakinleştirici etkiye de sahiptir. Doğal bir taş arka bahçe şelalesi, mülkünüze biraz daha ihtiyaç duyulan huzuru katmanın etkili bir yoludur.

Özellikle Güneybatı Amerika’da xeriscaping çok yaygın bir peyzaj tekniğidir. Dictionary.com’a göre, xeriscaping, “su kullanımı ihtiyacını en aza indirmek için çeşitli yöntemler kullanılarak yerleşim alanı ve parkın çevresel tasarımıdır”. Daha kuru çöl mahallelerinde, küçük doğal taşlardan veya çakıllardan oluşan bir yataktan yükselen sulu meyveler ve kaktüsler görmek nadir değildir.

kaya bahçesi

doğal taşlarla bahçe düzenlemesi , doğal taşlar ve özellikleri , jasper taşı , şifalı taşlar , florit taşı , sodalit taşı , lapis lazuli taşı , dogal tas , dogal taslar,

Kaya bahçeleri, bir evin arka bahçesinde egzotik bir odak noktası oluşturur. Palmiye ağaçları, çimenler, süs ağaçları, eğrelti otları ve çiçekli çalılar gibi bitkilerin arasına yerleştirilen daha büyük doğal taşlar, misafirler ve komşular için eve yaklaşırken çarpıcı bir görünüm sunar.

Kenar ve yollar

Doğal taşları bir çiçek veya bahçe çalısının sınırı olarak kullanabilirsiniz. Daha büyük kayalar ve yanlarda ofset yeşilliklerle doğal, sakin bir yol oluşturmak için küçük çakıl taşları da kullanabilirsiniz.

duvarda oturmak

Doğal taştan bir oturma duvarı inşa etmek, ev sahiplerine ve misafirlere ayaklarını dinlendirecek ve doğanın tadını çıkarabilecekleri bir alan sağlar. Bu oturma duvarı düz veya arkasında çiçeklik ve çalılar bulunan yarım daire şeklinde olabilir. Oturma duvarı, doğal bir taş şelaleyi mükemmel bir şekilde tamamlar.