Dış cephe ev boyaları

Mükemmel Dış cephe ev boyaları nasıl seçilir ?

Ana cephe rengini seçerek başlayın ve ardından tamamlayıcı renkleri arayın. Dış cephe ev boyaları Her yerde çok fazla ilham bulabilirsiniz. dış cephe ev boyaları, 2020 2021 dış cephe boya renkleri Sadece dur ve etrafına bak. Renk seçimi sadece çevreden değil aynı zamanda çatı, pencere ve olukların renginden de etkilenir. dış cephe renkleri, dış cephe boya renkleri, dış cephe boyası renkleri, dış cephe boya modelleri, müstakil ev dış cephe boya renkleri, ev dış cephe boyası, 2 katlı ev dış cephe boya renkleri, dış cephe boya örnekleri, villa dış cephe boya renkleri, 2020 dış cephe boya renkleri, duvar boyası markaları, dış cephe ev boyaları, iç kapı renkleri, en iyi boya markası,

Evinizin cephesini boyamak için moda renk

Renk hayattır! Sadece bir mekanın tonunu değiştirerek, etrafındaki tüm atmosferi değiştirebilir, yeni, taze ve neşeli bir ortam yaratabilirsiniz. Renkler duygularımızı ve duygularımızı etkileme erdemine sahiptir, bizi mutlu, üzgün, üzüntülü, endişeli, aç hissettirebilir, bizi sakinleştirebilir veya stres atabilir, eğlenebilir veya moralimizi alçaltabilirler. Ve evimizin duvarları onlarla boyandığında da stiller yaratabilirler, örneğin zarif renklerin olduğunu okumak mantıksız değildir.

Bugün size evinizin cephesinde kullanılabilecek bazı hafif ve diğer parlak renkleri, ne kadar geleneksel olursa olsun ona modern ve çekici bir dokunuş katacak renkleri sunuyoruz. Evinizi komşularınızı kıskandıracak kaplama malzemeleri, yapılar ve zarif dokularla birleştirebileceğiniz renkler!

1. Sarı evler – canlı renk şeması!

Evinizin cepheyle örtüşen farklı düzlemleri varsa bunları pembe ve sarı gibi yoğun renklerin kombinasyonu ile zenginleştirebilirsiniz ancak ara duvarları beyaz veya çok açık gri gibi nötr bir renkte bırakmayı unutmayın. görsel kaostan kaçının ve bu sarı evde elde edilene benzer eğlenceli ve modern bir oyun yaratın.

2. Koyu gri ve kırmızımsı… dışarıdaki bir ev için renkler!

3. Zarif renklerle tam saflık

Beyaz renk her zaman mükemmeldir ve modern bir hacmi kaplar, daha fazlası olmadan muhteşem görünür! Belirgin beton dokusu ve siyah metal bir çit ile duvarlardaki beyaz renk, evinize ultra modern ve son derece sofistike bir görünüm kazandıracak.

4. Yeşil ve kahverengi evler

Belli bir kır havası ile çok sıcak bir ton ama onu kahverengi tonlarda dövme demircilik, alüminyum kakma ve dekoratif taş gibi zarif dokularla birleştiren bu renk, cephenize oldukça çağdaş bir görünüm kazandırabilir. Artık tüm yeşil evlere aşık olacaksınız. Villa dış cephe boya renkleri

5. Pembeye cesaret edin!

Sıcak pembe, Meksika pembesi ve hatta fuşya pembesi kesinlikle büyük özen gösterilmesi gereken renklerdir, ancak küçük dozlarda ve beyaz, bej veya açık gri gibi nötr renklerle birleştirildiğinde harika olabilirler!

6. Hafif renkler: mavi ve gri

Kraliyet mavisi, lacivert veya su mavisi gibi soğuk renklerdeki paneller ve duvarlar, yoğun griler ve mükemmel beyazlarla kontrast oluşturarak harika görünecek. Etkisi mutlak modernite ve üslup olacaktır. Projeniz için yardıma ihtiyacınız var mı?

7. Dışarıdaki bir ev için renkli toptan sıcaklık

Kahverengiler her zaman sıcak ve rahat ortamlar yaratacaktır. Toprak renkleri, kerpiç veya doğal taştan yapılmış bir çini duvar, kahverengi, latte veya kremsi pişmiş toprak tonlarında duvarlarla mükemmel uyum sağlar. Ve büyük bir doğal ahşap kapı ile renkli bir bahçeyi bütünleştirirseniz  , çok daha iyi!

8. Nötr renkler; ince renkler

dış cephe renkleri, dış cephe boya renkleri, dış cephe boyası renkleri, dış cephe boya modelleri, müstakil ev dış cephe boya renkleri, ev dış cephe boyası, 2 katlı ev dış cephe boya renkleri, dış cephe boya örnekleri, villa dış cephe boya renkleri, 2020 dış cephe boya renkleri, duvar boyası markaları, dış cephe ev boyaları, iç kapı renkleri, en iyi boya markası,

Evinizin peyzaj arasındaki görünümünü nötralize etmek, ancak ona sade ve modern bir görünüm kazandırmak için ideal renkler çok açık gri, krem, çok açık pembe veya hafif işaretli bejdir.

9. Canlı renkler ve zarif renkler

Daha önce de gördüğümüz gibi pembe renk çok dikkatli kullanılmalıdır, ancak tüm cephenizi bu renge boyamaya cesaret ederseniz, onu yoğun yeşil bir bahçe, tırmanma bitkileri, palmiyeler, uzun ağaçlar ve asmalarla birleştirebilirsiniz. Karışım taze ve çok rahat görünecek!

10. Tüm renklerden!

Mavi, sarı, koyu doğal ahşap, yeşil, eflatun… Bu ev bir renk patlaması ve harika görünüyor! Sahipleri en sevdikleri renkleri karıştırmaya cesaret ettiler, ancak bunu çok akıllıca yaptılar: en nötr renk olan mavi üzerine, sarı kafeslerin detayları kesin ve çok ince görünüyor. Güçlü eflatun renk saksılara, yeşil renk ise sadece mobilya ve bitki örtüsü gibi belirli detaylarda ayrıldı  .

Ve pencerelerin rengi yoğunluğuyla sizi büyülediyse, tüm sarı evlere kesinlikle aşık olacaksınız.Dış cephe boyası renkleri

11. Turuncu: Dışarıdaki bir ev için başka bir güzel renk örneği

Portakal rengi ve şeftali, somon ve krema gibi çeşitli tonları cephenize zarif, görkemli ve çok sıcak bir dokunuş katacak. Beyaz veya krem ​​renkli duvarlar ve doğal ahşap yapılarla karıştırırsanız sonuç büyüleyici olacaktır.

12. Sarı ve yeşil evlerin olmadığı bir Akdeniz

Beyaz o kadar uysaldır ki hemen hemen her rengi dahil edebilirsiniz ve her zaman güzel görünecektir! Kakma, kafes ve çitleri canlı bir deniz mavisi renkte boyamak iyi bir seçenektir, ne düşünüyorsunuz?

13. Sarı ve pembe evler

Kulağa zıt geliyor ama değil. Bu renklerin çok açık tonlarda birleşimi, eviniz geleneksel tarzda olsa bile çok çekici, çarpıcı ama narin bir yüze neden olabilir! Bu karışım, yemyeşil, yoğun yeşil bir bahçenin arka planı olarak harika görünüyor, şuna bir bakın!

Cephe tasarımında tüm bu harikaları kim yapıyor?

Cephelerin dekorasyonuna ve tasarımına kendini adamış olanlar, üniversitelerde veya sanat odaklı çalışma merkezlerinde peyzaj ve dış mimarlık ve tasarım alanlarında çalışmalar yapıyorlar. Bu disiplinlerdeki çalışmalar, her şeyden önce kompozisyon, oranlar, renk teorisi ve daha fazlasıyla ilgili konuları kapsar. Ek olarak, genellikle bir projenin nasıl çözüleceği konusunda deneyim kazanmaya başladıkları yerlerde müdahale alıştırmaları yaparlar.

Bizim tavsiyemiz

  • Çevrenizde doğal olarak görünen gölgeleri arayın.
  • Çok parlak ve canlı tonlardan kaçının. Binanın işlevine uymasalar, cephedeki görünüşleri tuhaf olurdu.
  • Geniş bir dış yüzeydeki renkler genellikle küçük bir yüzeydekinden daha açık görünür. Bu, ışık, boyut veya yüzey gibi birçok faktörden kaynaklanmaktadır.

Aynı aralıktan tamamlayıcı renkler seçebilirsiniz. Aynı aralığın tonları her zaman çok zarif ve uyumlu bir görüntü verecektir. Cesursanız ve cephenizin öne çıkmasını istiyorsanız koyu ve derin tonları kullanın. Bunları ayrıntılı olarak ve daha küçük alanlarda kullanın.

Renk tonları

Renkler, beyaz tonlardan sarı, kahverengi ve kırmızıdan özel bir nötr ton grubuna kadar 8 temel gruba ayrılır. Cephenin ana rengi için sadece nötr tonlar mükemmel bir temel oluşturuyor. Cepheye hafif ve doğal bir görünüm kazandırır.

İlhamlar

Evinizin rengi ile ilgili fikir fildişi, çikolata, vanilya, kum gibi kelimelerin ardında saklıysa ilham şeklini seçin. Her favori renk için 4 ton çeşidi ve önerilen renk kombinasyonları bulacaksınız.

Eğilimler

Bir mimar tarafından tavsiye edilmek ister misiniz? “Trendler” bölümünü ziyaret edin ve mimar önerdiği mimari türüne göre renginizi seçin. Renkleri birleştirirken bir profesyonel gibi yaratıcı olacaksınız. Bir paletin tüm renkleri, malzemeleri ve aksesuarları uyumlarını korumak için önerilmiştir.

Psikoloji

Yoksa felsefe yapmayı sever misin? Berlin’den uzman renk, sanat ve tasarım profesörü renklerle ilgili 8 psikolojik konuyu ele alıyor. Taze ve modaya uygun renkler şehirler için çekicidir. Cepheler en iyi hikaye anlatıcılarıdır. Kolonlara ve sokaklara karakter verirler. Eviniz için bir renk tonu seçin. dış cephe renkleri, dış cephe boya renkleri, dış cephe boyası renkleri, dış cephe boya modelleri, müstakil ev dış cephe boya renkleri, ev dış cephe boyası, 2 katlı ev dış cephe boya renkleri, dış cephe boya örnekleri, villa dış cephe boya renkleri, 2020 dış cephe boya renkleri, duvar boyası markaları, dış cephe ev boyaları, iç kapı renkleri, en iyi boya markası,