Dış cephe boya örnekleri

Cepheler ve dış mekanlar için boya örnekleri

dış cephe renkleri, dış cephe boya renkleri, dış cephe boyası renkleri, dış cephe boya modelleri, müstakil ev dış cephe boya renkleri, ev dış cephe boyası, 2 katlı ev dış cephe boya renkleri, dış cephe boya örnekleri, villa dış cephe boya renkleri, 2020 dış cephe boya renkleri, duvar boyası markaları, dış cephe ev boyaları, iç kapı renkleri, en iyi boya markası,

İçindekiler

 • Dış cephe boya örnekleri
 • 5 Cepheler veya dış mekanlar için boya türleri
  • Plastik ve akrilik boya, akrilik kaplama
  • Elastomerik boya, elastik boya
  • Silikon reçine boya, silikon kaplamalar
  • Silikat boya, silikat kaplama
  • Pliolite tipi boyalar

Dış cephe ve cephe boya örnekleri

Bir evin cephesinin ve dış cephesinin tüm bölümlerinin bakımı sadece estetik bir konu için değil, aynı zamanda cephelerin temel yüzeyinin iyi durumda olmasını sağlamak için de çok önemlidir.

Cephelerin uzun süre bileşenlerine özen gösteren bir kaplama olmadan kalması, bozulmalarını kolaylaştırıyor, bu da cephe ve bina rehabilitasyon çalışmalarımızda uyguladığımız bir şey . Bundan dolayı dışarıda yayalar için tehlikeli olabilecek çatlaklara, neme ve sıyrıklara neden olacaktır. Dış yüzeylerin uygun bir şekilde doğru şekilde bakımı, rehabilitasyon çalışmalarını kurtaracak ve böylece ITE veya Teknik Bina Muayene testini geçecektir .

Dış cepheye iç cephe boyası uygulanması tavsiye edilmez , iç cephe boyası iyi koruma sağlayacak uygun katkı maddelerine sahip değildir ve süresi çok daha kısadır.

Cephede iyi bir durum elde etmek için uygulanabilecek boyalar çok çeşitlidir. Kullanılan bileşenlere ve gerekli korumaya bağlı olarak önemli bir boya çeşitliliği vardır.

Ardından, bugün bulabileceğimiz en yaygın boya türlerinin neler olduğunu göreceğiz:

5 Cepheler veya dış mekanlar için boya örnekleri

Plastik ve akrilik boya, akrilik kaplama

Plastik ve akrilik boya gerçekten birbirine çok benziyor, hatta karıştırılabiliyorlar, aynı yüzeyde kullanılıyorlar.Bu ilgili yazıya bakın   Havalandırmalı cepheler nedir ve ne türler vardır?

Aradaki fark, oluşturuldukları reçinedir, akrilik boyaların dış (iklimsel) etkenlere karşı daha yüksek dirençleri nedeniyle dış yüzeyler için plastiğe göre bir avantajı vardır, biraz daha yüksek bir maliyete sahiptirler.

Plastik boyalar da iyi bir seçimdir ve akrilik daha pahalıdır. Şu anda boya markaları, kalitelerini artıran katkı maddeleri kullanıyor.

Elastomerik boya, elastik boya

Bu boya, bu tip boyanın ana bileşeni olan elastik özelliklere sahip polimerlerden oluşmaktadır.

Bu nedenle, bir cephenin küçük çatlaklarla su geçirmez hale getirilmesi ve kapatılması gerektiğinde , elastik boyalar yaptığımız bu tür işler için en iyi seçeneklerdir.

Markaya bağlı olarak, bu boyalar yağmur suyundan korumanın yanı sıra genellikle bir milimetreye kadar gözenekleri ve çatlakları kapsayan daha yüksek veya daha düşük derecede elastik bileşenlere sahip olabilir.

Bu boyalar sıva, beton, tuğla ve sıva üzerine kullanıma uygundur.

Silikon reçine boya, silikon kaplamalar

Silikon reçine esaslı boyanın mükemmel kalitesi, yağmur suyunun dışarıdan emilmesini önleyen mikro gözenekli bir film oluşturmaktır .

Cephede oluşturduğu film sayesinde su buharı şeklinde kendini iten duvarın içindeki nemin uzaklaştırılmasında da oldukça etkilidir.Dış cephe renkleri

Bu boyalar opak olabilir, ancak farklı renklerde veya şeffaf kaplamalı olarak da mevcutturlar.

İkinci durum, tuğla, taş veya beton cephelerin korunmasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu boya küf lekelerinin, isin ve fazla tozun yapışmasını engeller.

Silikat boya, silikat kaplama

Bu silikat malzeme dayanıklılığından dolayı cepheler ve dış mekanlar için özeldir, hem hava şartlarına hem de neme dayanıklıdır.

Mineral esaslı bir boyadır ve bağlayıcıya ” potasyum silikat ” adı verilir ve tuğla, beton, sıva gibi mineral kökenli cephelere kimyasal reaksiyonla yapışır .

Film oluşturmadığından nemli duvarlarda kullanım için idealdir ve ayrıca boyalı yüzeyin nefes almasını sağlayan su buharı geçirgendir. Ev dış cephe boyası

Pliolite tipi boyalar

Bu boyalar, Pliolite adı verilen özel bir reçine ile yapılır . Pliolite reçine (bir tür sentetik kauçuktur) boyaya dış yüzeyleri korumak için harika özellikler kazandırır.

Pliolite boyaların öne çıkan özelliği, mükemmel duvar penetrasyonu ve mükemmel yapışma özelliğidir . Terlemeye izin veren mikro gözenekli bir film oluşturur. Suya, güneşe ve dışarıya karşı büyük bir dirence sahiptir, bu da ona aşırı koşullarda bile büyük bir dayanıklılık sağlar.

Gördüğünüz gibi, cephe boyaları için birçok seçenek vardır, ancak ideal olan, belirli bir görev için ne tür bir boya gerektiğini bilmek ve bu şekilde müşteriye en iyi sonucu sunabilmektir.

dış cephe renkleri, dış cephe boya renkleri, dış cephe boyası renkleri, dış cephe boya modelleri, müstakil ev dış cephe boya renkleri, ev dış cephe boyası, 2 katlı ev dış cephe boya renkleri, dış cephe boya örnekleri, villa dış cephe boya renkleri, 2020 dış cephe boya renkleri, duvar boyası markaları, dış cephe ev boyaları, iç kapı renkleri, en iyi boya markası, 2 katlı ev dış cephe boya renkleri