Dikey zebra perde kullanıcı yorumları

Dikey perdeler: bunlar nedir ve avantajları nelerdir?

Bu perde türü, içlerinden geçecek aydınlatma üzerinde tam kontrole sahip olmanızı sağlar.

Perdelerin çok yönlü dünyasının yüzlerinden birini keşfediyoruz:  dikey perdeler . Pencerelerinize ve evinize tam da ihtiyacınız olan kişiliği verebilecek, eviniz için bu şık ve yenilikçi aksesuarla ilgili her şeyi gösteriyoruz.

Bu perde türü, esas olarak,  içinden geçecek aydınlatma üzerinde tam kontrole sahip olmanızı sağladığı için karakterize  edilir. dikey zebra perde kullanıcı yorumları , zebra perde yorumları , dikey zebra perde yorumları , dikey tül perde yorumları , dikey perde kullanıcı yorumları , zebra perde kullananların yorumları , dikey perde yorumları , a101 stor perde yorumlar , ,stor perde yorumları , bbb stor perde yorumları, Bunun nedeni, konumlarına bağlı olarak ışığın geçişini kolaylaştıran veya engelleyen dönen çıtalardan oluşmasıdır.

Ancak konfor sadece aydınlatma için değil, aynı zamanda teknik açıdan  da önemlidir, çünkü kablolu veya çubuklu manuel çalıştırma sistemlerini , hatta uzaktan kumandalı veya butonlu motorlu bile tercih edebilirsiniz  .

Bu perdeler esas olarak iş yerlerinde işlevsellikleri için kullanıldı, ancak kullanımları evde de yaygınlaşıyor ve bu, değişimi, yeniliği ve modern tarzları seven bizler için kutlanacak bir şey.

Dikey perde çeşitleri

Çıtalara gelince, farklı  malzemeler var :  PVC, ahşap, polyester, ekranlar …, bu nedenle her türlü cebe, dekoratif stile ve kişiliğe uyarlanabilir.

Ayrıca  tasarımlar  fark yaratıyor, etkili monokrom renklerden (biliyorsunuz ki sade olanı tercih etmenin neredeyse her zaman bir başarı olduğunu biliyorsunuz) değişebiliyor veya farklı renkteki çıtaları aynı perdede birleştirmek de mümkün.

Belki de bu alandaki çok yönlülüklerinden dolayı, pencerelerinizi süslemek ve bu arada evinizi dekore etmek için ideal bir tamamlayıcı haline geliyorlar.

DİKEY BIÇAK PERDE TÜRLERİ:

Dekoratif bir unsur olarak farklı dikey çıta perde türlerinden bahsedelim . Tipik olarak, her evde verandaya, güverteye veya verandaya açılan en az bir sürgülü kapı vardır. Dikey panjurlar öncelikle bu büyük sürgülü cam kapılar için geleneksel seçenek olsa da, veranda kapı panjurlarınızla mahremiyet eklemek ve ışığı kontrol etmek için başka seçenekler de vardır.

KUMAŞLARINA GÖRE DİKEY KANATLI PERDE ÇEŞİTLERİ :

OPAK KUMAŞ:

Opak perde kumaşları izin vermez için bakın veya kesinlikle onlar aracılığıyla ışık olsun. Bir kumaşın opak olup olmadığını belirlemek için onu bir pencereye yerleştirmek gerekir ve herhangi bir ışık göremiyorsanız veya onu göremiyorsanız, o zaman opaktır. Opak kumaşlar, tamamen karanlık ve mahremiyet istediğimiz alanlar için idealdir.

ŞEFFAF KUMAŞ:

Şeffaf kumaşlar genellikle daha hafiftir ve yumuşak ve hafif kategorilere girer. Genellikle orta ila hafif ağırlıktadırlar, polyester, polietilen karışımları veya naylon gibi malzemelerden yapılırlar; bununla birlikte, yarı saydam olan ince öğütülmüş pamuklar da vardır. Bu kumaş türü aşağıdakiler için idealdir:

Doğal aydınlatmaya ihtiyacınız var ve perdelerin arkadan gelen ışık efektleriyle parlamasını istiyorsunuz.
Ayrıca odada aydınlatmaya, mahremiyete ihtiyacınız var. Belirttiğimiz gibi bu kumaş türü sadece gölge halindeki silüetleri veya şekilleri görmenizi sağlarken kumaşın arkasında ne olduğunu görmenize izin vermez.

SAHNE KUMAŞI:

Bu tür yangın geciktirici teknik kumaş, bugün piyasada en çok talep edilen kumaştır. Üretildikleri malzemeler PVC, polyester ve fiberglastır. Bu kumaşların seçimi, ev içinde doğal ışığın, görünürlüğün ve mahremiyetin keyfini çıkarmamızı sağlar. Işığın girişini daha fazla veya daha az ölçüde filtrelemek için farklı açma derecesi türleri ve ayrıca mahremiyet (açılma dereceleri esas olarak %1, %3 ve %5’tir) vardır.

FARKLI DİKEY PERDE TÜRLERİ NASIL ÇALIŞIR:


Dikey çıta perde türleri arasında, sürgülü kapılar için dikey çıta perdeler, diğer pencerelerle aynı şekilde çalışır, bir adet çıta dönüşü ve bir adet açma ve kapama kontrolü. Kapılar için kapı paneli panjurları ayrıca asma panellere sahiptir. Aradaki fark, çok geniş olmaları ve pencerede düz durmaları ve kanallarda ileri geri kaymalarıdır. Bu panel jaluziler, genellikle yalnızca gölgelerde bulunan, ahşap, çimen ve diğer malzeme ve desenler dahil olmak üzere geniş bir malzeme yelpazesinde mevcuttur. Dikey hücre tonları, kaydırıcılar için üçüncü ve en az bilinen seçenektir. Genişleyen ve çöken petek malzemeden yapılmış, kulplarla hem sol hem de sağ taraf hareket ettirilebilir, Cam balkon tül perde model önerisi

Manyetikler, benzersiz bir tarz

Perdeler dikey  yığılmış veya genellikle kapı açılır şekilde eşleştirmek istediğiniz böylece, pencerenin her iki tarafında bir araya getirilebilir. Panjurlar tamamen açıkken engelsiz bir görüş istiyorsanız, istediğiniz boyuta ekstra genişlik eklemeniz gerekecektir. Fazladan genişlik eklemezseniz, çıta yığını ne yazık ki hepsi bir tarafa itildiğinde pencerenizin bir kısmını engeller.

Dikey çıta perdelerin farklı türlerini zaten biliyorsunuz. Göreceğiniz gibi, odalar için ideal perdeleri alırken göz önünde bulundurulması gereken farklı noktalar vardır , biz emrinde tüm seçenekler mevcuttur. Harika indirimler, ücretsiz kargo ve kişiselleştirilmiş tavsiye ile. Ölçüye göre, zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre her şey. Fon perde kumaşı nasıl olmalı modelleri