Değişik ranza modelleri

En iyi ranza: karşılaştırmalı

Değişik ranzalar , farklı ranza modelleri , değişik ranza modelleri , değişik ranza modelleri ve fiyatları , yerden tasarruf değişik ranza modelleri,

 • 2021’in en iyi ranzaları
 • En iyi ranzaların karşılaştırılması
 • Neden ranza almalı?
  • Yer kazanmak için
  • Şirkette ama rahat uyumak
 • Anın ranza promosyonları
 • Ranza nasıl seçilir?
  • Boyut
  • Malzeme
  • Yatak sayısı
  • Sıkılık
  • Tip
 • Farklı ranza modelleri
  • Masa ile model
  • Kanepeli model
  • Basit model
  • Çift model
  • Üçlü model
 • En çok satan ranza
 • Ranza ne kadar?
 • Ranza nasıl monte edilir?
 • Ranza nasıl temizlenir?
 • Ranza nereden alınır?

Ranzalar, iki normal yatağa sığacak kadar yer olmayan küçük odalar için mükemmeldir. Bununla birlikte, piyasanın bize sunduğu büyük çeşitlilik göz önüne alındığında bir model seçmek çok zor olabilir.

Bu nedenle bu satın alma rehberini hazırladık. Burada sizin için en iyi yatağı seçerken değerlendirmeniz gereken tüm yönleri bulacaksınız.

Ranza

Ranza, üst üste yerleştirilmiş iki veya üç dar ve basit yataktan oluşan bir mobilya parçasıdır.

Buluşundan bu yana gemiler, trenler ve hatta hapishaneler için en sevilen mobilya parçasıydı, çünkü yapısı odaların azaltılmış alanını optimize ederek içinde iki veya daha fazla kişinin uyuyabilmesini sağladı.

Ustaca tasarımı, bugün olduğu rahat, güvenli ve kompakt yatak haline geldi.

2021’in en iyi ranzaları

Seçiminizi kolaylaştırmak için, aşağıda yılın en iyi üç ranzasını bulacaksınız:

Para için en iyi değer

Küçüklerin odası için ranza arıyorsanız bu model mükemmel bir seçimdir. Sade ve gençtir, beyaz lake rengi her dekorasyona uyum sağlar ve masif çam ağacı malzemesi ona dayanıklılık kazandırır. Ayrıca istediğiniz zaman iki adet tek kişilik yatağa ayırabilirsiniz.

En iyi üst düzey model

Odaya tazelik ve modernlik getiren beyaz rengi ile bu model sadeliği, stili ve rahatlığı ile dikkat çekiyor. Boyu hem çocuklar hem de yetişkinler için idealdir. Yapı ve merdiven, 150 kg taşıma ve dayanma kapasitesine sahip masif ahşaptan yapılmıştır.

En ucuz model

Bu ustaca tasarım, birkaç çocuklu bir oda için ideal çözümdür, çünkü alt yatağı çift kişilik bir alan sunarken, üstteki tipik tek kişilik yataktır. Ahşap latalı tabanlı bu ferah beyaz model , ekonomik olmasının yanı sıra modern ve sofistike bir tarzla işlevsellik sağlıyor.

En iyi ranzaların karşılaştırılması

Belirli bir modele karar vermenin zor olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, şu andaki en iyi ranzalar ve satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken temel özellikleri ile aşağıdaki karşılaştırmalı analizi kaçırmayın.EN İYİ KALİTE-FİYAT

Neden ranza almalı?

Ranza satın almanın birkaç nedeni vardır. Her şey her bireyin kişisel zevkine bağlı olsa da, aşağıdaki nedenlerden dolayı bu dahiyane mobilyayı almaya karar veren birçok kişi var:

Yer kazanmak için

Bir odada yer kazanmanın en iyi yolu ranzadır. İster küçük ister geniş bir alan için, iki veya daha fazla kişi üst üste rahatça uyuyabildiğinde, oda başka amaçlar için daha fazla alan kazanır.

Böylece bir yatak odası, mini çalışma odası veya oyun odası gibi diğer ortamlara bölünebilir.

Ayrıca ranza, sadece uyumak için bir mobilya değil, altındaki alan saklama bölmesi, çalışma masası, dinlenmek için bir koltuk olarak kullanılabildiği için farklı kullanım seçenekleri sunduğu için çok işlevli olabilir. . veya aklınıza gelebilecek başka bir seçenek.

Şirkette ama rahat uyumak

Yerden tasarruf etme fikri cezbedici, ancak birçok insan bir ranza almaya karar veriyor çünkü bu aynı zamanda çocuklar için birlikte uyumak için iyi bir yoldur. Bu sayede kardeşleri ile bir odayı paylaşabilir ve yalnız uyumaktan korktukları takdirde birbirlerine eşlik edebilirler.

Günümüzde birçok model daha fazla alan sunuyor, bu nedenle yataklarının ne kadar rahat ve dinlendirici olduğu sayesinde yolcuları huzur içinde dinleniyor. Öte yandan, ranzaların sadece çocuklar için olduğunu kim söyledi?

Tabii ki yetişkinler de içlerinde uyuyabilir. Altında çift kişilik veya çift kişilik yatak bulunan modeller, iki yetişkinin huzur içinde uyuyabileceği kadar güçlüdür. Birçok pansiyonda odalarda yer kazanmak için kullanılan ve misafirlerin rahat bir şekilde uyuması için kullanılan seçenektir.

Anın ranza promosyonları

Karar vermeden önce, aşağıdaki listede sunduklarımız arasından Amazon’daki en son promosyonları kontrol edin:

Ranza nasıl seçilir?

Bir ranzaya karar vermeden önce, ürünün kalitesini etkileyebilecek birkaç faktöre dikkat etmeniz uygundur. Bunlar aşağıdaki gibidir:

Boyut

Şu anda, piyasada çok çeşitli farklı ranzalar bulunmaktadır, bu nedenle boyut, değer vermeniz gereken önemli bir özelliktir.

Satın alacağınız ranzanın boyutu sadece odanın alanına değil, aynı zamanda sakinlerine de bağlı olacaktır. Bu şekilde, ranzayı kime satın alacağınızı belirlemelisiniz. Gençler veya yetişkinler için, onlara alan ve rahatlık sağlayan çift kişilik yataklı geniş bir ranza almak mantıklıdır.

Öte yandan, eğer çocuklar içinse, küçük veya orta boy ranzalar işe yarayacaktır, ancak çocuklar büyüdükten hemen sonra ranzayı değiştirmek zorunda kalmamak için orta boy bir ranza almanızı tavsiye ederiz.

Malzeme

Direnç ve dayanıklılık istiyorsanız bunun için ideal malzeme ahşaptır. Sağlamlığı ve doğallığı yapıya uzun kullanım ömrü sağlar, bu nedenle uzun vadeli bir yatırım yapmak karlı bir seçenektir. Bununla birlikte, ahşap ranzalar genellikle pahalıdır.

Ranza yataklarına sağlamlık ve dayanıklılık sağlayan ancak daha uygun fiyata bir diğer malzeme ise MDF’dir. Ayrıca ranzaların sıra dışı şekil ve tasarımlarını yapmak da mümkündür. Ama bütçeniz dar ise sunta ile yapılanlar var ama tasarımları daha sınırlı.

Yatak sayısı

Birçok kişinin ranza almaya karar vermesinin nedenlerinden biri, küçük bir alanda birkaç kişinin rahatça uyuyabilmesi için sahip olduğu kapasitesidir. Ancak bir ranzanın sunabileceği yatak sayısı sınırlıdır.

Geleneksel ranzalar iki adet tek kişilik yataktan oluşuyor ancak daha modern modellerde altta çift kişilik yatak olabileceği gibi 3 adet tek kişilik yatak sunabilen tasarımlar bile var.

Sıkılık

Ranza yapısının güvensizliği, bu tür mobilya satın alırken önemli bir faktör olmuştur. Bununla birlikte, modeller yıllar içinde gelişti ve bugün çoğu sağlam ve dayanıklı bir iskelete sahip.

Sertliği sadece üretildiği malzemelerle değil, aynı zamanda bir parça ile diğeri arasında maksimum birleşme sağlayan montajlarla da verilmektedir. Yapıya sağlamlık ve direnç veren nedir?

Tip

Oldukça işlevsel ve pratik bir mobilya parçası olduğu için piyasada pek çok ranza çeşidi bulunmaktadır. Çocuklar için üst kısmı yatak, alt kısmı ise küçük bir oyun alanına dönüştürülebilen 2 bölümlü ranza idealdir.

Alanı maksimuma çıkarmak istiyorsanız, modüler veya orta seviye ranzalar en iyi seçimdir. İlki, yatakların altına girebilen veya merdiveni oluşturabilen çekmeceler şeklinde rahat saklama alanı sunar.

İkincisinde, yer açmak için yatağın ilk seviyesi ikinci seviyenin altına itilebilir. En güncel yatak tipi trafo yatağıdır. Bununla, odaya farklı tarzlar vermek için üst yatağı hareket ettirebilir, kaldırabilir veya farklı yönlerde döndürebilirsiniz.

Farklı ranza modelleri

Bulabileceğiniz çeşitli tasarım yelpazesi geniştir. Modeller en basitinden en karmaşığına kadar değişebilir. Burada size en göze çarpanları göstereceğiz:

Masa ile model

Bu modeller, küçük bir alan olmasına rağmen çocuklara yatak odalarında çalışma alanı sağlama imkanı onu mükemmel bir mobilya parçası haline getirdiği için piyasaya çıktıklarında çok popüler oldular.

Bu ranza genellikle tek kişilik bir yataktan oluşur ve şilte üstte tüm tabana yayılan bir masa bulunur.

Alt alanı ranzanın yapısına dik tek kişilik yatakla doldurulan diğer modeller, yanında ise küçük bir masa bulunmaktadır.

Kanepeli model

Bu kanepe modeli bir öncekine benzer, ancak bir masa yerine altta bir kanepe barındırıyor. Diğer mobilyalara yer tasarrufu sağlarken arkadaşlarıyla eğlenmek için bir yere sahip olmak isteyen çocuklar, gençler ve yetişkinler için idealdir.

Bu modalitenin altında, işlem sırasında çarşaf ve yatak örtüsü koymaya veya çıkarmaya gerek kalmadan, döndürme sistemi ile kolayca ranzaya dönüştürülebilen bir kanepe tipi bulunmaktadır.

Basit model

Bu model, bir ranza düşünürken hepimizin aklında olan geleneksel versiyondur. Konforlu bir yükseklikte üst üste yerleştirilmiş iki adet tek kişilik yataktan oluşmaktadır.

Bazı modellerde alt yatak tercihinize bağlı olarak çift kişilik veya çift kişiliktir.

Diğerlerinde, yatak odasında daha fazla yer kazanmaya çalışmak için, gerektiğinde kullanılabilmeleri için alt yatağın altında geniş dolaplar sunarlar.

Çift model

Bu model, iki yataklı bir ranzanın sadece ekstra yatağı dışarı iterek hızlı bir şekilde üç yatağa dönüştürülebildiği basit modelin bir modifikasyonudur.

Bu yatak alt yatağın altında yer alır ve kullanımdan sonra tekrar basit bir ranza haline gelmek için yerine itilebilir.

Bu ekstra özellik, başka amaçlar için daha büyük bir oda elde etmek için küçük alanlara sahip büyük aileler için idealdir.

Üçlü model

Az alana sahip ancak yüksek tavanlı odalar için mükemmel bir seçenektir. Adından da anlaşılacağı gibi üst üste yerleştirilmiş üç yataktan oluşan bir ranza. Belki çerçeve bazı insanlara güvensiz olabilir, ancak sağlam ve sağlam bir yataktır.

Ancak alt kısmın üst yatağa dik olarak yerleştirilmiş iki adet tek kişilik yataktan oluştuğu modeller de mevcuttur.Bu mobilya parçası, küçük bir odada yerden tasarruf etmek ve bir yatağın işlevselliğini optimize etmek için iyi bir seçenektir. Çoklu ve çeşitli tasarımları, yalnızca birkaç kişiyle rahatça uyuyabileceğiniz bir yere değil, aynı zamanda sınırlı bir alanda bir masa, kanepe veya saklama alanına sahip olmanızı sağlayacaktır.

En çok satan ranza

Yılın en çok satan modellerinin hangileri olduğunu bilmek ister misiniz? Aşağıdaki tabloyu kaçırmayın:

Ranza ne kadar?

Çok çeşitli tasarımlar ve stiller, fiyat aralığını geniş kılar. Bu nedenle, bir model seçmek için ihtiyaçlarınızı ve bu mobilya parçasına ayırmak istediğiniz bütçeyi aklınızda bulundurmanız gerekecektir.

Örneğin, beyaz ahşaptan Noa ve Nani Kent gibi üçlü bir ranza yaklaşık e197 Euro değerindedir.

Bununla birlikte, yaklaşık 369 Euro’ya mal olan perdesiz KNUT WHITE Ranza veya yaklaşık 550 Euro’ya beyaz ahşaptan ön girişli Dino Yüksek Ranza gibi daha basit iki yataklı bir ranza çok daha pahalı olabilir.

Ranza nasıl monte edilir?

Hepimiz marangozluk niteliklerine sahip değiliz, bu yüzden bir ranzayı monte etmek zor olabilir. Ancak, bu basit adımları izlerseniz, çok fazla çaba harcamadan ranzanızı hazırlayacağınızı garanti ederiz:

 1. Ranzanın tüm parçalarını düzenleyin. Montajı kolaylaştırmak için boş alan bulmaya çalışın.
 2. Üst ve alt yatak parçalarını ayırın. Üst yatak oraya monte edildiği için alt yatak olduğunu gösterecek bir delik için üst tarafa bakın.
 3. Başlıkları monte ederek başlayın ve ayaklardan birini direk delikleri yukarı bakacak şekilde yerleştirin. Dübelleri teker teker çekiç yardımıyla ilgili deliklerine yerleştirin.
 4. Bacağı, başlık tahtalarının takılı olduğu yere yerleştirin. Başlık tahtalarını direklere doğru şekilde yerleştirin.
 5. Ardından ilgili bacağı takın. Tüm dübeller yerleştirildikten sonra, çerçeveyi sıkmayı bitirmek için elinize hafifçe vurun veya düzeneğe çekiçle vurun.
 6. Başlıkta, eklemi sağlamlaştırmak ve sağlamlaştırmak için takviye vidalarını bir tornavida yardımıyla güçlü bir aletle yerleştirin.
 7. Başlık ve basamak parçaları ile dikkatlice ilerleyin. Yatay kirişleri ayak direklerine monte etmek için prosedürü tekrarlayın.
 8. Üst yatak için, önce raylarının bir tarafını dikkatlice monte edin. Ardından korkuluk üzerinde ranzaya bineceğiniz boşluk olan karşı tarafı monte edin.
 9. Yatak tabanını tutan lataları vidalarla sabitleyin. Tüm parçaların doğru şekilde dizildiğinden emin olun.
 10. Son olarak merdiveni belirlenen yere yerleştirin.

Ranza nasıl temizlenir?

Ahşap, ranzaya dayanıklılık sağlayan mükemmel bir malzeme olmasına rağmen hava şartlarından etkilenmez. Bu nedenle parlaklığını kaybetmemesi ve yeni gibi kalmaması için periyodik olarak iyi bir temizlik yapılması önemlidir.

 • Ahşabı yumuşak bir süngerle, ılık su ve sıvı ahşap sabunla ovalayın. Herhangi bir leke varsa süngerin mavi kısmını çizmemek için yok olana kadar ovalamalısınız.
 • Nemi 1 ila 3 saat kurumaya bırakın.
 • Ahşabı parlatmak için balmumu yatağın üzerine küçük dairesel hareketlerle uygulayın.
 • Daha sonra uygulamanızı tüy bırakmayan kuru bir bezle silin.

Ranza nereden alınır?

Bu tür mobilyalar mobilya mağazalarından veya bu departmandaki büyük mağazalardan satın alınabilir. Bununla birlikte, iyi bir fiyata çok çeşitli modellerin bulunduğu Amazon gibi çevrimiçi seçeneklere göz atmanızı öneririz.