Çok Satan Koltuk Renkleri

İç mekan için koltuk renkleri seçiyoruz

Genellikle döşemeli mobilya seçerken boyutuna, tasarımına ve işlevine önem veriyoruz. Ancak iç kısımdaki kanepenin rengi de önemli bir rol oynar. Bu mobilya, rahat bir rekreasyon alanı düzenlemek için bir “temel” olarak kullanılır. Ayrıca gündüzleri ilave yatak veya yatacak yer olarak hizmet vermektedir. Bu yüzden koltuk renkleri seçerken renklerine ve malzemelerine özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. koltuk renkleri , gri koltuk takımı MODELLERİ , yeşil koltuk takımı , mavi koltuk takımı , siyah koltuk takımı , kiremit rengi koltuk , koltuk takımı renkleri , gri koltuk takımları , gri koltuk, Seçilen model sadece belirli bir stile ve ortama uymamalı, aynı zamanda uyumlu bir tamamlayıcı olmalıdır. Bu nedenle, farklı odalara kurulan ürünler de konfigürasyon, boyut ve tasarım açısından farklılık gösterecektir. Tasarımcıların ev geliştirme için renk şemaları ve şekilleri seçme konusundaki tavsiyelerini kullanarak, herhangi bir oda için uygun bir koltuk renkleri kolayca bulabilirsiniz.

Renk şemaları hakkında – nedir ve hangi planlar var

Odalardaki renk şemaları, odadaki döşemeli mobilya ve dekorun renk kombinasyonunu (tonlarda ve parlaklıkta) içerir. Ana renk planları şunları içerir:

 • Tek renkli.

Kanepe, duvar dekorasyonu ile aynı renkte olmalıdır. Duvar ile aynı renk aralığında (kireç – zeytin, pişmiş toprak – kırmızı) model seçilmesine izin verilir.

 • Nötr.

Plan, rahat bir tasarıma uygundur. İçerisinde duvarların ve koltuk renkleri dekorasyonu düşük ayar tonlarına sahiptir. Aşağıdaki kombinasyonlar etkileyici görünüyor: bej, kakao, kum ve gri.

 • Nötr koltuk renkleri + aydınlık iç mekan.

Bu kombinasyon orijinaldir. Diğer nötr renklerdeki krem ​​rengi bir koltuk renkleri sarı, mavi ve kırmızı duvarların arka planına uyumlu bir şekilde bakacaktır.

 • Parlak kanepe + nötr iç.

Bu plan, öncekinden daha az çekici değildir, ancak rekreasyon alanını daha dinamik hale getirmenize izin verir.

 • Yan yana.

Duvarların renginden tamamen farklı bir koltuk renkleri seçmeyi içerir. Örneğin mavi, yeşil, kırmızı ve sarı kombinasyonları kabul edilebilir.

koltuk renkleri , gri koltuk takımı MODELLERİ , yeşil koltuk takımı , mavi koltuk takımı , siyah koltuk takımı , kiremit rengi koltuk , koltuk takımı renkleri , gri koltuk takımları , gri koltuk,

Renk döşeme rengi

İki ana koltuk döşemesi türü vardır: monokrom ve desen. İlk seçenek, sessiz bir rekreasyon alanı oluşturmanıza izin verir. Parlaklık ve özgünlük katmak için çizimleri ve desenleri olan çeşitli yastıklar kullanılabilir. Tek renkli modellerin her stile uyması kolaydır. Ancak fotoğraflı koltuk renkleri aşağıdaki ipuçlarına göre seçilmelidir: En çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri

 • Küçük bir odaya küçük ve parlak desenlere sahip bir kanepe yerleştirmemek (aksi takdirde alan görsel olarak azalacaktır);
 • Odanın rengine uygun bir model seçin (göz alıcı desenlerin varlığı, desenin genel stiline karışıklık getirmemelidir);
 • Belirli bir stil için desenli bir koltuk renkleri seçin (çok renkli motifli model etnik bir stile uyuyorsa, klasik olarak işe yaramaz).

Renk ve malzeme türü

Modern döşeme malzemeleri için çeşitli renkler standarttır. Ancak birçok renk, belirli bir döşeme için “klasik” hale geldi ve bazıları yeni ve canlandırıcı. Aşağıdaki komut istemiyle malzeme ve renk parametrelerine göre koltuk renkleri doğru versiyonunu seçebilirsiniz:

 • Deri;

Kahverengi döşeme klasikleri ifade eder, beyaz ve siyah daha zarif görünür ve mor ve zeytin, aydınlık odalara ideal bir katkı olacaktır.

 • Jakarlı ve duvar halıları

Malzemeler, resimlerle desteklenen iki veya daha fazla renk içerebilir. Sıcak renklerde rahatlığı vurgularlar ve soğukta mekana derinlik katarlar.

 • Kadife ve kadife.

Parlak renklerdeki pürüzsüz yüzeyler uyum yaratır ve koyu döşeme iç mekana biraz gizem verir.

Açıklanan malzeme ve renklere ek olarak çok sayıda tasarım çözümü vardır. Benzersiz bir model ararken bunlara dikkat edin.

koltuk renkleri , gri koltuk takımı MODELLERİ , yeşil koltuk takımı , mavi koltuk takımı , siyah koltuk takımı , kiremit rengi koltuk , koltuk takımı renkleri , gri koltuk takımları , gri koltuk,

Stile bağlı olarak bir renk seçin

Farklı tarzlara gelince, sadece farklı kanepelerin değil, farklı döşeme renklerine sahip modellerin de seçilmesi tavsiye edilir. Basit bir koltuk takımı almak için aşağıdaki ipucunu kullanabilirsiniz:

 • Country müziği

Parlak ve sıcak stil açık kahverengi, pişmiş toprak, kahve ve açık bej ile tamamlanacak.

 • Kent,

Rahat bir tarzda gri, leylak, açık zeytin, açık turuncu koltuk görünmek daha iyidir.

 • Klasik.

Klasik ofiste koyu kahverengi ve koyu mor bir koltuk renkleri uygun olacaktır. Klasik bir oturma odasında kahverengi bir kum kanepe yerleştirmek en iyisidir.

Bu tür alanlarda gri, siyah veya beyaz renkli modellerin seçilmesi tavsiye edilir.

 • Provence.
koltuk renkleri , gri koltuk takımı MODELLERİ , yeşil koltuk takımı , mavi koltuk takımı , siyah koltuk takımı , kiremit rengi koltuk , koltuk takımı renkleri , gri koltuk takımları , gri koltuk,

Light Provence, açık pembe, mavi, beyaz veya krem ​​renklerde döşemeli mobilyalarla iyi bir şekilde tamamlanmaktadır.

koltuk renkleri odanın tipine / konfigürasyonuna nasıl bağlıdır?

Renkli “mükemmel” bir koltuk renkleri seçerken amacı ve konumu unutulamaz. Desenin yerleştirileceği odaya bağlı olarak rengi aşağıdaki gibi olabilir.

 • Oturma odası

Salonda (iç mekanın dinamizmini artırmak için), hafif (rahat bir oturma alanı düzenlemek için) ve karanlıkta (kısıtlamayı vurgulamak için) parlak modeller kurulabilir.

 • yatak odası

Parlak ve parlak bir model iyi bir çözüm olacaktır: konfor ve uyumu vurgular. Koyu renkli koltuk renkleri özel dikkat gösterilerek seçilmelidir.

 • mutfak;

Daha parlak ve koyu tonlar işe yarar; Açık renklerden kaçınılmalıdır.

 • çocuklar.

Çocuk odasında modelleri parlak ve açık renklerde yerleştirmeniz gerekir. Model resimler içerebilir (örneğin, bir çiçekte, toplarla döşeme).

Donanımlı odaları seçerken ve büyüklüklerini aklınızda bulundurun. Geniş bir odada herhangi bir renk modelini kurabilirsiniz. Küçük bir odada hafif döşemeli, büyük ve büyük figürlü kanepelerin olması tavsiye edilir.

Renk şeması kullanarak bir renk seçin

Donanımlı odanın içini, özel şemalar kullanarak kurulacak kanepenin renk düzenine mükemmel bir şekilde uyacak şekilde düşünebilirsiniz. Renk tekerleği tarafından belirlenir ve tamamen yeni ve özgün bir tasarım geliştirmenize olanak tanır. Ana renk şemaları şunları içerir:

 • Tek renkli.

Şema, daha fazla iç derinlik için bir rengin farklı tonları + beyaz noktalar kullanır.

 • Gibi.

Tekerleklerden 2-3’e yakın renk kullanır. Örneğin, mavi, gri ve mavi ile yeşil.

 • Tamamlayıcı.

Şema, her + ana nötr renk şemasına iki renk uygulayacaktır. Bu nedenle bej odada açık kırmızı tekstiller kullanabilir ve zeytin koltuk renkleri takabilirsiniz.

 • Tamamlayıcı bölünmüş.

Önceki şemanın aksine, tekerlek üzerinde bir renk seçilir, biri zıt, ikisi yanındadır. Nötr temel renk korunur.

 • üçlü.

Bu grupta “Üçgen” üzerine 3 renk koyun. Örneğin, mor + mavi + açık turuncu.

Psikoloji ve belirli bir renk paletinin özelliği

Bir koltuk renkleri için doğru rengi seçmek için, farklı renklerin aşağıdaki özellikleri ve özellikleri dikkate alınmalıdır:

 • kırmızı.

İç mekana dinamizm getirir, aile aktivitesine katkıda bulunur. Karanlık bir gölgede, aydınlık, doğu, etnik ve Meksika yönü için klasik odalar için uygundur.

 • Turuncu ve sarı.

Sıcaklık ve doygunluğundan dolayı insanları (iç mekanlarda az miktarda) olumlu etkiler. Modern ve kentsel tarzda büyük bir vurgu olacak.

 • yeşil.

Rahatlamayı teşvik eder ve sakin bir atmosfer yaratır. Koyu renklerde klasikler, aydınlıkta – modern kent tarzı için mükemmeldir.

 • Mavi.

Doygun renk, dengeli, sakin yansımalara katkıda bulunur. Art deco, minimalizm ve yüksek teknolojiye çok uygun.

 • Mavi.

Son derece enerjik doğalara uygun doğru renk şeması. Kentsel tarzda harika görünüyor,

 • Mor ve siyah.

Koyu renkler, sakin ve ölçülü bir atmosfer yaratmak için daha uygundur. Klasik art deco’ya sığacak.

 • beyaz;

Düşünmenin saflığını teşvik eder, aşırıya kaçmaz. Provence, chebbi chic için uygundur.

 • Gri.

Kohler tarafsız, insanları en az etkiliyor. Kentsel tarzda harika görünüyor.

sonuç

Tasarımcıların tavsiyesi üzerine daireye uygun bir koltuk renkleri seçmek çok kolaydır. Sahipler, basit bir renk şemasına göre döşemeli mobilya seçebilirler. Bu model için arama seçeneği, onarımların tamamlanması ve ev tadilatına ihtiyaç duyulması durumunda idealdir. Renk şemalarını kullanmak, renge uygun bir kanepe bulmayı kolaylaştırır. Sıfırdan mükemmel bir ev atmosferi yaratmak istiyorsanız (yüzeyler ve döşemeli mobilya seçimi dahil), o zaman en iyi çözüm renk şemalarına göre bir koltuk renkleri seçmektir. Farklı renklerin özelliklerini unutmayınız: iç kısımdaki yüksek verimleri ve küçük bir renk örtüşmesi bile yatakları etkileyecektir. Modellerin renk tasarımına özellikle dikkat edilmelidir. Süslemelerin ve soyutlamanın, çiçek desenlerinin veya normal döşemeli kanepelerin varlığı, yaratılan ortamın tasarım algısını ve tarzını da etkileyecektir. koltuk renkleri