Çamaşır makinesi nasıl temizlenir kadınlar kulübü


Sirke, çamaşır suyu ve su: çamaşır makinesinin içini temizlemek için en iyi müttefikler kadınlar kulübü

Çamaşır makinenizi dezenfekte etmeniz ve temizlemeniz mi gerekiyor? Ardından, bu basit bakım püf noktaları ile bunu nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz. çamaşır makinesi nasıl temizlenir

Çamaşır makinesinin kirli olması ironik, ancak bu sandığınızdan daha fazla oluyor.

Çok fazla lekeli giysi ve kötü kokular bu cihazı kirletir ve / veya küfle doldurur; Bu nedenle zaman zaman çamaşır makinesini nasıl temizleyeceğinizi bilmeniz gerekiyor ve umarım evinizde bulunan eşyalarla da yapabilirsiniz.

çamaşır makinesi nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi lastiği nasıl temizlenir kadınlar kulübü,

Doğal temizlik ürünleri yapmayı da tercih edebilirsiniz  . (İşte  evde çok amaçlı bir temizleyicinin nasıl yapılacağı .)

İle unutmayın   ev sigortası kısa devrelere neden ve aletlere zarar, ek olarak, sahip elektrik sorunları durumunda sakin olabilir  evde özel ulağı hizmeti  etrafında ve çok çamaşır makinesi taşımak istediğiniz durumda daha fazla.Çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Çamaşır makinesinin temizlenmesi: ne yapmalı?

Çamaşır makinesinin içini temizlemek için sadece 4 şeye ihtiyacınız olacak:

 • Sirke
 • Çamaşır suyu
 • Sıcak su
 • Bir bez

Evi dezenfekte etmek için tüm etkili temizlik püf noktalarını detaylandırıyoruz .

Peki çamaşır makinesinin içini nasıl temizliyorsunuz?

Çamaşır makinenizi temizlemenin küf ve kötü koku oluşumunu engelleyebilecek iki temel parçası vardır:  tambur ve kauçuk . 

Ardından, orada da kir birikmediğinden emin olmak için filtreye bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Aynı şekilde sabun ve yumuşatıcı bölmelerini de yaklaşık 6 ayda bir temizlemeniz önerilir.Çamaşır makinesi nasıl temizlenir kadınlar kulübü

1. Çamaşır makinesinin tamburunu beyaz sirke ile temizleyin

Sirke mükemmel bir temizleyicidir. Kötü kokuları ortadan kaldırın ve bakterileri öldürün. Bu nedenle, çamaşır makinenizi derinlemesine temizlemek için, deterjan çekmecesine yarım bardak beyaz sirke ekleyin ve ardından 30º veya daha yüksek bir sıcaklıkta normal bir yıkama döngüsü seçin.

çamaşır makinesi nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi lastiği nasıl temizlenir kadınlar kulübü,

Makinenin işlevini tamamladığında henüz tam olarak temizlenmediğini fark ederseniz, işlemi tekrarlayabilirsiniz, ancak bu sefer çamaşırları yıkamak için kullandığınız aynı çamaşır suyunu ilgili kovasına ekleyin.

Daha da etkili bir temizlik için, sirkenin çamaşır makinenizde bulunabilecek kireci çözmede de işe yaradığını unutmayın, ancak bölgenizde çok fazla varsa, belirli bir ürün eklemeniz önerilir. Son olarak, çamaşır makinenizin tamburunu temizledikten sonra, iyice durulamayı bitirmek için elektrikli süpürgeyle veya eski havlularla çalıştırmayı unutmayın.

2. Çamaşır makinesinin kauçuğu nasıl temizlenir?

Ön camlı çamaşır makinelerindeki kauçuklar genellikle kirin en çok biriktiği yerdir . Kalıntıların yapışmasını ve çıkarılmasının zorlaşmasını önlemek için en az ayda bir temizlemeniz uygundur.

İhtiyacın olacak:

 • Eldivenler
 • Bir bez ve kullanılmış bir diş fırçası
 • Çamaşır suyu
 • Temizlik deterjanı

Adım adım:

 • Çamaşır makinesini kapatın ve kapısını açın. Kauçuğu tamamen çıkarmadan ellerinizle dışarı çekin.
 • Bezi temizleme deterjanı veya ağartıcı ile nemlendirin ve kir tamamen çıkana kadar kauçuğun üzerine sürün. Çamaşır suyu kullanacaksanız, kazaları önlemek için eldiven ve maske takmalısınız.
 • Sakız çok kirliyse, deterjanı birkaç dakika lekenin üzerinde beklet ve sonra herhangi bir kalıntıyı gidermek için kullanılmış diş fırçanla ovala.
 • Fazla deterjanı veya ağartıcıyı başka bir kuru havluyla temizleyin. Tüm fazlalıkları çıkardığınızdan emin olun.

3. Çamaşır makinesinin filtresini temizleyin

Daha önce sirkenin mükemmel bir temizlik takviyesi olduğunu ve çamaşır suyu kullanmak istemiyorsanız ideal bir seçenek olduğunu belirtmiştik.

Bakterilerin yok edilmesine yardımcı olmanın yanı sıra sabun artıkları ve diğer kimyasalların da temizlenmesine yardımcı olur.

Bu nedenle, zamanla makinenin tahliye kanalını tıkayan deterjan, tüy vb kalıntılarının biriktiği yer olan filtre temizliği için idealdir.

Filtreyi temizlemek için aşağıdakileri yapmanızı öneririz:

 • Çamaşır makinesini tamamen boşaltın (önceki bir boşaltma döngüsünü yapıyor).
 • Prizden çıkarın.
 • Su sıçramaması için filtre kapağını dikkatlice gevşetin. Yere sıvı kaçması ihtimaline karşı yakınlarda bir paspas bulundurmak iyi bir fikirdir.
 • Filtreyi çıkarın ve biriken tüm kalıntıları lavabonun üzerinden veya doğrudan lavabonun içinde silerek temizleyin.
 • Temizledikten sonra filtreyi tekrar yerine koyun ve yıkayıcı bölmesini kapatın.
çamaşır makinesi nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi lastiği nasıl temizlenir kadınlar kulübü,

Ve eğer istediğin şey onu dezenfekte etmek veya kötü bir koku çıkarmaksa …

Bir cihaz kötü kokular yaydığında, büyük olasılıkla havalandırma eksikliği veya yetersiz bakım nedeniyle küfe neden olan bakterilerle enfekte olur.

Çamaşır makinesi kokusuna karşı savaşmak göründüğünden daha basittir ve geleneksel temizleme prosedüründen çok da farklı değildir. Aşağıdakileri yapmalısınız:

 • Sıcak suyla kısa bir döngü yapın ve bu sefer yarım litre beyaz sirke (veya koku çok kuvvetliyse tüm şişeye) uygulayın.
 • Döngü sona erdiğinde, yıkayıcı kapaklarını açın ve makinenin iç kısmının havalandırılabilmesi için bunları günün geri kalanında bu şekilde bırakın.
 • (İsteğe bağlı) Tambura bir kase karbonat koyun ve gece boyunca orada bekletin. Bikarbonat, kötü kokuların emilmesi ve etkili bir temizlik için çok yardımcıdır.

Çamaşır makinenizin bakımı için diğer püf noktaları

 • Çamaşır makinenizi aşırı yüklemeyin. Her makinenin, genellikle 10 ila 23 kilo arasında (tamburun boyutuna bağlı olarak) izin verilen bir ağırlık yükü vardır. Giysilerinizi ve ayrıca cihazı bozabileceğiniz için limitini aşmayın.
 • Her kullanımdan sonra, çamaşır makinesinin kapağını günün geri kalanında açık bırakma alışkanlığı edinin. Bu, havalandırmasına ve küf büyümesi olasılığını azaltmasına izin verecektir.
 • Sabun ve yumuşatıcı kutusunu zaman zaman sirke ile temizleyin. Kimyasal kalıntılar bu bölmede birikme eğilimi göstererek hoş olmayan bir leke yaratır.
 • Her zaman% 100 verimlilikte tutmak için çamaşır makinenizi en az ayda bir temizleyin.
 • Günlerce evden uzak kalacaksanız suyu ve çamaşır makinesini kapatmayı unutmayın, böylece olası kazalardan ve / veya sızıntılardan kaçının.

“Çamaşır makinesi nasıl temizlenir kadınlar kulübü” için 1 yorum

 1. Geri bildirim: Ütünün kireci nasıl temizlenir kadınlar kulübü – Enpars

Yorumlar kapatıldı.