Çamaşır makinesi lastiği nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Çamaşır makinesinin siyah lastiği nasıl temizlenir?

En çok kullandığımız elektrikli cihazlardan biridir. Şimdi self servis çamaşırhaneler sayesinde artık evde gerekli değiller, ancak çoğu evde bir tane var. çamaşır makinesi nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi lastiği nasıl temizlenir kadınlar kulübü, Evimizde sahip olduğumuz tüm cihazlarda olduğu gibi, kir bir görüntü oluşturuyor. Bazıları su, yumuşatıcı ve sabunun sürekli varlığının onu sürekli temiz tuttuğunu düşünse de, gerçeklerden başka hiçbir şey yoktur. Çamaşır makineleri çok kirleniyor. Özellikle nasıl temizlenir kadınlar kulübü. Sorun, kirin çıplak gözle göremediğimiz kıvrımlarda birikme eğiliminde olmasıdır. Kötü kokulara neden olan ve yıkadığımız giysilere de taşınan bir küf. Fakat çamaşır makinesinin siyah olan lastiği nasıl temizlenir?

çamaşır makinesi nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi lastiği nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Bu cihazda biriken küf genellikle kötü kokulara neden olur

Aletlerin sürekli temizliğe ihtiyacı olmadığını düşünen biri yanılıyor. Bu yazıda, ütüyü temizlemek ve parlak bırakmak için en iyi püf noktalarından bahsediyoruz . Mikrodalgayı bozulmadan bırakmak için en etkili numaranın anahtarlarını da verdik . Bu durumda çamaşır makinesinden ve siyah olan lastiği nasıl temizleneceğinden bahsediyoruz. En yaygın formül, bir bezi suya ve hatta sirkeye batırmak ve lastiği tüm kıvrımlarını aşmaktır. Ayrıca, bu kirin birikmesini önlemek için uzmanlar, özellikle her yıkamadan sonra çamaşır makinesinin kapağını mümkünse açık bırakmanızı tavsiye ediyor. Bu şekilde kalan su buharlaşabilir. Fırın içi nasıl temizlenir Kadınlar Kulübü

çamaşır makinesi nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi lastiği nasıl temizlenir kadınlar kulübü,

Çamaşır makinenizdeki siyah lastiği temizlemek için ev yapımı bir numara, bir sprey şişesinde dört ölçek suyu bir ölçek çamaşır suyu ile karıştırmaktır. Birkaç lastik eldiven giyin ve karışımı lastiği içine serpin. Birkaç dakika bekletin ve nemli bir bezle silin. Son olarak, ağartıcı kalıntısı kalmaması için çamaşır makinesinin lastiği üzerine soğuk su püskürtün ve kuru bir bezle kurulayın. Kalıntıların buharlaşması için çamaşır makinesinin kapısını açık bırakın.Çamaşır makinesi nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Küfü çamaşır makinesi lastiğinden çıkarmak için etkili bir numara

Yıkayıcı lastiğin den kalıbı çıkarmak, bu cihazın düzgün çalışmasına katkıda bulunur. Göz ardı etmemize rağmen, nem ve deterjan kalıntıları, cihazda bu mikroorganizmaların büyümesine elverişli bir ortam yaratır. Sonuç olarak, giysilerde kötü kokular oluşur ve çoğu zaman beklediğimiz kadar temiz değildirler.

Bununla ilgili ne yapmalı? Çamaşır makinesinin lastiği nasıl temizlenir? Eh, bu cihazın düzenli temizlik içinde büyüyen kalıp önlemeye yardımcı olur bilmeniz gerekir. Bu nedenle, aşağıda, onu optimum durumda bırakmak için basit bir numara paylaşmak istiyoruz.

çamaşır makinesi nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi lastiği nasıl temizlenir kadınlar kulübü,

Çamaşır makinesi lastiği den küf nasıl çıkarılır

Çamaşır makinenizdeki kauçuktan küfü çıkarmak için sert kimyasallar kullanmanıza gerek yoktur. Ticari dezenfektanların bu görevi kolaylaştırdığı doğru olsa da, bazıları kullananların sağlığına zararlı maddeler içermektedir.

Spesifik olarak  Akciğer Derneği tarafından açıklandığı üzere , bazı temizleyiciler ve dezenfektanlar , gözlerde, boğazda ve solunum yolunda tahrişe neden olan uçucu maddeler salmaktadır. Aslında bazıları baş ağrısı ve hastalıkla ilişkilidir.

Bu nedenle çamaşır makinesinden kalıp temizlerken, sağlığa zararlı olmayan ve aynı zamanda çevreye duyarlı alternatif bileşenler kullanılması tavsiye edilir. Onları tanımakla ilgileniyor musunuz? Burada bu temizliğin nasıl yapılacağını detaylandırıyoruz.

Malzemeler

 • 1/4 bardak limon suyu (62 ml)
 • 1 bardak hidrojen peroksit (200 ml)
 • 3 litre su

Talimatlar

 • Önce limon suyunu ve hidrojen peroksiti üç litre su içeren bir kovaya ekleyin .
 • Ardından, küf sporlarını solumaktan kaçınmak için eldiven ve maske takın.
 • Daha sonra, ürünü çamaşır makinesinin nasıl temizlenir kadınlar kulübü üzerine püskürtün, böylece ek yerleri ve çevresi de ürünle emprenye edilmiş olsun.
 • 3 ila 5 dakika beklettikten sonra, küf kalıntılarını temizlemek için bir bez veya havlu kullanın. Kalıp kauçuğa fazla yapışmışsa, daha aşındırıcı bir sünger tercih edin.
 • Tek bir kir izi kalmadığından emin olmak için nasıl temizlenir kadınlar kulübü tüm yolunu izleyin.

Çamaşır makinesi tamburunun ve hortumlarının temizlenmesi

Küfü sadece kauçuktan değil, çamaşır makinesinin tamamından temizlemek için, tambur ve hortumlar gibi diğer parçalarının da iyi bir şekilde temizlenmesi önemlidir. Neyse ki aynı ürünle basit adımlarla yapılabilir. Aşağıdaki boşlukta detaylandıracağız.

 • İlk olarak, çamaşır makinesi boşken, limon ürününü ve hidrojen peroksidi deterjanın davranışına dahil edin.
 • Ardından, yıkayıcıyı programlayın ve sıcak suyla uzun bir döngü çalıştırın.
 • İdeal olarak, bu temizleme işlemini haftada bir tekrarlayın, böylece kir ve mantar birikmez.

Yıkayıcı nasıl temizlenir küf oluşumu nasıl önlenir

Yukarıda bahsedilen hile ile, küfü rondela nasıl temizlenir kadınlar kulübü çıkarmak mümkündür. Düzenli uygulaması bu mantarların çoğalmasını bile engelleyebilir . Bununla birlikte, buna ek olarak, bu cihazda küf ve kötü kokuların varlığını önlemeye yardımcı olan başka önlemler de vardır.

 • Uygun deterjanları seçin. Bu cihazda yıkamak için tasarlanmış bazı sunumlar bulunmaktadır. Çok fazla köpüğü olan deterjanlar küf oluşumunu teşvik ettiği için bunları seçmek en iyisidir. Ayrıca, yalnızca doğru miktarda deterjan kullanın.
 • Yıkama bittikten sonra, yıkayıcı kapaklarını açık bırakın. Bu, içerideki nem seviyesinin azaltılmasına yardımcı olur.
 • Yıkama programı sona erdiğinde giysilerinizi hemen çıkarın. Bu, diğer şeylerin yanı sıra giysilerin kötü kokmasını önler .
 • Mümkünse, çamaşır alanına bir nem giderici yerleştirin. Böylece, dışarıdaki nemin azaltılmasıyla çamaşır makinesinin içinde küf oluşması daha az olasıdır.

Düzenli bir teknik inceleme talep edin

Sonuç olarak, çamaşır makinesinin teknik incelemesinin önemini hatırlamak akıllıca olacaktır. Profesyoneller size yalnızca daha derin bir temizlik sağlamaya yardımcı olmakla kalmayacak, sisteminizde herhangi bir arıza olup olmadığını da tespit edeceklerdir. Tüm bunlar birlikte cihazın ömrünün uzamasına yardımcı olur.