Çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Çamaşır makinesinden kötü koku nasıl giderilir: kesin püf noktaları

Çamaşır makinesi zamanla kir biriktirir ve bu da hoş olmayan kokusuna katkıda bulunur. Çamaşır makinesinden kötü kokuyu nasıl gidereceğinizi öğrenin. kadınlar kulübü

Çamaşır makinesi, çamaşırları yıkamak için tasarlanmış bir cihazdır, bu nedenle onları sık sık temizlemek çok önemlidir. Ayrıca, her yıkamadan sonra içini havalandırmaz ve havalandırmazsak, muhtemelen hoş olmayan bir koku yaymaya başlayacaktır. Bu nedenle, diğer tavsiyelere ek olarak çamaşır makinesinin iç kısmının da temizlenmesi tavsiye edilir.

çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi kokusu , çamaşır makinesi koku giderici , çamaşır makinesinden koku gelmesi , çamaşır makinesi koku yapıyor , çamaşır makinesi koku problemi , çamaşır makinesi gideri kokusu , çamaşır makinesi yanık kokusu , çamaşır makinesi yanık lastik kokusu ,

Çamaşır makinesinin kötü kokusundan sorumlu olan nem, bazen giysilerimize nüfuz eder ve bizim için bir sorun haline gelebilir. Dikkat edin, bu yazıda size bu hoş olmayan kokuyu çok fazla komplikasyon olmadan ortadan kaldırmanız için bazı ipuçları sunuyoruz. Çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir

Çamaşır makinesinden kötü bir koku nasıl önlenir

Yapmanız gereken ilk şey ve bunu bir alışkanlık haline getirmeniz gerekecek, her yıkamadan sonra kapıyı ve çamaşır makinesi haznesini daima açık bırakmaktır . Nemin tamamen buharlaşmasına ve iyi havalandırılmasına izin vereceği için onları günün geri kalanında böyle bırakın. Ayrıca, pencereler için belirtilenler gibi ıslak yüzeyleri temizlemek için özel bir bez satın almanız ve yıkadıktan sonra çamaşır makinenizin tamburundan silmeniz önerilir. Bu şekilde, genellikle tamburda kalan fazla suyu emebilir ve daha sonra kötü kokuya neden olacak bakterileri biriktirebilirsiniz. Kapının kauçuğuna özellikle dikkat edin.

çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi kokusu , çamaşır makinesi koku giderici , çamaşır makinesinden koku gelmesi , çamaşır makinesi koku yapıyor , çamaşır makinesi koku problemi , çamaşır makinesi gideri kokusu , çamaşır makinesi yanık kokusu , çamaşır makinesi yanık lastik kokusu ,

Çamaşır makinesinin içini temizlemek için yılda en az iki kez özel ürünler kullanmanız da çok önemlidir . Bu şekilde, kötü kokular oluşturmadan önce biriken bakterileri yok ederek derinlemesine bir temizlik yapmış olursunuz.

Bir ilgili Bir başka ucu, yani temizleme keten , 90 ° C’de bir yıkama programı kullanımı ° C . Sıcak su, çamaşır makinesinden kötü koku üreten tüm kirleri gidererek kazanı iyice temizleyecektir.

Son olarak, çamaşırları yıkarken ceplere girmiş olabilecek tüyleri, kağıt kalıntılarını ve her şeyi temizlemek için çamaşır makinesinin filtresini periyodik olarak temizlemeyi unutmayın. Tüm bu birikim aynı zamanda kötü bir koku üretecektir, bu da dikkate almanız gereken bir şeydir.

Çamaşır makinesinden kötü koku nasıl giderilir

Bir önceki bölümde size sunduğumuz tüm önerilere ek olarak, çamaşır makinenizi temiz tutmak ve kötü kokuları önlemek için şu basit ipuçlarını uygulayabilirsiniz:

 • Ederken bir kez yapın 30ºC üzerinde kısa yıkama beyaz sirke sadece bir bira bardağı kullanarak . Bu bileşen o kadar güçlü ve etkilidir ki çamaşır makinenizdeki bakterileri tamamen öldürebilir ve yeni gibi görünmesini sağlayabilir.
 • Çamaşır suyu ile yıkama yapmak aynı zamanda biriken bakteri ve kiri de temizler. Ancak tavsiyemiz, üründe kalıntı kalması durumunda leke kalmaması için bir sonraki yıkamanın beyaz giysilerle yapılmasıdır.
 • Son olarak, çamaşır makinesinin kötü kokusunu önlemek için, önceki iki yıkamadan biri bittiğinde içine bir kap dolusu karbonat bırakabilirsiniz . Bu, kötü kokuların emilmesine ve çamaşır makinenizin mükemmel görünmesine yardımcı olacaktır.

Çamaşırlarınızı kötü koku veren bir çamaşır makinesinde yıkarsanız, sonucun tatmin edici olmayabileceğini unutmamalısınız. Ve dediğimiz gibi, kirli çamaşırları temizlemek için endikedir ve neredeyse her zaman ıslaktır. 

Bir başka ipucu da, kötü koksun ya da kokmasın , çamaşır makinesinin içini ayda en az bir kez temizlemeniz gerektiğidir . Bu, çamaşırların etkili olmasını sağlayacaktır ve çamaşır makinesinin filtresini temizlemeyi unutmayınız.

Genellikle yaptığımız hatalar

 1. Her yıkamadan sonra çamaşır makinesini kapatmak, yaptığımız en yaygın hatalardan biridir, ancak çözülmesi kapağı ve deterjan çekmecesini açık bırakmak kadar basittir . Aksi takdirde nem birikir ve kötü koku ortaya çıkar.
 2. Belki de giysilerin bakımı için daima soğuk suyla yıkamanın en iyisi olduğunu düşünüyorsunuz. Bununla birlikte, ara sıra 40 ° C yıkama bakterileri öldürecektir .
 3. Bir diğer büyük hata da kauçuğu çamaşır makinesinde temizlememek, çünkü burası kir için tercih edilen ve yıkandıktan sonra kuruması en uzun süren yer.
 4. Gerektiğinden daha fazla deterjan kullanılması birkaç nedenden dolayı ters etki yaratabilir : aşırı köpük giysiler üzerinde lekelere neden olabilir ve diğer yandan alerjiye neden olan kalıntılar bırakabilir. Ayrıca gerekenden daha fazla küf oluşmasına neden olabilir, bu nedenle bu kalıntı tamburdan, kapak lastiğinden ve dağıtım çekmecesinden iyi temizlenmezse kötü kokular ortaya çıkacaktır.
çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi kokusu , çamaşır makinesi koku giderici , çamaşır makinesinden koku gelmesi , çamaşır makinesi koku yapıyor , çamaşır makinesi koku problemi , çamaşır makinesi gideri kokusu , çamaşır makinesi yanık kokusu , çamaşır makinesi yanık lastik kokusu ,Duşakabin camı nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Çamaşır makinesinin içi nasıl temizlenir

 • Ayda bir 40º ile 60º C arasında yıkama yapın . Ayrıca daha etkili olması için çamaşır makinesinin içini temizlemek ve kötü kokuyu gidermek için kovaya iki veya üç bardak beyaz sirke ekleyebilirsiniz.
 • Çamaşır makinenizin daha kapsamlı bir dezenfeksiyona ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız , sirke yerine çamaşır suyu veya sitrik asit kullanmanızı öneririz .
 • Sorunun kovadan gelmesi durumunda, çıkarın ve kalıntıları çıkarmak için gece boyunca su ve beyaz sirke ile ıslatın . Ertesi sabah, tekrar yerine koymadan önce durulayıp iyice kurulayabilirsiniz.
 • Son olarak, çamaşır makinesinden kötü kokuya neden olan şey lastikse, şu ev temizleyicisini kullanabilirsiniz: 50 ml beyaz sirke, 250 ml su ve bir çorba kaşığı bikarbonat karıştırın, bir bezi nemlendirin ve kauçuktan silin. tüm döküntüleri giderene kadar. Ah! Çamaşır makinesinin filtresini de temizlemeyi unutmayın, o bölgeden kötü kokular da gelebilir.

çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir kadınlar kulübü , çamaşır makinesi kokusu , çamaşır makinesi koku giderici , çamaşır makinesinden koku gelmesi , çamaşır makinesi koku yapıyor , çamaşır makinesi koku problemi , çamaşır makinesi gideri kokusu , çamaşır makinesi yanık kokusu , çamaşır makinesi yanık lastik kokusu ,Pratik ev temizliği kadınlar kulübü