Bulaşık makinesi nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Bulaşık Makinenizi Temizlemenin Yolları: Kesin Kılavuz

  • Ev Aletleri
  • Bulaşık makinesi

Bulaşık makinesi biz yemeye kullandıkları yemekleri ve mutfak eşyaları temizlemek için her gün kullandığı bir cihaz, fakat onları uzun ömürlü olması için biz bu çok önemli olduğundan, bunları düzgün temizlemek için öğrenmelidir. Her şeyi sizin için çok daha kolay hale getirmek için, bu gönderisinde , bu harika cihazın dayanıklılığını artırmak için bulaşık makinesini farklı şekillerde nasıl temizleyeceğinizi gösteriyoruz . Başlayalım mı?

Bulaşık makinesini temizlemek için en iyi ipuçları

O yana  Düzgün işlemesini sağlamak için iyi durumda bulaşık tutmak çok önemlidir, size bazı ipuçları vereceğiz ev yapımı ürünlerle bulaşık makinesini temizlemek için nasıl .

Bu konuya değinmeden önce , bu cihazın bakımını yapmak için size bazı ipuçları vermek istiyoruz . Ve bu, bulaşık makinesini düzenli olarak temizlemek önemli bir adımdır, çünkü bu cihaz çok kirliyse yeterli temizleme performansı sunmayacaktır.

– Yıkama işlemi bittiğinde bulaşık makinesinin kapağını açık bırakmanız tavsiye edilir . Bu sayede duvarlarınızda veya filtrenizde oluşabilecek küf oluşumunun önüne geçmiş olacağız. Neyse ki, bazı bulaşık makinesi modelleri kurutma işlemi sırasında kapıyı otomatik olarak açarak sadece doğal kurutmayı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda bu temizlik açısından daha fazla özen gösterir.

– Bulaşıkları bulaşık makinesine koymadan önce yemek artıklarını temizlemek önemlidir . Böylece diğer şeylerin yanı sıra filtredeki tıkanmaları ve kötü kokuları da önlemiş olacağız.

Bulaşık makinesini sirke ile temizleme

Hepimiz sirkenin birçok faydasını biliyoruz, bu durumda onu gerçek bir ekolojik temizleyici olarak kullanacağız, izlenecek adımlar şunlardır:

– Kapı bölgesini ve lastiği kirin birikebileceği noktalar olduğu için temizleyiniz.

– Filtreyi temizleyin ve değiştirin, kirin büyük bir kısmı içlerinde birikir.

– Bulaşık makinesini en yüksek sıcaklık programıyla çalıştırın.

– Yaklaşık 12 dakikada bulaşık makinesine bir bardak sirke ekleyin .

– Bulaşık makinesini kapatın ve tüm programın bitmesine izin verin .

4. maddede 12 dakika beklemenizi tavsiye ediyoruz , çünkü tüm programlarda ilk adım suyu çıkarmaktır, yani önce sirkeyi eklersek faydasız olur.

Bulaşık makinesini kabartma tozu ile temizleme

Bulaşık makinesini beyaz sirke veya seçtiğiniz ürünle temizledikten sonra, son bir temizlik için kabartma tozu da kullanabilirsiniz .

Nasıl yapılır? Çok kolay. Bikarbonatı alın ve altına serpin, ardından maksimum sıcaklıkta kısa bir yıkama döngüsü kullanın, bikarbonat bulaşık makinesinin kokusunu tazeleyecek ve kalan her türlü kiri temizleyecektir.

Bulaşık makinesini çamaşır suyu ile temizleme

Çamaşır suyu kullanabilirsiniz böylece bir kimyasal çok güçlüdür bunu dikkate eğer aşırıya kaçmadan ve bunun gerekli kalıp çıkarmak için. Bulaşık makinesinin iç kısmı veya kapağı paslanmaz çelik ise bu tip ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Kolay değil mi?

Artık bulaşık makinesini ev yapımı hilelerle temizlemenin bazı püf noktalarını bildiğinize göre, size kendi kendine yıkamamalarına rağmen bazı bulaşık makinesi modellerini göstereceğiz. onun aksesuarları. Başlayalım mı?

Aksesuarlarına özen gösteren programlara sahip bulaşık makinesi modelleri

Bu Cata LVI 61013 E ankastre bulaşık makinesi çok iyi eleştiriler aldı. Niye ya? Eh, çünkü Cata bulaşık  makinenize ne zaman tuz ve parlatıcı eklemeniz gerektiğini size bildiren bir gösterge içerir  . Bu, cihazda daha fazla dayanıklılık elde etmek ve ayrıca arızaları önlemek için çok önemlidir  . Ayrıca bu Cata modelini 49 dB gürültü seviyesine sahip olduğu için günün hemen her saatinde devreye alabilirsiniz .

At Milar da seçebilirler Bosch SMS46JW06E E ayaklı bulaşık makinesi . Bu Bosch modeli bir araya kendi kendini temizleyen filtre bu süreçte size yardımcı olacak ve kalıp karşı kendini koruyacaktır. Kulağa hoş geliyor değil mi? Ayrıca , bu Bosch bulaşık makinesinde günlük programın yarısında mükemmel yıkama ve kurutma sonuçları elde edeceğiniz VarioSpeed sistemi de dikkat çekicidir .

Bulaşık makinesini ev yapımı ürünlerle temizlemenin püf noktalarını zaten açıkladık , bu hem tasarruf etmenin hem de cihazınızı daha uzun süre saklamanın bir yoludur. Bulaşık makinenizi basit ve hızlı bir şekilde temiz tutun!

Temizledikten sonra cihazınızın eskisi gibi çalışmadığını düşünüyorsanız, belki de değiştirme zamanınız gelmiştir, bu durumda Milar’ın web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın , sizin için en iyi bulaşık makineleri bizde!

İlginizi çekebilecek diğer makaleleri size bırakıyoruz. Bir dahaki sefere görüşürüz!

Hızlı bulaşık makineleri. Piyasadaki en hızlı bulaşık makinesi markalarının karşılaştırması

En sessiz bulaşık makineleri hangileridir?

45 cm ankastre bulaşık makinesinin nasıl kurulacağına dair kesin kılavuz