Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor

Bulaşık makinesinin kapısı kapanmıyor

Yanlış bulaşık makinesi çalışması birçok soruyu gündeme getirir. En yaygın olanı şudur: bulaşık makinesi neden kapanmıyor? arçelik, , bosch, , beko, , vestel , siemens ariston arçelik , profilo bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor, Açık bir kapı, cihazın daha fazla çalışmasını engeller. Bu sorunun nereden geldiğini ve hangi yöntemlerin arızayı gidermeye yardımcı olacağını anlamaya çalışalım.Moskova

İÇERİK

  • Arızalar
  • DIY sorun giderme
  • Sonuç

Arızalar

Hasarı tespit etmek için önce cihazı elektrik şebekesinden ayırın. Bağlantıyı kestikten sonra incelemeye devam edin.

Bulaşık makinesi satın aldıktan sonra ilk kullanımda kapatmak istemiyorsa endişelenmeyin. Bir üretim hatası varsa, ekipmanın satın alındığı mağazayla iletişime geçmelisiniz.

Bazen bu durum, bulaşık makinesinin yanlış montajı nedeniyle ortaya çıkabilir.

Cihazı uzun süre kullandıktan sonra kapıyı kilitlemeyle ilgili sorunlar ortaya çıkarsa, nedenleri aşağıdaki gibi olabilir:

  1. Lastik contanın deformasyonu. Sorunun çözümü oldukça basittir – contayı değiştirmek bulaşık makinesini kurtaracaktır.
  2. Kilidin arızalanması. Bulaşık makinesi kapanmazsa, arızanın nedenlerinden biri kilittir. Ya tamamen başarısız olabilir ya da herhangi bir nedenle değişebilir. Her durumda, arızalı mekanizma onarılmalı veya değiştirilmelidir.
  3. Bazen neden, yanlış yerleştirilmiş bir kap veya kaptır. Kap yanlış yüklenmiş olabilir veya çatal bıçak takımı kapının kapanmasını engelliyor olabilir.
  4. Hatalı kullanım nedeniyle kapının eğrilmesi veya seviyesinin değişmesi. Dahili sensörler cihazın çalışmasını engeller. Bir usta, seviyeyi ayarlamanıza yardımcı olacaktır.
arçelik, , bosch, , beko, , vestel , siemens ariston arçelik , profilo bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor,

DIY sorun giderme

Bulaşık makineniz ilk açtığınızda kapanmıyorsa, elektrik ve su bağlantılarını kontrol edin. Hortum veya telin en ufak bir bağlantısının kesilmesi bile cihazın çalışmasını etkileyebilir.

Ve operasyon sırasında bir sorunla karşılaşanlar için, contayı değiştirmeyi veya kendiniz kilitlemeyi deneyebilirsiniz  . Mührü değiştirmek için önceden özel bir mağazadan satın almanız gerekecektir.

Modeliniz için özel olarak bir lastik conta seçin. Evrensel pedler, her zaman cihazın doğru çalışmasını sağlamayabilir.

Contayı kendiniz değiştirirken, önce eski lastik bandı çıkarmanız gerekir. Şimdi yeni contayı tam olarak “oluğa” yerleştirin. Yeni lastiğin uzunluğu gerekenden biraz daha uzunsa, fazla parçayı makasla kesin.

arçelik, , bosch, , beko, , vestel , siemens ariston arçelik , profilo bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor,

Şimdi tutucuyu tamir etmeye veya değiştirmeye geçelim. Yapılması gereken ilk şey, kapının tüm çevresi etrafındaki cıvataları sökmektir. Tel kopmasını önlemek için paneli desteklemek çok önemlidir. Kilitte büyük bir kusur yoksa, pense kullanarak orijinal konumuna geri getirin. Cıvataları tekrar vidalayıp cihazın performansını kontrol ediyoruz.

Bulaşık makinesinin kapısının nasıl kapatılacağı hala geçerli mi? Kilidi değiştirin. Dikkatli olun: Farklı araba modellerinde kilidi değiştirmek deneyimli bir kullanıcı için bile zor olabilir. Bu nedenle, başka herhangi bir hasarı tekrar önlemek için bir onarım uzmanına başvurmaya değer.

arçelik, , bosch, , beko, , vestel , siemens ariston arçelik , profilo bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor,

Sonuç

Bulaşık makinesinin arızalanmasının birçok nedeni olabilir: yanlış bağlantıdan elektronik arızasına kadar. Nedenini kendiniz bulmayı deneyebilirsiniz, ancak yine de onarım servisine başvurmanız daha iyidir. Böylece cihazı kazara hasarlardan ve çalışmasında uygunsuz parazitlerden koruyacaksınız.