Bosch fırın işaretleri anlamı

Bosch fırın hata kodları

Bosch Fırın, modern çağda sıcak yemek hazırlamak için etkili bir yol sunar. fırın işaretleri Ancak tüm cihazlar ve makineler gibi fırınlar da sonsuza kadar yapılmaz. anlamı Fırınınız nihayet çöktüğünde, bir sonraki yemeğinizi sipariş etmekten başka seçeneğiniz olmayabilir. Evdeki fırının olabildiğince hızlı çalıştığından emin olmak için Bosch çalışanları, fırınlarına bir dizi hata kodunu önceden programladılar. Bu, tüketicilere ve reformculara benzer şekilde yardımcı olur.

Sıcaklık sensörü

,bosch fırın işaretleri anlamı , bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı , bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,

Hata kodu “F32”, alt fırındaki sıcaklık sensörünün arızalı olduğunu veya sıcaklık sensörünün kendi içindeki kablolamada bir arıza olduğunu gösterir. Bu hata kodu, fırının yanlış elektrik panosu olabileceğinden sensörün kötü olduğu anlamına gelmez. Güç kartındaki tüm bağlantıları kontrol edin ve tüm bağlantıların yerine lehimlendiğinden emin olun.

Fırın genel hata kodları

Hata kodu “F41”, fırının hatalı veya sıkışmış bir üst mandalına, mandal anahtarına veya fırının üst mandalının yerine kilitlenmesini önleyen mandal tahriğine sahip olduğunu gösterir. Düzgün çalıştıklarından emin olmak için kapı kilidini ve mekanizmalarını inceleyin. Ayrıca, tüm elektrik bağlantılarının fırının elektrik panosuna yapıldığından ve tüm kabloların iyi durumda ve çalışır durumda olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz.

Hata kodu “F43”, üst fırın mandalınızın açılmayacağı anlamına gelir. Bu, hatalı bir kapı anahtarı, mandal veya mandallı tahrikten veya mandal motorunun kendi içindeki kablolardan kaynaklanıyor olabilir. Tüm elektrik bağlantıları yerindeyse, fırının elektrik panelini değiştirmeniz gerekebilir.

Hata kodu “F45”, üst fırın mandalının hem kapalı hem de açık konumda sıkışmış olduğu anlamına gelir. Fırın kapısı sıkışmış, sıkışmış veya arızalı olabilir ya da sizde bir kilit anahtarı arızalı olabilir. Mandal anahtarlarının iyi çalışır durumda olduğundan ve tüm elektrik bağlantılarının yapıldığından emin olun. Kapı sıkışmamışsa ve tüm elektrik bağlantıları iyiyse, güç kartının değiştirilmesi gerekebilir.

Alt fırın hata kodları

Hata kodu “F42”, fırının düşük veya hatalı bir mandal, mandallı sürücü veya mandal anahtarı olduğunu gösterir, bu da alt fırın mandalının düzgün kilitlenmesini önler. Fırının elektrik panelinde tüm elektrik bağlantıları mevcutsa, arızalı bir elektrik panonuz olabilir.

Hata kodu “F44”, alt fırın mandalının açılmayacağı anlamına gelir. Muhtemelen gevşek bir kapı kilidi, geçiş anahtarı veya kilitleme motorundan kaynaklanmaktadır. Kusurlu kablolama ile ilgili bir sorun olabilir, ancak tüm elektrik bağlantıları ve teller sağlamsa, arızalı bir elektrik panonuz olabilir., bosch fırın işaretleri anlamı , bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı , bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,