Bitlere çözüm Kadınlar Kulübü

Bitlerden hızlı ve kolay bir şekilde nasıl kurtulurum çözüm Kadınlar Kulübü

Bitleri ve sirkeleri hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırmak istiyorsanız, size bunları kesin olarak sonlandırmak için en iyi ev ilaçları ve tedavileri gösteriyoruz.

Bitlere kesin çözüm Kadınlar Kulübü

 Bitler, çocuk nüfusunun yaklaşık% 5-15’ini etkilemesine rağmen, bazen bu oran% 25’i aşabilir. Saç uzunluğuna veya ailelerin sosyoekonomik durumuna bakılmaksızın, çoğu yaygın inanışın aksine , üç ila on yaş arasındaki çocuklar en çok istila edilmiş olanlardır.

Bitlere çözüm Kadınlar Kulübü, Paranit bit şampuanı Kadınlar Kulübü, saçtaki sirke nasıl temizlenir kadınlar kulübü, Paranit bit şampuanı Kadınlar Kulübü,

Bitler, insanların kafalarında yaşayan ve insan kanıyla beslenen küçük böceklerdir . Yetişkin bitler iki ila üç milimetre uzunluğunda olabilir ve yumurtalarını saç derisine bırakırlar. Bununla birlikte, bitler kasık kıllarında, kirpiklerde ve kaşlarda da görülebilir, ancak en yaygın olanı onları kafada bulmaktır.

Bitler yumurtalarını bıraktıkça enfeksiyon hızla büyüyebilir. Sadece bitler öldürülür ama yumurtalar geride kalırsa, hiçbir şey başaramayız. Neyse ki, tıbbi tedavilere ek olarak, bitlerden kurtulmak için uygulamaya koyabileceğimiz bir dizi ev ilaçları var.

Bit olup olmadığını nasıl anlarsın

Baş biti semptomları şiddetli kaşıntı, saç hareketinden kaynaklanan karıncalanma hissi ve kafa derisi, boyun ve omuzlarda küçük kırmızı yumrulardır .

Baş biti enfeksiyonu, baştan vücuda veya kafa kafaya temastan, eşyalara yakınlıktan, cinsel temastan, kontamine mobilyalarla temastan veya arkadaşlar ve aile arasında paylaşılan eşyalardan kaynaklanabilir.

Bitlerden nasıl kurtulurum

Yetişkinlerde ve çocuklarda bitleri sona erdirmek için hazırlayabileceğimiz bir dizi ev ilaçları vardır.

1. Uçucu yağlar

Bitlerin tedavisinde etkili olan birkaç uçucu yağ vardır. Lavanta, karanfil, okaliptüs, anason, tarçın, kırmızı kekik, nane, hindistancevizi, çay ağacı ve hindistan cevizi yağları bu durumlarda en çok tavsiye edilen yağlardır .

Bitlere çözüm Kadınlar Kulübü, Paranit bit şampuanı Kadınlar Kulübü, saçtaki sirke nasıl temizlenir kadınlar kulübü, Paranit bit şampuanı Kadınlar Kulübü,

İki küçük yemek kaşığı zeytinyağını 15-20 damla bu uçucu yağlardan herhangi biriyle karıştırmalısınız. Karışım saç derisine pamuk yünü ile sürülür ve gece boyunca veya en az 12 saat etki etmeye bırakılır . Sabah saçlarımızı şampuanlıyoruz, duruluyoruz ve aynı işlemi o gece tekrarlıyoruz.

Başka bir olasılık da 15-20 damla uçucu yağı alkolle karıştırıp saç derisine sürmektir. Karışım ayrıca 12 saat saça etki etmeye bırakılır ve ertesi gün yıkanır.

2. Beyaz veya elma sirkesi

Beyaz veya elma sirkesi ile bitleri ortadan kaldırmak çok basittir. Sadece başın tamamına sirke emdirmek, özellikle boyun bölgesi ve kulak arkası, sirke uygulamadan tek bir parça bırakmadan kafa derisine iyice masaj yapmak zorundayız .

Uygulandıktan sonra bir duş bonesi takıyoruz ve yaklaşık dört saat sirkenin etki etmesine izin veriyoruz. Sonrasında saçlarımızı normal bir şekilde yıkar ve kalıntıları çıkarmak için bit tarağı veya tarak kullanırız. Ancak sirkeyi ertesi güne kadar etki etmesi için gece uygulamak en iyisidir.

3. Citronella spreyi

Citronella, kokusu limonu andıran çok aromatik bir bitkidir. Genellikle bitler de dahil olmak üzere böcekler için bir kovucu olarak kullanılır. Bu durumda yapacağımız şey, yetişkinlerde bitleri öldürmek için bir sitronella preparatıdır.

Bu hazırlık için 350 mililitre alkol, 350 mililitre su, 150 mililitre sıvı gliserin ve 150 mililitre sitronella yağına ihtiyacımız olacak. Tüm malzemeler karıştırılır ve iyi emülsiyonlaşmaları için birkaç saat marine edilmeye bırakılır . Elde edilen karışım günlük olarak saçlara ve köklere uygulanmalı ve yaklaşık beş dakika etki etmesi sağlanmalıdır.

4. Sarımsak

Sarımsak, bitleri tedavi etmek için çok uygun bir bileşendir. Yapmamız gereken şey, bir baş sarımsağı ezmek, bir litre suyla iyice karıştırmak ve kaynatmaktır. Sarımsak kaynadıktan sonra dinlendirin ve süzün. Daha sonra saç derisine infüzyon olarak uygulanır , bir duş bonesi takıp gece boyunca etki etmesini sağlarız .

Ertesi gün, karışımı ve kalan sarımsak kokusunu gidermek için iyice yıkamanız gerekir. Gerekirse birkaç kez tekrarlayabileceğimiz çok etkili bir çözümdür.

5. Mayonez

Mayonez, özellikle kısa olması halinde saçın her tarafına sürülerek bitlerden kurtulmak için iyi bir çare olabilen başka bir üründür. İdeal olan, tüm kafa derisini mayonezle iyice ovmak ve böylece kafanın tamamını kaplamaktır.

Mayonezi uyguladıktan sonra, başınızı bir duş bonesi ile kapatmanız ve etkisini göstermesi için birkaç saat veya gece boyunca etki etmesi için bırakmanız gerekir. Ertesi gün saçlarımızı güzelce yıkayıp mayonezi çıkarıyoruz. Kalın bir ürün olan mayonezin yaptığı şey bitleri boğmaktır . Bu nedenle tüm saçların iyi kapatılması gerekir.

Bitlerin geri dönüşünü önlemek için ev yapımı ipuçları

Bitler, önceki ev ilaçları ile ortadan kaldırıldıktan sonra, bu böceklerin yeniden ortaya çıkmasını önlemek gerekir. Dikkate alınacak ilk seçenek , tarağı her kullandığımızda suda kaynatmaktır .

Ek olarak, evde bitler varsa, enfekte kişiyle temas eden tüm giysiler, çarşaflar, havlular veya diğer kumaşlar çok sıcak suyla yıkanmalıdır. Bitlere çözüm Kadınlar Kulübü, Paranit bit şampuanı Kadınlar Kulübü, saçtaki sirke nasıl temizlenir kadınlar kulübü, Paranit bit şampuanı Kadınlar Kulübü,

Son olarak, saçınızı zaman zaman yukarıdaki uçucu yağlardan biriyle yıkamak çok önemlidir. Bu şekilde bitlerin yeniden ortaya çıkmasını engelleyebilirsiniz. Saçtaki sirke nasıl temizlenir kadınlar kulübü