Bitkisel şampuan önerisi

Doğal içerikli şampuan önerileri

Saç bakımı için şifalı bitkiler gibisi yoktur. Özellikleri sayesinde kepek, kuruluk veya kırılganlık gibi sorunlarla mücadele edebilirsiniz. bitkisel şampuan önerisi , doğal şampuan önerisi , doğal içerikli şampuan önerileri , doğal saç şampuanı önerileri , doğal şampuan öneri,

En iyi organik şampuan hangisi

bitkisel şampuan önerisi , doğal şampuan önerisi , doğal içerikli şampuan önerileri , doğal saç şampuanı önerileri , doğal şampuan öneri,

Eczanelerde ve süpermarketlerde bulunan saç bakım ürünlerinin çeşitliliği inanılmaz. Aksine, içerik çok benzer olduğu için çeşitlilik etiketlerin tasarımındadır: aynı petrol ürünleri ve diğer şüpheli maddelerle doludurlar.

Geleneksel şampuanlar çok köpürür ve harika kokarlar, ancak kafa derisini tahriş eden, kurutan veya parçalayan ve vücuda zararlı etkilerle nüfuz eden bileşenler içerirler .

Öte yandan, şifalı bitkiler içeren müstahzarlar saç derisine ve saça gerçekten özen gösterir. Onu güçlendirir ve kepek ve tahriş gibi sorunlara son verebilirler.

SAÇ BAKIMI İÇİN ŞİFALI BİTKİLER

Bu yedi bitki saçınız için her biri kendi yolunda birçok iyi şey yapabilir:

HUŞ AĞACI YAPRAKLARI

Yatıştırıcı ve ferahlatıcı bir etkiye sahiptirler ve kepekle savaşmak için kullanılabilirler. Özellikle ince saçlar için uygundurlar.

Nasıl kullanılır: Bir litre süzülmüş suda 4 yemek kaşığı kuru yaprak ile bir kaynatma hazırlayın (2-3 dakika kaynatın ve ardından 10 dakika dinlendirin). Sabah kalktığınızda ve yatmadan önce bu suyu saçınıza sürün.

ISIRGAN

Isırgan yaprakları birçok durumda saç dökülmesini durdurur. Saç derisinin dolaşımını iyileştirir, büyümeyi teşvik edici bir etkiye sahiptir, kepek, sebore ve diğer değişikliklerle savaşır.

Nasıl kullanılır: 100 gram kuru ısırgan otu ve biberiyeyi 1 litre anasonda iki hafta yumuşatın. Sabah ve akşam kafa derisini ovun.

ÖKSÜRÜKOTU

Kolayca yağlanmaya meyilli saçlarda farfara, öksürük otu veya öksürük otu kullanılır. Ayrıca kırılgan saçlar üzerinde yenileyici bir etkiye sahiptir.

Nasıl kullanılır: Şampuanı bir bardak ılık infüzyonda seyreltebilir (bir çay kaşığı öksürük otu ile bir çay gibi hazırlayın) ve saça uygulayabilirsiniz.

PAPATYA ÇİÇEKLERİ

Saç derisini ve mukoza zarlarını yatıştırmaya yardımcı olurlar. Kaşıntı ve egzama üzerinde sakinleştirici etkisi vardır. Ayrıca papatya parlaklık katar ve saç rengini hafifçe açar. Bu etki, saçın güneş ışığında kurumasına izin verilirse artar.

Nasıl kullanılır: Bir bardak suyu ısıtın ve kaynamadan önce ocaktan alın. Papatya çiçekleri ile bir çanta demlemenize izin verin. Günlük yıkamadan sonra saçınızı bu infüzyonla durulayabilirsiniz.

IHLAMUR

Doğal tıpta, ıhlamur çiçekleri savunmayı güçlendirmek veya soğuk algınlığının başlamasını durdurmak için dahili olarak kullanılır. Ayrıca gözleri yenilemek için de kullanılırlar. Ayrıca tahriş olmuş saç derisini yatıştırır ve saçtaki yağlılığı azaltır.

Nasıl kullanılır: 300 ml su içinde bir yemek kaşığı ıhlamur ile bir infüzyon hazırlayın. Doğal bir şampuanla yıkadıktan sonra saçı durulamak için kullanın.

CİVANPERÇEMİ ÇİÇEKLERİ

Saçları canlandırır ve tahriş olmuş saç derisi üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Ayrıca büyümeyi teşvik ederler.

Nasıl kullanılır: Bir litre suda bir avuç çiçek tepesi ile düşük ateşte 15 dakika kaynatabilirsiniz. Bu hazırlıkla saçınızı durulayın. Uçucu yağ ile kafa derisi ovma da yapabilirsiniz.

ORTAK PAPATYA VEYA CHİRİBİTA YAPRAKLARI

Çiçekleri hepimiz biliyoruz ama saç bakımında endikasyonları olan rozet şeklindeki yaprakları bilmiyoruz. Yaprakları kaşıntı, kepek ve yağlı saçları tedavi etmek için kullanılır.

Nasıl kullanılır: Margarita infüzyonunu hazırlamak için bir çay kaşığı kuru veya taze papatya çiçeği ve bir bardak suya ihtiyacınız vardır. Suyu kaynatın ve ardından bir çay kaşığı margarita ekleyin. Üç dakika kaynatın, ardından ısıyı kapatın ve tencerenin kapağı kapalı olarak 3 dakika daha dinlenmeye bırakın. Son olarak süzün ve yaklaşık 3-5 dakikalık bir masajla saçı durulamak için infüzyonu kullanın.

EV YAPIMI DOĞAL ŞAMPUAN FORMÜLÜ

Malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı sıvı Kastilya sabunu
  • 250 ml su
  • 2 yemek kaşığı kuru bitki (bu yazıda önerdiğimiz bitkilerden seçin)
  • 1 çay kaşığı tatlı badem veya avokado yağı
  • 2 damla uçucu yağ (örneğin, lavanta, adaçayı veya sedir).

hazırlık:

  1. Suyu kaynatın ve otları ekleyin. 10-20 dakika demlenmelerine izin verin.
  2. Sıvıyı süzün ve Kastilya sabunu ve badem yağını ekleyin. İyice karıştırın.
  3. Esansiyel yağı ekleyin ve tekrar karıştırın.
  4. Bir cam şişede veya geri dönüştürülmüş bir şampuan şişesinde saklayın.
  5. Diğer şampuanlar gibi kullanın. bitkisel şampuan önerisi , doğal şampuan önerisi , doğal içerikli şampuan önerileri , doğal saç şampuanı önerileri , doğal şampuan öneri,