Beton zemine çim ekmek

Betonda çim nasıl ekilir

2021 Beton, çimlerin dostu değildir ve betonun üzerinde büyüyen çimen bahçıvanlar arasında bir tartışma başlattı. Betonun kaldırılması bir seçenek değilse, Beton zemine çim ekmek yeterli drenaj ve yeterli toprak olduğu sürece beton üzerinde çim yetiştirmek mümkündür. Beton üzerinde başarılı bir şekilde büyüyen çimen, sonunda betonun bozulmasına yol açacaktır. Yıllar geçebilir ama olacak. beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 , Yeterli toprağa, gübreye ve tohumlara sahip olduğunuzdan emin olun ve alan bakımı mutlak bir zorunluluktur.

beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 ,

Aşama 1

Çim yetiştirmek için kullanmak istediğiniz alanı gevşek beton açısından inceleyin. Alanda suyun düzgün bir şekilde tahliye edilmesinin bir yolu olduğundan emin olun. Gevşek betonu tırmıklayın ve toprağı döşemeden önce çıkarın.

Adım 2

Beton alana bir üst kat toprak uygulayın. Beton üzerine en az 4 inç (10 cm) toprak yerleştirin. Doğru miktara sahip olduğunuzdan emin olmak için üst toprağı bir cetvel veya kıstasla ölçün.

Aşama 3

Toprağa gübre serpin. Yerel bahçe tedarik merkezinizden veya kendi kompost yığınınızdan gübre kullanın. Üst toprakla iyice karıştırın. Çim tohumlarının uygulanmasını takip edin.  olarak bilinen şey, hemen hemen her yerde yetişebildiği için betonda yetişen en iyi bitkilerden biri olarak kabul edilir. Bunları diğer çim tohumları ile de karıştırabilirsiniz.

4. adım