Basınçlı yıkama makinesi tavsiye


ARABA VE EV IÇIN HANGI BASINÇLI YIKAYICI SEÇILIR

Bu yazıda size piyasadaki çeşitlerden bir lavabo nasıl seçileceğini anlatacağız.

Arabayı, bahçe yollarını, kirli varilleri, çim biçme makinesini, halıyı ve diğer nesneleri düzenli olarak temizleme ihtiyacı ortaya çıkar. Elbette, karcher basınçlı yıkama makinesi her şeyi kendiniz yıkamak için bir bez, paspas ve temizlik maddesi alabilirsiniz. Ancak basınçlı yıkayıcı kullanmak çok daha eğlenceli . Böyle bir cihazı bir komşunuzdan, bir garajda veya bir araba servisinde görmüş olabilirsiniz.

Lavaboların verimliliğini ne belirler?

Yüksek basınçlı yıkayıcı (HPW) seçme kriterleri nelerdir? Küresel üreticilerin tavsiyelerinden ve kişisel mesleki deneyimden, seçimi etkileyen 5 faktör çıkaracağız.

  1. Su miktarı. Flushing kirliliği için en önemli özellik. Su, basıncı, sıcaklığı ve deterjanı temizlenecek yüzeye aktarır . Pratikte, ortalama bir kullanıcı bir arabayı yıkamak için saatte 600–2200 litre tüketir.
  2. Şok basıncı. Karakteristik, kir parçacıklarının yüzeyden ne kadar hızlı yıkanacağını etkiler. Günlük sorunları çözmek için 50-220 bar kapasiteli bir oto yıkamaya ihtiyacınız olacak. Jet, turbo nozuldan 15 ° ila 65 °, nokta ve giden bir püskürtme açısı ile düz ve fan şeklinde olabilir. Nozuldan nesneye olan mesafe 10-30 cm olmalıdır.
  3. Hava sıcaklığı. Yüzeyde bulunan katı ve sıvı yağların çözülmesine yardımcı olur ve ayrıca temizlenen nesnenin hızla kurumasına yardımcı olur. Uygulamada 50 °C ile 85 °C arasındaki sıcaklıklar kullanılmaktadır.
  4. Deterjanlar. Basınçlı yıkayıcı şampuan, yüzeyi temizlemek için gereken süreyi azaltır, dezenfekte eder ve koruyucu bir tabaka oluşturur. Uygulamada asidik, nötr veya alkali maddeler (sıvı veya toz) kullanılmaktadır. Jette kullanılan konsantrasyon %3’ü geçmemelidir.
  5. Zaman. Şampuanlı su jeti yüzeye ne kadar uzun süre uygulanırsa kir o kadar iyi çıkar.

Etkili temizlik ancak su akışı ve basıncının doğru kombinasyonu ile mümkündür. Bazı bölgelerde çok miktarda sıvı kullanmak gerekir. Diğerlerinde ise az miktarda su ile yüksek basınç uygulanmalıdır. Temizlik kalitesi üzerinde en büyük etkiye sahip olan sıvı tüketimidir. Basitçe söylemek gerekirse, hacmi %10 artırmak, basıncı aynı miktarda artırmaktan daha etkili olacaktır.

Yüksek basınçlı oto yıkamaların önemli özellikleri

Listelenen faktörlere dayanarak, çeşitli çalışma koşulları ve gerekli iş kalitesi için tasarlanmış lavabo sınıfları ayırt edilir. Hangi basınçlı yıkayıcının farklı görevler için en uygun olduğu hakkında konuşalım.

  • Bisikletinizi yıkamak gibi hareketlilik gerektiren hafif işler için kompakt, ucuz 100 bar yıkamayı seçin.
  • Avlu ve bahçenin ara sıra bakımı için 110-125 bar basınçlı bir ev lavabosu yeterli olacaktır.
  • Makine gövdesindeki ağır kirleri temizlemek ve geniş bir alanla çalışmak 125-140 barlık bir oto yıkama gerektirecektir.
  • Arabaların veya ev cephelerinin günlük profesyonel temizliği için 150–160 bar’lık güçlü bir makineye ihtiyacınız var.

İhtiyaçlarınıza uygun bir yüksek basınçlı temizleyici seçmek için Oto yıkama bölümüne gidin .

Yüksek basınçlı yıkama makinesi K 3 EU Karcher

Yüksek basınçlı yıkama makinesi Karcher K 3 EU, yoğun ve verimli çalışma için tasarlanmıştır. Zor görevlerle bile başa çıkabilir ve jet kontrol sistemi, yüzey ve kir türüne bağlı olarak çalışma modunu bağımsız olarak seçme fırsatı verir. 6 metrelik hortum, operatörün saniyeler içinde takıp çıkarabileceği Hızlı Bağlantı sistemi ile donatılmıştır. Basınçlı yıkayıcı ile bahçe mobilyalarınızı, ekipmanlarınızı ve araçlarınızı (araba, motosiklet ve bisiklet) temizleyebilirsiniz. Karcher K 3 EU, uzun yıllar sadık ve yeri doldurulamaz yardımcınız olacak. Pratik sahibi için en iyi seçimdir.

Yüksek basınçlı yıkayıcı Karcher K 4 Compact EU

Yüksek basınçlı yıkayıcı Karcher K 4 Compact EU, yerleşik su filtresine sahip ev düzeyinde bir ünitedir. Araçların, bina ve yapıların cephelerinin, bahçe mobilyalarının ve ev aletlerinin temizliğinde kullanılır. Ünitenin gücü 2.45 hp’dir. veya 1800 W Çalışma basıncı 130 bar. Verimlilik dakikada 7 litredir. Depolama için ön panelin etrafına 6 metre uzunluğunda bir hortum sarılır. Elektrik kablosunun uzunluğu 5 m’dir, sıvının maksimum sıcaklığı 40 derecedir. Evye, toz ve nemden korunur, koruma derecesi IPX5’tir. Tanktan su pompalama işlevi vardır. Ekipmanın rahat taşınması için büyük tekerlekler ve kullanışlı bir teleskopik tutamak. Komple set şunları içerir: tabanca G 180 Q, Vario Power püskürtme borusu, çamur püskürtme, bahçe hortumu A 3/4 inç için bağlantı. Ürün ağırlığı 11 kg. basınçlı yıkama makinesi tavsiye