Banyodaki pas lekesi nasıl çıkar

Küvetteki pas nasıl giderilir ve görünümü nasıl engellenir

Küvetteki pası temizlemek için kabartma tozu, tuz veya sirke gibi çeşitli ev ilaçları kullanabiliriz. Banyodaki pasın nasıl çıkarılacağını buradan kontrol edin. Banyodaki pas lekesi nasıl çıkar,

  1.  BAKTERİLER
  2. BANYO
  3. HİJYEN
  4. TEMİZLİK
  5. EVDE YAPILAN İLAÇLAR
  6. HİLELER
  7. pas lekesi nasıl çıkar
Demirdeki pas lekesi Nasıl çıkar, Klozetteki pas lekesi pas lekesi fayanstan nasıl çıkar, Banyodaki pas lekesi nasıl çıkar, Taştan pas lekesi nasıl çıkar, Kumaştan pas lekesi nasıl çıkar, Betondan pas lekesi nasıl çıkar, Pas lekesi fayanstan nasıl çıkar, Pas lekesi nasıl çıkar kadınlar Kulübü, kromdan pas lekesi nasıl çıkar,

Pek çok banyoda, lavabo veya batarya gibi bazı banyo elemanlarında pas oluşması çok yaygındır. Bu pas, su ile metal arasındaki kalıcı temas nedeniyle suyun duş veya lavabonun metal elemanlarında oluşturduğu korozyondan oluşur .

Başka bir gönderide, pasın metalden, topraktan ve kumaşlardan nasıl çıkarılacağından bahsetmiştik . Şimdi küvetteki pasın nasıl çıkarılacağı hakkında konuşacağız.

Pas lekeleri nasıl çıkarılır

Bu sorunla karşılaşırsak, pası mümkün olan en kısa sürede gidermeliyiz, aksi takdirde korozyon yayılabilir ve çıkarılması daha zor hale gelir. Ayrıca pas ne kadar uzun süre gömülürse temizlenmesi o kadar zor olacaktır.

Pası gidermek için limon, tuz, kabartma tozu veya sirke gibi çok işe yarayan ev ilaçları vardır . Bu ürünler asidik özelliklere sahiptir, bu nedenle asidin hızlı ve kolay bir şekilde atılmasına yardımcı olurlar.

Çamaşır suyu ile pası çıkarın

Sabunu veya şampuanı bıraktığımız kaplarda olduğu gibi hem lavabolarda hem de musluklarda, suyun kalıcı teması nedeniyle pas oluşabilir.

Leke çok inatçı ve gömülü ise, pası etkin bir şekilde çıkarmak için cömert bir ağartıcı püskürtebilir, gece boyunca (yaklaşık 12 saat) etki etmesi için bırakabilir ve ardından soğuk suyla iyice durulayıp nemli bir bezle çıkarabiliriz.

Küvetteki pası temizlemek, nemli bir bezle durulayıp iyice geçmek, pullu hale gelecek ve kolayca temizlenebilecek kirleri çıkarmak için de bu işlemi gerçekleştirebiliriz.

Sirke ile pası temizleyin

Pası sirke ile çıkarmak için yapmamız gereken şey, pas lekesine doğrudan iyi bir sirke veya limon suyu püskürtmek. Alan yayılmışsa ve küvette geniş bir alanı kapladıysa, en iyi seçenek kuru bir bezi sirke veya limon suyuyla ıslatmak ve pas lekesini kuvvetlice ovalamaktır.

Demirdeki pas lekesi Nasıl çıkar, Klozetteki pas lekesi pas lekesi fayanstan nasıl çıkar, Banyodaki pas lekesi nasıl çıkar, Taştan pas lekesi nasıl çıkar, Kumaştan pas lekesi nasıl çıkar, Betondan pas lekesi nasıl çıkar, Pas lekesi fayanstan nasıl çıkar, Pas lekesi nasıl çıkar kadınlar Kulübü, kromdan pas lekesi nasıl çıkar, Kromdan pas lekesi nasıl çıkar

Etkilenen bölge iyice ıslatıldığında, asidik özelliklerin etkili olması için etki etmesine izin vereceğiz. Lekenin nasıl yavaş yavaş kaybolduğunu göreceğiz. Daha net olduğunda, pasın çıkarıldığına dair kesin bir işaret olduğunda, tüm kirleri temizlemek için küveti iyi bir soğuk suyla durulayıp dikkatlice siliyoruz.

Uzun zaman olduğu için leke zaten çok kabuklanmışsa , leke tamamen yok olana kadar işlemi gerektiği kadar tekrarlayarak pası çıkarmak en iyisidir .

Pası karbonatla temizleyin

Kabartma tozu (bir çorba kaşığı) krema tartar (bir çorba kaşığı) ve bir limon suyu içeren ev yapımı bir müstahzar, pası kolayca çıkarmak için çok işe yarayacaktır. 

Tartar kremasının ne olduğunu bilmiyorsak, bulması, hamur işi tarifleri yapması ve limon ve bikarbonat ile birlikte pası gidermede çok etkili bir bileşendir. Bikarbonat sadece büyük bir farmakolojik faydaya sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda lekeleri ve bakterileri kolayca çıkaran harika bir dezenfektan ve temizleyicidir . Limon suyu kabartma tozu çözeltisi, çıkarması daha zor olan halkalar ürettiğinizde pası gidermede çok etkilidir.

Tutarlı bir macun elde edene kadar bir kapta limon suyunu, bikarbonatı ve tartar kremini ekleyeceğiz. Bu macunla pas lekesini iyice kapatacağız ve en az bir saat etki etmesi için bırakacağız . Bu süre geçtikten sonra, pastan etkilenen alanı bir fırça ile iyice ovup durulamayı bitirmek için soğuk su dökerek, nemli bir bezle kir izlerini gideririz. 

İlk işlemde pas lekesi çıkmayı bitirmediyse tekrar etmeliyiz çünkü kesinlikle yumuşamış olacak ve ikinci seferde daha iyi çıkması daha kolay olacaktır . 

Pası tuzla temizleyin

Ayrıca limon (aynı zamanda yüksek yağ alma gücüne sahiptir, bu nedenle temizlik için mükemmeldir) ve çeyrek bardak mutfak tuzu ile karışım yapabiliriz. Limonu pastan etkilenen bölgelere koyarız ve ardından alanı tuzla kaplarız (tuz, aşındırıcı özelliklere sahiptir, pasa müdahale etmek için idealdir). Karışımın yaklaşık 3 veya 4 saat etki etmesine izin verin ve ardından soğuk suyla durulayın ve kiri temizlemek için nemli bir bezle silin.

Pasın çıkarılması kolaydır, hepsi ne kadar gömülü olduğuna bağlıdır. Ancak limon, beyaz sirke ve tuz gibi ev ürünleri ile sürekli su ile temas halinde olan metal yüzeylerden fazla çaba sarf etmeden yok olur. Tabii ki, göründüğü anda kaldırmak için izlemeniz ve kontrol etmeniz gerekir.

“Banyodaki pas lekesi nasıl çıkar” için 1 yorum

  1. Geri bildirim: Klozetteki pas lekesi fayanstan nasıl çıkar – Enpars

Yorumlar kapatıldı.