Banyo fayansları nasıl temizlenir kadınlar kulübü

BANYO KAROLARI NASIL TEMİZLENİR

Banyo karoları, banyodaki en çok kirlenme eğiliminde olan alanlardan biridir ve temizlenmesi bazen kolay değildir. Banyonuzu temizlemek ve banyo fayanslarınızın parlamasını sağlamak için size en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını anlatıyoruz.

Banyo karoları nasıl temizlenir

Fayans üzerindeki leke türleri

Hepimizin bildiği gibi, birçok insanın hiç hoş bulmadığı yüksek bir kimyasal bileşene sahip olma eğiliminde olsalar da, banyo ve fayansları temizlemek için piyasada sonsuz ürün var. Bu durumda, kirli karoları ve banyo karolarını ev ilaçları ile, yani hepimizin normalde evde sahip olduğu ürünleri kullanarak temizlememize izin veren çeşitli püf noktaları ve çözümler vardır.

 • banyo fayansları nasıl temizlenir
 • ,
 • banyo fayans temizliği
 • ,
 • banyo fayansları nasıl temizlenir kadınlar kulübü
 • ,
 • inşaat sonrası banyo fayans temizliği nasıl yapılır
 • ,
 • banyo derz temizliği
 • ,
 • banyo fayans arası küf nasıl temizlenir
 • ,
 • banyo fayans siyah lekeleri nasıl çıkar
 • ,
 • banyo derzleri nasıl temizlenir
 • ,
 • banyo duvarları nasıl temizlenir
 • ,
 • banyo fayans temizleme
 • ,
 • banyo fayanslarındaki kireç nasıl temizlenir

Genel olarak banyo karolarını yıkarken en sık karşılaşacağımız leke türleri şunlardır:

 • Mantarlar ve küf : Su ve nemden kaynaklanan küfler , esas olarak karoların birleşim yerlerinde görülürler.
 • Pas : Su ile sürekli temas halinde olan metal parçalar olduğunda genellikle nem nedeniyle de dışarı çıkarlar.
 • Sabun : Tüm banyoların fayanslarında çok sık, her duştan sonra aynı duvarlarda bir temizlik yapmadıkça kaçınılmaz olarak ortaya çıkıyorlar.
 • Kireç : Özellikle su sert olduğunda, içerdiği kireç banyomuzda birikerek çirkin lekeler oluşturur ve diğer şeylerin yanı sıra musluğun çekici ve yeni gibi görünmesini sağlayan parlaklığa sahip olmasını engeller.

Genellikle banyo karolarında gördüğümüz, çirkinleştiren ve bizi rahatsız eden tüm bu lekeler için, kimyasal ürünlere başvurmadan onları temizlememizi sağlayan çok kolay ev yapımı çözümler var.

banyo fayansları nasıl temizlenir , banyo fayans temizliği , banyo fayansları nasıl temizlenir kadınlar kulübü , inşaat sonrası banyo fayans temizliği nasıl yapılır , banyo derz temizliği , banyo fayans arası küf nasıl temizlenir , banyo fayans siyah lekeleri nasıl çıkar , banyo derzleri nasıl temizlenir , banyo duvarları nasıl temizlenir , banyo fayans temizleme , banyo fayanslarındaki kireç nasıl temizlenir

Banyo karoları sirke ile nasıl temizlenir

Sirke, hepimizin bildiği gibi, temizlik konusunda harika bir müttefiktir ve fayans söz konusu olduğunda da buna güvenebiliriz. Fayanslarımızın etkili ve kolay temizliği için su ve sirke karışımı ile dolduracağımız buharlaştırıcı bidonumuz olmalıdır. Buharlaştırıcı ile karışımı karoların temizlemek istediğimiz bölgelerine sünger veya diş fırçası ile ovarak uygulayacağız. İkincisi, en zor alanlara erişmemizi sağlar. Bu karışım aynı zamanda hem kiremitlerin ölçeğini temizlemek için hem de duş alanı için kullanılabilir.

Banyo karolarını kabartma tozu ile temizleme

Kabartma tozu, banyo karoları arasında oluşabilecek zor lekeleri temizlerken bulduğumuz harika müttefiklerimizden bir diğeri ve aynı zamanda tüm banyo karolarını yıkamamız gerektiğinde iyi bir seçenektir.

Sıvı sabun ile karbonat karışımı yaparak, fayansların yıkanacağı bölgeye sürerek başlayacağız. Karışımın, lekelerin yoğunluğuna bağlı olarak bir süre etki etmesine izin verin, kiremitlerin siyah derzleri gibi en çok kirlenen alanlarda, karışımın 10 dakikadan az olmamak üzere etki etmesine izin verilmesi tavsiye edilir. .pratik ev temizliği kadınlar kulübü

Banyo karoları nasıl temiz tutulur

Banyo karoları temizlendikten sonra, iyi bir bakım yapmak, uzun vadede bize çok fazla iş kazandıracak ve kir birikmesini önleyerek bize çok fazla çaba sarf etmemizi sağlayacaktır.

İşte uygulaması kolay ve uyumluluğu karolarımızın her zaman temiz ve parlak görünmesini sağlayacak bir dizi ipucu.

banyo fayansları nasıl temizlenir , banyo fayans temizliği , banyo fayansları nasıl temizlenir kadınlar kulübü , inşaat sonrası banyo fayans temizliği nasıl yapılır , banyo derz temizliği , banyo fayans arası küf nasıl temizlenir , banyo fayans siyah lekeleri nasıl çıkar , banyo derzleri nasıl temizlenir , banyo duvarları nasıl temizlenir , banyo fayans temizleme , banyo fayanslarındaki kireç nasıl temizlenir
 • Duştan sonra havalandırın : Bu basit hareket fayanslarımızın bakımında çok yardımcı olur. Duş aldığımızdan beri nem birikir, bu da özellikle karoların birleşim yerlerinde birikir. Pencereleri açarak nemin dışarı çıkmasını ve fayansları etkilememesini sağlayacağız.mop kullananlar kadınlar kulübü
 • Lekeleri çıkarın : Sabun, kireç veya küf gibi bir leke gördüğümüzde onu tespit ettiğimiz anda çıkarırız, fayansları temizlerken çok daha kolay olur.
 • Fayansları kurutun : Duşta her kullandığımızda fayansları iyi kurutmak, temiz kalmaları ve kir biriktirmemeleri için temel bir gerekliliktir. Bu işi kolaylaştırmak için banyoda bir bez bulundurmamız uygun olur.

At Serviglobe biz banyo karoları temizlik bakabilirim yüzden, bir temizlik şirketi işten sonra evinizin veya ihtiyaç duyduğunuz diğer temizlik hizmetinin bir yenileme bitirme zaman.

BANYO FAYANSLARINI TEMİZLEMEK İÇİN TEMEL İPUÇLARI

Blog da, banyolarımızı temizlemeyle ilgili çok sayıda konuyu sık sık ele aldık. banyo fayansları nasıl temizlenir kadınlar kulübü Ancak duvarların bakımı, periyodik sanitasyonun sürdürülmesi zor olmadığı için kendi girişini gerektirdiğini düşünüyoruz, ancak buna ek olarak ortaya çıkabilecek kireç ve küf lekeleri odayı çirkinleştirecek ve ihmal hissi uyandıracaktır. kaçınmak istediğimiz.

Bunu yapmak için bugün banyo duvarlarındaki karoların veya bu yüzeylerde kaplamasız görünebilecek küflerin nasıl temizleneceğinden bahsediyoruz; Bununla birlikte, çok sayıda kaplama olduğunun bilincinde olarak, taş, ahşap veya cam gibi belirli durumlarda, genellikle kalitesini koruyacak belirli ürünler gerektiren temizlik konusunda üreticilere danışmanızı öneririz. Ve bununla birlikte, en yaygın iki vaka hakkında konuşalım!

Banyo karolarının sirke ve kabartma tozu ile temizlenmesi

Ekranlı duş veya küvetlerin monte edilmediği çoğu banyoda sudan korumak için duvarlarda fayans bulunur: bu en estetik, ekonomik ve işlevsel seçenektir ve temizlik sırasında tüm bunlar korunur. Bu nedenle, banyo karolarını temizlemek için sadece şunlara ihtiyacımız olacak:

 • Temizleme aletleri (eski bir diş fırçası veya benzeri, ovucu, püskürtücü)
 • Sirke
 • Su

Püskürtücünün içindeki su ve sirke karışımı, fayansların temizleme süresini kısaltmamıza, fayanslar arasındaki boşlukları daha büyük bir özveriyle temizlemek için derzlerde durabilmemize yardımcı olacaktır . Kir veya küf yoğunlaşmışsa, fırçalamadan önce ürünün birkaç dakika işlemesine izin vermeliyiz.

Aynı şekilde kiremit derzlerini beyazlatmak ve duvar kaplamasını temizlemek için sirke ve kabartma tozu ile karışım hazırlayabiliriz (çok konsantre bir ürün olduğunu düşünürsek biraz su ile azaltabiliriz). Küflenmeye karşı en etkili karışımlar, koku nedeniyle kötüye kullanmamamız gereken, su ile sodyum bikarbonat (1) ve su ile indirgenmiş klor (2) karışımlarıdır.

Ayrıca, klor kullanıyorsanız , özellikle kapalı alanlarda tehlikeli olan zehirli dumanlar oluşturacağından amonyakla asla karıştırmamalısınız .

Kaplamasız duvarları ağartıcı / boraks olmadan temizleyin

Tipik olarak, ağartıcı ve boraks – borik asitten oluşur – duvarlarda küflenmenin iki harika çözümüdür. Bununla birlikte, göz önünde bulundurmanızı tavsiye ettiğimiz daha ekolojik alternatifler var:

# 1. Hidrojen peroksit su ile % 3’e düşürülür (5 veya 10 dakika etki etmesine izin verin ve duvarları nemli bir bez veya ovma süngeri ile silin).

#iki. Fayanslarda kullandığımız gibi karbonat ve sirkeyi karıştırın: burada da işe yarıyor!

# 3. Elma sirkesi kullanın: Kokuyu azaltmak istersek, suyla biraz seyreltebiliriz, ancak küf agresif ise etkinliğini yitireceği için tavsiye etmiyoruz.

Bu basit ipuçlarını takip ederseniz, banyonuz parlayacak! Tereddüt etme.