Asma Tavan Nasıl Seçilir

Asma Tavan Tipleri

Asma tavan Çeşitli ayarlara sahip kullanışlı bir kurulumdur. Ayrıca modern yapı değerlerine ve mimari tasarımlara değer katarlar. İnsanların farklı faktörlerin yönettiği asma tavanlar için farklı tercihleri ​​vardır.karopan hesaplama , asma tavan yapılışı , koridor asma tavan modelleri 2020 , antre asma tavan modelleri , karolam hesaplama , alçıpan ofis modelleri , asma tavan projeleri , villa asma tavan modelleri , ev alçı tavan modelleri , asma tavan ornekleri , tacer asma tavan , laçin asma tavan,

Bu ürün için bir iş kurmak üzereyseniz, kurulum ihtiyaçları için en iyi tasarımları seçmek için alıcıların bu konuda en çok düşündükleri faktörleri anlamanız gerekir. İşte alçı tavan satın alan kişiler tarafından dikkate alınan ana faktörler hakkında bir tartışma.

Asma-Tavan-Panel Tipleri

Tavanlar, açık ızgara tasarımı, gizli ızgara tasarımı, asma alçıpan tavanlar ve bant sabitlemeleri dahil olmak üzere çeşitli tasarımlarda mevcuttur. Bu tavanın uzunluğu ve desenleri değişir. Açık ızgara asma tavan tasarımı en yaygın olanı iken, bandraster tavanlar en çok yönlü tasarımlardır.

Tavan Paneli Çeşitleri

Asma-Tavan-Nasıl-Seçilir-Yapılır

Damla tavan panelleri şekil ve boyut olarak farklılık gösterir. Örneğin, en yaygın iki şekil kareler ve dikdörtgendir. Farklı alıcılar, farklı boyutlarda tavan panelleri talep edebilir. Bu nedenle müşterilerinize çeşitli tavan panelleri sunmalısınız.

Kurulum kolaylığı

Bu tavanların montajı çok kolaydır ve herhangi bir profesyonel uzmanlık gerektirmez, bu nedenle bazıları profesyonel kurulumu tercih ederken, diğerleri kendileri kurmak ister. Her durumda, insanlar en uygun varyantı seçmek için bu tavanlarla ilişkili kurulum kolaylığını göz önünde bulundurmayı tercih ederler.

Döşeme Tipi

Asma tavan için bir diğer husus, sahip olmak istediğiniz karo türüdür. Bu tavanların yapımında kullanılabilecek ana karo türlerinden bazıları şunlardır:

  • Ahşap Fayans: Yaşam alanında klasik ve rahatlatıcı bir doğal atmosfer yaratmak için insanlar ahşap tavan döşemelerini tercih ediyor.
  • Cephe Kalay Fayansları: Ofis ve laboratuarlarda montaj için bu karolar tercih edilmektedir. Bu ucuz karolar ile sofistike bir görünüm elde edilebilir.
  • Yapışkan Fayans: Bu karolar, ısı ve dış hava koşullarının etkisini azaltmaya yardımcı olur. Ek olarak, temizlenmesi ve bakımı en kolay olanlardır.
  • Gerilmiş Fayanslar: Bu karolar, kurulum alanına lüks bir görünüm eklemek için idealdir ve diğer karo türlerinden daha pahalıdır.

Ayrıca asma tavanlar için fayanslar renkler, dokular, tasarımlar ve desenler bakımından farklılık gösterir.

Kurulum Yeri

İnsanların asma tavana ihtiyacı da kurulum yerine bağlıdır. Örneğin, parti salonları ve sosyal buluşma yerleri gerilmiş kiremit tavanlarla dekore edilmiştir. Hastaneler, küf ve küflenmeye dayanıklı karolardan yapılmış tavanlara ihtiyaç duyar. Mutfakların termoregülasyona ihtiyacı vardır ve ısıyı kontrol etmede iyi olan tavanlar ve bu yerlerde kurulum için hava koşulları iyidir.

asma tavan
karopan hesaplama , asma tavan yapılışı , koridor asma tavan modelleri 2020 , antre asma tavan modelleri , karolam hesaplama , alçıpan ofis modelleri , asma tavan projeleri , villa asma tavan modelleri , ev alçı tavan modelleri , asma tavan ornekleri , tacer asma tavan , laçin asma tavan,

Değiştirmesi Kolay

İnsanlar, değişiklikleri ve onarım işlerini basitleştirmek için kolayca çıkarılıp yeniden takılabilen asma tavanı tercih ediyor. Tellerin ve boruların montajı, bu tavanların değiştirilmesini gerektirebilecek diğer şeylerdir.

Asma tavan alıcıları tarafından dikkate alınan diğer faktörler fiyat, temizlik kolaylığı ve akustik kontrol, yangına dayanıklılık ve nem kontrolü gibi faydalı unsurlardır. Bir işletme sahibi olarak, farklı gereksinimleri karşılayan farklı türde asma tavanlar sunmalısınız.